Księga Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej

Miasteczko uzdrowiskowe, gdzie wielu kuracjuszy może spędzić czas bujając niczym w chmurach. Usytuowane wysoko w masywie górskim aż się prosi o popularyzację zdrowego trybu życia. Słynne podrywy podczas wesołych "dancingów"? - dobrze trafiłeś!
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Księga Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej

Post autor: Piwski Sroczyński »

Księga Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej

Z dniem 20 lutego roku Pańskiego 1924, zgodnie z postanowieniami Bulli PONIEWAŻ TYLKO BOGU, tworzy się dla Diecezji Wolkenbadzkiej Księgę Wiernych. Wpisanie się doń jest równoznaczne dla osób niebędących jeszcze wiernymi Kościoła Powszechnego Pollinu z włączeniem w jego strukturę. Możliwe jest wykreślenie z księgi wiernych, czy to w wypadku zmiany przynależności diecezjalnej wraz ze zmianą centrum życia osobistego, lub w wypadku apostazji.

Wpis do Księgi Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej uprawnia min. do sprawowania kościelnych urzędów i godności na terenie Kotliny. W wypadku wiernego, który zapisany jest w więcej niż jednej księdze diecezjalnej wiernych, w sprawach ogólnych właściwym jego osobie Pasterzem jest Biskup sprawujący posługę na terenie centrum życia osobistego wiernego.

Wpisu do księgi wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej może dokonać każdy zamieszkujący jej obszar tj. Kotlinę Edelweiss lub udziela się na tymże obszarze w sprawach Kościoła, nie posiadając tutaj miejsca stałego zamieszkania.

Wnioski o wpis do Księgi Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej prosimy składać zgodnie z umieszczonym poniżej wnioskiem.
dd.mm.rrrr roku

Wniosek o wpis w Księdze Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej

Imiona: ...
Nazwisko: ...
Przynależność stanowa [świecki/duchowny]: ...
Miejsce zamieszkania: ...
Inne istotne informacje (jeśli dotyczy): ...


Ja [imiona] niżej podpisany, poinformowany co do prawnokanonicznych skutków tej decyzji, proszę o wpisanie mnie do Księgi Wiernych Kościoła Powszechnego Pollinu Diecezji Wolkenbadzkiej.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Piwski Sroczyński »

Wypis z Księgi Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej
Stan na dzień 20 lutego 2024 r.

1. Roman --- Schädel --- duchowny --- Wolkenbad --- Biskup Wolkenbadzki, z racji ciężkiej realiozy tymczasowo nieobecny --- @Roman Schädel
2. Heinz Werner --- Grüner --- świecki --- Stadt Edelweiss --- brak --- @Heinz-Werner Grüner
3. Lieselotte --- Augentrost --- świecka --- Stadt Edelweiss--- Matka, była żona i była konkubina i była zakonnica --- @Femme Mystere
4. Krzysztof Wilhelm Henryk Artur --- Windsor-Windsachen --- duchowny --- Landhaus Fuchsbau--- Arcybiskup Grodziski --- @Krzysztof Windsor
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2024, 13:59 przez Piwski Sroczyński, łącznie zmieniany 4 razy.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jako katechon tejże wiary nie mogę chyba inaczej:
Wniosek o wpis w Księdze Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej

Imiona: Heinz-Werner
Nazwisko: Grüner
Przynależność stanowa [świecki/duchowny]: świecki
Miejsce zamieszkania: Der Sitz, StadtPlatz Ohne Titel, Stadt Edelweiss
Inne istotne informacje (jeśli dotyczy): ...


Ja [imiona] niżej podpisany, poinformowany co do prawnokanonicznych skutków tej decyzji, proszę o wpisanie mnie do Księgi Wiernych Kościoła Powszechnego Pollinu Diecezji Wolkenbadzkiej.
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Piwski Sroczyński »

Heinz-Werner Grüner pisze: 20 lutego 2024, 21:41
Wniosek o wpis w Księdze Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej

Imiona: Heinz-Werner
Nazwisko: Grüner
Przynależność stanowa [świecki/duchowny]: świecki
Miejsce zamieszkania: Stadt Edelweiss
Inne istotne informacje (jeśli dotyczy): ...


Ja [imiona] niżej podpisany, poinformowany co do prawnokanonicznych skutków tej decyzji, proszę o wpisanie mnie do Księgi Wiernych Kościoła Powszechnego Pollinu Diecezji Wolkenbadzkiej.
Obrazek
Cieszymy się z wniosku Herr Oberhaupta! Już dopisuję, zarówno do Księgi Wiernych Diecezji Wolkerbadzkiej jak i w rejestrze centralnym osieckim zmieniam wpisuję informację o wyznaniu!
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2024, 22:43 przez Piwski Sroczyński, łącznie zmieniany 1 raz.
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Takie pytanko techniczne... Czy miejsce zamieszkania, to chodzi o miasto, czy o dokładny adres? Jeśli dokładny to proszę o dodanie nazwy miejscowości - Stadt Edelweiss. Jeśli same miasto to skasować "Der Sitz, StadtPlatz Ohne Titel". :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Piwski Sroczyński »

Heinz-Werner Grüner pisze: 20 lutego 2024, 22:35 Takie pytanko techniczne... Czy miejsce zamieszkania, to chodzi o miasto, czy o dokładny adres? Jeśli dokładny to proszę o dodanie nazwy miejscowości - Stadt Edelweiss. Jeśli same miasto to skasować "Der Sitz, StadtPlatz Ohne Titel". :)
Miasto, nie mamy parafii które by się liniami ulic zmieniały. Już poprawiam wpis
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Femme Mystere »

20.02.1924 roku

Wniosek o wpis w Księdze Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej
Imiona: Lieselotte
Nazwisko: Augentrost
Przynależność stanowa [świecki/duchowny]: świecki
Miejsce zamieszkania: Grünes Herrenhaus, Stadt Edelweiss, Edelweiss
Inne istotne informacje (jeśli dotyczy): Matka, była żona i była konkubina i była zakonnica.


Ja Lieselotte niżej podpisana, poinformowana co do prawnokanonicznych skutków tej decyzji, proszę o wpisanie mnie do Księgi Wiernych Kościoła Powszechnego Pollinu Diecezji Wolkenbadzkiej.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2023, 15:31

ODZNACZENIA

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Piwski Sroczyński »

Femme Mystere pisze: 20 lutego 2024, 23:55
20.02.1924 roku

Wniosek o wpis w Księdze Wiernych Diecezji Wolkenbadzkiej
Imiona: Lieselotte
Nazwisko: Augentrost
Przynależność stanowa [świecki/duchowny]: świecki
Miejsce zamieszkania: Grünes Herrenhaus, Stadt Edelweiss, Edelweiss
Inne istotne informacje (jeśli dotyczy): Matka, była żona i była konkubina i była zakonnica.


Ja Lieselotte niżej podpisana, poinformowana co do prawnokanonicznych skutków tej decyzji, proszę o wpisanie mnie do Księgi Wiernych Kościoła Powszechnego Pollinu Diecezji Wolkenbadzkiej.
Cieszę się niezmiernie z powodu kolejnej osoby, liczę, że nie tylko na liście, ale także życiu naszej wspólnoty w Kotlinie. Właściwie to jeśli poza Biskupem dobijemy do trzech osób, to będzie można powołać Kapitułę, która miałaby pewny wpływ na kierunek w którym idzie diecezja, zaczynając od wyboru patrona dla Edelweiss, a może i Komitatów nawe :) . Wpisuję do Księgi wiernych zaraz, a i do centralnego rejestru
(-) abp Piwski Żmij-Sroczyński, Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Femme Mystere »

@Joachim Cargalho wpisz się :D
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Księga Wiernych Diecezji Wolkenbardzkiej

Post autor: Joachim Cargalho »

Ja się wpiszę dopiero do księgi kondolencyjnej. O ile jakaś będzie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolkenbad”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości