Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Krzysztof Windsor pisze: 06 maja 2023, 19:42
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 maja 2023, 19:39
Roman Schädel pisze: 05 maja 2023, 21:59 Ślicznie dziękuję za miłe słowa. To pewnie Herr Oberhaupt z tej randki tak się spieszył. ;)
Po prostu nie spodziewałem się, że to nastąpi tak rychło. Lepiej bym się przygotował z jakimś pisemkiem, a tak akurat w "fazie kryzysowej" cięzko mi coś mądrego napisać.
To proszę się przygotować na inwestyturę biskupią :D
A macie już potwierdzenie kiedy to nastąpi? Byle nie dziś... :/
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Krzysztof Windsor »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 maja 2023, 19:55
Krzysztof Windsor pisze: 06 maja 2023, 19:42
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 maja 2023, 19:39

Po prostu nie spodziewałem się, że to nastąpi tak rychło. Lepiej bym się przygotował z jakimś pisemkiem, a tak akurat w "fazie kryzysowej" cięzko mi coś mądrego napisać.
To proszę się przygotować na inwestyturę biskupią :D
A macie już potwierdzenie kiedy to nastąpi? Byle nie dziś... :/
Bardzo możliwe, że w poniedziałek. Ale ogłoszę to grafiką dzień przed.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Krzysztof Windsor pisze: 06 maja 2023, 20:14
Heinz-Werner Grüner pisze: 06 maja 2023, 19:55
Krzysztof Windsor pisze: 06 maja 2023, 19:42

To proszę się przygotować na inwestyturę biskupią :D
A macie już potwierdzenie kiedy to nastąpi? Byle nie dziś... :/
Bardzo możliwe, że w poniedziałek. Ale ogłoszę to grafiką dzień przed.
Jak w poniedziałek to całkiem sympatycznie. Powinienem dać radę, ale po 19-stej.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek


Stadt Edelweiss, dnia 9 maja 1923 roku



Kancelaria Oberhaupta Kotliny Edelweiss informuje, że swoją obecność na uroczystości zapowiada Oberhaupt H.W. Grüner.

gestor Oberhaupta Kotliny Edelweiss,
Hagyma Zoltan
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Roman Schädel »

Remont kościoła przed inwestyturą biskupią Superintendenta Generalnego Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss trwa w najlepsze. Dziś pojawił się skromny ołtarz wykonany przez twórców z Monarchii Austro-Węgierskiej.



Obrazek
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (na razie ruiny)

Post autor: Krzysztof Windsor »

Późnym wieczorem z Sarmacji prosto z Celebry z okazji 2. rocznicy panowania przybył arcybiskup Windsachen, a w raz z nim orkiestra i chór Archikatedry w Grodzisku. Zabrał ich, gdyż jako to on chciał oprawę muzyczną "z pompą". Landhaus Fuchsbau na chwilę ponownie ożyło, zanim znów opustoszeje, gdy właściciele wyjadą na koronację.
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss))

Post autor: Krzysztof Windsor »

Podczas oczekiwania na gości organista Archikatedry w Grodziksku przygrywał melodie.
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss))

Post autor: Krzysztof Windsor »

Kiedy chór i orkiestra zajęły miejsce, a w kościele zjawili się wszyscy wierni gra organów ucichła i zapadła cisza. Równo o godzinie 19:00 przed drzwiami katedry rozpoczęły się obrzędy, które wprowadzały kandydata na biskupa do kościoła. Arcybiskup Krzysztof Windsor-Windsachen pobłogosławił i odmówił modlitwę nad kandydatem.
Obrazek

Później rozległo się trzykrotne pukanie we wrota kościoła, wrota otworzyły się a orkiestra zaczęła grać pieśń na procesję wejścia. Na początku szli ministranci z arcybiskupim krzyżem oraz z trubularzem, kapłani wedle starszeństwa, kandydat na biskupa ks. Roman Schädel, a na samym końcu szedł abp Windsor-Windsachen błogosławiąc wiernych.


Celebra trwała standardowo, odczytano Ewangelię, po której arcybiskup wygłosił kazanie.
Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».
Obrazek
Liebe Brüder und Schwestern,
jesteśmy tutaj aby uczcić powołanie nowego pasterza waszej owczarni, waszej diecezji. Radujcie się, bo oto Wasz Kościół lokalny zdobywa biskupa, który będzie się wami opiekował i prowadził was przez ścieżki wiary. On jest Waszą ostoją i strażnikiem wiary na tych ziemiach, posłany nie aby rządzić, lecz aby Wam służyć.

Drogi kandydacie, księże Romanie. Myślę, że wiesz i czujesz jaki to ważny dzień. Wkładasz na siebie wiele zobowiązań. Pamiętaj, aby dobrze zarządzać swoją diecezją w naszym mikroświecie trzeba znać zasady umiaru, kiedy głos zabrać, a kiedy milczeć. Milczenie jest złotem, powiadają i faktycznie tak jest. Wzrastaj w wierze każdego dnia i pogłębiaj w sobie relację z Bogiem. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc. I proszę Cię bracie, nie obrośnij obłudą... Pamiętaj, że choć jesteś pierwszy w swoim kościele lokalnym, wciąż jesteś równy innym, a twój status, twoja biskupia rola to służyć. Oddawać się swojemu społeczeństwu, być przewodnikiem, pasterzem. Słuchaj codziennie słów Chrystusa, które niech prowadzą Cię przez nowe życie, w wielu momentach trudne. Nie zniechęcaj się jednak swoją pracą - gdyż nagroda czeka na Ciebie gdzie indziej, nie tu na ziemi.

Za chwilę odbędzie się główny obrzęd tego zgromadzenia - inwestytura. Biskup otrzyma podczas niej pastorał, który jest moim skromnym darem dla Ciebie, tak jak i mitra. Oby służyły dobrze!

Drodzy wierni, wspierajcie swojego pasterza, gdyż to też człowiek. Kiedy upadnie, pomóżcie mu stanąć na nogi, a gdy będzie stał obserwujcie uważnie i podążajcie za nim będąc jego podporą.

Usłyszeliśmy dzisiejszą Ewangelię, której myślę nie trzeba tłumaczyć, wszystko jest w niej jasne. Trwajmy w Chrystusie, w jego słowie, a wszystko o co poprosimy spełni się. Staniemy w Chwale, kiedy przyjdzie na to czas.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 maja 2023, 20:09 przez Krzysztof Windsor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 179
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Krzysztof Windsor »

Po kazaniu, kandydat ustawił się na środku prezbiterium, skąd odpowiadać będzie na słowa przysięgi.
Arcybiskup zadał pierwsze pytanie:

Czy chcesz dobrowolnie i świadomie przyjąć urząd biskupa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość