Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Roman Schädel »

Piotr Romanow pisze: 17 maja 2023, 10:14 Do Świątyni powolnym krokiem wszedł Hptm. Romanow. Dookoła widział znajome mu twarze, a mimo to nie zatrzymał się, aby z kimkolwiek się przywitać.

Obrazek
Dopiero w momencie, gdy stanął przed ołtarzem klęknął, przeżegnał się - W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen. - Po czym skierował się do bocznych ławek, klęknął i zaczął dalej się modlić.
Ślicznie dziękuję za odwiedzenie świątyni.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Femme Mystere »

Wasza Ekscelencjo @Roman Schädel , jak widać, @Joachim Cargalho grzeszny przyszedł i grzeszny wyjdzie!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Roman Schädel »

Femme Mystere pisze: 17 maja 2023, 16:58 Wasza Ekscelencjo @Roman Schädel , jak widać, @Joachim Cargalho grzeszny przyszedł i grzeszny wyjdzie!
Ale z kiełbasą.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Joachim Cargalho »

Nie zdążyli dobrze się rozgościć, a @Roman Schädel juz zarzucił na siebie komżę i ruszył odprawiać kolejne modlitwy. Oczywiście, zaciągnął ich na nauki, z których okazało się jak dużym błędem było przybycie do kościoła celem uzyskania sakramentów.
- Ani spowiedzi, ani innych uroczystości. To na czym oni chcą zarabiać? - nie dowierzał, dopytując @Femme Mystere.

Kiedy Biskup Roman wygłaszał swoją homilię, w świątyni rozległ się stukot wojskowego obuwia które wybijało rytm chodu @Piotr Romanow.
- A ten co tutaj? - zapytał bez zastanowienia - nie dalej, niż dwa tygodnie temu zapowiadał, że tak szybko się nie pojawi - powiedział że zdziwieniem i dodał - powinniście zrobić w końcu porządek z tym wojskowym dowództwem - rzucił jakby miało to być dla niej jakimś wyzwaniem.

Biskup pochrząkiwał od czasu do czasu, jakby doskonale słyszał szepty zebranych w kościele, a kiedy @Femme Mystere wspomniała o jego grzesznym bycie, dodał - gdyby tylko stał tutaj ten konfesjonał. - po czym uśmiechnął się do siebie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Roman Schädel »

Wniebowstąpienie Pańskie
18 maja 2023 r.


Obrazek




Dziś wieczorem w kościele odbyło się nabożeństwo wyższe z okazji Wniebowstąpienia Pańskiego, którego celebransem był ksiądz biskup Roman Schädel. Ubrany w białą kapę z roślinnymi wzorami i z piękną mitrą na głowie procesyjnie wszedł do kościoła i podpierając się pastorałem błogosławił wiernych. Podszedł do ołtarza, klęknął przed nim, a po odśpiewaniu Introitu, pozdrowił lud:



Następnie przeczytał przewidziane na dziś czytania, by później wygłosić z ambony kazanie:

Obrazek
Umiłowani,

Chrystus dziś wstąpił do Nieba. Obchodzimy tego pamiątkę, to w protestantyzmie bardzo ważne święto. Czy mamy być smutni? Nie. On powiedział, że nie minie chwila i znów będzie z nami. Apostołowie byli radośni z tego powodu.

To wstąpienie Pana do Nieba można rozumieć też pod kątem mikronacyjnym. Czym jest niebo? Czy świat realny jest takim rajem, do którego wstępują ci, którzy od nas odchodzą? Czy w Kotlinie Wniebowstąpieniem jest wyjście w góry? Czy w naszych górach jest przejście do innego świata? Jest tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi. Czasem nie warto dużo mówić, lecz więcej medytować. Z tym Was zostawiam.




Obrazek


W powszechniej modlitwie Superintendent Generalny powierzył całą Kotlinę i wszystkich jej mieszkańców. Później odmówił Modlitwę Spowiednią oraz odśpiewał prefację. Po rockowym Sanctusie odśpiewanym przez scholę z zaprzyjaźnionego Kościoła Sarmacji, Superintendent Generalny odmówił słowa ustanowienia i rozdał Komunię. Wszystko było gotowe.



Po rozdaniu sakramentu wszystkim wiernym, Biskup Kościoła pobłogosławił lud i z każdym serdecznie się pożegnał, rozdając przy wyjściu krówki ciągutki.


(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Fabio Rhyner »

Fabio spacerując ulicami Wolkenbad usłyszał metaliczny dźwięk dzwonów. Hmm czyżby tu w okolicy była jakaś świątynia ? - mężczyzna z zaciekawieniem podrapał się po głowie następnie po krótkiej chwili znalazł się przed budynkiem Katedry. Parę metrów dalej odnalazł tablicę z dużym napisem "OGŁOSZENIA PARAFIALNE", którą to dokładnie przestudiował. Jego szczególne zaciekawienie wzbudziła sekcja nekrologów oraz ogłoszenie o naborze do parafialnego chóru. - Nie, nie Fabio! Nawet o tym nie myśl, zrób coś dla ludzkości pomyślał! Ta kilkusekundowa wizja jego umiejętności wokalnych była na tyle skuteczne, iż odwiodła go od tego pomysłu. Wygląda na to że Herr @Roman Schädel założył Kościół Ewangeliczny w Edelweiss! Hmm muszę mu pogratulować przy najbliższej okazji! Następnie oddalił się w bliżej niedookreślonym kierunku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Femme Mystere »

Siedząc i udając, że pilnie się modli, Lieselotte obserwowała głównie zebranych w kościele. Wtedy zobaczyła @Fabio Rhyner . Dźgnęła @Joachim Cargalho łokciem w żebro.

- ZOBACZ, ZOBACZ - zaczęła mocno zaaferowana. - Myślałam, że ten Pan wyszedł w góry i nie wrócił do tej pory... - szeptała, a gdy @Fabio Rhyner spojrzał w jej kierunku, uśmiechnęła się krzywo i pomachała do niego. - Ciekawe, po co przyszedł. Pewnie nagrzeszył... - ciągnęła pod nosem.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Roman Schädel »

Ja mogę Panią wyspowiadać usznie @Femme Mystere, jak Pani tak bardzo chce. ;)
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 19 maja 2023, 19:01 Ja mogę Panią wyspowiadać usznie @Femme Mystere, jak Pani tak bardzo chce. ;)
Obawiam się, że długo by zeszło...
Ale co ja tam wiem... ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Kościół Wcielenia w Wolkenbad (Katedra Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss)

Post autor: Fabio Rhyner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 maja 2023, 20:38
Roman Schädel pisze: 19 maja 2023, 19:01 Ja mogę Panią wyspowiadać usznie @Femme Mystere, jak Pani tak bardzo chce. ;)
Obawiam się, że długo by zeszło...
Ale co ja tam wiem... ;)
Długo jak długo, ja to się zastanawiam jakby to wyglądało z pokutą s:) :lol: Herr @Roman Schädel czy macie już opracowany jakiś "taryfikator" ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości