Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Piwski Sroczyński pisze: 20 sierpnia 2023, 23:44 Gdyby się miał Oberhaupt kiedyś do nas zabierać z przyjacielską wizytą to niezła będzie z tego podroż.
Oberhaupt to akurat problemu nie ma... bo po prostu "przymknął oko" na kwestię daty powstania i mają rządowy samolot na wzorcu Lockheed L-049 Constellation oblatanego w 1943 - samolot o zasięgu ponad 6400 km z pełnym zapasem paliwa oraz prawie 3700 km z maksymalnym ładunkiem. Taki to akurat byłbym w stanie dla Ciebie wyprodukować...

Z drugiej strony biorąc pod uwagę wygodę podróży to wolałbym B314... :lol:
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja tam nie widzę problemu z lataniem do Stadt. Opcja z miedzylądowaniem, albo coś co lata te 4200km. My nie musimy mieć w Edelweiss takiego samolotu, ale czy to oznacza, że Osieka nie stać technologicznie na "wypad" w przód z rocznikami? Da się. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2023, 06:56 Taki to akurat byłbym w stanie dla Ciebie wyprodukować...

Z drugiej strony biorąc pod uwagę wygodę podróży to wolałbym B314... :lol:
Ponadto Twoje lotnisko, które przecież widziałem to... raczej L-049 nie da sobie rady ze startem i lądowaniem.

Jesteście na wyspie, a 90% krajów mikroświata ma dostęp do morza to moim zdaniem opcja dużych łodzi latających byłaby najlepsza (jeżeli chcemy trzymać się pewnego okresu) i do tego w mikro bardzo oryginalna. Nie wspominając, że te maszyny były po prostu piękne... Takie oryginalne linie lotnicze z Osieka - luksusowe łodzie latające. :P
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2023, 09:13 Ja tam nie widzę problemu z lataniem do Stadt.
W sumie zamierzasz mieć dostęp do morza... to i ten B314 by się sprawdził. Ale jak znajdę chwilę to wypróbuje opcję z tym jeziorem w MSFS... :lol:
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2023, 09:34
Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2023, 06:56 Taki to akurat byłbym w stanie dla Ciebie wyprodukować...

Z drugiej strony biorąc pod uwagę wygodę podróży to wolałbym B314... :lol:
Ponadto Twoje lotnisko, które przecież widziałem to... raczej L-049 nie da sobie rady ze startem i lądowaniem.

Jesteście na wyspie, a 90% krajów mikroświata ma dostęp do morza to moim zdaniem opcja dużych łodzi latających byłaby najlepsza (jeżeli chcemy trzymać się pewnego okresu) i do tego w mikro bardzo oryginalna. Nie wspominając, że te maszyny były po prostu piękne... Takie oryginalne linie lotnicze z Osieka - luksusowe łodzie latające. :P
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2023, 09:13 Ja tam nie widzę problemu z lataniem do Stadt.
W sumie zamierzasz mieć dostęp do morza... to i ten B314 by się sprawdził. Ale jak znajdę chwilę to wypróbuje opcję z tym jeziorem w MSFS... :lol:
Tak! Musze to zamknąć w tym roku, by już nie tykac tych wszystkich map. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Piwski Sroczyński »

Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2023, 09:34
Ponadto Twoje lotnisko, które przecież widziałem to... raczej L-049 nie da sobie rady ze startem i lądowaniem.
Budowa nowego lotniska, które miałoby zastąpić obecnie funkcjonujący port lotniczy Osiek-Koniary to jest rzecz, która w razie potrzeby jest do zrealizowania. BĘDZIE TRZEBA się tego podjąć, mogę ew. Jaskrowi zlecić budowę, on tam coś już w Szanghaju z nowoczesnym lotniskiem myślał.
Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2023, 09:34 Jesteście na wyspie, a 90% krajów mikroświata ma dostęp do morza to moim zdaniem opcja dużych łodzi latających byłaby najlepsza (jeżeli chcemy trzymać się pewnego okresu) i do tego w mikro bardzo oryginalna. Nie wspominając, że te maszyny były po prostu piękne... Takie oryginalne linie lotnicze z Osieka - luksusowe łodzie latające. :P
My postawiliśmy sobie granicę technologiczną na przełomie lat 80.90 XX wieku, podobnie jak w Leocji, chcieliśmy, żeby to wciąż była era przedinternetowa. Niby wtedy już to zaczynało raczkować, ale nie miało jeszcze tak wielkiego wypływu na codzienne życie. Takie starsze samoloty chciałem właśnie na loty do Kogalii i Edelweiss, ale wizja UNIKALNYCH Arcybiskupich Linii Lotniczych, które znane są z używania latających łodzi... podoba mi się.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Piwski Sroczyński pisze: 21 sierpnia 2023, 13:07 My postawiliśmy sobie granicę technologiczną na przełomie lat 80.90 XX wieku, podobnie jak w Leocji, chcieliśmy, żeby to wciąż była era przedinternetowa. Niby wtedy już to zaczynało raczkować, ale nie miało jeszcze tak wielkiego wypływu na codzienne życie.
Leocja to moim zdaniem we współczesności jest... w każdym razie po tym co u mnie zamawiali jestem o tym przekonany.
Piwski Sroczyński pisze: 21 sierpnia 2023, 13:07 Takie starsze samoloty chciałem właśnie na loty do Kogalii i Edelweiss, ale wizja UNIKALNYCH Arcybiskupich Linii Lotniczych, które znane są z używania latających łodzi... podoba mi się.
Ale skoro lata 80/90-te to w sumie te łodzie latające nawet by pasowały. W realu tak nie było, bo w sumie po latach 50-tych już do przewozów pasażerskich ich nie używano, ale to też kwestia okoliczności i niewielkiej stosunkowo ilości wyprodukowanych egzemplarzy. W użytku było przecież sporo maszyn "lądowych" z podobnego okresu rozwoju techniki lotniczej. Taki wspomniany DC-3 to był w tym okresie jak najbardziej jeszcze używany... bo powstało ich dużo, były tanie i nie wymagały lotnisk o wysokim standardzie dróg startowych.

Mikroświat to nie real... mamy ogromne odległości nad wodami (lądów jest procentowo znacznie mniej niż w realu) i sporo państw-wysp, to w sumie ma to sens. Oczywiście klasyczny transport lotniczy za pomocą odrzutowych samolotów pasażerskich jest w większości krajów podstawą, ale nisza dla łodzi latających się znajdzie na pewno.

Choćby gdybyś chciał przylecieć na północ Leocji... bo poza mam tam dwa lotniska (Ronino i Sokolnica), ale nie wylądujesz tam dużym samolotem pasażerskim bo drogi startowe są maksymalnie 950 metrów (wynika to z wielkości przyznawanych działek - nie wsadzić tam nic powyżej kilometra długości). Natomiast w Ronino (po ostatniej modernizacji posiadłości, która trwała około roku) jest przystań i nawet jest rampa - łódź latająca mogła by być tam obsługiwana bez problemu.

Nowy Brzeg to oczywiście typowy port lotniczy (na razie jedyne dłuższa droga startowa... no jak upadnie Bialenia to będą mieli druga po bazie wojskowej... chyba, że tam swoje lotnictwo wstawią), ale samo miast leży nad woda i ma port morski... a więc łódź latająca też tam może być załadowana i rozładowana.

Do Oceanii Leockiej też zapraszam... to małe wyspy i poza bazami wojskowymi nie ma dróg startowych ponad 1500 m (w zasadzie są dwie 1500 m, jedna 1200 m i jedna 960 m). Sam zamierzam wejść w łodzie latające... raczej amfibie (które mogą i na lądzie i na wodzie lądować) ale nie tyle pasażerskie co patrolowe dla mojej tamtejszej gwardii.

W Nan Di portów lotniczych nie brakuje, ale jeszcze więcej jest portów morskich różnej wielkości... też zapraszam do latania do tego kraju.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak dobrze, że Edelweiss wybetonował pas "międzykontynentalny na dystansie 3km.
W zasadzie to chyba dystans do dzisiejszych czasów zupełnie wystarczający. Skoro bazowałem Neue Garten na lotnisku genewskim, a to miało zbliżone parametry, to chyba niewielkim problemem byłoby przyjąć, że każdy obiekt latający tu wyląduje.

Z drugiej strony na pewno nie da się łodziami latającymi i nie ma co nawet mierzyć czy da się na rzekach, to bez sensu, chyba, że dotrzemy z lądem do brzegu oceanu na północ od Edelweiss.

Ronon Dex pisze: 21 sierpnia 2023, 16:18 Leocja to moim zdaniem we współczesności jest... w każdym razie po tym co u mnie zamawiali jestem o tym przekonany.
Chyba Leoci tak lekko skrycie sami pisali, że to ich "docelowy-starttowy" czas rozwoju technologicznego.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2023, 22:36 Jak dobrze, że Edelweiss wybetonował pas "międzykontynentalny na dystansie 3km.
W zasadzie to chyba dystans do dzisiejszych czasów zupełnie wystarczający. Skoro bazowałem Neue Garten na lotnisku genewskim, a to miało zbliżone parametry, to chyba niewielkim problemem byłoby przyjąć, że każdy obiekt latający tu wyląduje.
W zasadzie każdy użytkowany obecnie samolot pasażerski poza B747 (ok. 3100-3300 m) i A380 (ten drugi jest na styku - równo 3000 m), bo trzeba (ze względów bezpieczeństwa) brać pod uwagę nie tyle rozbieg/dobieg (odległość kiedy koła dotykają drogi startowej), a długość startu/lądowania (z lub na 15 metrów). W zasadzie oba mogłyby zaryzykować, ale tylko w sytuacji awaryjnej... kiedy naprawdę nie ma innego wyjścia. Zresztą decydują też warunki atmosferyczne, a przecież nie da się wykorzystać całej długości pasa...
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2023, 22:36 Z drugiej strony na pewno nie da się łodziami latającymi i nie ma co nawet mierzyć czy da się na rzekach, to bez sensu, chyba, że dotrzemy z lądem do brzegu oceanu na północ od Edelweiss.
Problematyczne może to być tylko w przypadku tych wielkich łodzi latających... mniejsze lądowały i dalej lądują (obecnie to chyba już tylko pożarnicze w użyciu) na jeziorach, o wodnosamolotach nawet nie wspominam, te operowały z rzek.

Co do operowania z jeziora o długości ponad 6 km - to szczerze mówiąc sam jestem ciekawy ile wynosiła długość startu i lądowania B314 lub podobnych łodzi latających. W przeciwieństwie do samolotów startujących z lądu takie dane trudno znaleźć, bo na wodzie bardzo wiele zależy od warunków.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 715
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Ronon Dex »

Piwski Sroczyński pisze: 21 sierpnia 2023, 13:07 ...ale wizja UNIKALNYCH Arcybiskupich Linii Lotniczych, które znane są z używania latających łodzi... podoba mi się.
Podeślij mi symbolikę państwową, nazwę linii lotniczej, jej logo jeśli masz itp. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dział sprzedaży - RAT/Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2023, 10:02
Piwski Sroczyński pisze: 21 sierpnia 2023, 13:07 ...ale wizja UNIKALNYCH Arcybiskupich Linii Lotniczych, które znane są z używania latających łodzi... podoba mi się.
Podeślij mi symbolikę państwową, nazwę linii lotniczej, jej logo jeśli masz itp. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
Na wizualizację będę czekał nawet i ja! :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakłady Lotnicze RAT - filia w Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość