Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Władzę zwierzchnią w Edelweiss posiada Oberhaupt. To on czuwa, by "państwo rosło w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". W tym miejscu znajduje się jego siedziba. Jeśli masz jakąś sprawę do niego, to dobrze trafiłeś.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Gdy nieznany jej mężczyzn przyniósł wcześniej poproszony napój serdecznie mu podziękowała. Niestety nie zdążyła zatrzymać go, by został razem z nimi. W większym gronie zawsze milej. Szkoda, może znów przyjdzie – pomyślała. Następnie wzięła filiżankę, która przyjemnie oddawała ciepło w ten zimny dzień. Upiła łyk gorącej cieczy. Od razu na jej twarzy namalował się szeroki uśmiech. Rzeczywiście herbata była rozgrzewająca.
– Chyba dodatek z tej szafki? Będzie trzeba uważać, by dotrwać do wieczora.
Zażartowała.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Joachim Cargalho »

- Kolejna okazja dopiero na bankiecie - odpowiedział na żart.
Nie umiał bezczynnie siedzieć. Krążył więc po sali z filiżanką w ręce.
- W sumie, całkiem rzadko tutaj bywam - powiedział rozglądając się po biurze Oberhaupta. Właśnie przymierzał się do zdjęcia jakiejś szabli z uchwytu przymocowanego na ścianie, gdy drzwi osobistego gabinetu otwarły się. Odwrócił się energicznie i pospiesznie dopił herbatę do końca.

A więc to już... - stwierdził odkrywczo - Czas więc wyjść na plac i jeszcze raz przemówić do ludzi - podpowiedział, zerkając przy tym przez okno na zbierających się tłumnie mieszkańców miasta.

Podszedł do drzwi i gestem zachęcił wszystkich do wyjścia na zewnątrz...
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolesław Stempel
Posty: 59
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:11

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Bolesław »

Na zewnątrz czekał Bolesław, który od początku delegacji trzymał się z boku i mało kto go zauważył. Rozmawiał z miejscową ludnością o lokalnym powsinodze Wolfgangu który podobno przed wizytą JKM został wysłany do sanatorium.
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Zakończyły się dwustronne rozmowy Księcia i Oberhaupta. Obaj przywódcy wyszli z gabinetu i zanim wygłoszą przemówienia, udali się do pobliskiego pokoju. W jego centrum stał duży stół, na którym znajdowały się dokumenty umowy międzynarodowej o oficjalnym nawiązaniu stosunków dyplomatycznych pomiędzy Edelweiss a Sarmacją.

JKM i JE podpisali dokumenty i się nimi wymienili. Za niedługo nastąpią ich przemówienia.

Obrazek
Proszę kliknąć!
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Joachim Cargalho »

Joachim oczywiście pogubił się w przebiegu spotkania, a gdy tylko zauważył, ze jeszcze musi nastąpić podpisanie umowy o nawiązaniu stosunków, zamknął drzwi jak gdyby nigdy nic...
Wyprostowany zza drzwiami Zoltan był trochę zdezorientowany cała tą sytuacją. Pozwolił sobie jeszcze na chwilę spoczynku.

Nie minęło kilka minut, a znów musiał się poderwać i napiąć pierś jak struna. Tym razem na pewno wszyscy już wychodzili, by wygłosić swoje przemówienia...
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11782
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jako pierwszy przemówił gospodarz, Herr Oberhaupt:
Obrazek
Wasza Książęca Mość,
Ekscelencje,
Drodzy Obywatele Edelweiss,


zaznaczenie swojej obecności na mapach Pollinu nie jest wielkim wyczynem, gdyż tworzenie mikronacji bardzo często przychodzi ze zbyt dużą łatwością, a ich funkcjonowanie staje się sprawą bardzo ulotną i nierzadko spotyka się z szybkim obumieraniem.

Edelweiss jest młodym państwem, które także walczy o swoje miejsce w świadomości obywateli mikroświata i również będzie napotykało na pewno przeszkody, które czasami spowodują potknięcia, być może chwilowe upadki. Wejście w pewny i regularny rytm życia jest procesem czasochłonnym, ale możliwym do zrealizowania. I dziś, gdy stoimy tu razem z Jego Książęcą Mością, powstaje pewien kontrast, który musi być zauważalny. Sarmacja – państwo, które w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia, pojawia się na ziemiach zupełnie nowych. Pojawia się w Kotlinie Edelweiss, która dopiero budzi się do życia. Spotkanie to jest dla nas pięknym wydarzeniem, które zdecydowanie ugruntuje nasze postanowienia o budowie naszego kraju.

Jesteśmy ukontentowani, iż Księstwo Sarmacji zdecydowało się odwiedzić nasze ziemie i wyrazić swoje uznanie dla naszego istnienia. Jest to dla nas znak, ze nasza niedługa obecność w mikroświecie stała się czymś rozpoznawalnym, a nasi obywatele mogą stać ramię w ramię z całą społecznością mikroświata. Księstwo Sarmacji jest przykładem, na którym opierać można swoją wiedzę o budowaniu państwa. Mogłoby się jednak wydawać, że to zazwyczaj ten starszy powinien dawać nauki młodszym pokoleniom. I pewnie byłoby tak jak zawsze, gdyby nie fakt, że świat, który tworzymy jest oparty na innych zasadach. Zapewniam więc, że Edelweiss jest miejscem, w którym można realizować wszelkie pomysły, a wartości takie jak kreatywność i oddanie są wiodącą cechą wśród mieszkańców. To wszystko sprowadza się do tego, iż z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że to właśnie cały v-świat będzie mógł czerpać z oferty jaką od nas otrzyma.

Wyrażamy olbrzymie zainteresowanie wszelkimi formami kooperacji między mikronautami, dlatego też nie sposób zapewnić, że sam akt uznania jest dla nas wyłącznie początkiem długotrwałej relacji, która powinna rozwijać się w wielu kierunkach. Jesteśmy pewni, że doświadczenia zbierane przez naszych mieszkańców mogą być inspiracją dla wielu, przede wszystkim niezdecydowanych, szukających swojego miejsca. Jesteśmy przekonani, że Księstwo Sarmacji trzyma pod swoimi skrzydłami prawdziwy potencjał twórczy, który w każdej chwili może przerodzić się w fantastyczne wydarzenia. Połączenie tego może przynieść nam i Wam tylko same korzyści. Akt uznania nas jest wyłącznie projektem mostu, który nas może połączyć. Liczymy na to, że prawdziwym budulcem, nie będą słowa zapisane na papierze, ale czyny, które dadzą wymierne efekty.

Przemówienie to nie jest czasem na żadne konkluzje, gdyż głęboko wierzę, że to tak naprawdę jedno z wielu naszych wspólnych spotkań. Bądźcie pewni, Drodzy Goście, iż Edelweiss ma dla Was otwarte bramy i będziecie zawsze mile widziani na naszych ziemiach, bez znaczenia czy będzie to wizyta oficjalna, czy wyłącznie prywatna - wycelowana w dobrą zabawę. Zawsze was ugościmy!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Arkadiusz Maksymilian
Posty: 21
Rejestracja: 07 kwietnia 2022, 22:57

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Arkadiusz Maksymilian »

Obrazek
Obrazek
Wasza Ekscelencjo Oberhaupcie,
Wasze Ekscelencje,
Przedstawiciele obu delegacji,
Panie i Panowie!


Gdy przed kilkoma miesiącami podczas nieoficjalnego spotkania w Koronowie Jego Ekscelencja Oberhaupt wtajemniczył mnie w ideę powstania nowego państwa, nie sądziłem, że dzisiaj będę składał oficjalną wizytę w Waszym kraju. Przyjmijcie raz jeszcze słowa mojej wdzięczności — wdzięczności za Waszą otwartość, serdeczność i gościnność, którą wraz z całą delegacją doświadczam na niemalże każdym kroku. Szczególne słowa podziękowań składam na dłonie Jego Ekscelencji Oberhaupta Heinza-Werner Grünera, który niedługo po powstaniu Edelweiss skierował do mnie serdeczne słowa zaproszeń do złożenia tej dwudniowej wizyty. Dziękuję również wszystkim tym, którzy nawet w najmniejszy sposób włączyli się w jej przygotowanie — niech Ojczyzna Wam to wynagrodzi.

Mogę rzec, że przybywam z dalekiego Grodziska, aby ten Grodzisk stał się dla Was bliski — aby stał się dla Was nowym sojusznikiem i przyjacielem. Jestem tutaj, aby wyrazić w imieniu całego Księstwa Sarmacji moje uznanie oraz wsparcie dla Kotliny Edelweiss — nowej, ale prężnie działającej wspólnoty państwowej. Z wielką satysfakcją obserwujemy, że pomimo trudnych czasów polskiego mikroświata, powstają nowe, tak mocno rozwijające się państwa, do jakich bez cienia wątpliwości Edelweiss można zaliczyć. Wraz z Jego Ekscelencją podczas dwustronnych rozmów, które niedawno odbyliśmy, doceniliśmy istotę takich wizyt zagranicznych — zgodziliśmy się, że ich organizacja jest najważniejszym instrumentem prowadzenia polityki zagranicznej. Jestem przekonany, że ta dzisiejsza, historyczna wizyta sprawi, że nasze relacje, które w sposób oficjalny inaugurujemy, będą dalej wzrastać we wzajemnej symbiozie i przyjaźni. U progu naszego partnerstwa pragnę mocno podkreślić, że Sarmacja chce umacniać stosunki międzynarodowe z Edelweiss; chcemy, abyście stali się dla nas nowymi, serdecznymi przyjaciółmi i uczynimy wszystko, co możliwe, aby właśnie tak się stało.

Z Jego Ekscelencją poruszaliśmy wiele wątków w temacie perspektywy rozwoju naszych stosunków międzynarodowych w przyszłości. Z dużą radością odnotowałem fakt, że również Edelweiss zależy na przyjaznych relacjach z nami, z Księstwem Sarmacji. Podczas mojej koronacyjnej mowy tronowej powiedziałem, że Sarmacja chce rozwijać stosunki z państwami, które również tego chcą, a te słowa nie tracą na aktualności. Ponadto Księstwo Sarmacji nie ogranicza się w rozwijaniu tych relacji tylko do wielkich i starych państw polskiego v-świata — moja dzisiejsza wizyta temu zaprzecza. Również nieduże i młode państwa, takie jak Edelweiss są dla nas tak samo ważne. Relacje pomiędzy Edelweiss, a Księstwem Sarmacji dopiero się zaczynają, ale perspektywy ich rozwoju są tematem wzajemnych rozmów — sądzę, że na dzisiejszej wizycie nie poprzestaniemy i już teraz zapraszam Jego Ekscelencję do oficjalnej rewizyty na sarmackiej ziemi.

Jedną z perspektyw takiego rozwoju jest podpisanie pierwszej umowy międzynarodowej pomiędzy naszymi krajami. Na mocy tego dokumentu w świetle prawa, Księstwo Sarmacji i Kotlina Edelweiss nawiązują oficjalne stosunki międzypaństwowe — jest to pierwszy i najważniejszy krok na drodze naszej przyjaźni. Jednym z istotnych traktatowych zapisów jest możliwość ustanowienia wzajemnego przedstawicielstwa dyplomatycznego. Otwieranie ambasad oraz ich utrzymywanie jest długoletnim dobrym zwyczajem sarmackiej polityki zagranicznej. Z radością chciałbym poinformować, że wraz z moją wizytą w Kotlinie Edelweiss jednocześnie zostaje otwarta ambasada Księstwa Sarmacji w Waszym państwie. Na mocy mojego postanowienia, które wydam Wielmożny Wicehrabia Konrad Einsiedler von Hippogriff zostaje powołany na urząd pierwszego sarmackiego ambasadora w Edelweiss. Sądzę, że to ważny moment w historii naszej polityki zagranicznej. Pan Ambasador, który przyleciał tutaj razem ze mną, jako członek delegacji, gdy tylko nasza umowa zostanie ratyfikowana złoży uroczysty list akredytacyjny na ręce Jego Ekscelencji Oberhaupta. Przyjmijcie proszę Wicehrabiego w atmosferze pełnej życzliwości.

Podczas rozmowy z Jego Ekscelencją poruszyliśmy temat rozwoju naszych relacji na poziomie gospodarczym. Wiem, że Edelweiss stoi przed wielkimi wyzwaniami rozwoju własnej gospodarki i potrzebuje w związku z tym handlu zagranicznego. W tym miejscu chciałbym wyrazić gotowość do sprzedaży Waszemu państwu surowców, które Sarmacja może zaoferować. Jego Ekscelencja wskazał najbardziej na import ropy naftowej i złota. O ile z tym drugim nie powinno być problemu, gdyż posiadacie już własne lotnisko, o tyle z ropą naftową musicie podjąć rozmowy z sąsiadami na wykorzystanie portów morskich, gdyż tylko tą drogą jesteśmy w szybkiej perspektywie czasowej, tę ropę Wam dostarczać. Głęboko wierzę, że przyszłe rozmowy delegacji roboczych będą zakończone podpisaniem umów handlowych pomiędzy naszymi krajami. Księstwo Sarmacji również i w tej, niezwykle ważnej dziedzinie jest gotowe wspierać Edelweiss. W Sarmacji macie swojego sojusznika także i gospodarczego.

Często przy okazji takich wizyt przywołuję następujący cytat: Czym dla ptaka są skrzydła, tym dla człowieka jest przyjaźń — unosi go ponad proch ziemi. Wyrażam wielką nadzieję, że będziemy dla siebie właśnie takimi przyjaciółmi. Przyjmijcie również słowa życzeń: dalszego pięknego rozwoju, wielu wspaniałych chwil spędzonych we wspólnym gronie oraz samych sprzyjających okoliczności, które sprawią, że Edelweiss na dobre zapisze się w historii polskiego mikroświata. Niech żyje Kotlina Edelweiss!

(—) Arkadiusz Maksymilian
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Wasza Książęca Mość,
Wasza Ekscelencjo!


Zebraliśmy również pytania od przedstawicieli mediów. Są one następujące:

Do Jego Ekscelencji od strony sarmackiej — Pana Bolesława domu Kirianóo:
1. Czy możliwa jest współpraca JKM i Oberhaupta Edelweiss na podłożu militarnym?
2. Czy Księstwo i Kotlina zamierzają otworzyć względem siebie ambasady?

@Heinz-Werner Grüner
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11782
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Bardzo dziękuję za te pytania. Postaram się odpowiedzieć zwięźlę, ale wyczerpująco.
Współpraca pomiędzy naszymi społecznościami już stała się faktem. Nie będzie to tylko sucha uprzejmość bedąca owocem chwili. Jego Książęca Mość wspominał, że jednym z gałęzi współpracy będzie handel kruszcami, a także poprzez naszych sąsiadów terytorialnych dojdzie do wymiany ropy naftowej.
Nikt nie wyklucza dalszych działań handlowych. Obecnie korzystamy z dobrodziejstw naszych inżynierów i wojskowych, w sprawach militarnych, ale cały czas konsultujemy nasze próby zbrojeniowe z zagranicznymi kontrahentami, czy to z Bialenii, czy z Muratyki. Jeśli znajdzie się sarmackie konsorcjum z ofertą specjalnie przygotowaną dla nas to ja nie widzę żadnych przeszkód.
Z racji pewnego "zacofania czasowego" nie widzę szansy na opcję w drugą stronę. Z drugiej zaś strony takie maulwurfy, będące maszynami wojskowymi, ale o charakterze wiertniczo-wydobywczym, śmiało można by nieco technologicznie posunąć naprzód i dostarczać w ograniczonych ilościach choćby i dla sarmackiej armii, albo przemysłu wydobywczego...

Kwestia ambasad została również poruszona przez księcia. Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że jak tylko zbierzemy odpowiednio przeszkolony zespół urzędników, to wydelegujemy odpowiednią osobę na to stanowisko. Księstwo Sarmacji uczyniło to formalnie dzisiaj, a praktycznie zapewne w ciagu kilku dni.

Czy to już wszystkie pytania do mojej osoby?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wizyta Księcia Sarmacji - cz.3

Post autor: Joachim Cargalho »

Ludzie głośno wiwatowali po przemówieniach JKM Arkadiusza Maksymiliana i Oberhaupta Grunera. W wielu z nich zapłonął ogień ekscytacji i chęci do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz Edelweiss. Inni natomiast zaczęli pałać wielkim zaciekawieniem wobec Księstwa Sarmacji, chcąc dowiedzieć się o nim jak najwięcej.

Po wszystkim przyszedł czas na pytania. Widać było jak chętni przemieszczają się na przód tłumu. Tajemnicą poliszynela jest, iż niektórzy z nich byli podstawieni przez redakcję Helge Muller. Redaktorzy...no cóż... nie za bardzo mogli zadać te pytania osobiście. Szczęśliwie to niedorzeczne czasopismo posiada kilku sympatyków, którzy z wielką chęcią chcieli wziąć udział w tej konferencji.

Po odpowiedziach Oberhaupta, pierwsza w kolejce chętnych ustawiła się starsza pani z psem pod pachą...
- Ja chciałem zahaczyć o to, że mieszkańcy donoszą i sama widziałam! - zaczęła - ...że agenci z psami nie byli wyposażeni w woreczki służące do posprzątania po pupilach i czy w związku z tym można mi odpowiedzieć, jakie zasady utrzymania porządku były przestrzegane w czasie tej akcji...

Joachim starał się niezauważenie przepchnąć panią, by ta już nie kontynuowała swojego wywodu. Sam jednak liczył, na odpowiedź w tym temacie.

Dalej stał facet z czapką uszatką na głowie. Jego ton głosu brzmiał co najmniej wrogo... Cargalho myślał sobie... - Boże skąd my go wytrzasnęliśmy.... Pozwolił mu jednak mówić.

- Czy Sarmacja ma imperialistyczne zapędy względem Edelweiss ? To po pierwsze... - i od razu rzucił kolejnym
- Czy powstawanie nowych państw takich jak Edelweiss jest dla Sarmacji zagrożeniem? - i kolejnym
- Czy dzisiejsze spotkanie wiąże się z ruchem bezwizowym dla obywateli obu krajów? - szczęśliwie, po tym zakończył.

A ja, chciałabym zapytać - zaczęła młoda kobieta - bo my tu żyjemy losami Leszka, syna Szanownego Oberhaupta. I tak już od długiego czasu szukamy jego matki. I dlatego też chciałam zapytać: - Która z Sarmatek może być matką Leszka?

A na końcu ustawił się mały chłopak. Joachim rozpoznał w nim ciekawskiego malucha, który z wielkim zawzięciem wypytywał Alfreda Fabiana o wszystkie historie, które wydarzyły się w czasie Lawiny. Młody wziął głęboki wdech i zaczął - Proszę Pana, a czy Sarmacja zamierza wysłać delegację na kolejną lawinę?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Oberhaupta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości