Radio Mikronacje

Edelweiss NachrichtenAgentur (ENA) ma spełniać rolę komunikatora Szarotkowej Krainy ze światem zewnętrznym. Chcesz się dowiedzieć co się dzieje w innej części mikroświata? Zajrzyj właśnie tu!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 237
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Radio Mikronacje

Post autor: Anastasia Windsachen »

Drodzy przyjaciele z Edelweiss, zdaje się, że dziwnym trafem nigdy u Was nie pisałam o Radiu Mikronacje czyli raczkującym projekcie ogólnodostępnego radia, w którym każda chętna osoba może posiadać audycję. Dotychczas publikowaliśmy na YouTube oraz Spotify gdzie możecie usłyszeć @Krzysztof Windsor jako lektora jednego z moich opowiadań. Dzisiaj wspólnymi siłami jest i obiecana nowa audycja, nowy program... Queen's Guest Podcast. Pierwszym gościem jest znany wszystkim [smention u=227]Krzysztof Windsor[/smention], który dzieli się z nami swoją historią, przemyśleniami i planami na kolejne miesiące. Wyszło nam 1,5h rozmowy, ale warto!!!

https://open.spotify.com/episode/1imVve ... DBWwn-CcrQ

Więcej o projekcie możecie poczytać tutaj i tutaj :).
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jestem już "po".

To zacznę od początku. Nie miałem dzisiaj czasu zbytnio zabawić w mikronacjach, praca nagliła, ale zerknąłem na koniec dnia na tematy. Pierwszy z brzegu "Radio Mikronacje" wydawał się godny wejścia.
Nie spodziewałem się, że znajdę tam 1,5h materiału do odsłuchania. Mimo to zamknąłem laptopa, wsiadłem do auta i włączyłem spotify na telefonie.
Piękny żeński głos przywitał mnie zaskakująco spokojnym tonem wypowiedzi. Zero stresu i sporo elegancji. Drugi z głosów był mi bardziej znany, wszak Herr Krzysiu użycza go dość powszechnie.
Do domu blisko, tzreba było wyłączyć, szybko do obiadu, znów odłsuchane, dalej kawa z żoną, a po ponowny odsłuch. ZNów przerwa na "sprawy rodzinne", a później zakończenie podczas biegu. Udało się przesłuchać całość! I to najgorsze "już koniec?"... Brakowało jeszcze z godzinki. :)

Całość rozmowy, świetna, brakowało mi tylko dłuższej części o teraźniejszości - zdominowało to co było, ale sam podcast, pomimo sugerowanych "cięć" był bardzo, bardzo dobry.
Jeden mały minusik - Krzysiu głośniej. :) Ja nie wiem czy to wina mojego sprzętu, ale słuchawki na maksa podczas biegu i nie dało rady na wiadukcie nad autostradą. :D

Co do samego "życia" to bardzo dużo się dowiedziałem, szczególnie o powstaniu kościoła sarmackiego. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, więc takie pobieżne wyjasnienie warto było przesuchać.
Szkoda, że nic nie zaśpiewaleś. ;)

BRAWO Szanowni Państwo, świetna robota!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Femme Mystere »

A ja mam nadzieję, że kiedyś weźmiesz udział, Herr @Joachim Cargalho
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 28 września 2023, 21:03 A ja mam nadzieję, że kiedyś weźmiesz udział, Herr @Joachim Cargalho
Ja akurat jestem o to spokojny!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Joachim Cargalho »

Femme Mystere pisze: 28 września 2023, 21:03 A ja mam nadzieję, że kiedyś weźmiesz udział, Herr @Joachim Cargalho
Z przyjemnością! Jestem gotowy przyjąć zaproszenie :D
Może stworzysz jakiś swój autorski program?

Pikantny wywiad? W ogniu pytań? Czy coś w ten deseń :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Femme Mystere »

Obawiam się, że niewiele osób byłaby wystarczająco odważna do pikantnego wywiadu. :D Ale jest to jakaś myśl, muszę się zastanowić.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

W sumie gdyby udało się zatrudnić w radiu dodatkowe osoby do prowadzenia wywiadów to mogłoby to odciążyć @Anastasia Windsachen i sprawić że częściej byłoby nam dane słuchać audycji. Królowa Matka musiałaby się jednak wpierw na to zgodzić no i wytypować tą dodatkową osobę.

Ja po odsłuchaniu pierwszej audycji łaknę więcej i czekam z niecierpliwością. Na prawdę fajnie jest posłuchać historii ludzi jak tu trafili, czym się interesują, ich przemyślenia i wiele więcej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 28 września 2023, 22:00 Obawiam się, że niewiele osób byłaby wystarczająco odważna do pikantnego wywiadu. :D Ale jest to jakaś myśl, muszę się zastanowić.
Z pieprzem wśród Edli i jedziemy z tematem!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 237
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Anastasia Windsachen »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 28 września 2023, 22:05 W sumie gdyby udało się zatrudnić w radiu dodatkowe osoby do prowadzenia wywiadów to mogłoby to odciążyć @Anastasia Windsachen i sprawić że częściej byłoby nam dane słuchać audycji. Królowa Matka musiałaby się jednak wpierw na to zgodzić no i wytypować tą dodatkową osobę.

Ja po odsłuchaniu pierwszej audycji łaknę więcej i czekam z niecierpliwością. Na prawdę fajnie jest posłuchać historii ludzi jak tu trafili, czym się interesują, ich przemyślenia i wiele więcej.
Nie mam kompletnie problemu z tym by osoby chętne uruchamiały swoje własne audycje w ramach działalności Radia. Ze swojej strony mogę oferować udostępnienie materiału zarówno na YouTube jak i Spotify (Apple i Google Podcasts trochę muszę jeszcze ogarnąć) oraz zapewnić dostęp do radyjnego Twittera. Ideą Radia Mikronacje jest być taką wspólną platformą dla mikronacyjnych projektów w celu większej promocji idei mikronacji. Dlatego zielone światło dla takich pomysłów i chętnie ruszyłabym też projekt przeglądu wydarzeń razem z @Femme Mystere.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Femme Mystere »

@Anastasia Windsachen to zgadamy się na discordzie w wolnej chwili, żeby dopracować sprawy z tym pomysłem. W ten wtorek na pewno nie dam rady, najprędzej w piątek. Do czasu najbliższego nagrania każda z nas mogłaby wybrać kilka ciekawych tematow, proponuję 2-3 wydarzenia z mikroświata, o których byśmy porozmawiały. Gdy ogłosimy termin najbliższego nagrania, inni mikronauci mogliby zgłosić chęć uczesnictwa w nagraniu w danym terminie.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Radio Mikronacje

Post autor: Isabella Swann »

Fajna Idea wróciła w końcu do mikroświata! Z chęcią będę zaglądać i słuchać - choć pewnie głównie na YT. Spotify nie darzę sympatią od dłuższego czasu.

@Femme Mystere - Pikantne rozmowy z Diabłem - Idealny tytuł na twój autorski program 😂
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Agencja Informacyjna Edelweiss (ENA)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość