Browar Duszyn [A.F.de Espada]

Oktoberfest jednoznacznie sugeruje, że nie zabraknie nam piwa. I tak będzie także na festiwalu Bierfest a.d. 1923. Na Kramie Browarników zobaczymy najznakomitszych piwowarów, a dzięki nim poczujemy wspaniały smak złotego trunku dla dorosłych. Spróbuj a nie pożałujesz.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Browar Duszyn [A.F.de Espada]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek

Wystawca: Albert Fryderyk de Espada
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn [A.F.de Espada]

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Obrazek


Panie i Panowie,
Jak nakazuje tradycja rok w rok z dalekiej północy do kotliny przybywa jeden z najznamienitszych browarów z północnego kontynentu.
Zeszłoroczne wyniki dały nam wiele do myślenia a czas jak otrzymaliśmy na opracowanie nowych receptur które mogłyby zaspokoić znawców wszelakich chmielowych trunków z całego świata nie poszedł na marne.
Można by mówić że szereg specjalistów pod nadzorem koncesjonowanych badaczy doszedł do najwybitniejszego odkrycia w historii browarnictwa.
Prawda okazuje się być jednak znacznie bardziej prozaiczna niż może się wydawać.
Historia głosi że szef browaru przybył do Duszyna po jednej ze swoich wypraw na północy Edelweiss z głową pełną nowych pomysłów jak tym razem przekonać do siebie zniecierpliwioną gawiedź.

Narada szefostwa dość szybko przekształciła się w całodobową libację alkoholową której jedynym rezultatem był niemiłosierny kac jego uczestników.
Rzeczywistych rezultatów jednak wciąż brakowało. Zajęło nam przeszło 11 miesięcy by w końcu posprzątać bałagan jaki wtedy po sobie pozostawiliśmy.
Przy tak błahej okazji doszło jednak do prawdziwego oświecenia. Owego feralnego dnia prezes będąc już w amoku nieumyślnie upuścił do jednej z kadzi woreczek który przywiózł ze sobą z kotliny. Cokolwiek się mogło w nim znajdować nadało gorzałce niezwykły złocisty wygląd i delikatny smak.
Obrazek

"Gold Ale" to wyjątkowe piwo blond ale, które jest produkowane przez renomowany browar Duszyn. To delikatne i orzeźwiające piwo charakteryzuje się złocistym kolorem oraz wyraźnymi nutami słodu i chmielu. Jego gładka tekstura i łagodne posmaki sprawiają, że jest idealnym wyborem dla miłośników piw o lekkim charakterze. Zostało mistrzowsko uwarzone przez doświadczonych piwowarów, którzy dbają o najwyższą jakość każdej butelki. Gold Ale to prawdziwa uczta dla podniebienia, która zachwyci każdego miłośnika piwa blond ale.
Ostatnio zmieniony 25 października 2023, 15:48 przez Albert Fryderyk de Espada, łącznie zmieniany 2 razy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn [A.F.de Espada]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ostatnio dość często korzystałem z "usług blondynki", Blonde Ale trafiał po prostu do mnie w okresie wrześniowym. Teraz już mi "faza miłości" zmieniła się na coś bardziej mocnego, ale po prostu lubię ten rodzaj piwa. Myślę, że koribijski browar z duszą edelwajską zyskał u mnie w ten sposób szacunek, być może nawet i palmę pierwszeństwa w głosowaniu... Kto wie...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1496
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn [A.F.de Espada]

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Mimo tego że w swoim życiu najczęściej miałem okazję spożywać najczęściej piwa pszeniczne i jasne lagery to wyjątkowo upodobałem sobie piwo o aromacie piernika.

Może jest to jakiś pomysł na przyszły rok, hmmm...


Tutaj padło akurat na ale gdyż miałem okazję takiego swego czasu skosztować i przypadło mi do gustu.
W zasadzie pomysł powstał już dawno temu i tylko czekał na oktoberfest w kotlinie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Browar Duszyn [A.F.de Espada]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 21 października 2023, 23:03 Mimo tego że w swoim życiu najczęściej miałem okazję spożywać najczęściej piwa pszeniczne i jasne lagery to wyjątkowo upodobałem sobie piwo o aromacie piernika.

Może jest to jakiś pomysł na przyszły rok, hmmm...


Tutaj padło akurat na ale gdyż miałem okazję takiego swego czasu skosztować i przypadło mi do gustu.
W zasadzie pomysł powstał już dawno temu i tylko czekał na oktoberfest w kotlinie.
Cieszę się, że oktoberfest był tym na co się czeka. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kram Browarników 1923”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość