SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Edycja rajdu w Kotlinie z sezonu 5, Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Obrazek



Siadając do pisania tego oświadczenia, pomimo tego co zadeklarowałem kilkanaście minut wcześniej nie do końca wiedziałem jak powinienem postąpić.
To jest naprawdę trudne do interpretacji, gdyż rozgrywamy zawody w warunkach, w których o "czeski błąd" bardzo łatwo, ale jednocześnie przy takim napięciu i emocjach rozumiem, że warto wykorzystywać jakiekolwiek błędy rywali. Nie powinno to jednak rozgrywać się w takich warunkach. Miejmy na to baczne oko, że to jednak nadal i tylko jest zabawą.
Doskonale zdaje sobie sprawę, że wynik krzywdzący jedną ze stron, być może będzie miał konsekwencje utraty prestiżu w oczach większej części wyścigowego światka mikronacyjnego. Nie mniej nie mam na to kompletnie wpływu, gdyż jakieś postanowienia trzeba poczynić.
Mając zatem także na uwadze, będące ponad wszystkie, prawo, którym się kierujemy w mikronacjach, a więc Rozum i Godność Mikronauty chciałbym by moje oświadczenie i przede wszystkim rezultat były w pełni zrozumiałe dla postanowień.

- - - - -

W sprawie protestu jednego z kierowców odnośnie uznania licencji PRO kierowcy Ignatsa ik Ruth (Astis Hus) i kontrprotestu tegoż w swojej obronie, władze Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier postanawiają co następuje:


- OS 8: za nieważną uznaje się decyzję użycia licencji PRO kierowcy jeżdżącego pod personaiami Ignats ik Ruth, co skutkuje brakiem Premii Czasowej w mocy jaką ona posiada.

- OS8: w związku z błędami proceduralnymi, kierowca jeżdżący pod personaliami Ignats ik Ruth otrzymuje rekompensatę punkotwą w wysokości 5 minut Premii Czasowej.

- Decyzja RMAW jest wiążąca i nieodwracalna, a klasyfikacja zamieszczona poniżej jest ostateczna.



- - - - -

Komentarz


Pominę tutaj interpretację tego konkretnego postanowienia (wierzcie mi, że pisząc to zmieniałem decyzję z 20 razy), ale zrozumcie także, że moje podejście do każdego forum, restrykcyjność i możliwość przestrzegania regulaminu, który obowiązuje w RMAW jest "ruchoma". Nie da się porównywać przypadków z jednego czy drugiego wydarzenia. Ostatnią rzeczą jaką chciałbym uczynić jest karanie kogokolwiek za udział w zabawie. Niestety czasem jednak to jest konieczne.
Szczerze powiedziawszy wolałbym, żeby to odbiło się tylko moim kosztem, ale obawiam się, że decyzja którą podjąłem takowa nie jest.
Nie mniej w obliczu walki, także o nagrody, te mikronacyjne, jak i realne, chciałbym oświadczyć, że rezygnuje ze wszystkich mi przysługujących, kosztem innych kierowców.
Na przyszłość postaram się przygotować krótkie wytyczne odnośnie mojej interpretacji wprowadzania ikonek na forum i przekazać osobiście każdemu startującemu kierowcy.

KLASYFIKACJA OFICJALNA EDELWEISS RALLYE 1924

Obrazek

DW:
@Ignats ik Ruth
@Sheldon Anszlus Lovelace
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Joachim Cargalho »

Więcej pierdzielenia, niż to warte. Dorzuć jeszcze 10 zł do nagrody głównej, a wszyscy dostaną pierdolca :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Helwetyk »

Wiadomo — lepiej, żeby sporów nie było. Mimo wszystko, to dzięki nim wyciągamy wnioski na przyszłość. Sam fakt tego, że te spory są, oznacza, że stworzyliśmy coś pięknego — największą, najbardziej emocjonującą imprezę sportową Pollinu. Wydarzenie, na którym ludziom   z a l e ż y .

Z tego miejsca — po raz kolejny, bo i okazja kolejna — ogromne wyrazy uznania i szacunku dla Ojca Organizatora, którego rola w tym kontekście jest najtrudniejsza z możliwych. Niełatwo rozstrzyga się sprawy, w których każda ze stron ma zasadne argumenty; zwłaszcza, gdy celem jest to, aby wszyscy bez wyjątku czerpali radość z rywalizacji.

Emocje jednak opadną, a rajdy pojadą dalej. Do zobaczenia w Sarmacji!
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

RMAW winno cieszyć, ale czasem mam wrażenie, że to jakiś obłęd. Zdarza mi się praktycznie co rajd słyszeć, że emocje naprawdę wpływają na uczestników. Z jednej strony to cieszy, bo sprawia, że rajdy są bardo ważną częścią mikronacji, z drugiej martwi, bo ludzie czują się pokrzywdzeni w zabawie internetowej. Nie wracajmy jednak do tego. Karawana musi jechać dalej. Kolejny przystanek w Sarmacji. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Tak na szybko podsumowując ten weekend:
- pakiety sponsorskie ustalić przed sezonem i nie bawić się w modyfikacje i ugody (ustalić minimum + ew. zniżki dla sponsorów, którzy wyłożą na cały sezon. Kwestie finansowania nagród rajdowych ustalane na tydzień przed, nie póxniej. W końcowym etapie nie ma czasu na poprawianie paneli sponsorskich, a nawet jak jest to w wielu miejscach jest do poprawy.
- regulaminowa kwestia udogodnień i licencji (tu wiemy o co chodzi)
- SOS - zbyt OP

Jak ktoś jeszcze ma jakieś uwagi to tutaj króciutko, a w najbliższej przyszłości zrobimy sobie małą konferencję odnośnie zmian w RMAW.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Helwetyk »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 stycznia 2024, 08:52 - SOS - zbyt OP
Nie jestem pewny odnośnie do tego punktu. Dzięki temu rajdy są emocjonujące (w dobry sposób) do samego końca, wcześniej aż tak nie było. Co natomiast wydaje mi się zbyt OP, w tym kontekście, to przekazywanie licencji „10” uczestnikom z góry tabeli.

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 stycznia 2024, 08:52 Jak ktoś jeszcze ma jakieś uwagi to tutaj króciutko, a w najbliższej przyszłości zrobimy sobie małą konferencję odnośnie zmian w RMAW.
Na szybko, wprowadziłbym licencje typu „C” dla nowych uczestników. Rozważyłbym także — z uwagi na real — możliwość przyznania każdemu z uczestników (w tym „C”) prawa do usunięcia straty czasowej z dowolnie wybranego odcinka. Może także spłaszczenie premii za licencje oraz zmniejszenie progu wymaganego dla licencji „Pro” w ramach wyrównywania szans.
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel
Posty: 437
Rejestracja: 28 lipca 2023, 10:49

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Pavel van der Gibson »

Helwetyk pisze: 29 stycznia 2024, 09:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 29 stycznia 2024, 08:52 - SOS - zbyt OP
Nie jestem pewny odnośnie do tego punktu. Dzięki temu rajdy są emocjonujące (w dobry sposób) do samego końca, wcześniej aż tak nie było. Co natomiast wydaje mi się zbyt OP, w tym kontekście, to przekazywanie licencji „10” uczestnikom z góry tabeli.
A może zastąpić premię na OS dla 3 pierwszych, premią dla 5 pierwszych, a zlikwidować SOS?
Prezes VfB 1923 Wolkenbad
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Helwetyk »

Pavel van der Gibson pisze: 29 stycznia 2024, 09:49
Helwetyk pisze: 29 stycznia 2024, 09:23
Heinz-Werner Grüner pisze: 29 stycznia 2024, 08:52 - SOS - zbyt OP
Nie jestem pewny odnośnie do tego punktu. Dzięki temu rajdy są emocjonujące (w dobry sposób) do samego końca, wcześniej aż tak nie było. Co natomiast wydaje mi się zbyt OP, w tym kontekście, to przekazywanie licencji „10” uczestnikom z góry tabeli.
A może zastąpić premię na OS dla 3 pierwszych, premią dla 5 pierwszych, a zlikwidować SOS?
To jest ciekawy kierunek do zbadania! (Przed wyrażeniem opinii pokusiłbym się o symulację na przykładzie ostatniego czy kilku ostatnich rajdów).
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wszystkie wasze uwagi zostaną zebrane i w stosownym czasie sobie o tym podyskutujemy. Oby jak najszybciej.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Helwetyk »

Heinz-Werner Grüner pisze: 29 stycznia 2024, 10:16 Wszystkie wasze uwagi zostaną zebrane i w stosownym czasie sobie o tym podyskutujemy. Oby jak najszybciej.
Już zawczasu — pół żartem, pół serio — przesyłam wyrazy moralnego wsparcia oraz życzenia wytrwałości na motywie organizacji Pierwszej Konferencji Rajdowych Mistrzostw Austro-Węgier! 💪🏻
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: SOS 9 (Meta Rajdu Szarotki) - Kopalnia - Grünerwald

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Na pewno byłbym za tym, żeby zwiększyć liczbę rajdowców premiujących na OS np. pierwszych 5-ciu. Również jeśli chodzi o eventy specjalne (mam tu na myśli poszukiwanie drogi na przełaj) zastanowiłbym się nad zwiększeniem możliwych do zdobycia premii i strat. Teraz mieliśmy możliwość uzyskania/stracenia maksymalnie 5 minut. Można by pomyśleć o 10 lub 15 minutach, żeby bardziej namieszało to w tabeli :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rajd Szarotki 1924”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość