EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Pomysłodawcą i twórcą Fabrik für Boden und Unterirdische Militärfahrzeuge (FBUM) jest Leszek Ebe-Grüner. Powstała 8 lutego 1922 roku i od samego początku dział projektowy skupił się na budowaniu militarnej "potęgi" Doliny. W ruch poszły narzędzia kreślarskie i tym oto sposobem Edelweiss doczekał się właśnych designerów.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Femme Mystere »

OK, tylko brakuje mi w tych autach "tego czegoś". To musi być takie auto, które zachwyci. I nie chodzi mi o osiągi, tylko design.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

W sensie nie widzę jakiegoś problemu żeby czerpać pełnymi garściami z każdej z trzech wyżej wymienionych firm.

Różnice między nimi można by tłumaczyć faktem że za każdą z rodzin odpowiada inny projektant. W zasadzie nawet widzę w tej roli pomocniczej może @Heinz-Werner Grüner oraz moją skromną osobę jako zawodowych kierowców rajdowych którzy w teorii znają się na rzeczy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 28 września 2023, 21:47 OK, tylko brakuje mi w tych autach "tego czegoś". To musi być takie auto, które zachwyci. I nie chodzi mi o osiągi, tylko design.
No dobrze. To ustalmy najpierw odbiorcę docelowego i poszukamy tego czegoś w autach, albo tanich, albo super drogich.
Czy EBE ma być marką jak Volkswagen, Tata, jak Porsche czy może jak Bentley. Czy to ma być bardziej "ryt" sportowy, rodzinny czy eksklusywne wyposażenie?
Myślę, że to ważne, bo do każdej z tych 3 grup możemy po prostu stowrzyć w FBUM inną markę pojazdów.
Od czego zaczynamy?

@Albert Fryderyk de Espada dobrze mówi, możemy doradzać, ale jak chcesz się tym zająć @Femme Mystere to ja nie widzę problemu byś dostała awans na stanowisko dyrektora. Leszek i tak pachnie świerkiem od dawna.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Isabella Swann »

Sama bym z chęcią jakieś autko zakupiła do swojego domu, bo jeździć na koniu z Wolkenbad do Edelweiss jest uciążliwe
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 29 września 2023, 10:41 Sama bym z chęcią jakieś autko zakupiła do swojego domu, bo jeździć na koniu z Wolkenbad do Edelweiss jest uciążliwe
Miejmy nadzieję, że niedługo pojedziemy też "fizycznym", a nie tylko wirtualnym pociągiem (bo linia niby jest, ale jej nie ma) :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Femme Mystere »

Dobrze, zatem według mnie Ebe powinno być czymś pokroju pandy/yariski. Tylko auta budżetowe. Zróbmy inną markę dla aut premium. Chciałabym, aby były to auta o stosunkowo dobrej mocy, ale ładnej stylistyce i wyposażeniu. Jak limuzyna dla gwiazdy filmowej. Tylko nie taka długa.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 29 września 2023, 17:46 Dobrze, zatem według mnie Ebe powinno być czymś pokroju pandy/yariski. Tylko auta budżetowe. Zróbmy inną markę dla aut premium. Chciałabym, aby były to auta o stosunkowo dobrej mocy, ale ładnej stylistyce i wyposażeniu. Jak limuzyna dla gwiazdy filmowej. Tylko nie taka długa.
Czyli mamy FBUM jako fabrykę, mamy Ebe dla tańszych pojazdów, raczej niewielkich i plan na markę premium. Mnie to pasuje. Na spokojnie zatem przemyślmy jeszcze, bo od tego bym zaczął jak ma wyglądać nasz edelwajski Fiat Panda. Co prawda chciałbym się skupić również na rozwoju tych droższych marek, bo to jednak fajny prestiż, ale tu musimy chyba rozpoczać w ogóle od nazwy. :) Liczę na inwencję.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Femme Mystere »

Zatem kilka propozycji dla marki prestiżowej:

Mobil / Automobil
(Straßen)kreuzer – Krążownik szos
Prestige
Tugend - cnota
Flink - jako zwinny/szybki
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

To chcemy się zabierać wpierw za markę prestiżową?
Myślałem że jak EBE ma produkować te budżetowe samochody to nimi się zajmiemy w pierwszej kolejności.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: EBE-Cywilny Oddział Samochodowy

Post autor: Isabella Swann »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 01 października 2023, 22:22 To chcemy się zabierać wpierw za markę prestiżową?
Myślałem że jak EBE ma produkować te budżetowe samochody to nimi się zajmiemy w pierwszej kolejności.
Znając moją matkę, to ona będzie chciała wszystko od razu i najlepiej bez ociągania. Choć lepiej zacząć z mniejszym rozmachem
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fabryka Naziemnych i Podziemnych Pojazdów Wojskowych (FBUM)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość