Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Państwowe konsorcjum budowlane założone 25 marca 1922 roku, którego zadaniem jest zarząd nad budową skomplikowanych technologicznie budynków oraz strategicznie ważnych lokacji o charakterze państwowym. EdelBau zajmuje się również przetwórstwem kamienia i wytwarzaniem asfaltu, by koordynować pracę nad budową dróg o takim włąśnie podłożu
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Piotr Romanow »

Sandżak, 21 lutego 1924
Generaldirektor EdelBau
@Heinz-Werner Grüner
Nationalstraße E1

Wniosek
Wnioskuję o zaakceptowanie wyceny i realizację przedsięwzięcia budowy Szkoły Powszechnej w Sandżaku. Władze Sandżaku w przedstawicielstwie Čuvara motywują swój wniosek potrzebą kształcenia dzieci i młodzieży obszarów wiejskich Edelweiss. Na ten moment mówi się, że 80% mieszkańców Sandżaku nie potrafi ani czytać ani pisać w języku edelweisskim, natomiast w języku boszniackim (dialekt edelweiss) nie potrafi pisać aż 60% populacji.

Z wyrazami estymy,
Čuvar Sandžaka Peter Romanoff
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Stadt Edelweiss, 21 lutego 1924r.



Sehr geehrte Čuvar Sandžaka Piotr Romanow,

Niniejszym potwierdzam przyjęcie wniosku z dnia 21 lutego 1924 roku w sprawie budowy Szkoły Powszechnej w Sandjaku. Budynek ma mieć charakter publiczny.

Wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie.

Na podstawie wstępnej dokumentacji, wykonanie prac wycenia się na:
- Projekt i koncepcja rozplanowania przestrzennego wokół budynku - 50Қ
- Fundament betonowy - 25Қ
- Wykonanie drewnianej konstrukcji i zabezpieczenie więźby dachowej - 50Қ
- Wykonanie innych prac budowlanych, wykończeniowych i porządkowych - 50Қ
- Przystostowanie do użytkowania przez dzieci i młodzież - 25Қ
- Wyposażęnie sal i przybory szkole - 50Қ


Według założeń planowych budowa ma kosztować 250Қ na konto EdelBau.
Biorąc pod uwagę, że budynek ma mieć charakter publiczny, Centrala dofinansuje ze Skarbu Państwa kwotą 150Қ, resztę powinien wyłożyć zarzadca miasta.


Podpisano H.W.Grüner
ObrazekObrazek


DW
@Piotr Romanow


Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Piotr Romanow »

Informuję, że przelew wykonałem. Dziękuję także za zatwierdzenie mojej prośby. Mam nadzieję, że w przeciągu paru miesięcy mieszkańcy naszej wioski będą przynajmniej potrafili pisać w swoim własnym języku. Resztę czasu poświęcimy na naukę języka edelweisskiego.

Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 21 lutego 2024, 20:11 Informuję, że przelew wykonałem. Dziękuję także za zatwierdzenie mojej prośby. Mam nadzieję, że w przeciągu paru miesięcy mieszkańcy naszej wioski będą przynajmniej potrafili pisać w swoim własnym języku. Resztę czasu poświęcimy na naukę języka edelweisskiego.

Obrazek
Niech służy na lata. Jak tylko dzieci czegoś się nauczą to zaproście starego oberhaupta, sprawdzę postępy w nauce.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3959
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Joachim Cargalho »

Skoro ma powstać szkoła, przydałby się również jakiś plan wykorzystywania tego.
Czy zostanie to podpięte pod Akademię Narodową?
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Joachim Cargalho pisze: 21 lutego 2024, 21:24 Skoro ma powstać szkoła, przydałby się również jakiś plan wykorzystywania tego.
Czy zostanie to podpięte pod Akademię Narodową?
A propos, kto będzie odpowiedzialny za akceptacje programu nauczania? Czy będą lektury obowiązkowe? Czy religia będzie nauczana w szkole? Jeśli tak, to jaka? Czy na koniec szkoły będzie jakiś egzamin? Czy uczniowie będą musieli sami kupowac podręczniki? :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 21 lutego 2024, 21:24 Skoro ma powstać szkoła, przydałby się również jakiś plan wykorzystywania tego.
Czy zostanie to podpięte pod Akademię Narodową?
Nie mam pojęcia. Sandjak rządzi się swoimi prawami.

Gaetano Kohlmeise pisze: 21 lutego 2024, 21:51
Joachim Cargalho pisze: 21 lutego 2024, 21:24 Skoro ma powstać szkoła, przydałby się również jakiś plan wykorzystywania tego.
Czy zostanie to podpięte pod Akademię Narodową?
A propos, kto będzie odpowiedzialny za akceptacje programu nauczania? Czy będą lektury obowiązkowe? Czy religia będzie nauczana w szkole? Jeśli tak, to jaka? Czy na koniec szkoły będzie jakiś egzamin? Czy uczniowie będą musieli sami kupowac podręczniki? :D
Oni się tam mają nauczyć tylko czytać... ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Heinz-Werner Grüner pisze: 21 lutego 2024, 22:27 Oni się tam mają nauczyć tylko czytać...
Chciałem podgrzać atmosferę społeczno-polityczną, a tak mnie Herr Oberhaupt zgasił. :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 21 lutego 2024, 22:30
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 lutego 2024, 22:27 Oni się tam mają nauczyć tylko czytać...
Chciałem podgrzać atmosferę społeczno-polityczną, a tak mnie Herr Oberhaupt zgasił. :D
Ha, nie taki był cel. Możemy dyskutować ogólnie o nauce w Edelweiss, ale firma budowlana to chyba złe miejsce. Jak mamy jakieś zapędy do tego to ja bardzo chętnie wysłucham w budynkach Fundacji Narodowej, Akademii Narodowej i tak dalej. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o budowę Szkoły Powszechnej

Post autor: Piotr Romanow »

Przede wszystkim Panowie szkoła ma mieć głównie aspekt narracyjny. Jeżeli chodzi natomiast o samą edukację to widziałbym to w formie narracyjnej, bo literatury w Edelweiss nie posiadamy na tyle żeby robić jakiś spis konkretnych lektur do przeczytania.

Swoją drogą jeżeli Herr Kohlmeise ma ochotę działać społecznie w Sandżaku mogę zaprosić do Sandżackiej Partii Wiejskiej. Krok po kroku mamy budować miasteczko z tej małej wsi.

Edukację religijną także chciałbym zostawić ponieważ mamy tutaj meczet, a niedługo malutki spojler będę chciał budować świątynię zaratusztriańską także będzie o czym nauczać. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „EdelBau”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość