Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Alfred Fabian »

Cześć i czołem

Po pierwszym zjeździe jakoś tak ostatecznie nie udało mi się zagościć na dłużej, ale po dwóch zjazdach tego już się nie da uniknąć. Będziecie mieć mnie na głowie trochę częściej niż dotychczas, Edelweiss ma przewalone, bo Królowi Winkulijskiemu się tutaj spodobało. Tak więc, wypadałoby się przywitać, co niniejszym czynię. Wydaje mi się, że już wcześniej się witałem, ale nie sądzę, aby było to aż tak wyraziste, żeby nie zrobić tego ponownie.

Chociaż na Nordacie jak wiadomo jestem monarchą, tak tutaj mi królewskich progów nie trzeba. Na początek bym chciał jakąś małą, przytulną chatkę, żeby się w niej jakoś urządzić po swojemu, aby mieć gdzie się schować w celach wyższych. Ale to już na polanie. Ktoś ma jakieś propozycje? Zależy mi na swojskim klimacie i ciszy, gdzie raczej ludzie będą mnie odwiedzać na zaproszenie, a nie z własnej inicjatywy. No i nie u podnóża góry i blisko sąsiadów, bo bywam w nocy na tyle głośny, że mógłbym wywołać lawinę. W MBP mam aktualnie środki krążące wokół 2 tysięcy, ale wolałbym żeby to nie przepadło w większości, więc za chatkę mogę zaoferować co najwyżej 750.
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Na wstępie chciałbym serdecznie przywitać tak zacnego gościa, po raz wtóry. Znamy się i lubimy, tym bardziej miło czytać, że będziemy mieli Szanownego nieco więcej.

Co do tytulatury w Edelweiss, to wewnętrznie (w sensie ja to stosuje) dopóki ktoś nie posiada edelwajskiego obywatelstwa to staram się stosować najwyższą tytulaturę jaką gość osiągnął (lub tą najbardziej popularną). Tutaj "JKM" jest taki naturalny, ale co innego ptaszki śpiewają, więc poczekam jak się sprawy "ułożą".

No i na koniec pozostawiam sprawę z domostwem.
Każdy kto chciałby mieć miejsce zamieszkania w EDL dostaje z urzędu dwa poziomy "luksusu".
Pierwszy - to np. kamienica w Stadt Edelweiss, może ją mieć każdy kto tylko tego zechce, chce mieć fabularne domostwo. I już. Żadnych wpłat i wypłat. Cała sprawa to założenie wątku w odpowiednim miejscu w mieście.

Drugi - "prawo" mówi, że po 400-tnym poście "centrala" wydaje akt, dzięki któremu taki delikwent może mieć własną willę. To już inna sprawa, bardziej luksusowa, każdy otrzymuje z tego tytułu lepsze miejsce, bardziej "prestiżową" posesję.

Jako że występowały wyjątki od reguły - Sorcha Raven otrzymała "Dom Wiedźmy" poza kolejką, ale ona nie miała żadnych większych wymagań. A drugi wyjątek to ROnon Dex - on również nie za wiele chciał, poza położeniem domu w odległym miejscu. Pod nich dostosowało się wszelakie możliwości. Można więc i pod WKM, ale... No właśnie ale.
Wasza Królewska Mość już sobie wyrobił prawie połowę wymaganego dla willi postowania. Sadzę, że mógłbym nawet ten prób obniżyć, powiedzmy do 300, ale wiem, że i tak WKM sprosta 400-stu postom.

Jeśli to nie jest problem, lub inaczje nie uwłacza WKM, to możemy iść w dwojaki spoósb
-Bardziej obywatelski - czekamy na limit 300 czy 400 postów i nadajemy posiadłość, a do tej pory wybrałby sobie WKM jakąś kamienicę i już
-Bardziej krolewski (z racji Winkulii) - nadanie, za "przyjacielskie koneksje", coś na wzór posiadłości JKM Arkadiusza i JKW Fatimy, którą nota bene niezbyt chcą odwiedzać.
Wybór będzie zależał od WKM @Alfred Fabian. Czekam za informacjami, jak "ugryźć" sprawę i oczywiście życzę przyjemnego przechadzania się po naszych szarotkowych kątach.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Alfred Fabian »

Nie, no nie będziemy robić cyrków z wyjątkowym traktowaniem, wezmę kamieniczkę, powkurzam sąsiadów, dopracuję sobie i się przeniosę. Nie ma sensu szukać kruczków ze względu na bycie winkulijskim królem, jeszcze się później okaże, że po abdykacji będę musiał chałupę oddać :lol: Te 400 postów to przecież nie może być tak dużo, niektórzy tyle w jeden dzień potrafią napisać
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alfred Fabian pisze: 16 sierpnia 2023, 14:36 Nie, no nie będziemy robić cyrków z wyjątkowym traktowaniem, wezmę kamieniczkę, powkurzam sąsiadów, dopracuję sobie i się przeniosę. Nie ma sensu szukać kruczków ze względu na bycie winkulijskim królem, jeszcze się później okaże, że po abdykacji będę musiał chałupę oddać :lol: Te 400 postów to przecież nie może być tak dużo, niektórzy tyle w jeden dzień potrafią napisać
Tyle to może nie, ale kiedyś chciałem zrobić sobie challenge na 100 postów, gdzie wyznaoczna byłaby minimalna długość znaków plus oczwiście brak opcji kopiuj-wklej.

W każdym razie serdecznie dziękuję za zrozumienie i życzę wielu przyjemnych doznań w Kotlinie... I nie, nie chodziło mi tym razem, że będzie mi Szanowny rozbijał małzeństwa i rozdziewiczał nastolatki. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Isabella Swann »

Alfred Fabian pisze: 16 sierpnia 2023, 14:36 Nie, no nie będziemy robić cyrków z wyjątkowym traktowaniem, wezmę kamieniczkę, powkurzam sąsiadów, dopracuję sobie i się przeniosę. Nie ma sensu szukać kruczków ze względu na bycie winkulijskim królem, jeszcze się później okaże, że po abdykacji będę musiał chałupę oddać :lol: Te 400 postów to przecież nie może być tak dużo, niektórzy tyle w jeden dzień potrafią napisać
Jeśli zacna JKM dobije do 400 postów, to zaproponuje skromny, ale wygodny domeczek w mojej okolicy w Wolkenbad. Okolica uzdrowiskowa, cicha spokojna. I Babinka oraz ja w okolicy, by coś wyleczyć czy dobrego ugotować.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 16 sierpnia 2023, 17:42
Alfred Fabian pisze: 16 sierpnia 2023, 14:36 Nie, no nie będziemy robić cyrków z wyjątkowym traktowaniem, wezmę kamieniczkę, powkurzam sąsiadów, dopracuję sobie i się przeniosę. Nie ma sensu szukać kruczków ze względu na bycie winkulijskim królem, jeszcze się później okaże, że po abdykacji będę musiał chałupę oddać :lol: Te 400 postów to przecież nie może być tak dużo, niektórzy tyle w jeden dzień potrafią napisać
Jeśli zacna JKM dobije do 400 postów, to zaproponuje skromny, ale wygodny domeczek w mojej okolicy w Wolkenbad. Okolica uzdrowiskowa, cicha spokojna. I Babinka oraz ja w okolicy, by coś wyleczyć czy dobrego ugotować.
Na tym właśnie ma polegać praca oberstamma! Zachęcanie do osiedlania w regionie etc. To mi się podoba!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Alfred Fabian »

Heinz-Werner Grüner pisze: 16 sierpnia 2023, 15:26 W każdym razie serdecznie dziękuję za zrozumienie i życzę wielu przyjemnych doznań w Kotlinie... I nie, nie chodziło mi tym razem, że będzie mi Szanowny rozbijał małzeństwa i rozdziewiczał nastolatki. ;)
Oj, no bez przesady. Poniżej 16 lat nie są nawet interesujące. Miejmy rozum i godność mikronauty.
Isabella Swann pisze: 16 sierpnia 2023, 17:42 Jeśli zacna JKM dobije do 400 postów, to zaproponuje skromny, ale wygodny domeczek w mojej okolicy w Wolkenbad. Okolica uzdrowiskowa, cicha spokojna. I Babinka oraz ja w okolicy, by coś wyleczyć czy dobrego ugotować.
Będę miał na uwadze, kto wie, może to właśnie jest to miejsce w którym będzie mi wygodnie. Tylko czy to na pewno nie za blisko Frau? Rodzice nie będą znowu naciskać na częstsze spotkania? :lol:
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Alfred Fabian pisze: 16 sierpnia 2023, 20:52
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 sierpnia 2023, 15:26 W każdym razie serdecznie dziękuję za zrozumienie i życzę wielu przyjemnych doznań w Kotlinie... I nie, nie chodziło mi tym razem, że będzie mi Szanowny rozbijał małzeństwa i rozdziewiczał nastolatki. ;)
Oj, no bez przesady. Poniżej 16 lat nie są nawet interesujące. Miejmy rozum i godność mikronauty.
Isabella Swann pisze: 16 sierpnia 2023, 17:42 Jeśli zacna JKM dobije do 400 postów, to zaproponuje skromny, ale wygodny domeczek w mojej okolicy w Wolkenbad. Okolica uzdrowiskowa, cicha spokojna. I Babinka oraz ja w okolicy, by coś wyleczyć czy dobrego ugotować.
Będę miał na uwadze, kto wie, może to właśnie jest to miejsce w którym będzie mi wygodnie. Tylko czy to na pewno nie za blisko Frau? Rodzice nie będą znowu naciskać na częstsze spotkania? :lol:
Czy naciski są złe? :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Isabella Swann »

Alfred Fabian pisze: 16 sierpnia 2023, 20:52
Heinz-Werner Grüner pisze: 16 sierpnia 2023, 15:26 W każdym razie serdecznie dziękuję za zrozumienie i życzę wielu przyjemnych doznań w Kotlinie... I nie, nie chodziło mi tym razem, że będzie mi Szanowny rozbijał małzeństwa i rozdziewiczał nastolatki. ;)
Oj, no bez przesady. Poniżej 16 lat nie są nawet interesujące. Miejmy rozum i godność mikronauty.
Isabella Swann pisze: 16 sierpnia 2023, 17:42 Jeśli zacna JKM dobije do 400 postów, to zaproponuje skromny, ale wygodny domeczek w mojej okolicy w Wolkenbad. Okolica uzdrowiskowa, cicha spokojna. I Babinka oraz ja w okolicy, by coś wyleczyć czy dobrego ugotować.
Będę miał na uwadze, kto wie, może to właśnie jest to miejsce w którym będzie mi wygodnie. Tylko czy to na pewno nie za blisko Frau? Rodzice nie będą znowu naciskać na częstsze spotkania? :lol:
Proszę się tym nie przejmować, Rodzice nie mają nic do powiedzenia :)
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Znajdzie się jakaś chatka w cenie kilku klubecków?

Post autor: Alfred Fabian »

Isabella Swann pisze: 16 sierpnia 2023, 21:06 Proszę się tym nie przejmować, Rodzice nie mają nic do powiedzenia :)
Dopóki nie chodzi za mną 3 dryblasów, to z pewnością nie mam się czego bać :lol:
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość