Przyjmowanie interesantów

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Piotr Romanow »

Romanow poczuł się w pewien sposób nieswojo, ale starał się nie dać tego po sobie poznać. Spojrzał Oberhauptowi prosto w oczy i odrzekł mu.

- Nein, Herr Oberhaupt. Wybaczcie, że Was nachodzą z tak błachego powodu, dawno nie było mnie w naszej Szarotkowej Ojczyźnie i zapomniałem o wielu rzeczach.

Romanow oddał honor swojemu przełożonemu po czym wykonał w tył zwrot stukając butami przy wyjściu z der Sitz.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Proszę się nie kłopotać, to żaden problem. Czasami człowiek po tygodniach w górach miewa kłopoty z pamięcią. Najważniejsze, że siły witalne wróciły. Oby Ci się wiodło Herr Hauptmann. - Grüner poklepał przyjaźnie kapitana po ramieniu, po czym pozwolił opuścić biuro.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Paul Szmal
Więzień
Posty: 39
Rejestracja: 18 lipca 2023, 19:54

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Paul Szmal »

Puk,puk - zabrzmiał dźwięk, jakby ktoś próbował dostać się do biura podawczego i nie czekając zbytnio na przemiłe zawołanie "Raus" nacisnął klamkę od drzwi, bo tej innej nie wziął i tak stanął przed Panią w okularach przysadzonej do biurka rzekłszy do niej tak:

Mein Name ist Paul Szmal i chciałbym się starać o Staatsangehörigkeit. Nie wiem jakie Papieren są wymagane i czym godzien się starać.

Zamilkł przez chwilę wyczekując reakcji osoby przysiedziałej.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Panie, widział pan, która godzina? Przyjdź pan rano. Teraz jest nieczynne.
Widząc jednak, że mężczyzna sposępniał, urzędniczka zlitowała się i mówiła dalej:
-Panie, takie rzeczy to musi pan załatwiać w departamencie obywatelskim, a nie tutaj. Pokój 69, to będą trzecie drzwi na prawo. Wyglądasz pan na bystrzaka, to na pewno trafisz, ale panie, jutro-dziś pan nic nie załatwisz - to rzekłszy wróciła do swoich obowiązków służbowych
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Paul Szmal
Więzień
Posty: 39
Rejestracja: 18 lipca 2023, 19:54

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Paul Szmal »

-A bo to na godzinę trza przychodzić... Ja chciałem dwie lub więcej, a tu takie limity się wprowadza.

Pokiwał głową przecząco i jakimś "ehem" rzuciwszy pokierował się do pokoju o enigmatycznej liczbie nojnunzechcyś. Tak się zastanawiał, czy zechciałby czy nie zechciałby tam zajść o tej porze, ale w ostateczności się przeszedł. Może jakieś minety w polewie owocowej będą tam sprzedawać. Zachęcony przez Herr Oberhaupta, zadzwonił po taksówkę, która zawiozła go pod wskazany adres.

Siedząc już w tej taksówce sobie myślał - Ein Götter, żeby tamta przyjmująca te wnioski z tego Departament od Burgerechta była o wiele ładniejsza i końskim facjaten nie straszyła.
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Jürgen Voller »

Doktor Jürgen Voller również podniósł się z ławki, chcąc załatwić swoją sprawę, ale słowa Oberhaupta skierowane do jego poprzednika zmroziły go, zatrzymując w miejscu. Zabrzmiały dla niego logicznie i było w nich wiele racji.

Można tu spotkać cały przekrój społeczeństwa! - pomyślał, słuchając rozmowy Oberhaupta z petentem.

Myślał wcześniej czekając na swoją kolej o przyszłych badaniach związanych z tą piękną, alpejską kotliną i czym powinien się zająć,by zarobić tutaj na chleb z masłem.

Muszę się tutaj odpowiednio urządzić ciężką pracą typową dla prawdziwego Niemca , żeby moja hamsar (żona w języku Farsi) była ze mnie dumna. Wybiorę wojsko. Mogę też uczyć historii powszechnej w szkole lub wykładać dzieje na miejscowym uniwesytecie. Jeśli takowy nie istnieje,to go założę! :P

Walczył w Wielkiej Wojnie, a piekło okopów odcisnęło na nim głębokie piętno i sprawiło, że stał się twardy i stanowczy.

Był całkowicie przekonany, że to nie Niemcy przegrały,lecz kajzer Wilhelm II przez swoje błędy.

Verdun można było wziąć praktycznie z marszu,ale nie! Lepiej było się zatrzymać, dać Francuzom ogarnąć i wykrwawić się w nieustannych szturmach na ich umocnione pozycje!

Następnym razem pójdzie nam lepiej!

Ciekawe, co można znaleźć w tak odizolowanym miejscu?

Ślady po Indoeuropejczykach i ich aryjskich tradycjach zachowanych wśród miejscowego folkloru? Celtyckie oppida? Rzymskie forty? A może germańskie osady z wczesnego średniowiecza czy osiedla Słowian?

W takim miejscu może być wszystko!
Może nawet jakieś hominidy kryjące się po jaskiniach, wywodzące się od neandertalczyków lub szczątki statku kosmicznego pozaziemskiej cywilizacji? 8-)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

To nam się trafiła kolejka do biura. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

- No masz! Kolejny pcha się gdzie nie ma. Młody człowieku, weź się przeleć mi po ciastka do Zerbrockelna, choć pewnie otworzy dopiero rano, to załatwię Szanownwmu wejście bez kolejki do departamentu. Nawet spotkanie z oberhauptem, ale tylko jak dwie Choo Choo mi Szanowny podrzuci. Tu trzymaj, całe 2 klubeki, na pewno wystarczy, a i reszta dla Szanownego Pana. - urzędniczka bez ogródek zdecydowała o kolejnym "zadaniu" dla Herr Vollera i nie czekając aż się zgodzi odwróciłą się na pięcie i oddaliła się w nieznanym kierunku.


@Jürgen Voller
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Jürgen Voller »

-Anything else madame? - zadał ironicznie pytanie retoryczne po angielsku herr Voller, choć było to już wycelowane w próżnię. Po kobiecie ślad nawet nie został, tak się śpieszyła do domu.

- Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki :D
Na cuda trzeba trochę poczekać, łaskawa pani!
:lol:
No to trzeba będzie odwiedzić tą przytulną lisią norę, tak zachwalaną przez Oberhaupta jako kwatera dla nowych obywateli Edelweiß.
Alternatywa, czyli noc na ławce w poczekalni jakiegoś dworca kolejowego była dla herr Vollera absolutnie nie do przyjęcia.
Co by na to powiedzieli przykładni obywatele tego miasta, o jego perskiej Ehre Frau nie wspominając?!
Opinia zszargana już dzień po przybyciu!

Czeka mnie pracowity dzień w urzędach.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Przyjmowanie interesantów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jürgen Voller pisze: 19 lipca 2023, 00:08 -Anything else madame? - zadał ironicznie pytanie retoryczne po angielsku herr Voller, choć było to już wycelowane w próżnię. Po kobiecie ślad nawet nie został, tak się śpieszyła do domu.

- Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki :D
Na cuda trzeba trochę poczekać, łaskawa pani!
:lol:
No to trzeba będzie odwiedzić tą przytulną lisią norę, tak zachwalaną przez Oberhaupta jako kwatera dla nowych obywateli Edelweiß.
Alternatywa, czyli noc na ławce w poczekalni jakiegoś dworca kolejowego była dla herr Vollera absolutnie nie do przyjęcia.
Co by na to powiedzieli przykładni obywatele tego miasta, o jego perskiej Ehre Frau nie wspominając?!
Opinia zszargana już dzień po przybyciu!

Czeka mnie pracowity dzień w urzędach.
Nie zapomnij o tych słodkościach dla pani. ;) To jest serio miejsce, które da się znaleźć na naszym forum. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości