Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Siły Lądowe Edelweiss

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Piotr Romanow »

Cóż, jednak Siły Zbrojne czeka duuuuża reforma... Będzie trzeba przygotować archiwum na wszystko co było i nie wróci więcej, żeby nie gubić się w tym wszystkim. Mam nadzieję, że armia będzie bardziej czytelna dla każdego, bo po długiej przerwie naprawdę ciężko się połapać z tym co jest, co funkcjonuje, a czego niema, na co były plany i co nie weszło do użytku. :D
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1477
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ja osobiście nie skupiałbym się na zmianach teoretycznych lub założeniach sił zbrojnych gdyż sposób w jaki je rozwijamy, dyskusję w jakie się angażujemy są właśnie tym co w znacznej większości je kreuje.

Proponowałbym podobnie jak w przypadku naszej gospodarki popracować nad czytelnością i aspektami technicznymi sił zbrojnych na forum by poruszanie się po nich było prostsze.

Podobnie jak przy dyskusji o gospodarce rozważyłbym usunięcie odnośników do firm powiązanych z wojskiem.
Może i argument o ich pozostawieniu w trosce o łatwiejszy dostęp i powiązanie niektórych firm z siłami zbrojnymi nie jest kompletnie pozbawiony sensu to jego zrealizowanie powinno zakończyć się umieszczeniem tam wszystkich przedsiębiorstw poczynając od państwowych poprzez już obecne (ale nie wszystkie) prywatne które mają realny udział w budowaniu sił zbrojnych. Umieszczenie wszystkich "niezbędnych" odnośników doprowadziłoby do sporego zatłoczenia co raczej ujmie czytelności działu niżeli pomoże w orientacji i nawigowaniu po poszczególnych działach.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 21 maja 2023, 00:48 Cóż, jednak Siły Zbrojne czeka duuuuża reforma... Będzie trzeba przygotować archiwum na wszystko co było i nie wróci więcej, żeby nie gubić się w tym wszystkim. Mam nadzieję, że armia będzie bardziej czytelna dla każdego, bo po długiej przerwie naprawdę ciężko się połapać z tym co jest, co funkcjonuje, a czego niema, na co były plany i co nie weszło do użytku. :D
Kwestie organizacyjne ogarnę... Będzie to czytelne... tylko najpierw muszą mnie z tego lasu wypuścić. Gdzieś tak od końca maja możemy ruszyć, bo na razie w dyskusjach już tam koncepcja się wykluła. Teraz trzeba to będzie ubrać w stowne schematy i opisy... A potem od ogółu do szczegółu jechać systematycznie.

W sumie sama koncepcja wstępna jest zachowana... będą dwa pułki: jeden piechoty, drugi piechoty górskiej.

Ulegnie zmotoryzowany logistyka, do pułku piechoty damy kompanię czołgów lekkich oraz wymienimy broń strzelecką co wpłynie na pewne zmiany strukturalne.

Dodamy pułk czołgów piechoty... ale na zasadzie brytyjskiej czyli w zasadzie będzie to odpowiednik batalionu. Tak trochę na kawaleryjskich zasadach, tak modnych w latach 30-tych. Trzonem będą trzy szwadrony czołgów co da możliwość wspierania szwadronem każdego z trzech batalionów piechoty.

Chyba jeszcze jakąś jednostkę artylerii szczebla centralnego... przyda się. Pewnie po prostu samodzielny dywizjon.

W głowie mam to poukładane, ale muszą mnie z tej realowej atrapy armii wypuścić...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 21 maja 2023, 02:27 Podobnie jak przy dyskusji o gospodarce rozważyłbym usunięcie odnośników do firm powiązanych z wojskiem.
Może i argument o ich pozostawieniu w trosce o łatwiejszy dostęp i powiązanie niektórych firm z siłami zbrojnymi nie jest kompletnie pozbawiony sensu to jego zrealizowanie powinno zakończyć się umieszczeniem tam wszystkich przedsiębiorstw poczynając od państwowych poprzez już obecne (ale nie wszystkie) prywatne które mają realny udział w budowaniu sił zbrojnych. Umieszczenie wszystkich "niezbędnych" odnośników doprowadziłoby do sporego zatłoczenia co raczej ujmie czytelności działu niżeli pomoże w orientacji i nawigowaniu po poszczególnych działach.
Ja oczywiście jestem w stanie się dostosować, pod warunkiem, że ustalimy jedną wersję, jak to ma być rzeczywiście, czy odejmujemy wszystkie czy dodajemy wszystkie (w tym wypadku Pańskie przedziębiorstwa).
Piotr Romanow pisze: 21 maja 2023, 00:48 Cóż, jednak Siły Zbrojne czeka duuuuża reforma... Będzie trzeba przygotować archiwum na wszystko co było i nie wróci więcej, żeby nie gubić się w tym wszystkim. Mam nadzieję, że armia będzie bardziej czytelna dla każdego, bo po długiej przerwie naprawdę ciężko się połapać z tym co jest, co funkcjonuje, a czego niema, na co były plany i co nie weszło do użytku.
Za spis sprzętu odpowiada SZEF UZBROJENIA I LOGISTYKI EDELWEISS STREITKRÄFTE, Leutnant @Ronon Dex.

Jak wróci to zacznie ogarniać.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Piotr Romanow »

Bardzo się cieszę, że odkopanie tego wątku rozruszało nas wszystkich do pracy. Mam nadzieję, że jak Herr Dex wróci razem podziałamy nad dalszym rozwojem naszej armii. :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 21 maja 2023, 20:12 Bardzo się cieszę, że odkopanie tego wątku rozruszało nas wszystkich do pracy. Mam nadzieję, że jak Herr Dex wróci razem podziałamy nad dalszym rozwojem naszej armii. :)
No to jest zadanie dla wszystkich soldatów, bez wyjątku!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Piotr Romanow »

Oczywiście, że tak Herr Oberhaupt!
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 667
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 21 maja 2023, 20:12 Mam nadzieję, że jak Herr Dex wróci razem podziałamy nad dalszym rozwojem naszej armii. :)
Cierpliwości... 6 ddc. 😜
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11641
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Na wszystko przyjdzie czas. Nie ma co się spieszyć. Mikroświat nam nie ucieknie. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restrukturyzacja w Edelweiss Landstreitkräfte

Post autor: Piotr Romanow »

Ronon Dex pisze: 23 maja 2023, 20:17
Piotr Romanow pisze: 21 maja 2023, 20:12 Mam nadzieję, że jak Herr Dex wróci razem podziałamy nad dalszym rozwojem naszej armii. :)
Cierpliwości... 6 ddc. 😜
Nawet nie wiesz jak czekam na relacje z tych Twoich manewrów. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Landstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości