Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Święto Roztopów to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku każdego Edla. Zwieńczeniem dwutygodniowego imprezowania jest wspólna celebracja oficjalnego przekazania władzy na rzecz Oberhaupta Grünera.
Same uroczystości to niezliczone gry, zabawy, koncertowanie i ucztowanie bez końca. Kto jeszcze tego nie przezył, to musi koniecznie zrobić to w tym roku!
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Sophie »

Krzysztof Windsor pisze: 10 marca 2023, 10:22
Sophie pisze: 09 marca 2023, 22:42
Sophie chadzała między ludźmi. Rozmawiała z nimi na wiele tematów. Wszyscy degustowali Edelweisskie trunki. W końcu Sophie podeszła do stoiska z alkoholami. Nie skorzystała jednak z oferty przypominając sobie, że dama o jej klasie nie powinna być widywania publicznie w stanie upojenia. Nalała więc sobie sok z oferty dla niepełnoletnich bywalców Polany.

Ze szklanką w ręku udała się w stronę niewielkiej grupy młodych kobiet i mężczyzn. Z zaciekawieniem wysłuchiwała ich historii, które jej opowiadali.

Tuż obok młodych Szarotek rosły polne kwiaty. Sophie postanowiła zerwać je i zrobić z nich kwiatowy wianek. Widząc małą dziewczynkę wręczyła go jej i poszła dalej.

W końcu na jej drodze napotkała swojego męża - @Krzysztof Windsor.
-Hej skarbie! - ucieszyła się na jego widok i przywitała go pocałunkiem.
-Kto pilnuje domu? - zapytała się lekko śmiejąc
- Hej kochanie! - powiedział i pocałował żonę.
- No w domu został Wilhelm, choć mówił, że będzie chciał tutaj wpaść na chwilkę, ale na pewno wszystko zamknie. Odpowiedział z uśmiechem.
Cudownie tutaj!
-Musimy mu kiedyś dać dzień wolny. - powiedziała po czym @Krzysztof Windsor odszedł w celu przygotowań do koncertu. Po chwili Sophie ujrzała @Anastasia Windsachen - teściową.
-Witaj! @Joahim von Ribertrop też będzie? - przywitała się z szerokim uśmiechem.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 235
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Anastasia Windsachen »

Anastasia w zgiełku panującym na polanie usłyszała znajomy głos, odwróciła się i zobaczyła @Sophie, która musiała w koncertowych zawirowaniach zgubić męża. Przywitała się z nią i ucięły krótką pogawędkę.
- Joahim, cóż, miał być i dołączyć do mnie, ale niestety Nordata uwielbia być angażującym kontynentem, co często krzyżuje plany... - z przekąsem spojrzała w lewo, na północ wyobrażając sobie marcowe polany w Voxlandzka i zimne góry. - Ale niedługo się tam wybieram więc powinniśmy mieć kilka okazji by spędzić czas.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11853
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek
Powolnym, ale znaczącym krokiem nad Polaną Wolności nastała ciemność. Dziś uroczystości zakończono nieco wcześniej, gdyż jutro wielkie wydarzenie - ostatni dzień Schmelzfest połączony z oficjalnymi obchodami tego święta. Ekipy sprzątające musiały włożyć naprawdę sporo trudu by uporządkować miejsce spotkań wszystkich Edli. W końcu od dwóch tygodni działo się tutaj tak wiele, że ciężko zliczyć.
Rozentuzjazmowana grupa śmiałków nie zważała jednak na przeciwności losu i wartko doprowadzała Polanę do wyglądu godnego wystąpienia największych mądrych głów mikroświata.

Nawet Herr Kućka poszedł na chwilę spać...a ognisko nadal tliło się niewielkim płomieniem...

(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11853
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dziś wielki dzień, rocznica Proklamacji Suwerenności i Przekazania Władzy Zwierzchniej.

Plan oberhaupta na dziś:
1. Wizyta w koszarach w Grünerwald - cel - mianowania i odznaczenia
2. Przemowa rocznicowa na Polanie Wolności - wręczenie nagród i odznaczeń

OFFTOP: Z racji realnego wyjazdu, wszystko najprawdopodobniej odbędzie się w godzinach wieczornych.


Tymczasem...




Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte roni łzę słysząc hymn...

- @Joachim Cargalho podaj mi chusteczkę...
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11853
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

[Niestety zabrakło mi czasu na wersję radiową, także pozostaje tylko przeczytać...]


Nastało późne popołudnie, na szczęście było jeszcze widno, kiedy na Polanie zjawił się oberhaupt Heinz-Werner Grüner. Witany przez tłumy, nie z racji tego, że na niego czekali, raczej z tego, że to ostatni dzień Schmelzfest roku 1923. Mimo to Edle ucieszyły się na jego widok, poznal to po charakterystycznym mruku i wiwatach.
Wysiadł z służbowego automobilu, uśmiechnął od ucha do ucha, po czym machajac do wszystkich udał się na podwyższenie, zwane pompatycznie "sceną" z zamiarem przemowy.
Witany przez "delegatów" i inne ważne edelwajskie persony ruszył w końcu do przodu i chwyciwszy mikrofon rzekł:


Obrazek

Drogie Edelki, Drodzy Edle,
Szanowni Goście,

Zebraliśmy się dziś tutaj by świętować to co dla nas najbliższe w mikronacyjnych sercach. Dzisiejszy dzień jest punktem kulminacyjnym naszej radości. W pierwszą rocznicę podpisania Proklamacji Suwerenności i Przekazania Władzy Zwierzchniej chciałbym wielce podziękować Wam za dotychczasową obecność.

To my, nie ja, ani nie Ty, a właśnie wspólne „my”, wykreowało edelwajskie „ja”.
Nie będę bardzo długo przemawiał, to zostawiam dla realnego Fidela Castro i wirtualnego Arkadiusza Maksymiliana, mojego sarmackiego przyjaciela. Postaram się jednak trafić w sedno czym są i czym w mojej ocenie nadal winny być takie miejsca jak Edelweiss.

Jak doskonale sobie zdajecie sprawę Heinz-Werner Grüner nie wziął się znikąd. Jego historia jest o tyle zagmatwana, że przechodził pewne metamorfozy wizerunkowe, ale i pewności w swoim działaniu. Nie sposób nie wskazać tutaj rodowodu austriackiego, gdzie przed trzema laty zjawił się na dworcu we Wiedniu. Przybywał skądś, przybywał budować mikronacje… Dziś już wiemy, że moja droga powiodła mnie właśnie do Kotliny Edelweiss, która w rzeczywistości chyba jest moją rodzinną v-ziemią od lat. Tutaj znalazłem receptę na swoje pytania, znalazłem odpowiedzi skąd, jak i gdzie. Mikronacje to spora dowolność, ja wybrałem taką drogę, a co najważniejsze swoją drogę by móc się realizować przede wszystkim dla siebie, ale też dawać przyjemność innym. Taki ma być Edelweiss.

W Szarotkowej Krainie najważniejsza jest przyjaźń. Ktoś powie, ale to sztampowe, bo może i trochę jest. Ja jestem, ale czy się mylę? Dziś nie byłoby ani Edelweiss, ani mnie, gdyby nie ta droga, którą przebywałem po wirtualnym padole. Myśląc o „ziemi obiecanej”, jaką dla mnie jest „nasze państewko otoczone ze wszystkich stron górami”, dobierałem bardzo skrupulatnie to co chcę by mnie otaczało i jak ostatecznie wyglądało. Nabycie troszkę ogłady, doświadczenia zawsze ułatwia budowanie relacji, współżycia z innymi. Ja jednak skupiłbym się na tym, że edelwajską wizję starałem się zaszczepić w każdym kolejnym obywatelu czy przybywających gościach.
Byłbym tutaj całkowicie nie w porządku, gdybym całą rolę „istoty Edli” przyjął na siebie, przypisał tylko sobie. To nieprawda. To właśnie wspomniane otaczanie się tym co lubię, sprawia największą przyjemność, to co cechuje się w podobnych barwach ludzkiego życia co ja, to co budowało każdą edelwajską cegiełkę. Dziś nie byłoby Kotliny Edelweiss bez Was. Ja jestem tutaj tylko tym, który trzyma kielnię. I osoby, którym zaufałem, ale które zaufały i mi, na samym początku drogi, mam nadzieje, że doskonale wiedzą jak jestem im wdzięczny.

Tworzyć byt to jedno, a tworzyć relacje to drugie. Edelweiss nie ma być na pokaz, nie ma być po to, by oderwać się na chwilę od rzeczywistości, ma scalać i bratać. Wiem to jest sztampowe, jak wspominałem, ale tak, moja rola w edelwajskiej społeczności zaczyna się i kończy na budowaniu wspólnych, przyjacielskich relacji. I choć dziś mikronacje dają spory wachlarz możliwości kontaktów międzyludzkich, także głosowych, czy realnych, to w moim odczuciu Szarotki tworzą pewną specyfikę, która kreuje w nas tą „tajemniczą” jedność. Banał, powie ktoś kto nas nie zna. Być może i banał, ja jednak w to szczerze wierzę, że te liczne przeklikane godziny dyskusji, wysłuchanych rozmów i przede wszystkim wylanych łez radości scala nas w coś co możemy śmiało nazwać „naszą wirtualną ojczyzną” – naszą oazą spokoju od rzeczywistości, gdzie spędzamy czas tak jak chcemy i z kim chcemy.
Dziś pokazujemy, że to możliwe. Istniejemy gdzieś w skrajnie małym społeczeństwie, każdy odmienny, ze swoimi problemami, z innej strony świata i właśnie na przekór wszystkiemu to nas właśnie łączy.

Mógłbym tak godzinami, mógłbym, o tak, ale obiecałem, że będzie krótko. Przechodząc zatem szybciutko do konkretów chciałbym raz jeszcze podziękować Wam wszystkim za to, że wybraliście Edelweiss jako swój dom, za to, że mogę być dumny z tego co nam wspólnie udało się osiągnąć w zaledwie jednym roku działań.
Ku chwale Waszej, ku chwale Edelweiss!


W końcu przestał mówić, ale nadal stał wyprostowany. Dał sobie i tłumowi chwilę na zrozumienie tego co chciał powiedzieć, po czym skinął głową na znak, że skończył...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3945
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Joachim Cargalho »

Kiedy @Krzysztof Windsor ponownie wykonywał hymn Edelweiss, stał naprężony jak struna obok wzruszonej @Femme Mystere. Na jej prośbę, wyciągnął z kieszeni chusteczkę, uprzednio wytrzepując z niej zgromadzone tam paprochy.

Chwilę później, na podeście stał już Oberhaupt, który zgromadził uwagę całego tłumu. Wszyscy - wpatrzeni w niego jak w obrazek - z każdym jego słowem, byli coraz bardziej zauroczeni wygłaszanymi zdaniami. I przemówienia, i wręczane później odznaczenia, i oklaski, i wiwaty - wszystko to działo się właśnie w tym momencie.

Zachwytom nie było końca, a on mógł cały czas być centrum uwagi.
Joachim wszedł na podest, by odebrać swoje medale. Tam, rzucił tylko do Oberhaupta - dzięki - a później dodał - to była naprawdę dobra mowa - i przyjacielsko poklepał go po ramieniu.

Później mógł wrócić dumny i stanąć z powrotem obok Pani Augentrost, ukradkiem przeliczając ile to ona dostała odznaczeń tym razem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11853
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Na prośbę Faktotum @Joachim Cargalho :
-No to kiedy tego szampana polewasz Herr Oberhaupt?

Oberhaupt nie czekał na to, aż na scenie pojawią się inni przemawiający. Nie zwlekał już wcale. Poprosił o pomoc "technicznych", ci zaś z zaplecza przynieśli trunek iście królewski.

No i się polało...

Obrazek

Jeszcze raz serdeczne dzięki, że jesteście razem z nami! Edelweiss dopiero zaczyna, a i tak było najbardziej "ruchliwą" mikronacją poprzedniego roku. Czy wątpicie, że w tym roku będzie inaczej?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3945
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Joachim Cargalho »

Darmowy trunek był czymś na co wszyscy czekali nie mniej niż na przemówienia Oberhaupta. Teraz radowali się świętem po całości, a toasty które wznosili były jeszcze bardziej wyjątkowe, niż te noworoczne. Joachim stuknął kieliszkami z @Femme Mystere, a później podniósł naczynie nawiązując kontakt wzrokowy z @Heinz-Werner Grüner, który nadal kręcił się w tłumie.

Gdzieś nieopodal stał @Krzysztof Windsor. Joachim również i jego zaczepił - Krzysztofie, doprawdy sprawiłeś te święto jeszcze piękniejszym! - stwierdził i dodał - niech to będzie zapowiedź czasu który będzie obfitować w tak owocną współpracę - i puścił do niego oko, jakby miał jakieś tajne plany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 16
Rejestracja: 01 marca 2023, 19:24
Lokalizacja: Kraj Winków
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Konar płonie - rozmowy przy ognisku

Post autor: Otto von Teller »

Heinz-Werner Grüner pisze: 12 marca 2023, 19:52 Order Obrońców Kotliny, który widnieje także w profilu Waszej Porcelanowatości. Należało się za udzieloną zgodę na osiedlenie się Edelweiss właśnie tutaj. :)
Przecież nie było żadnego problemu. Gorzej, jakbyście chcieli lokować kolonię karną w okolicach Kraju Winków. A północ Orientyki? Kogo interesuje północ kontynentu? Ale moglibyście bardziej tam pilnować ziem, bo widziałem, że rak hasselandzki się rozprzestrzenia na zdrowej tkance Istokii.

PS. Mój nowy outfit avatarowy idealnie kolorystycznie się komponuje z lokalnym wystrojem.
(-) Otto von Teller vel Pan Talerz
Wielka Szycha i Prezydent Pustkowi Winków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schmelzfest 1923”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość