Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

W tym miejscu załatwisz wszelkie sprawy związane z obywatelstwem. Składanie wniosków, zapomogi, inne nurtujące cię kwestię i pytania...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Herr @Coirloscadh nadal zainteresowany "edelwajskim sercem"? To wiąże się z pewnymi zobowiązaniami. Ostatnio zbyt prędko "rozdałem" nasze dowody i biję się przez to w pierś, że tak właśnie poczyniłem, dlatego mam małe obawy. Chcę mieć Edli, a nie liczby wśród obywateli. Proszę zrozumieć, oczywiście nie mam obiekcji by nadać Szanownemu takowe obywatelstwo, ale chciałbym zapewnienie, że będzie Szanowny działać dla nas, ku wspólnej uciesze... Mam nadzieję, że zostałem dobrze zrozumiany.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Coirloscadh Stempel
Posty: 21
Rejestracja: 19 lutego 2023, 15:34
Lokalizacja: Pustka

ODZNACZENIA

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Coirloscadh »

Herr Oberhaupt,
Po przemyśleniu, postanowiłem się wstrzymać mój wniosek o obywatelstwo. Proszę się nie obrażać - wy jak i wszyscy inni Edle stworzyli tutaj piękna krainę wraz z unikalną otoczką. Niestety jednak czuje, że nie jestem w stanie nie tylko być poważnie aktywny to i nie mam też pewności czy ta otoczka jednak pasuje do tego co mnie samego interesuje. Tak samo trochę przeraża mnie też fakt że mój charakter może być albo dla nie ktorych niesmaczny lub I wręcz toksyczny. Dlatego wydaje mi się, że na ten czas mogę i zostać zwykłym szarym mieszkańcem czy obserwatorem - brak obywatelstwa mnie nie limituje, I mam na dzieje że nie obraziłem moją decyzją żadnego Edelczyka(? Edelweissczyka? Edelka?)
Obrazek
Ĉiam kun la prematoj kontraŭ la subpremantoj!
/-/Coirloscadh, Subkomandanto de Libera Teritorio

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Coirloscadh pisze: 04 marca 2023, 18:39 Herr Oberhaupt,
Po przemyśleniu, postanowiłem się wstrzymać mój wniosek o obywatelstwo. Proszę się nie obrażać - wy jak i wszyscy inni Edle stworzyli tutaj piękna krainę wraz z unikalną otoczką. Niestety jednak czuje, że nie jestem w stanie nie tylko być poważnie aktywny to i nie mam też pewności czy ta otoczka jednak pasuje do tego co mnie samego interesuje. Tak samo trochę przeraża mnie też fakt że mój charakter może być albo dla nie ktorych niesmaczny lub I wręcz toksyczny. Dlatego wydaje mi się, że na ten czas mogę i zostać zwykłym szarym mieszkańcem czy obserwatorem - brak obywatelstwa mnie nie limituje, I mam na dzieje że nie obraziłem moją decyzją żadnego Edelczyka(? Edelweissczyka? Edelka?)
Takie właśnie miałem odczucia, że nie do końca Szanowny wie jak sobie z tym poradzić, stąd moje zapytanie. Bycie Edlem, to nie bycie Sclavińczykiem. Nie chodzi oczywiście o podział lepszy-gorszy, a bardziej o to, że Szanowny czuje się bardziej właśnie kimś innym. Nie mniej oczywiście zapraszam, po pierwsze do uczestnictwa w naszym codziennym życiu, a po drugie do poznania naszej społeczności i klimatu.
Dziękuje również za szczerość, na ten moment odkładamy zatem sprawę obywatelstwa na dalszy plan.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 573
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Roman Schädel »

Proszę o aktualizację mojego zdjęcia w dowodzie osobistym.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 08 maja 2023, 23:14 Proszę o aktualizację mojego zdjęcia w dowodzie osobistym.
- Ach te dzisiejsze czasy. Wymyślili jakieś aparaty. Nic tylko zdjęcia, fotografie i ładne uśmieszki. Kiedyś tego nie było Miły Panie. - pani Jadwiga pokiwała głową i swoim zwyczajem musiała pomarudzić, choć tak naprawdę nie miała nic innego do roboty.
Wykonała stosowny wpis w dokumentach i podała poprawiony dowód petentowi.


DW: @Roman Schädel
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Paul Szmal
Więzień
Posty: 39
Rejestracja: 18 lipca 2023, 19:54

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Paul Szmal »

Zajechał pod urząd od Burgerrechtów. Zmierza do drzwi, a tu adnotacja wywieszona na drzwiach do składających wnioski:
Każdy rezydent Krainy Edelweiss, który zechce zostać jej obywatelem musi spełniać kilka warunków.
- Od 10 dni musi przebywać na forum i wykazywać względną aktywność.
-HoledeTojfe! Gdyby napisali "do 10 dni", to ja bym wówczas würde wissen, a tak mam dreptać w miejscu i warten, aż te jakieś Tagen nadejdą. Scheiße wisse ich nicht, czy w ogóle nadejdą, bo już tam mastektomią straszyć zaczęli. Ein Weib'a będą ze mnie robić glaiś. A gdyby tak skłamać, żem przebywał, ale nie będąc tu fizycznie? Może przymkną oko te Bürokraten. Mi kraten obiecują, a sami kraten noszą! - uniósł się nieznacznie zastanawiając się, czy to są te standardy, o których Herr Oberhaubt zowił.

Koniec końców, wsunął swój wniosek pod drzwi Departamentu od Burgerrechtów.

Obrazek
Obrazek

WNIOSEK O NADANIE OBYWATELSTWA


Edelweiss, 18.07.1923 r.

Sehr geehrter Herr
HEINZ-WERNER GRÜNER
Oberhaupt Edelweiss


Uprzejmie wnioskuję o nadanie mojej osobie, obywatelstwa Edelweiss:

Imię (imiona): Paul

Nazwisko(a): Szmal

Data urodzenia: 18.11.1922 r.

Miejsce urodzenia: zaginiony w akcji




Wzór podpisu*: Paul Szmal

Oświadczam, że rozumiem prawa i obowiązki, jakie są przede mną stawiane będąc obywatelem Edelweiss.

Jednocześnie oświadczam, że zobowiązuje się do złożenia przysięgi obywatelskiej podczas odbioru Dowodu Osobistego Krainy Edelweiss.



Z wyrazami szacunku,

Paul Szmal
(PODPIS)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Chwilę po wrzuceniu wniosku, drzwi otwarły się i mężczyzna stojący w drzwiach, niewysoki, łysawy starszy pan o krogulczych uszach gestem ręki zawołał wnioskodawcę. Następnie, gdy ten podszedł do niego rzekł zachrypniętym głosem:
-Panie, jak tylko to pani Ula zobaczy to się wścieknie. Weź pan to popraw łaskawie. - zachrząknął i splunął na kostkę brukową
-Po pierwsze, brak zdjęcia. No jak to, że tak? Dokument musi być ze zdjęciem.
Po drugie, pan się nie podpisał ręcznie, ale to nie problem. Podobno w urzędzie uczą pisać.
Po trzecie data urodzenia. Na oko Szanowny młody jest, ale żeby niecały rok mieć? Jak nie pamięta kiedy dokładnie, to niech Szanowny wpisze ze 20.
No i ostatnie, to to miejsce urodzenia. Ja tam się nie znam, ale na moje to przypomina Szanowny urodą Wurstlandczyka, a to pewnie i ze stolicy, jak to tam było, Wurststadt, prawda li to?

Bez tego ani rusz, odrzucą, na pewno odrzucą.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Paul Szmal
Więzień
Posty: 39
Rejestracja: 18 lipca 2023, 19:54

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Paul Szmal »

Po wsunięciu wniosku pod drzwi, te wnet się otworzyły i stanął w nich niewysoki łysawy delikwent, który wyraźnie sobie dorabiał do emerytury, i zaczął przywoływać wniosekskładającego do siebie.

Paul tak stanął i popatrzył na niego z politowaniem rzekłszy do niego tak:


-Panie bezimienny, zdjęcia by Pan chciał ,czy tam Ci, co jutro będą za Panem? To proszę sobie znaleźć jakiekolwiek i wkleić. Może być zdjęcie kota czy psa nawet. Nie zależy mi. Niech Pani Ula wybierze sobie zdjęcie najsłodszego zwierzaka i wklei z łaski swojej w miejsce, gdzie ono powinno być.

Po drugie, podpisania ręcznego brak? Następnym razem podpiszę się DUPNIE!

Po trzecie, wpisałem faktyczną datę urodzenia, czyli 9 miesięcy wstecz, a że zdolny jestem, to już umiem pisać. Proszę mi nie dodawać lat, bo się obrażę niczym Weib, którą czeka mastektomia.

Po łostatnie, proszę iść do Sądu po wyrok, który uzna, że z twarzy przypominam Wurstlandczyka i to jeszcze z Wurststadt. Jak Szanowny takim wyrokiem Sądu będzie dysponował, to wówczas tak być może wpiszę. Na razie, pozostajemy w domysłach Szanownego i tego, jakie zdjęcie wybierze Pani Uleńka.

Paul zaczął szukać kartki papieru, bo wiedział, że delikwent otwierający drzwi nie powtórzy tego, co mu zostało wyperswadowane i ubrał powyższe słowa w oświadczenie do wniosku, aby Bürokraten zaczęły coś kminić, a jak nie, to trudno. Ponadto, nadmienił, iż drugiego wniosku składać nie będzie i się powiesi na najbliższej latarni, koniecznie przed Departament, do którego przyszedł ku uciesze włodarzy.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Paul Szmal pisze: 19 lipca 2023, 00:04 Po wsunięciu wniosku pod drzwi, te wnet się otworzyły i stanął w nich niewysoki łysawy delikwent, który wyraźnie sobie dorabiał do emerytury, i zaczął przywoływać wniosekskładającego do siebie.

Paul tak stanął i popatrzył na niego z politowaniem rzekłszy do niego tak:


-Panie bezimienny, zdjęcia by Pan chciał ,czy tam Ci, co jutro będą za Panem? To proszę sobie znaleźć jakiekolwiek i wkleić. Może być zdjęcie kota czy psa nawet. Nie zależy mi. Niech Pani Ula wybierze sobie zdjęcie najsłodszego zwierzaka i wklei z łaski swojej w miejsce, gdzie ono powinno być.

Po drugie, podpisania ręcznego brak? Następnym razem podpiszę się DUPNIE!

Po trzecie, wpisałem faktyczną datę urodzenia, czyli 9 miesięcy wstecz, a że zdolny jestem, to już umiem pisać. Proszę mi nie dodawać lat, bo się obrażę niczym Weib, którą czeka mastektomia.

Po łostatnie, proszę iść do Sądu po wyrok, który uzna, że z twarzy przypominam Wurstlandczyka i to jeszcze z Wurststadt. Jak Szanowny takim wyrokiem Sądu będzie dysponował, to wówczas tak być może wpiszę. Na razie, pozostajemy w domysłach Szanownego i tego, jakie zdjęcie wybierze Pani Uleńka.

Paul zaczął szukać kartki papieru, bo wiedział, że delikwent otwierający drzwi nie powtórzy tego, co mu zostało wyperswadowane i ubrał powyższe słowa w oświadczenie do wniosku, aby Bürokraten zaczęły coś kminić, a jak nie, to trudno. Ponadto, nadmienił, iż drugiego wniosku składać nie będzie i się powiesi na najbliższej latarni, koniecznie przed Departament, do którego przyszedł ku uciesze włodarzy.
Bez tego ani rusz. Nie ma co w ogóle się starać.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Paul Szmal
Więzień
Posty: 39
Rejestracja: 18 lipca 2023, 19:54

Re: Wniosek o Nadanie Obywatelstwa

Post autor: Paul Szmal »

Czyli Ich bin hin, jak nic. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Departament Obywatelski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości