Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

W tym miejscu załatwisz wszelkie sprawy związane z obywatelstwem. Składanie wniosków, zapomogi, inne nurtujące cię kwestię i pytania...
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Ronon Dex »

Stadt Edelweiss, 13 lipca 1923
Ronon Dex
Wadtal 1
Grünerwald



Pełniący obowiązki Oberhaupta
Nie wiem kto się dzisiaj pierwszy obudził?
Der Sitz
Stadt Edelwiess


ZRZECZENIE SIĘ OBYWATELSTWA

W związku z "cyrkiem" jaki urządzono w sprawie należącej do RON wyspy o nazwie Nowa Kurlandia zrzekam się obywatelstwa Edelweiss i wszelkich pełnionych tutaj funkcji.

Działałem w Republice Palmowej (jako Cristobal Cuchilla) w czasach gdy Oberhaupt Edelweiss był tam przywódcą państwa. W pełni popieram wszelkie próby wskrzeszenia tego pięknego i klimatycznego kraju (sam tego już próbowałem, ale jakoś nie wypaliło), ale nie w taki bezczelny sposób.

Pod nieobecność Oberhaupta zaczęliście się domagać od innego, suwerennego państwa oddania terenu, który uważacie, że się Wam "należy". Te wyspy zostały opuszczone, a działalność La Palma oficjalnie zakończona, a więc teren był typowym OBPP, który został zagospodarowany przez inne państwo - na ogólnych zasadach obowiązujących w Mikroświecie.

Teraz po latach domagacie się jego zwrotu, ze względu na to, że "się należy", bo kiedyś tam była Republika Palmowa. Owszem "kiedyś była"... ale zakończyła działalność. Samo domaganie się tego terenu można by uznać za żart... i początkowo tak to faktycznie potraktowałem. Jako ironię uznałem pomysły zajmowania go siłą zbrojną i stąd moja ironia nt. "rozkazu dla armii szwajcarskiej zajęcia Kuby". Ale zauważam, że Wy tak na poważnie.

Do tego jeszcze ktoś sobie uznał, że można w to mieszać moją osobę - tak, potwierdzam potrafiłbym narracyjnie te wyspy zdobyć - tylko niekoniecznie tego chcę. A wręcz tego nie chcę i nie mam najmniejszego zamiaru walczyć z RON, gdzie może byłem krótko i w sumie ze względu na działania w innym państwie (niestety nie wyszło mi tam, zabrakło czasu, cierpliwości... ot wówczas po prostu real mnie przytłoczył), ale darzę ich należnym szacunkiem.

Potwierdzam, że rozmawialiśmy z Oberhauptem na temat odrodzenia La Palmy i obaj tego chcieliśmy. Jednak nie było mowy o takiej żenadzie. Mieliśmy zamiar po prostu znaleźć jakąś wyspę o statusie OBPP i tam wskrzesić Republikę Palmową (jako terytorium zależne Edelwiess), nawet rozgryźliśmy problem niewielkiego przesunięcia czasowego pomiędzy Edelweiss i La Palma oraz narracyjną emigrację dawnych "palmowców". Nie było jednak mowy o odbieraniu komukolwiek jego terenów (a wręcz przeciwnie - Oberhaupt był w rozmowie ze mną przeciwny konfliktowi z RON), bezpodstawnym domaganiu się do nich praw do wysp czy wręcz grożeniu jakimiś działaniami zbrojnymi.

Mieliśmy (przynajmniej ja taki zamiar miałem) zrobić to w sposób cywilizowany, pokojowy i bez domagania się od kogokolwiek oddania jego pikseli.

Skoro jacyś "zastępcy" czy "p.o." Oberhaupta (a prosiłem poczekać na "wodza"... nie dotarło najwyraźniej) zaczynają brnąć w idiotyczny konflikt z krajem, który bardzo szanuję, a jako osoba funkcyjna sił zbrojnych Edelweiss byłbym zmuszony w tym uczestniczyć - to nie pozostaje mi nic innego jak Edelweiss opuścić by nie być w tą żenadę zamieszany.

Żegnam więc z żalem Kotlinę Edelweiss i życzę powodzenia w dalszej mikronacyjnej działalności.

Z poważaniem:
Ronon Dex

Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Joachim Cargalho »

Dziękuję za wyjaśnienia.
Zgodnie z naszą tradycją, wszystkie decyzje podejmowane przez rząd tymczasowy, wymagają późniejszego zatwierdzenia Oberhaupta. Tak też jest z kwestiami dotyczącymi spraw obywatelskich, dlatego wszelkie formalności - o ile pozostanie taka wola - zostaną wykonane w przyszłym tygodniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Fabio Rhyner »

@Ronon Dex to bardzo smutna wiadomość. Zawsze z wielkim zachwytem obserwowałem twoją działalność w kotlinie tak w kwestii szeroko rozumianej wojskowości jak i działalności przemysłowej. Nie raz ni dwa zaskakiwałeś mnie swoją rozległą wiedzą w tych tematach. Doskonale rozumiem przyczynek leżący u podstaw twojej decyzji i w pełni to szanuję.
Żywię tylko skromną nadzieję że w przyszłości twoje losy ponownie skrzyżują się z kotliną i będzie jak dawniej :cry:

Pozdrawiam serdecznie,
Fabio Rhyner
Obrazek
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Roman Schädel »

Warto zastanowić się nad taką decyzją. Jeszcze nic nie zostało postanowione. Ja, jako duchowny, też opowiadam się przeciwko przemocowym załatwianiem jakichkolwiek roszczeń. Nie warto tak decydować pod nieobecność Herr Oberhaupta. Tak bardzo ceniłem działalność Herr Dexa, jak i Herr Romanowa.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sprawa w toku. Jestem zdumiony, że Herr Dex nie skontaktował się ze mną do tej pory przez żaden z komunikatorów. Sądziłem i w zasadzie nadal sądzę, że mamy znakomite relacje. Będę musiał zatem sam się pofatygować i zapytać dlaczego czmychnął z Edelweiss pod moją nieobecność. Wielka to bedzie strata dla Edli jeśli Herr Dex podtrzyma decyzję.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 16 lipca 2023, 18:07 Sprawa w toku.
No cóż... w związku z perswazją przeprowadzoną na Zjeździe w Toruniu przez Herr Oberhaupta za pomocą "rudej wódki na myszach" wycofuję swoją rezygnację.
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Piwski Sroczyński »

Ronon Dex pisze: 07 sierpnia 2023, 12:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 lipca 2023, 18:07 Sprawa w toku.
No cóż... w związku z perswazją przeprowadzoną na Zjeździe w Toruniu przez Herr Oberhaupta za pomocą "rudej wódki na myszach" wycofuję swoją rezygnację.
Miło to słyszeć
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Roman Schädel »

Ronon Dex pisze: 07 sierpnia 2023, 12:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 lipca 2023, 18:07 Sprawa w toku.
No cóż... w związku z perswazją przeprowadzoną na Zjeździe w Toruniu przez Herr Oberhaupta za pomocą "rudej wódki na myszach" wycofuję swoją rezygnację.
Bardzo mnie ta decyzja cieszy! To się nazywa wspaniała dyplomacja! Vivat Herr Oberhaupt! Tak załatwiają sprawy prawdziwi żołnierze. :) Utrata Herr Dexa to byłaby ogromna strata, ja bym jej nie przeżałował. To wybitny wojskowy i ogromnie cenny obywatel.
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zrzeczenia się obywatelstwa i wszelkich funkcji (Ronon Dex)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 07 sierpnia 2023, 12:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 lipca 2023, 18:07 Sprawa w toku.
No cóż... w związku z perswazją przeprowadzoną na Zjeździe w Toruniu przez Herr Oberhaupta za pomocą "rudej wódki na myszach" wycofuję swoją rezygnację.
Jeszcze wczoraj nie byłem przekonany czy to (czy cokolwiek innego) zadziała, ale wielce dziekuję za podjęcie jedynej słusznej drogi. :D
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak przywrócić na stanowisko Szefa Uzbrojenia i Logistyki ES.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Departament Obywatelski”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość