Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Edelweiss to dolina otoczona z każdej, ale to dosłownie każdej strony, wysokimi górami. Od setek lat nikt nie zastanawiał się co jest za nimi, bo nie było i takiej potrzeby. Rozwój technologii i chęć zdobycia górskich przełęczy i ich najwyższych punktów zakwitła w mieszkańcach dopiero niedawno. Zdobądź jeden ze szczytów, a zostaniesz zapisany w annałach na zawsze...

Moderator: Femme Mystere

Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

ZJAWA CZY BERGSTEIGER?
Szlakiem trzeciego szczytu
Konkurs literacki
Obrazek
Góry Południowe okryte są wielką tajemnicą. I choć od zarania mikroświata próbowano je zdobywać, to dopiero, dzięki bardziej zaawansowanemu sprzętowi, w latach 20-stych XX wieku udało się je stopniowo zdobywać. Tak też było z Einsame Mutter czy Zögern Mutter. Śmiałkowie ruszali po sławę, honor i pieniądze. Mówiąc kolokwialnie, wraz z przypływem rzeszy zagranicznych podróżników wspinaczka górska nabrała innego sensu. Zaczęto rywalizować kto dokona tego pierwszy. No, ale skupmy się na dalszej historii...
Podobno, jak mówią edelwajskie legendy, gdzieś na szczycie górskim, który licząc od Gamsentor jest trzeci w kolejce działy się rzeczy niestworzone. Podobno, bo od dłuższego czasu nikt nie zapuszczał się w okolicę tej góry. Chodzą jednak słuchy, że powodem są pojawiające się w okolicy grasujące "niewidzialne stwory". Miejscowi bergsteigerzy wspominali o tym, że gdy tylko próbowali zbliżyć się do niej, zaczynali majaczyć, mieli zwidy...
Na początku wiosny 1923 roku, gdy legenda nabrała rozgłosu wśród Edli i obcokrajowców powoli zaczynała tworzyć się chęć zdobycia tego "tajemniczego" szczytu.
Historia to niebywała, bo każdy kto chciał mógł ruszyć w "pionową otchłań" tego wzniesienia. A to było niemałe. Szacunkowo podawano, że sam wierzchołek lokuje się w okolicach 4100m nad poziomem morza, zatem nieco niżej niż dwie poprzednie góry zdobywane wraz z oberhauptowym błogosławieństwem, ale pokonanie jej mogło okazać się znacznie trudniejsze właśnie poprzez tworzącą się legendę.
Śmiałków na pewno jednak nie zabraknie... I wtedy to właśnie pojawia się ta historia...


Zacznij opowieść tak jak chcesz, za motyw przewodni ustaw jedynie "wejście" na "G3".
W konkursie weźmie udział każda historia (forma i długość dowolna), która opowie co tam się wydarzyło lub mogło wydarzyć w przeszłości. Bądź kreatywny i niech ci bożkowie górscy sprzyjają we wspinaczce, a i darują złamane knieje i zdeptany mech. Na pewno też "wsparcie literackie" się przyda... :)


Historię umieszczamy w tym wątku - dopuszcza się pisanie w częściach


Zwycięzcę wybierzemy wspólnie podczas głosowania! Termin nadsyłania prac 20 kwietnia - następnie rozpoczniemy ankietę.

Nagroda dla zwycięzcy - 1000 klubecków edelwajskich na konto w MBP oraz możliwość nazwania szczytu (oczywiście przy zachowaniu konwencji edelwajskiej)

Nagroda dla każdego uczestnika - 100 klubecków edelwajskich na konto w MBP
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 24 kwietnia 2023, 20:59
Albert Fryderyk de Espada pisze: 24 kwietnia 2023, 17:48
Heinz-Werner Grüner pisze: 24 kwietnia 2023, 17:21 Herr @Albert Fryderyk de Espada nic nie stoi na przeszkodzie by napisać historię czy to zjawa czy bergsteiger. W każdym momencie będzie mile widziana.
Raczej mierny ze mnie poeta, zwłaszcza gdy wypowiedź wymaga zawierać jakieś większe ilości słów. Tym bardziej że spędzam stanowczo za dużo czasu na samym rozmyślaniu nad tym co i jak bym chciał napisać. A że samemu już od dłuższego czasu planuję jakieś własne narracje dla Glänzbergu żeby dalej go rozruszać to już w ogóle tak rozdrabniam własną uwagę że na mało czym mogę się skupić.
No dobrze, niech Szanownemu będzie. Czekam zatem na info "co w Glänzbergu piszczy". ;)
Pomysły i plany są, gorzej miewają się realizacja tych planów. Brakuje i chęci i samozaparcia by je zrealizować. Poza tym mam z tym jeden zasadniczy problem, mógłbym de fato po prostu napisać swoją narrację ale nie umiem jakoś sprawnie zaangażować w nie innych a chciałbym żeby nie był to jedynie moje wywody które piszę dla samego siebie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 00:30
Heinz-Werner Grüner pisze: 24 kwietnia 2023, 20:59
Albert Fryderyk de Espada pisze: 24 kwietnia 2023, 17:48

Raczej mierny ze mnie poeta, zwłaszcza gdy wypowiedź wymaga zawierać jakieś większe ilości słów. Tym bardziej że spędzam stanowczo za dużo czasu na samym rozmyślaniu nad tym co i jak bym chciał napisać. A że samemu już od dłuższego czasu planuję jakieś własne narracje dla Glänzbergu żeby dalej go rozruszać to już w ogóle tak rozdrabniam własną uwagę że na mało czym mogę się skupić.
No dobrze, niech Szanownemu będzie. Czekam zatem na info "co w Glänzbergu piszczy". ;)
Pomysły i plany są, gorzej miewają się realizacja tych planów. Brakuje i chęci i samozaparcia by je zrealizować. Poza tym mam z tym jeden zasadniczy problem, mógłbym de fato po prostu napisać swoją narrację ale nie umiem jakoś sprawnie zaangażować w nie innych a chciałbym żeby nie był to jedynie moje wywody które piszę dla samego siebie.
Jest na to stara metoda, wystarczy oznaczyń "mentionem" i już. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Post autor: Joachim Cargalho »

Czasami i samo oznaczenie nie wystarczy. Natomiast Glanzberg ma olbrzymi potencjał narracyjny.
Oczywiście, służę pomocą, gdyby potrzebne było wsparcie w zakresie organizacji jakiś wydarzeń fabularnych.

Gdybyś więc gdzieś napomknął mi o swoich planach, może udałoby się to przekuć w ciekawe wydarzenie, które zaangażowałoby innych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 09:24 Czasami i samo oznaczenie nie wystarczy. Natomiast Glanzberg ma olbrzymi potencjał narracyjny.
Oczywiście, służę pomocą, gdyby potrzebne było wsparcie w zakresie organizacji jakiś wydarzeń fabularnych.

Gdybyś więc gdzieś napomknął mi o swoich planach, może udałoby się to przekuć w ciekawe wydarzenie, które zaangażowałoby innych.
Rozważę skorzystanie z tej hojnej propozycji...

No dobra, na pewno z niej skorzystam.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Południowe Góry - szlakiem trzeciego szczytu

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 26 kwietnia 2023, 17:31
Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 09:24 Czasami i samo oznaczenie nie wystarczy. Natomiast Glanzberg ma olbrzymi potencjał narracyjny.
Oczywiście, służę pomocą, gdyby potrzebne było wsparcie w zakresie organizacji jakiś wydarzeń fabularnych.

Gdybyś więc gdzieś napomknął mi o swoich planach, może udałoby się to przekuć w ciekawe wydarzenie, które zaangażowałoby innych.
Rozważę skorzystanie z tej hojnej propozycji...

No dobra, na pewno z niej skorzystam.
Pierwszą rzeczą winno być zmuszenie Herr Joachima do szybszego nazwania kolejnej góry z "masywu" Gór Południowych. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Idziemy w góry!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość