Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Działajaca pod patronatem Światowego Związku Filatelistycznego, nasza lokalna poczta. Zawsze na czas, pomimo trudnych warunków pogodowych!
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Joachim Cargalho »

Chcąc dopiąć sprawę znaczków do samego końca, postanowiłem wyodrębnić ten temat i poddać go ostatecznej analizie. W pomysłach, które się pojawiły, jednym z nich było stworzenie magazynu promującego tę kolekcję. Takie zamiary już od dawna poczynane są w Akademii Narodowej, a to dobry pretekst, aby wreszcie je zmaterializować.

Zacznijmy od naszych karnetów, które robią główną robotę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chciałbym, aby magazyn był w jakimś stopniu edukacyjny, ale znalazło się w nim również miejsce na lżejsze treści. W kwestii tych pierwszych, myślę że panowie @Ronon Dex oraz @Albert Fryderyk de Espada będą decydentami.

Chciałbym, by jednym artykułem było szczegółowe opisanie wybranego modelu samolotu - takie typowo od strony technicznej.
Drugim artykułem, o ile to możliwe - wybrać jeden z modeli i opisać walkę lub zadania jakie był mu powierzane (tutaj coś z reala).

Panowie, damy radę coś takiego?

Z treści lżejszych może być również jakaś historia/opowiadanie związane z wojskowością. Może coś na wzór komiksu, którym kiedyś zaskoczył nas Ronon. :)

Oczywiście, zawrzemy tam przede wszystkim karnety i daty ich publikacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 716
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Ronon Dex »

Joachim Cargalho pisze: 11 lipca 2023, 23:18 Chciałbym, by jednym artykułem było szczegółowe opisanie wybranego modelu samolotu - takie typowo od strony technicznej.
Drugim artykułem, o ile to możliwe - wybrać jeden z modeli i opisać walkę lub zadania jakie był mu powierzane (tutaj coś z reala).

Panowie, damy radę coś takiego?
To akurat dość proste... w przypadku samolotów produkcji RAT (czyli 5 z 6) takie opisy są w zasadzie gotowe w dziale RAT, a zrobienie opisu do Atlasa (realowego Ju-52) to tez nie problem.
Joachim Cargalho pisze: 11 lipca 2023, 23:18 Z treści lżejszych może być również jakaś historia/opowiadanie związane z wojskowością. Może coś na wzór komiksu, którym kiedyś zaskoczył nas Ronon.
Wykonalne choć wymaga czasu...
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon Dex pisze: 12 lipca 2023, 09:40 To akurat dość proste... w przypadku samolotów produkcji RAT (czyli 5 z 6) takie opisy są w zasadzie gotowe w dziale RAT, a zrobienie opisu do Atlasa (realowego Ju-52) to tez nie problem.
To mi się akurat podoba, bo prostota to rzeczywiście wrażenie, które wywołują Wasze wojskowe rozważania.
Czy byłbyś chętny zebrać to w jakiś fajny materiał, a w przypadku obu tematów w dwa materiały? Dla ułatwienia, w dokumencie tekstowym korzystam z czcionki GEORGIA o wielkości: 12. Jedna strona A4 (a nawet 3/4, bo jeszcze tytuł) będzie wystarczające, żeby zachęcić czytelnika do zapoznania z tym tekstem.
Wykonalne choć wymaga czasu..
Tutaj luźna propozycja, bez żadnej presji. To było bardzo fajne, ale domyślam się, że wymaga sporego zaangażowania. Nie śmiem zatem upierać się przy tym. Edelwiess i tak otrzymuje dużo!
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Femme Mystere »

Czyten magazyn będzie publikowany w Fernglas?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Joachim Cargalho »

Jeśli powstanie, na pewno będzie zasługiwać na to, by być tam opublikowanym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak wygląda sprawa karnetu, magazynu i samych znaczków. Czy my w ogóle mamy je "wyodrębnione"? W sensie, czy powstały wersje nadające się do emisji w ŚZF? Chyba powinieniem załozyć, że Herr @Ronon Dex takowe posiada, ale nie wiem czy słusznie. Szczerze na to liczę, bo choć, to nie będzie trudne, to trzeba by troszkę dopasować kilka znaczków. Zawsze to jakieś ograniczenie pracy dla mnie.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Joachim Cargalho »

Ronon na razie woli skupiać się na Bastionie Pollin. Jeśli chodzi o magazyn będę kontynuować prace nad nim, jednak oczywiście potrzebuję czasu. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 16 lipca 2023, 11:00 Ronon na razie woli skupiać się na Bastionie Pollin. Jeśli chodzi o magazyn będę kontynuować prace nad nim, jednak oczywiście potrzebuję czasu. ;)
Sprawy Ronona pozostaw mnie, a reszta niech się kula własnym tempem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Joachim Cargalho »

No to się będzie kulać!
Pewnie w którymś tygodniu odezwę się w sprawie jakiś merytorycznych szczegółów! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Edelweisskie aeroplany - seria znaczków

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

To jeszcze dla ułatwienia zbieram w jednym poście same już znaczki, bez karnetów:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „EdelweissPost”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości