Salonik prasowy dla dyplomatów

(czyt.ne'belszaten gase) Popularna Aleja Cienia Mgły, gdzie w przyzwoitym stanie konstrukcyjnym zachowały się eklektyczne kamienice i klimatyczna kawiarenka "Präzedenz". Natomiast cała aleja została odrestaurowana tylko po to by pomieścić w swoich zakamarkach przedstawicielstwa innych mikronacji. Tutaj znajdziemy misje dyplomatyczne z innych części v-państw oraz zapewne niemałą ilość tajnych agentów.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Joachim Cargalho »

W takim razie chętnie dowiem się co urzekło Cię w pytaniach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 25 kwietnia 2023, 21:03 W takim razie chętnie dowiem się co urzekło Cię w pytaniach.
Tu chyba źle się wyraziłem. Tak jak się bardziej zastanawiać to były one nieszczególnie szczegółówe, widać, że pan dziennikarz ostatnimi czasy nie przebywał za często w mikronacjach. To nie zarzut, ale raczej prośba by nieco rozeznał się bardziej w temacie mikroswiata. Natomiast podobało mi się jak kontrował w audycji swojego gościa. To mi zdominowało odbiór przekazu. Pokazał mu, że wie jak chce to poprowadzić i w jakim świetle go przedstawić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Joachim Cargalho »

Hmm, w moich odczuciach dawał sobie zadawać pytania i poniekąd sam wcielał się w rolę gościa (jak na początku) ub też zupełnie nie kontrolował sytuacji - jak w przypadku rozmowy o ustawie sarmackiej, gdzie to Markus Vilander dyktował kierunek rozmowy, a prowadzący zaśmiewał się z jego żarcików.

Pytania o opinie na temat Dreamlandu lub ustaw sarmackich był powielaniem zdań, które już znamy. Zabrakło jakiegoś zagłębienia w temat. Choć może właśnie, przez to lekkie przejechanie się po wszystkich tematach spowodowało, ze dało się tego słuchać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 25 kwietnia 2023, 21:14 Hmm, w moich odczuciach dawał sobie zadawać pytania i poniekąd sam wcielał się w rolę gościa (jak na początku) ub też zupełnie nie kontrolował sytuacji - jak w przypadku rozmowy o ustawie sarmackiej, gdzie to Markus Vilander dyktował kierunek rozmowy, a prowadzący zaśmiewał się z jego żarcików.

Pytania o opinie na temat Dreamlandu lub ustaw sarmackich był powielaniem zdań, które już znamy. Zabrakło jakiegoś zagłębienia w temat. Choć może właśnie, przez to lekkie przejechanie się po wszystkich tematach spowodowało, ze dało się tego słuchać.
A nie miałeś wrażenia, że to jednak gość więcej w tym całym dialogu traci? Z całym szacunkiem, ale te "żarciki", podśmiechiwania to był, dla mnie osobiście, (Ty możesz mieć inny odbiór) to efekt słabości. Nie oczekiwałem niczego innego jak zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi w "tonie" gościa, a tutaj miałem raczej kontrolę nad tym jakiego chce go pokazać. Co miał do powiedzenia sam gość to przecież i tak było do przewidzenia. Nie mniej zarówno prowadzący, jak i gość mają u mnie propsy za całokształt prezentacji. Mało tego w mikroświecie, szczególnie w takim dłuższym wydaniu.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Joachim Cargalho »

Na co więc wywiady, skoro to co powie gość jest do przewidzenia? Czy to właśnie nie chodzi w tym o to, żeby wydobyć z rozmowy coś ekstra? Wydaje mi się nieco sprzeczne komplementowanie sposobu prowadzenia rozmowy i uznawanie, ze była przewidywalna. Nie mniej.

Może kolejny wywiad będzie z Oberhauptem? Kto wie...kto wie... :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Chyba się nie rozumiemy, ale ok. Niech zostanie tak jak jest. :)

Co do wywiadu z moją skromną osobą, to chyba się nie uda. Jestem za mało rozpoznawalny, skoro ciągle są mylone moje personalia. XD
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Joachim Cargalho »

Przynajmniej dałoby się tę kwestię raz na zawsze naprostować.
O ile prowadzący zadałby to ciekawe pytanie. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 26 kwietnia 2023, 09:25 Przynajmniej dałoby się tę kwestię raz na zawsze naprostować.
O ile prowadzący zadałby to ciekawe pytanie. :D
Zaproszenie mnie do wywiadu byłoby i tak nudne. Jestem za bardzo romantyczny i "pompatyczny". XD
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Friedrich von Baden Stempel
Posty: 93
Rejestracja: 18 sierpnia 2022, 12:25
Lokalizacja: Karlsruhe

ODZNACZENIA

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Friedrich von Baden »

Wobec zbliżających się rozmów na temat wyspy La Palma, przybywam do Krainy Szarotek aby na żywo obserwować ich przebieg. Poprzez moją osobę, Cesarz pragnie przesłać obu panującym Faktotum @Femme Mystere i @Joachim Cargalho wyrazy najwyższego szacunku i uznania, jak również życzenia zdrowia i szczęścia, a także wyrazić zaciekawienie, a może i nawet lekkie zdziwienie czy zaniepokojenie w związku z faktem powstania roszczeń terytorialnych Edelweiss wobec wyspy La Palma, będącej od wielu lat pod panowaniem Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Z wyrazami rewerencji,
/-/ Friedrich III. Großherzog von Baden
Poseł Nadzwyczajny i Pełnomocny JCM
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Salonik prasowy dla dyplomatów

Post autor: Joachim Cargalho »

Witamy bardzo serdecznie. Cieszymy się, że pojawiają się zewnętrzni obserwatorzy naszych rozmów dyplomatycznych. Chcemy być przykładem prowadzonej zdrowo polityki międzynarodowej, a Rzeczpospolita okazuje się być do tego idealnym partnerem. Tym samym cieszę się, że unormujemy kwestię przynależności i przekazanie palmowych ziem, na oczach biernych uczestników.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nebelschattengasse - strefa dla dyplomatów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość