Landing page dla wojska

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Landing page dla wojska

Post autor: Femme Mystere »

Moi Drodzy Panowie, a przede wszystkim @Ronon Dex @Albert Fryderyk de Espada @Piotr Romanow @Heinz-Werner Grüner @Joachim Cargalho

Edeliebe za nami, więc zgodnie z zapowiedziami, chciałabym stworzyć stronę internetową, tzn. landing page dla naszego edelweisskiego wojska.

Strona ma służyć przede wszystkim WAM, a poza tym również nowym osobom, które zainteresują się waszą pracą i chciałyby dołączyć, podzielić się swoimi przemyśleniami/doświadczeniami/wiedzą.

Ponieważ to WY jesteście naszą wojskową drużyną A, chciałabym konsultować z wami potrzeby i przebieg budowania tej strony. Zatem napiszcie, co chcielibyście zamieścić na stronie, co ułatwiłoby wam pracę ect. ect.

Jeśli chodzi o podstawowe założenia naszej strony dla wojska, to z pewnością będzie utrzymana w stylu retro. Grafiki w sepii, stylizowane na wojsko okresu międzywojennego/2 wojny światowej.

Wykonanie ładnych materiałów filmowych, dźwiękowych i graficznych po mojej stronie! Wy piszcie tylko to, co chcielibyście widzieć na stronie, a ja postaram się to wykonać, częściowo swoimi siłami, a częściowo wspomagając się wsparciem naszych Edli i przyjaciół zagranicznych.

Moja wizja strony jest taka:

1. Chciałabym na górze strony zamieścić jakiś ciekawie zmontowany filmik, prezentujący posklejane fragmenty filmów retro, przede wszystkim widziałabym jakieś przeloty samolotów wojskowych, defiladę wojskową, czołgi i nasze własne maszyny, takie jak Maulwurf. Ewentualnie można osobno zrobić filmiki dla różnych rodzajów wojsk oraz FBUM. Mam nadzieję, że głosu lektora użyczy nasz @Krzysztof Windsor .
2. Chciałabym zaprezentować grafikę, która w jasny sposób pokaże podział naszych wojsk oraz stylowo przerobione wizerunki naszych dowódców. Może w formie drzewka.
3. Następnie chciałabym zaprezentować w jakiś ciekawy sposób życie fabularne wojska. Może fragment opowiadania dot. życia w koszarach? Wyjazdy na warty? Może spis obecnych wojskowych?
4. Wyciąg z forum z kilkoma najnowszymi postami.
5. Przekierowanie na home page.

Czekam na wasze opinie, nawet najkrytyczniejsze! :D
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel
Chef-Raketenwerfer
Posty: 912
Rejestracja: 27 kwietnia 2022, 22:16

ODZNACZENIA

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Damiano Windsachen »

Mogę pomóc w realizacji, chociaż w wojsku nie służę :?
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 02 lipca 2023, 08:32 Jeśli chodzi o podstawowe założenia naszej strony dla wojska, to z pewnością będzie utrzymana w stylu retro. Grafiki w sepii, stylizowane na wojsko okresu międzywojennego/2 wojny światowej.
Generalnie wizerunek naszych żołnierzy został chyba ustalony, można podejrzeć np. tutaj: viewtopic.php?f=4&t=822 czy tutaj viewtopic.php?f=38&t=880

Wykonanie grafik nie stanowi problemu... po zrobieniu stosownych kompozycji, robi się screena, a potem to już tylko dwa suwaki w programie graficznym i jest czaro-białe lub w sepii.

Stosowne grafiki mogę przygotować to żaden problem...
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Femme Mystere »

@Damiano á-la-Triste świetnie, odezwę się, jeśli będę miała już jakiś konkret dla Ciebie.
@Ronon Dex Przepisy ubiorcze wyglądają super. Może uda mi się przerobic je w formie "książki" z możliwością przewijania stron.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Ronon Dex »

Femme Mystere pisze: 02 lipca 2023, 11:00 @Ronon Dex Przepisy ubiorcze wyglądają super. Może uda mi się przerobić je w formie "książki" z możliwością przewijania stron.
Czy w związku z tym potrzebujesz to w jakimś innym formacie? Czy wystarczy to co jest?

Gdybyś mi jakiś sposób przybliżyła swoją ogólną wizję strony (czy podstrony) wojskowej to mógłbym przygotować jakieś ilustracje dotyczące wojska np. takie niby zdjęcia ilustrujące daną kwestię na stronie.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Femme Mystere »

@Ronon Dex narazie zbieram pomysły. Zaczyna rodzić się w mojej głowie jakiś pomysł na tę stronę i jej realizację. Jak będę przechodzić do konkretów, to odezwę się, będę prezentować na bieżąco, to będziemy razem tworzyc coś wystarczająco satysfakcjonującego. Może jutro zacznę od stworzenia jakiegoś klimatycznego logo.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 184
Rejestracja: 28 marca 2022, 19:31

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Krzysztof Windsor »

Nie ma problemu, użyczę :D
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Hmmm w zasadzie mam jedną kwestię do poruszenia która akurat mi się nawinęła przy okazji tego zdania:
Femme Mystere pisze: 02 lipca 2023, 08:32 2. Chciałabym zaprezentować grafikę, która w jasny sposób pokaże podział naszych wojsk oraz stylowo przerobione wizerunki naszych dowódców. Może w formie drzewka.
Nie chcielibyśmy raz a dobrze oficjalnie ustalić kto pełni jaką funkcję i kto za co odpowiada.
Np. wszyscy wiemy że Szefem Sztabu naszej armii jest Herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner.
Osobą pełniącą te obowiązki praktycznie jest z kolei @Piotr Romanow trzecim w kolejce byłbym ja.

Rzecz w tym że nigdzie nie jest to oficjalnie zapisane. Podobnie ma się sprawa z lotnictwem. Jako najstarszy szarżą w praktyce odpowiadam za ten fragment sił zbrojnych. Ponownie dla nas może się to wydawać oczywiste ale nigdzie nie jest to poparte i może już nie być tak oczywiste dla wszystkich.

Może warto było by realnie ustalić łańcuch dowodzenia z zaznaczeniem pełnionych stanowisk jak Szef Sztabu, jego zastępca, szef lotnictwa itd itd.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Femme Mystere »

@Albert Fryderyk de Espada jeśli chcecie, to ustalcie. Na stronie możemy też dać tylko umowne przypisanie stanowisk.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1491
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Landing page dla wojska

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Dokładnie z myślą o otworzeniu takiej drabinki na stronie głównej chciałbym to formalnie uporządkować.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości