Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11774
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 29 kwietnia 2023, 17:59 To takie przekazanie sukcesji duchownej. W realu jest ważne, w wirtualu dla klimatu i narracji. :)
Ciekawe. Dzięki za info!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Jutro będzie pierwsze nabożeństwo, zapraszam!
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11774
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 29 kwietnia 2023, 21:21 Jutro będzie pierwsze nabożeństwo, zapraszam!
O której?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Przy dźwiękach tego wielkanocnego preludium zagranego na fisharmonii pastor Roman Schädel, ubrany w czarną togę z befką i narzuconą na nią białą komżę, wszedł do prezbiterium. Gdy dźwięki preludium ustały, pozdrowił wiernych słowami:
Łaska i pokój od Tego, który był i który jest i który przychodzi, niech będą z Wami. Amen.
Następnie odśpiewał słowa dzisiejszego introitu:
P: Radośnie wysławiajcie Boga wszystkie ziemie. Alleluja!
Z: Śpiewajcie mu pieśń pochwalną. Alleluja!
Po odśpiewaniu innych pieśni oraz odmówieniu wyznania wiary, pastor wszedł na prowizoryczną na razie ambonę i wygłosił krótkie kazanie. Oto jego najważniejsze słowa:

Umiłowani Bracia i Siostry!

Wiem, że zdziwiła Was moja decyzja o zostaniu duchownym. Był to efekt długiej wędrówki po górach, gdzie byłem sam na sam z Bogiem niczym Mojżesz. Tam też byłem kuszony przez Szatana jak Jezus na pustyni. Ostatecznie Bóg wygrał i dlatego postanowiłem go głosić. Chciałbym, by nasz Kościół miał wyraźnie luterański charakter, gdyż taki uznaje za prawdziwy. Nie będzie to jednak kopia. Chciałbym wprowadzać oryginalne elementy, zarówno do jego "liturgii", jak i obyczajowości. Chcę, by był on otwarty dla każdego i nie naruszał niczyich uczuć religijnych. Niech Kościół i jego duchowni - jak ktoś będzie chciał dołączyć, to zapraszam, będą służyli pomocą dla mieszkańców Edelweiss. I duchową, i materialną.

Dla duchownych obowiązywać będzie ścieżka trzech stopni wtajemniczenia:
1. diakon/diakonisa - etap przejściowy, nauki i próby. Taki duchowny/duchowna będzie miała wszelkie prawa, co prezbiter poza prowadzeniem parafii jako superintendent.
2. prezbiter/prezbiterka (pot. ksiądz czy pastor/pastorał) - etap docelowy. Duchowny/duchowna może prowadzić parafię jako superintendent/ka.
3. biskup/biskupka - ma możliwość ordynacji na niższe stopnie i kierowania diecezją jako pasterz. Jedynie biskup może stać na czele Kościoła jako superintendent generalny.

Na dwa niższe stopnie mianuje i ordynuje biskup. Biskup natomiast jest wybierany przez Synod, a więc zgromadzenie wszystkich wiernych Kościoła. Po uzyskaniu takiego wyboru musi odbyć ordynację biskupią z rąk innego biskupa albo naszego Kościoła, albo pokrewnego (gdy w naszym brakuje biskupów). To zachowuje ciągłość władzy biskupiej. Spośród biskupów Synod wybiera zwierzchnika Kościoła czyli Superintendenta Geeralnego. Superintendentów Parafii czyli proboszczów mianuje Superintendent Generalny albo Superintendenci Diecezji czyli biskupi. Superintendentów Diecezji mianuje Superintendent Geeralny za zgodą Synodu.

Dopóki Kościół się nie rozrośnie, nie będę tworzył diecezji. Powołam tylko jedną parafię w Wolkenbad i sam stanę na jej czele jako proboszcz. Na razie jestem jedynym wiernym, więc tworzę Synod i mogę mianować się biskupem i Superintendentem Generalnym. Dlatego zwróciłem się z prośbą o ordynację przez biskupa pokrewnego Kościoła abpa Piwskiego Sroczyńskiego. Jak w naszym Kościele będzie więcej wiernych i chętnych na duchownych, to zrobimy nowe wybory.

To tyle na dziś. Trzymajcie kciuki za moją inicjatywę. Oby przynosiła dużo dobrego dla Edelweiss.

Następnie pastor złożył życzenie pokoju, odmówił modlitwę powszechną oraz udzielił Sakramentu Ołtarza. Wszyscy zebrani uczestnicy pożywali i pili z jednego kielicha, tworząc wspólnotę. Na koniec pastor udzielił błogosławieństwa, a dalej zabrzmiała pieśń na koniec nabożeństwa.
.

Obrazek


(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Pastor Roman przechadzał się kilkukrotnie po Wolkenbad, szukając chętnych do wstąpienia do scholi parafialnej. Udało mu się to zrobić. Schola zaczyna nabierać kształtów pod batutą organistki Anieli. Trwają już próby do występów w trakcie nabożeństwa ordynacyjnego. Z tym, że o kontakt z abpem Piwskim bardzo trudno...
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Kościół Wcielenia jest otwarty cały czas i każdy może do niego wejść oraz zagrać wszystko na fisharmonii. Ku chwale Pana!
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3914
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Joachim Cargalho »

Herr Schadel, muszę przyznać, że jestem zadowolony z pierwszego kazania. Właśnie czegoś takiego oczekiwałem. Plany na rozbudowę kościoła są olbrzymie, mam nadzieję jednak, iż w przypadku braku chętnych, nie zniechęci się Herr do dalszej pracy. Czy to będzie 40 dni na pustyni, czy też czas duchowej posuchy - doceniamy Twoje zaangażowanie w tworzenie tej narracji!
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Nie, na pewno nie. Na tej narracji i na wojsku buduje swój powrót do Edelweiss. Już na stałe.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 121
Rejestracja: 28 lutego 2022, 16:38

ODZNACZENIA

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Roman Schädel pisze: 02 maja 2023, 14:15 Z tym, że o kontakt z abpem Piwskim bardzo trudno...
Discordem próbowali...?
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Dziękuję za pomoc. Udało się skontaktować z abp Piwskim Sroczyńskim i wyraził on zgodę na moją ordynację. W naszym kościele nastąpią w najbliższych dniach dwie ceremonie - ordynacja mojej osoby na prezbitera oraz na biskupa. Celebransem będzie ks. abp Krzysztof Windsor z zaprzyjaźnionego Księstwa Sarmacji. To pierwsze ważne wydarzenie dla Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss, który w ten sposób włączony zostaje do wspólnoty Kościoła Powszechnego Pollinu.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości