Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Roman Schädel »

Obrazek
Kościół Wcielenia w Wolkenbad
Główna świątynia Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Katedra Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Przestronny, neogotycki kościół znajdujący się na uboczu Wolkenbad. Posiada 63 metrową wieżę z dzwonami, donośnie bijącymi przed nabożeństwem. Pierwotnie zniszczony, budynek stał od wieków, ale zaniechano odnowy po najostrzejszej zimie roku 1789, gdzie pół Kotliny zmarło z niedożywienia. Nikt nie dbał o wiarę, raczej o własne cztery litery i tak popadło wszystko w ruinę. Ludzie pomału zaczęli wracać do formy i zwiększać populację, ale po 100 latach nikt nie pamiętał o sakralnym budynku, gdzieś tam w lesie. Podobno często był odwiedzany przez zakochane pary, ale "przegane zostały" przez dzieciaki, które bawiły się w okolicy w tzw. chowanego.

Znaleziony i odremontowany przez księdza biskupa Romana Schädela, gdy ten pragnął założyć Kościół Ewangeliczny w Edelweiss. Stał się pierwszą świątynią tego wyznania i jednocześnie katedrą.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2023, 12:50 przez Roman Schädel, łącznie zmieniany 10 razy.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Ruiny Kościoła Wcielenia w Wolkenbad

Obrazek

Obrazek
Pastor gefr. Roman Schädel po powrocie z dalekiej i długiej wędrówki ze smutkiem spotkał się z odrzuceniem jego idei tworzenia Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss. Niemniej jej nie zarzucił. Nie po to doznał nawrócenia, żeby nie kontynuować swojego dzieła. Zgodnie z poleceniem Herr Oberhaupta odnalazł zrujnowany budynek, który kiedyś jeszcze przed założeniem Edelweiss był prawdopodobnie świątynią. Był malutki i znajdował się na uboczu, w pięknych lasach Wolkenbad. Objął go w posiadanie i pieczołowicie zabrał się do sprzątania. Kupił kłódkę do drzwi i zaczął myśleć o wstawianiu szyb do okien. Na drzwiach nakleił symbol :E . Niech te rujny od tej pory będą znane jako Kościół Wcielenia - pierwsza świątynia Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss. Postanowił w nim zamieszkać i przywrócić do pełni chwały. Wkrótce planował pierwsze nabożeństwo, w którym ogłosi swoje dalsze plany. Brakowało mu tylko fisharmonii, by tymczasowo mogła grać. Bo przecież organy w rujnach kościoła zostały chyba skradzione...
Pastorowi Romanowi podczas pierwszego dnia posługiwania udało się nie tylko zakupić (z oszczędzonego żołnierskiego żołdu) fisharmonię do kościoła, ale także przekonać uroczą organistkę Anielę, żeby grała w czasie nabożeństw i to za Bóg zapłać. Już wkrótce odbędzie się pierwsze!
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, 16:31 przez Roman Schädel, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Joachim Cargalho »

Po cichu liczę, że Aniela zaprezentuje swoje umiejętności w czasie jakiegoś koncertu na fisharmonii. :E
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Człowiek uczy się całe życie. Nie miałem zielonego pojęcia, że jest coś takiego jak fisharmonia. Byłem pewnien, że to literówka, ale jak się pojawiło po raz trzeci to wyguglałem. W każdym razie, pracuję pomalutku nad ulokowaniem KW na mapach Wolkenbad. Las będzie znacznym wyznacznikiem, ale myślę, że jakaś polna dróżka, którą odrestaurujemy winna szybko ułatwić poruszanie się w kierunku świątyni.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Joachim Cargalho pisze: 27 kwietnia 2023, 18:56 Po cichu liczę, że Aniela zaprezentuje swoje umiejętności w czasie jakiegoś koncertu na fisharmonii. :E
Z pewnością. Koncerty będą regularnie się odbywać. Później organowe.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 kwietnia 2023, 21:05 Człowiek uczy się całe życie. Nie miałem zielonego pojęcia, że jest coś takiego jak fisharmonia. Byłem pewnien, że to literówka, ale jak się pojawiło po raz trzeci to wyguglałem. W każdym razie, pracuję pomalutku nad ulokowaniem KW na mapach Wolkenbad. Las będzie znacznym wyznacznikiem, ale myślę, że jakaś polna dróżka, którą odrestaurujemy winna szybko ułatwić poruszanie się w kierunku świątyni.
Ja też nie miałem pojęcia, aż kiedyś poszedłem do jednego kościoła, który miał remont organów. I stała w nim właśnie ona. Myślałem, że to pianino, ale gdy zaczęła grać to niemal jak organy. Później wyczytałem, że właśnie była kiedyś popularna jako surogat organów np. w małych kaplicach.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 28 kwietnia 2023, 11:40
Joachim Cargalho pisze: 27 kwietnia 2023, 18:56 Po cichu liczę, że Aniela zaprezentuje swoje umiejętności w czasie jakiegoś koncertu na fisharmonii. :E
Z pewnością. Koncerty będą regularnie się odbywać. Później organowe.
Warto w kwestiach koncertów przeprowadzić konwersacje z naszym wirtuozem Herr @Krzysztof Windsor. Nikt tak jak on nie zna się na muzyce.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Już jesteśmy w kontakcie. Dodatkowo będę rozmawiał z abpem Piwskim w sprawie ordynacji.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 28 kwietnia 2023, 22:14 Już jesteśmy w kontakcie. Dodatkowo będę rozmawiał z abpem Piwskim w sprawie ordynacji.
Ok, a w jakim celu ta ordynacja?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

To takie przekazanie sukcesji duchownej. W realu jest ważne, w wirtualu dla klimatu i narracji. :)
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości