Entwickulgsliste - Schmelzfest

Święto Roztopów to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku każdego Edla. Zwieńczeniem dwutygodniowego imprezowania jest wspólna celebracja oficjalnego przekazania władzy na rzecz Oberhaupta Grünera.
Same uroczystości to niezliczone gry, zabawy, koncertowanie i ucztowanie bez końca. Kto jeszcze tego nie przezył, to musi koniecznie zrobić to w tym roku! 1924 roku w ramach konkursu krajowego wybrano Wolkenbad jako miejsce odbywania się wszelkich uroczystości.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Femme Mystere »

Drodzy Edle oraz Goście Zagraniczni,

W związku ze zbliżającym się Schmelzfest, zdecydowaliśmy się na zmianę dotychczasowej konwencji. W tym roku chcemy stawiac na rozwój regionalny, dzięki czemu raz w roku jeden z regionów EDL dostanie zastrzyk rozwojowy. Nasza ankieta wskazała Wolkenbad, dlatego zebrałam wszystkie punkty, jakie widzę w potrzebach rozwojowych regionu.

Poniższa lista jest zbiorem moich pomysłów, ale możemy dodać również Wasze pomysły.

Lista ma służyć jako zbiór tematów, które każdy z Was może wziąć i opracować na Schmelzfest, jeśli macie na to ochotę. Im więcej uda nam się przygotować, tym lepiej skorzysta na tym miasto :)
Myślę, że z czasem uda się też zebrać na tę okazję sponsorów.

Entwicklungsliste Wolkenbad

Gospodarka
a. Landwirtschaftsagentur (Opis SLB, wybór racjonalizatorów, opis sadów, gatunków owoców produkowanych, co robimy z tymi owocami (mrożenie, przetwory, targi, transport krajowy i zagraniczny, ceny) - proces trwa. Realizacja @Femme Mystere
b. Dopracowanie transportu rzecznego, dodanie racjonalizatorów, proprowadzenie jakiegoś transportu produkcji sadowniczej? - proces trwa. Realizacja @Femme Mystere , @Albert Fryderyk de Espada @Heinz-Werner Grüner @Ronon Dex
d. Robimy coś z energetyką w tym regionie? - @Fabio Rhyner może ty? - temat odrzucony
e. Nadel: stworzenie strojów ludowych regionu - proces trwa. Realizacja @Femme Mystere , @Heinz-Werner Grüner
f. Mapa miasta aktualizacja? - zakończone, realizacja @Heinz-Werner Grüner[/color]

Sport
a. Stadnina Koni: Opracowanie mechaniki, opis dostępnych koni wraz ze statystykami oraz koszt ich wynajęcia/zakupu/hodowli ) , opis gry, zapisy do gry i przeprowadzenie rozgrywki. - @Heinz-Werner Grüner i @Joachim Cargalho może uda nam się to zrobić? - temat odrzucony
b. Biathlon -trwa, realizacja @Gaetano Kohlmeise
c. Zespół piłkarski dopracowanie -@Pavel van der Gibson -? czy tu się coś zadziało? Wybaczcie, ale nie śledzę sportu zbyt uważnie

Kultura
a. Budowa Opery im. Krzystzofa Windsachen i prośba o koncert na otwarcie, dodanie racjonalizatorów - proces trwa, realizacja @Krzysztof Windsor + koncert :D
b. Sanatorium: opisy zabiegów, dopracowanie miejsca, stworzenie Racjonalizatorów. - poces trwa, realizacja @Pavel van der Gibson + konkurs!
c. Chciałabym nagrać jakiś materiał opisujący Wolkenbad - to dla mnie :), może uda się coś w tygodniu nagrać
d. Kościół: Msza? - zlecone @Piwski Sroczyński :)

Zabawa fabularna
a. wycieczka po Wolkenbad? Przejście po trakcie rekreacyjnym? Przejście przez najważniejsze miejsca w Wolkenbad? - zapowiadziane i planowane na jutro start @Femme Mystere
b. Opowiadanie/Stworzenie legend dla regionu/ taki konkurs? Na najlepszą legendę? -trwa, realizacja @Femme Mystere
c. Kronika EDL? - @Joachim Cargalho tu się chyba nic nie zadzieje?

Konkursy - konkursy przejęte przez @Heinz-Werner Grüner
a. Plastyczny? Stwórz obraz pokazujący klimat w Wolkenbad - @Heinz-Werner Grüner mógłbyś ogarnąć taki konkurs?
b. Konkurs na wiersz o Wolkenbad - @Heinz-Werner Grüner mógłbyś ogarnąć taki konkurs?
c. Konkurs na znaczek? - @Heinz-Werner Grüner mógłbyś ogarnąć taki konkurs?

Akademia
a. Wykłady dla Medi Akademie @Isabella Swann liczę na Ciebie - temat odrzucony
b. Wybór dyskusji, temat kontrowersyjny, np. operacje plastyczne, czy warto? - realizacja trwa

Promocja w social mediach - w sumie robię to ja
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Femme Mystere »

To jest dobre pytanie... Nie znam się za dobrze na bankowości. Czy można uznać, że nastąpiła fuzja banków? Czy też raczej my mamy swój i tylko współpracujemy z MBP w celu ułatwienia realizacji międzynarodowych transakcji?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Jako że jakoś łączy sie to z bankowością, mogę przygotowywać cyklicznie dla (oddziału) banku w Wolkenbad notowania kursów walut. Zacząłem to robić w gazecie Res Legendae, ale wolałbym znaleźć do tego inne miejsce, w którym mógłbym publikować takie zestawienie regularnie (np. co 2 tygodnie).
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Femme Mystere »

To jest @Gaetano Kohlmeise również coś fajnego na social media :D
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 236
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heinz-Werner Grüner pisze: 17 lutego 2024, 23:59 Budowa... Uwiniemy się w lutym, skoro plan był przygotować go na Roztopy? :)
Uwiniemy, dzisiaj wnioseczek, jutro by można startować, deadline do 29.02., ale może uda się szybciej.
Heinz-Werner Grüner pisze: 17 lutego 2024, 23:59 Plany na bank miała @Femme Mystere - prosiłbym by to Panie kontrolowały proces ustalania co i jak.
Plany zostaną zamieszczone we wniosku by formalności miały miejsce.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Widzę, że sobie z tym poradzicie. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Joachim Cargalho »

Widzę, że temat bankowości zyskał tutaj dużą popularność, a mnie - jako dyrektora w Narodowym Banku Edelwiess - nieco zaskakuje brak elementarnej wiedzy na temat zamierzeń związanych z otwarciem kolejnego oddziału.

Oczywiście w kwestii opisanej przez @Anastasia Windsachen wszystko wygląda bardzo ciekawie, a tworzenie oddziału będzie miało na pewno fajną historię. Widzę tutaj szansę na dywersyfikację działalności oddziałów. Główny byłby przede wszystkim od inwestycji na szczeblu krajowym, zaś ten mniejszy mógłby częściej poszukiwać klienta detalicznego.
Femme Mystere pisze: 18 lutego 2024, 09:20 Na marginesie myśleliśmy z @Heinz-Werner Grüner o możliwości pożyczkowania. W związku z tym można byłoby stworzyć do tego formularz wniosku o udzielenie kredytu i przedstawienie warunków kredytowania.
Jedna ze spraw, która mnie nie wiedzieć czemu ominęła. Nie wydaje mi się, żeby Narodowy Bank Edelweiss miał jakieś ograniczenia w tym temacie, a jeśli pojawiło się takie zapotrzebowanie w społeczeństwie, to wielka szkoda, że jako dotychczasowy kreator rozwiązań finansowych, nie zostałem w to wtajemniczony.
Femme Mystere pisze: 18 lutego 2024, 10:32 To jest dobre pytanie... Nie znam się za dobrze na bankowości. Czy można uznać, że nastąpiła fuzja banków? Czy też raczej my mamy swój i tylko współpracujemy z MBP w celu ułatwienia realizacji międzynarodowych transakcji?
Patrząc na sposób funkcjonowania MBP, myślę że ciężko nazwać to bankiem, gdyż tak na dobrą sprawę nie dysponuje on swoimi żadnymi środkami Jest to raczej system bankowości, który łączy wiele banków. Choć są one oparte na nim, to sam MBP nie działa jako bank. Raczej jest czymś na wzór realnego SWIFT.
Gaetano Kohlmeise pisze: 18 lutego 2024, 13:47 Jako że jakoś łączy sie to z bankowością, mogę przygotowywać cyklicznie dla (oddziału) banku w Wolkenbad notowania kursów walut. Zacząłem to robić w gazecie Res Legendae, ale wolałbym znaleźć do tego inne miejsce, w którym mógłbym publikować takie zestawienie regularnie (np. co 2 tygodnie).
Prowadzenie tabeli kursowej same w sobie jako ciekawostki może być interesującą rubryką w mediach i również w innych zakątkach mikroświata. W Edelweiss również swego czasu były prowadzone takie statystyki, choć w nieco innym formacie. Wszystko oczywiście oparte na MBP.
Zachęcam do odświeżenia tematu. Miał on nawet całkiem spore zainteresowanie: viewtopic.php?f=119&t=720
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ustalmy terminarz tego co już mamy - jak na razie same zawody sportowe. Czy ktoś ma jakieś uwagi(prośby), czy mam sam to porozdzielać?
Wiem, żeby imprezy nie były przez cały weekend, bo wtedy wykluczamy Joachima, także zawsze zrobię tak, by był albo piątek, albo poniedziałek także możliwy do konkretnej zabawy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Femme Mystere »

Ja równiez preferuję w tygodniu.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Dobrze, będą w tygodniu, ale coś na weekendzik, przynajmniej częściowo zostać musi. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Entwickulgsliste - Schmelzfest

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Zgłosiłem cały festival, a w zasadzie nasze Święto Roztopów do Nowin, by reklamować w systemach Stempla cały Schmelzfest. Gdyby ktoś chcial pomóc i podreklamować jeszcze mniejsze imprezki to zapraszam do pomocy.

Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schmelzfest 1924”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości