Szlak Odkupienia - EPILOG

Klimatyczna opowieść interaktywna przeprowadzona podczas Schmelzfest 1923, w której każdy czytelnik ma wpływ na losy bohatera. Nie możesz tego przegapić...

Czy podobała ci się opowieść interaktywna Szlak odkupienia i chciałbyś zobaczyć kontynuację?

Tak, podobało mi się i chcę zobaczyć kontynuację.
3
43%
Tak, ale nie chcę kontynuacji. Może coś innego?
4
57%
Nie podobało mi się, ale coś innego chętnie zobaczę.
0
Brak głosów
Nie, nie było to aż tak ciekawe.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 7
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Femme Mystere »



Patrzę na twarz tego człowieka, choć go nie widzę. Rękami trzymam się kurczowo szorstkiego pnia drzewa, ściskając bezwiednie palce. Chowam się za nim, jak spłoszona zwierzyna. Prosząca o litość. Krzycząca: „Zostawcie mnie w spokoju”. Mój umysł tkwi gdzieś indziej, podsyłając mi wciąż kolejne obrazy.
***
- Nie zostawiasz mnie tu na zawsze? Nie zostawiasz mnie? Nie zostawiasz? Nie?

Obrazek

NIE BĘDZIE POWROTU…

- A czego, do cholery, można spodziewać się po wyprawie w góry Edelweiss? Spacerku i grzybobrania?
- Nie cofnę się przed niczym.
- Edelweiss? To nie jest miejsce dla ciebie.
- Beze mnie nie wyjdziesz stąd żywy!

***
Gdy słowa brodacza wybrzmiały w moich uszach, wytrzeszczyłem oczy, ręce zadrżały mi. Głowa pulsowała mi w rytm uderzeń serca. Twarz, dłonie i stopy piekły ogniem piekielnym.

„Bez ciebie nie wyjdę stąd żywy. Nie ma powrotu… Umrę tu… albo zrobię wszystko, by odzyskać wolność.” – Myśli złożyły się w jedną całość, oddając mi znów panowanie nad umysłem.
- Proszę pana? – zapytał znów mężczyzna przede mną, kładąc rękę na moim ramieniu.

Wtedy dopiero popatrzyłem na niego rozumnie. I wyrecytowałem. A wydawało mi się to takie sensowne.

- Nazywam się Ernst Dickkopf. Jestem obywatelem Edelweiss. Prowadziłem wyprawę przez góry. Spotkała nas lawina. Wszyscy… wszyscy… - zadrżał mi głos, gdy przed oczami stanęła mi twarz mojej matki. - … wszyscy… nie żyją…

Po tych słowach zwaliłem się z nóg. Czułem, jak padam twarzą w śnieg, roztapiał się na moich policzkach, oczach... Dosłyszałem już tylko pisk dziewczyny.

- Christoph!!!
- Musimy zabrać go do szpitala. W tym roku nie zbierzemy szarotki ze szczytu…

***
Bip. Bip. Bip.

- Frau Swann! Frau Swann! Der Patient Numer zwei weckt sich!
- Jaja, ich komme.
- Seine Karte.
- Mhm… er spricht kein edelweissisch? Wie ist das moeglich?
- So sagte der Herr Christoph.


Otwieram oczy. Widzę aparaturę medyczną wiszącą nade mną.

Obrazek

Oraz twarz anioła.

Obrazek

- Witamy wśród żywych, Herr Dickkopf. – odezwał się kojącym głosem, pełnym werwy i optymizmu. – Nazywam się Isabell Swann i jestem pańskim lekarzem. Przeżył pan lawinę, więc dołącza pan do grona osób, które otrzymały od losu drugą szansę. Proszę jej nie spartolić. – uśmiechnęła się, a mnie stać było tylko na to, by obrócić głowę na bok i spojrzeć przez okno. – Mam dla pana dobre wieści. Ze wszystkich krytycznych odmrożeń, musieliśmy amputować tylko jednego małego palca. To naprawdę błogosławieństwo losu. – jeszcze nie wiedziałem, co myśleć o tych informacjach. Słuchałem dalej. – Są też inne pozytywy. Udało nam się uratować też inne osoby z wyprawy.

Serce zabiło mi mocniej. Odruchowo obróciłem głowę w jej kierunku i wycharczałem.

- Kogo?

Ona położyła rękę na moim ramieniu.

- Proszę się tak nie ekscytować, bo dostanie pan zapaści. Udało się i niech ta informacja będzie dla pana nadzieją na przyszłe dni. Gdy będzie pan gotowy, przekażę więcej informacji. – skwitowała z tak zdecydowaną stanowczością, że nie śmiałem dalej dopytywać. – Jeśli dobrze pójdzie, to za kilka dni wypiszemy pana do domu. I na tym kończą się dobre wieści. – skwitowała, ale na jej ustach wciąż pozostawał ciepły uśmiech. – Nie chcę pana stresować za bardzo, więc powiem na ten moment tylko tyle: Otrzymał pan wezwanie na stawienie się w der Sitz na spotkanie z faktotum Joachim Cargalho. Kartka leży tutaj. – poklepała szafkę obok łóżka, na której leżał dowód osobisty i dwa listy. – Proszę sobie tego nie lekceważyć.

Po tych słowach wstała z miejsca i ruszyła do drzwi.

- Zaraz będzie obiad. Proszę coś zjeść i zdrowieć. I o nic się nie troszczyć teraz. – powiedziała, lecz na sam koniec zatrzymała się w progu. – Acha, jeszcze jedna sprawa. Herr Christoph Windsor bardzo zmartwił się pana stanem zdrowia i zaoferował spotkanie. Gdy tylko będzie pan już w lepszej formie. Chciał upewnić się, że jest pan cały i zdrów. Teraz idę, mam też innych pacjentów. Wszystkiego dobrego z okazji Schmelzfest, Herr Ernst Disckkopf.

KONIEC

Gratuluję wszystkim uczestnikom za udział w opowiadaniu interaktywnym Szlak Odkupienia. W następnym poście prześlę podsumowanie z kwotami nagrody. Dziękuję również niezmiernie za nagrania @Krzysztof Windsor Mam nadzieję, że dograsz nam pozostałe części :) I wydamy słuchowisko w całości.

Przed wami jednak ostatnia ankieta. Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedź na ostatnie pytanie oraz uzasadnienie i dodatkowe informacje, które pozwolą mi ulepszać pracę nad podobnymi inicjatywami w przyszłości.

Czy podobała ci się opowieść interaktywna Szlak odkupienia i chciałbyś zobaczyć kontynuację?
Tak, podobało mi się i chcę zobaczyć kontynuację.
Tak, ale nie chcę kontynuacji. Może coś innego?
Nie podobało mi się, ale coś innego chętnie zobaczę.
Nie, nie było to aż tak ciekawe.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Przecież to nie może zakończyć się inaczej niż kontynuacją! Kto przeżył, jaki palec amputowano "Ernstowi" i najważniejsze, czy Frauleinn Swann nadal jest panną?!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1476
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ja z kolei zobaczyłbym narrację w innych, nowych realiach gdyż forma prowadzenia jest bardzo fajna i ma bardzo duży potencjał.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 13 marca 2023, 13:00 Ja z kolei zobaczyłbym narrację w innych, nowych realiach gdyż forma prowadzenia jest bardzo fajna i ma bardzo duży potencjał.
No to mamy to! Robimy sezon drugi Szlak Odkupienia i coś nowego... To znaczy nie "robimy", tylko Frau Augentrost. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Femme Mystere »

@Albert Fryderyk de Espada mółbyś rozwinąć? Jakiego rodzaju historia byłaby dla ciebie ciekawa? Będę miała nad czym myśleć ;)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1476
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Femme Mystere pisze: 13 marca 2023, 17:05 @Albert Fryderyk de Espada mółbyś rozwinąć? Jakiego rodzaju historia byłaby dla ciebie ciekawa? Będę miała nad czym myśleć ;)
Gdzieś tam z tyłu głowy miałem swego czasu pomysł na kryminał (ale nie do końca) i połączenie tego z ankietami aby ludzie mogli podejmować decyzję było by czymś wręcz idealnym.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 544
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Sophie »

Cudowny koniec
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Femme Mystere »

@Albert Fryderyk de Espada kryminał... mogę wymyślić. Ale osadzony w realiach mikronacyjnych?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1476
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Femme Mystere pisze: 13 marca 2023, 18:02 @Albert Fryderyk de Espada kryminał... mogę wymyślić. Ale osadzony w realiach mikronacyjnych?
A to ja mam być scenarzystą ? :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Szlak Odkupienia - EPILOG

Post autor: Joachim Cargalho »

Zagłosowałem na "coś innego", bo jestem ciekawy kolejnej dawki kreatywności naszej Mistrzyni Pióra ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szlak Odkupienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości