Doppelschwanz

Krajowa Agencja Rolna
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Doppelschwanz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Połączeniem pracy rolników z NLA i jednocześnie zapaleńców w dziedzinie wyrafinowanych alkoholi jest pierwszy w Edelweiss, ale także i mikroświecie alkohol zwany schnappsem (czyt.sznaps). Krótko mówiąc, jak podają realne encyklopedię to wysokoprocentowy napój alkoholowy, produkowany z destylatów fermentowanych ziemniaków, zbóż, korzeni lub owoców. Dużą popularnością cieszy się w Europie Północnej, krajach niemieckich i USA. Zawartość alkoholu wynosi zwykle ok. 40%. Niemiecki Schnapps jest zwykle przezroczysty, bezbarwny i ma lekko owocowy smak.
Z kilograma owoców powstaje zaledwie kilka gramów schnappsa. Schnapps jest często kojarzony z czystą mocną wódką.

Nasz edelweisski schnapps kojarzony będzie z czymś zupełnie innym. Będzie produktem fermentacji tylko ziemniaków z niewielką nutką owoców, przeważnie świeżo zebranych i również sfermentowanych według specjalnej receptury. W dodatku w składzie nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnej szarotki edelweisskiej, której owoc niewielka jednonasienna niełupka jest poddawana specjalnemu procesowi maceracji. Trudno mówić który posmak będzie najpopularniejszy, bo to będzie zależało od samych degustatorów, ale poznajcie pierwszy powstały trunek zwany sznapsem edelwajskim - Doppelschwanz!
Obrazek
Doppelschwanz to najbardziej delikatny, a zarazem wyrafinowany smak alkoholu jaki kiedykolwiek mikroświat widział. Powstał przy współpracy najznamienitszych edelwajskich specjalistów w tej dziedzinie. Na rynku pojawił się w sierpniu 1923 roku i szturmem przebił się na salony, szczególnie ceniony wśród wysoko urodzonych i bogatych mieszkańców mikroświata. Unikatowy smak Doppelschwanza wynika z udanego połączenia luksusowego alkoholu pochodzenia ziemniaczanego (40% obj.), aromatu malinowego oraz szarotki edelwajskiej. Lekki z wyraźnymi owocowymi nutami słodyczy i świeżych malin, z wyczuwalnymi akcentami lokalnego folkloru. Doppelschwanz to idealny składnik owocowych drinków i koktajli, również pity w wersji samotnej. Można podawać go także mocno schłodzonym, bez żadnych dodatków w małych kieliszkach.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Roman Schädel Stempel
Posty: 579
Rejestracja: 07 października 2022, 08:44
Lokalizacja: Bishofsvilla w Stadt Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Roman Schädel »

Mam nadzieję, że na moją plebanię trafi ten trunek. ;)
(-) ks. bp bsmt. Roman Schädel

Superintendent Generalny Kościoła Ewangelicznego w Edelweiss
Senior Diecezji Wolkenbadzkiej Kościoła Powszechnego Pollinu
Bootsmannmatt EFF
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Roman Schädel pisze: 17 sierpnia 2023, 09:08 Mam nadzieję, że na moją plebanię trafi ten trunek. ;)
Nie wiem, nie wiem. To produkt bardzo luksusowy i nietani. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fabio Rhyner Stempel
Posty: 135
Rejestracja: 20 września 2022, 17:04

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Fabio Rhyner »

Już raz dostałem (w ramach spadku po Ś.P. Robinie :lol: ) butelkę tego jakże szlachetnego, bursztynowego trunku. Do dzisiaj wspominam wyśmienitość tej esencji. Tym razem skoro NLA i oberhaupt maczali w tym palce coś czuję że będzie to swoisty "hit" każdego Schmelzfestu i Edeliebe :mrgreen: Panowie i Panie tak trzymać, do boju kotlino! ;D

Ps. Polecę chłopakom na jednostce przetestować siłę tegoż specyfiku! ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fabio Rhyner pisze: 17 sierpnia 2023, 11:33
Już raz dostałem (w ramach spadku po Ś.P. Robinie :lol: ) butelkę tego jakże szlachetnego, bursztynowego trunku. Do dzisiaj wspominam wyśmienitość tej esencji. Tym razem skoro NLA i oberhaupt maczali w tym palce coś czuję że będzie to swoisty "hit" każdego Schmelzfestu i Edeliebe :mrgreen: Panowie i Panie tak trzymać, do boju kotlino! ;D

Ps. Polecę chłopakom na jednostce przetestować siłę tegoż specyfiku! ;D
A o chyba był jakiś wyrób kraftowy, wręcz domowy, prawda? Pamiętam butelczynę, była piękna z wizerunkiem szarotki. Postanowiłem, że odejdziemy nieco od tego, by ten piękny, szlachetnie biały kwiat nam się za bardzo nie opatrzył. Los padł na dwu ogoniaste zwierzę... Kryteria wyboru pozostawię sobię, ale moc i jakość trunku niech będzie w gardła Wasze!
Legendę o mitycznym zwierzu z dwoma ogonami zapewne przedstawi nam w Akademii Narodowej sam Herr @Joachim Cargalho.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Joachim Cargalho »

Wielu myśliwych podczas roztopowego polowania marzyło o natrafieniu na trop tego zwierza. Nikomu jednak się nie udało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 25 sierpnia 2023, 17:13 Wielu myśliwych podczas roztopowego polowania marzyło o natrafieniu na trop tego zwierza. Nikomu jednak się nie udało.
Myślę, że takich zwierząt jak dwuogoniasty jeleniowaty (czy to co to jest..._ w mitycznych legendach Edli jest zdecydowanie więcej! Podobno są i dwugłowe wilki, sześcionożne niedźwiedzice oraz skrzydlate i rybnopodobne wydry etc. :)

Przy okazji sprawdziłem zapiski a naszego tajnego Trello i najlepsza nazwa to ebergalho! Może nam niedługo @Isabella Swann przedstawi to całkiem zwyczajne, ale oryginane stworzenie!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Isabella Swann »

Pewnie na dniach coś się znowu pojawiać będzie :) dzisiaj mam w planach coś w klawiaturę poklikać
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 28 sierpnia 2023, 08:51 Pewnie na dniach coś się znowu pojawiać będzie :) dzisiaj mam w planach coś w klawiaturę poklikać
To ja tego ebergalho bym prosił! Takie ładne świniątko. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Doppelschwanz

Post autor: Isabella Swann »

Heinz-Werner Grüner pisze: 28 sierpnia 2023, 09:17
Isabella Swann pisze: 28 sierpnia 2023, 08:51 Pewnie na dniach coś się znowu pojawiać będzie :) dzisiaj mam w planach coś w klawiaturę poklikać
To ja tego ebergalho bym prosił! Takie ładne świniątko. :D
Będzie będzie :) ale nie obiecuje kiedy
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nationale Landwirtschaftsagentur”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości