Entwickulgsliste - Schmelzfest

Święto Roztopów to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku każdego Edla. Zwieńczeniem dwutygodniowego imprezowania jest wspólna celebracja oficjalnego przekazania władzy na rzecz Oberhaupta Grünera.
Same uroczystości to niezliczone gry, zabawy, koncertowanie i ucztowanie bez końca. Kto jeszcze tego nie przezył, to musi koniecznie zrobić to w tym roku! 1924 roku w ramach konkursu krajowego wybrano Wolkenbad jako miejsce odbywania się wszelkich uroczystości.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Femme Mystere »

Drodzy Edle oraz Goście Zagraniczni,

W związku ze zbliżającym się Schmelzfest, zdecydowaliśmy się na zmianę dotychczasowej konwencji. W tym roku chcemy stawiac na rozwój regionalny, dzięki czemu raz w roku jeden z regionów EDL dostanie zastrzyk rozwojowy. Nasza ankieta wskazała Wolkenbad, dlatego zebrałam wszystkie punkty, jakie widzę w potrzebach rozwojowych regionu.

Poniższa lista jest zbiorem moich pomysłów, ale możemy dodać również Wasze pomysły.

Lista ma służyć jako zbiór tematów, które każdy z Was może wziąć i opracować na Schmelzfest, jeśli macie na to ochotę. Im więcej uda nam się przygotować, tym lepiej skorzysta na tym miasto :)
Myślę, że z czasem uda się też zebrać na tę okazję sponsorów.

Entwicklungsliste Wolkenbad

Gospodarka
a. Landwirtschaftsagentur (Opis SLB, wybór racjonalizatorów, opis sadów, gatunków owoców produkowanych, co robimy z tymi owocami (mrożenie, przetwory, targi, transport krajowy i zagraniczny, ceny) - proces trwa. Realizacja @Femme Mystere
b. Dopracowanie transportu rzecznego, dodanie racjonalizatorów, proprowadzenie jakiegoś transportu produkcji sadowniczej? - proces trwa. Realizacja @Femme Mystere , @Albert Fryderyk de Espada @Heinz-Werner Grüner @Ronon Dex
d. Robimy coś z energetyką w tym regionie? - @Fabio Rhyner może ty? - temat odrzucony
e. Nadel: stworzenie strojów ludowych regionu - proces trwa. Realizacja @Femme Mystere , @Heinz-Werner Grüner
f. Mapa miasta aktualizacja? - zakończone, realizacja @Heinz-Werner Grüner[/color]

Sport
a. Stadnina Koni: Opracowanie mechaniki, opis dostępnych koni wraz ze statystykami oraz koszt ich wynajęcia/zakupu/hodowli ) , opis gry, zapisy do gry i przeprowadzenie rozgrywki. - @Heinz-Werner Grüner i @Joachim Cargalho może uda nam się to zrobić? - temat odrzucony
b. Biathlon -trwa, realizacja @Gaetano Kohlmeise
c. Zespół piłkarski dopracowanie -@Pavel van der Gibson -? czy tu się coś zadziało? Wybaczcie, ale nie śledzę sportu zbyt uważnie

Kultura
a. Budowa Opery im. Krzystzofa Windsachen i prośba o koncert na otwarcie, dodanie racjonalizatorów - proces trwa, realizacja @Krzysztof Windsor + koncert :D
b. Sanatorium: opisy zabiegów, dopracowanie miejsca, stworzenie Racjonalizatorów. - poces trwa, realizacja @Pavel van der Gibson + konkurs!
c. Chciałabym nagrać jakiś materiał opisujący Wolkenbad - to dla mnie :), może uda się coś w tygodniu nagrać
d. Kościół: Msza? - zlecone @Piwski Sroczyński :)

Zabawa fabularna
a. wycieczka po Wolkenbad? Przejście po trakcie rekreacyjnym? Przejście przez najważniejsze miejsca w Wolkenbad? - zapowiadziane i planowane na jutro start @Femme Mystere
b. Opowiadanie/Stworzenie legend dla regionu/ taki konkurs? Na najlepszą legendę? -trwa, realizacja @Femme Mystere
c. Kronika EDL? - @Joachim Cargalho tu się chyba nic nie zadzieje?

Konkursy - konkursy przejęte przez @Heinz-Werner Grüner
a. Plastyczny? Stwórz obraz pokazujący klimat w Wolkenbad - @Heinz-Werner Grüner mógłbyś ogarnąć taki konkurs?
b. Konkurs na wiersz o Wolkenbad - @Heinz-Werner Grüner mógłbyś ogarnąć taki konkurs?
c. Konkurs na znaczek? - @Heinz-Werner Grüner mógłbyś ogarnąć taki konkurs?

Akademia
a. Wykłady dla Medi Akademie @Isabella Swann liczę na Ciebie - temat odrzucony
b. Wybór dyskusji, temat kontrowersyjny, np. operacje plastyczne, czy warto? - realizacja trwa

Promocja w social mediach - w sumie robię to ja
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Jeśli myślimy o takiej imprezie to na pewno dopiero w przyszłym sezonie zimowym. Mamy więc dużo czasu. :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11869
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 07 lutego 2024, 21:13 Jeśli myślimy o takiej imprezie to na pewno dopiero w przyszłym sezonie zimowym. Mamy więc dużo czasu. :)
Oczywiście, tylko trzeba się do tego dobrze przygotować i mieć także zaplecze obiektów sportowych, prawda? Fabuła ponad wszystko. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11869
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Warto chyba wrócić do tematu. Może zademonstrujmy siłę, co? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Joachim Cargalho »

Może tradycyjny turniej w statki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Femme Mystere »

tak, tak, powoli bierzemy się doroboty. Ja wiem, że niektórzy zabiorą się dzień przed, ale co poradzić xD
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11869
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 14 lutego 2024, 14:20 tak, tak, powoli bierzemy się doroboty. Ja wiem, że niektórzy zabiorą się dzień przed, ale co poradzić xD
Obym to nie był ja! :D

Dobra. Joachim przygotuje statki, to już bardziej do przodu brniemy! Co dalej? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11869
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Swoją drogą naniosłem zmiany na mapę. Uwzględniłem jeszcze nie wybudowaną skocznie, a zapomniałem o baithlonie. To się poprawi, ale jutro. :D


viewtopic.php?f=15&t=561&p=28850#p28850
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11869
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

SZEROKO POJĘTE KONKURSY
W sumie piszemy od tym od dłuższego czasu, więc warto podjąć stosowniejsze kroki.
Mamy narciarstwo alpejskie, mamy biathlon i jeszcze skoki, więc jesteśmy w stanie zorganizować, może nie igrzyska olimpijskie, do tego potrzeba wiele czasu na przygotowania, ale mini Roztopiadę. :D
Ogólnie Schmelzfest to przecież gry i zabawy, a Schmelz SchneeSportSpiele brzmi bombowo! Skrót "4S" też. :D
Szkoda, że 3 dyscypliny, a nie 4, ale ja bym w to szedł aż miło.

Mamy zatem:
- Statki - @Joachim Cargalho (okres trwania zależy od ilości uczestników-zaczynamy 1 marca
- 4S =Schmelz SchneeSportSpiele - Biathlon, Zjazd i Skoki narciarskie - @Heinz-Werner Grüner i @Gaetano Kohlmeise
Tutaj łatwo ogarnąć bo to tylko jedne zawody trwające powiedzmy po trzy dni każdy. I tak na przykład:
Biathlon - 1-3 marca
Zjazd - 4-6 marca
Skoki - 7-9 marca

Jeszcze kwestia koni, tutaj mam pewne plany, ale na razie czekamy z udoskonaleniem opcji.

Poza tym kulturalne konkursy
- Plastyczny / znaczkowy - przysyłamy np. w pierwszym tygodniu Roztopów.
- Literacki / legenda-wiersz - a to na drugi tydzień zabawy

Ponadto czeka nas jeszcze na pewno jakiś quiz wiedzy, tylko warto od razu ustalić czy o samym Wolkenbadzie, święcie Roztopów czy coś z reala.
Ja bym szedł w miks jedynki i dwójki. Mogę takie pytania przygotować.

Poza tym jeszcze masa rzeczy. :)

Ale dopóki pamiętam - @Joachim Cargalho zrobimy te męskie modowe szaleństwo razem? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Ze swojej strony, jako organizatora zawodów biathlonowych, proponuję przeprowadzenie kilku konkurencji. Mam na myśli dokładnie 4, w tym 3 asynchroniczne (sprint, bieg indywidualny, mass start) i 1 synchroniczny (mass start). Konkurencje asynchroniczne miałyby się odbyć na zasadzie podobnej do zjazdów organizowanych przez Herr Oberhaupta - zawodnik ma określony czas np. 24 godziny, na wysłanie screena ze swoim najlepszym wynikiem. Jeśli chodzi o mass start synchroniczny, chciałbym spróbować przeprowadzić tę konkurencję online, żeby poczuć rywalizację ramię w ramię z innymi w czasie rzeczywistym. Jest to oczywista zaleta, choć wadą jest konieczność ustalenia daty i godziny, kiedy wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć w tym udział.


Tu pytanie, czy 24 godziny wystarczą, jeśli chodzi o konkurencje asynchroniczne? Może trzeb by ten czas wydłużyć? A może zrezygnować z jakiejś konkurencji? Nie chciałbym przytłoczyć intensywnością tych zawodów, choć również nie chcę, powołując się się na klauzulę sumienia miłośnika biathlonu, podejmować decyzji o wyrzuceniu którejś z konkurencji z programu, no chyba że Góra zadecyduje inaczej.
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Anastasia Windsachen »

Femme Mystere pisze: 05 lutego 2024, 08:55 c. Zbudowanie oddziału banku? dodanie racjonalizatorów - TEMAT WOLNY (JEST KTOŚ CHĘTNY?)
Jeżeli temat aktualny to jestem chętna. Nie wymaga to wielkiego nakładu pracy, a bardziej przyjemności
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schmelzfest 1924”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości