Atlas Aeronautic - Edelweiss

Miasteczko na południu krainy, graniczące z Austro-Węgrami. To tutaj znajdziemy jedyne na ten moment czynne przejście graniczne. Dlatego też jest to obszar silnie zmilitaryzowany z największym skoszarowaniem szarotkowych żołdaków.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Obrazek
Atlas FDU.29 "Falke"

Atlas FDU.29 "Falke" to lekki bombowiec oznaczony jako samolot bliskiego wsparcia zaprojektowany na potrzeby przetargu dla Edelweiss Luftstreitkräfte. Dwumiejscowy tandem został zaprojektowany w niecodziennej konfiguracji pusch-pull gdzie w kadłubie zamontowano dwa silniki na tyle i froncie maszyny. Zmniejsza to opór jaki mogłyby stawiać silniki gdyby umieszczono je na skrzydłach maszyny. Konfiguracja ta poprawia zwrotność samolotu i ułatwia pilotowi panowanie nad maszyną. Awaria bądź też wyeliminowanie jednego z silników zapewnia w dalszym stopniu pełną kontrolę nad maszyną. Otwarty kokpit, oddzielne siedzenia dla pilota i strzelca oraz masywne osłony podwozia drastycznie obniżyły maksymalną prędkość.
Bombowiec przewozi ciężki ładunek składający się z 12 bomb o masie 30 kg, 2 karabinów maszynowych kalibru 7,7 mm strzelających przez śmigło na froncie, 2 działek automatycznych kal. 37 mm i pojedynczego karabinu maszynowego kalibru 7,7 mm dla tylnego strzelca.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dane techniczne:
  • Napęd - 2 12-sto cylindrowe silnik widlaste LSE-29
    Rozpiętość - 9,88 m
    Długość - 10,12 m
    Wysokość - 3,06 m
    Masa startowa - 5 071 kg
    Prędkość maks. - 392 km/h
    Pułap - 9 150 m
    Zasięg - 840 km
Uzbrojenie:
  • 3 karabiny maszynowe kal. 7,7 mm w kadłubie
    2 działka automatyczne kal. 37 mm pod płatem skrzydeł
    12 bomb o masie 30 kg każda
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zupełnie niecodzienny ten projekt. :)

Umiejscowienie tylnego śmigła i te "rakiety tenisowe" z tyłu wyglądają dość charakterystycznie. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Stadt Edelweiss, 21.02.1923


Obrazek



D Y R E K C J A

ATLAS AERONAUTIC - EDELWEISS

W związku z przygotowywanie projektu nowego, nowoczesnego samolotu myśliwskiego Zakłady Lotnicze Ronon Air Tech - Edelweiss są zainteresowane nabyciem silnika lotniczego rzędowego o następujących parametrach:

1/ Moc silnika - około 1000 kW (1300-1350 KM),
2/ Moc ta powinna być uzyskiwana na pułapie 2500-3000 m,
2/ Układ cylindrów - V-12,
3/ Pojemność - 27 litrów,
4/ Chłodzenie - cieczą,
5/ Zasilanie - benzyna lotnicza 100-oktanowa.


W związku z faktem, że nasze zakłady specjalizują się raczej w produkcji silników gwiazdowych, a jak zauważyliśmy Atlas Aeronautic produkuje samoloty z silnikami rzędowymi, to uznaliśmy, że szybciej będzie zaproponować w tej materii współpracę Waszej Firmie niż przystąpić do opracowywania własnego silnika tej klasy od podstaw.

Jeżeli nasz projekt samolotu osiągnie sukces i będzie rozwijany, a jednocześnie silnik sprawdzi się w eksploatacji to nie wykluczamy konieczności dalszego rozwijania silnika w celu uzyskiwania większych mocy.

Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy w tej materii np. zakup gotowego produktu (w przyszłości regularne dostawy silników, też wersji rozwojowych), współpracę przy produkcji nowego samolotu (oznaczanego wtedy np. jako RAT-Atlas K3TE) lub nabyciem licencji na produkcję i dalsze rozwijanie silnika.



Z poważaniem:
RONON DEX

Właściciel Zakładów Lotniczych
Ronon Air Tech
Filia w Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Niestety ale w związku z faktem iż najnowszy silnik rzędowy LSE-29 tworzony w oparciu o poprzednią bliźniaczą jednostkę LSE-19 jest napędem samolotu zgłoszonego do wciąż trwającego przetargu zakłady Atlas Aeronautic - Edelweiss nie wyrażają aprobaty na sprzedaży żadnej z tych jednostek oraz silników tworzonych w oparciu o nie w obawie iż rozwiązania w nich zawarte mogą zostać wykorzystane na wpłynięcie na finalny rezultat przetargu w którym biorą udział.

Jednakowoż po zakończeniu i wyłonieniu zwycięscy przetargu jesteśmy otwarci do dalszej dyskusji.

Z wyrazami szacunku:
AF de Espada
Właściciel zakładów lotniczych Atlas Aeronautic - Edelweiss
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Stadt Edelweiss, 27.02.1923


Obrazek



D Y R E K C J A

ATLAS AERONAUTIC - EDELWEISS

Dziękują za udzieloną odpowiedź na nasze pismo. Aczkolwiek nie sądzę, aby kwestia silnika rzędowego dla projektowanego samolotu myśliwskiego - wpłynęła w jakikolwiek sposób na kwestię przetargu na samolot szturmowy, ponieważ nasz samolot zgłoszony do przetargu jest napędzany silnikiem gwiazdowym, który determinuję konstrukcję tej maszyny. Zasadniczo nie ma możliwości przeprojektowania go do silnika rzędowego, bo musiałby to być w zasadzie zupełnie inny samolot.

Jednak rozumiem obawy Atlas Aeronautic i przyjmuję ten argument do wiadomości. Bardzo żałuję, że na obecnym etapie nie udało się nawiązać współpracy w dziedzinie tworzenia kolejnych samolotów dla Edelweiss Luftstreitkräfte. Mam jednak dalej nadzieję, że taka współpraca będzie możliwa w przyszłości.

Na chwilę obecną Ronon Air Tech poradziła sobie z problemem (przy pomocy Ronon Dex Werke Motorfabrik Edelweiss), gdyż jest to firma obecna na mikronacyjnym rynku statków powietrznych od 2014 i jest chyba obecnie najstarszą firmą, która działa w tej dziedzinie i ma wiele doświadczeń... oraz bogate, udokumentowane archiwa konstrukcji lotniczych.

Może przy konstrukcji następnego samolotu uda się nam nawiązać owocną współpracę z Atlas Aeronautic... Nie zamykamy się w tej materii na taką współpracę i jednocześnie życzymy powodzenia "konkurentowi" w przetargu na samolot szturmowy.

Z poważaniem:
RONON DEX

Właściciel Zakładów Lotniczych
Ronon Air Tech
Filia w Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Obrazek
Atlas TRP-66/E

Atlas TRP-66/E to lekki jednosilnikowy samolot który można zakwalifikować jako transportowy, łącznikowy lub rozpoznawczy. Cała konstrukcją jest mocno zmodyfikowanym modelem CAB-65/E wycofanym z użytku w strukturach Edelweiss Luftstreitkräfte po licznych wadach technicznych i błędach konstrukcyjnych.
CAB-65/E został ostatecznie zastąpiony przez znacznie prostsze konstrukcje.
Pozostałe egzemplarze wycofane ze służby zostały ostatecznie poddane szeroko zakrojonej przebudowie do modelu TRP-66/E. Zdemilitaryzowana wersja samolotu wykorzystuje podobną lecz znacznie rozbudowaną konstrukcję kadłuba. Drugim podobnym elementem pozostał tylko silnik, który w dużym stopniu pozostał niezmieniony.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dane techniczne:
  • Napęd - 1 silnik gwiazdowy K.14.B
  • Rozpiętość - 17,76 m
  • Długość - 10,27 m
  • Wysokość - 3,53 m
  • Masa startowa - 3 580 kg
  • Prędkość maks. - 290 km/h
  • Pułap - 6 850 m
  • Zasięg - 925 km
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czy ktoś tu pisał, że nie może mieć ładnych ujęć samolotów w powietrzu? :) Świetne!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Jürgen Voller »

Doktor Voller się bardzo śpieszył , gdyż chciał dołączyć do ekipy mającej zająć się sprawą mostu i postanowił zadzwonić do @Albert Fryderyk de Espada 😁

- Halo , mówi doktor Jürgen Voller.
Świeżo przybyłem do Edelweiss i chciałbym zatrudnić się w waszej firmie , gdyż bardzo interesuje mnie profil waszej działalności.
Proszę połączyć mnie z herr de Espada.
-Dzień dobry, panie de Espada.
Działalność pańskiej firmy jest bardzo ciekawa i chciałbym znaleźć w niej dla siebie miejsce.

Jestem byłym oficerem armii kajzera , weteranem Wielkiej Wojny.
Po dyktacie wersalskim , Reichswehra została zmniejszona do śmiesznych 100000 żołnierzy i nie było w niemieckiej armii już dla mnie miejsca , jako , że nie byłem zawodowym oficerem i miałem swój zawód przed 1914 rokiem.

Z wykształcenia jestem historykiem i archeologiem. Ukończyłem studia na uniwersytecie w Tybindze.

Mam wielkie doświadczenie bojowe i jestem pewien , że mogę się w pana przedsiębiorstwie przydać. Widziałem możliwości lotnictwa w praktyce na froncie i jest to broń przyszłości.

Kiedy mogę się z panem spotkać?
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Cóż obecnie staramy się rozwiązać mały kryzys jaki nas zastał na północy więc oficjalnie jestem w stolicy nieobecny przynajmniej na jakiś czas.

Ale jeżeli szanowny jest zainteresowany to z chęcią poznam jakieś dokładniejsze szczegóły, między innymi w jakiej gałęzi (cywilnej lub wojskowej czy może obie) się szanowny pan specjalizuje no i tak off topic jakie klimaty kolega szczególnie sobie upodobał, rodzaje maszyn, kraje pochodzenia itp.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Atlas Aeronautic - Edelweiss

Post autor: Jürgen Voller »

Tak , wiem i nawet staram się pomóc poprzez ochotnicze zgłoszenie się do pomocy przy rozwiązaniu tego kryzysu.

Tak właściwie to jestem byłym wojskowym zupełnie niezwiązanym z aeroplanami , historykiem i archeologiem z wykształcenia , który ukończył studia na uniwersytecie w Tybindze.

Chciałbym zatrudnić się w pańskiej firmie zaczynając od zera.

Nie od razu Rzym zbudowano.

Myślałem o niemieckich bombowcach strategicznych dalekiego zasięgu , które jednak albo nigdy nie weszły do produkcji ze względu na błędne decyzje Göringa jeszcze przed wojną, albo weszły w fazę prac i prototypów zbyt późno.

Pragnąłbym również pracować nad rakietami pomału rozwijanymi właśnie od lat dwudziestych XX wieku przez Obertha , Noordunga i von Brauna.

Myślę , że będzie to początek naszej udanej współpracy w dziedzinie naukowej , panie @Albert Fryderyk de Espada
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grünerwald”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości