Restauracja Karl i Berta

Najbardziej prestiżowy hotel w całym Edelweiss. Tutaj nocują najważniejsze osobistości z całego mikroświata, kiedy tylko zawitają do Kotliny. Przepych i bogactwo w GHE poraża nawet największych snobów.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

- Panie Bolesławie [@Bolesław domu Kirianóo ], jak tam wrażenia po pierwszy dniu w Edelweiss - zagadywał w drodze do stolika - jest Pan chyba tutaj pierwszy raz, prawda?
Ostatnio zmieniony 08 kwietnia 2022, 20:22 przez Joachim Cargalho, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

- No w sumie czemu nie. Lecimy Yolo.

Po czym poszedłem do stolika i powiedziałem wtedy do gościa z Sarmacji, pana @Bolesław domu Kirianóo :
-A wiesz że Joachim Cargahlo to taki mały śmieszek?
Awatar użytkownika
Bolesław Stempel
Posty: 59
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:11

ODZNACZENIA

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Bolesław »

Joachim Cargalho pisze: 08 kwietnia 2022, 20:21 - Panie Bolesławie [@Bolesław domu Kirianóo ], jak tam wrażenia po pierwszy dniu w Edelweiss - zagadywał w drodze do stolika - jest Pan chyba tutaj pierwszy raz, prawda?
Tak, jestem tu pierwszy raz. Mam bardzo dobre wrażenia, Edelweiss jest dużo lepsze niż sobie wyobrażałem. Jutro jak będę miał czas pójdę do sanatorium, pogadać z Wolfgangiem.
Leszek Ebe-Grüner pisze: 08 kwietnia 2022, 20:21 A wiesz że Joachim Cargahlo to taki mały śmieszek?
Domyślam się ;)
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

- Ach, ten Wolfgang to już urasta do miana miejscowej legendy - zaśmiał się w głos. - Jutro dla Waszej delegacji organizowana jest kurtuazyjna wycieczka po Edelweiss... bardzo polecam! - zasugerował - A teraz przepraszam, chyba kolejni goście się zjawiają! Na pewno @Leszek Ebe-Grüner Pana zagada! - uciął i podążył do wejścia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Wtedy też postanowiłem zamówić Leszek Special.

-A może szanowny pan @Bolesław domu Kirianóo będzie chciał skosztować tego pysznego sera? Był robiony w beczce piwa, więc zapewniam ma niepowtarzalnie niezwykłe aromaty!

Po czym czekał, aż kelner mu przyniesie jego ulubiony ser.
Awatar użytkownika
Bolesław Stempel
Posty: 59
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:11

ODZNACZENIA

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Bolesław »

Dziękuję.
Zabrał się do jedzenia
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Femme Mystere »

W pewnym momencie pod hotel podjechało czarne auto, z którego pośpiesznie wysiadła znana tutaj już z okresu renowacji Frau Lieselotte Augentrost. Gdy wysiadała, nieuważny kierowca przyciął jej sukienkę drzwiami, lecz później gorąco za to przepraszał i zaoferował, że poniesie wydłuzony tren po schodach.

Lieselotte nie zwracała na to jednak uwagi. Przebiegła pośpiesznie przez lobby i główny hol, gdzie napotkała organizatora bankietu, @Joachim Cargalho.

Przekroczyła wielkie przeszklone wejście do restauracji i stanęła w blasku tamtego oświetlenia, prezentując tym samym swoją dzisiejsza kreację. A skąd wzięła na nią fundusze - to musiało pozostać tajemnicą.

Obrazek

- Witaj. Miałam szalony dzień. Wybacz, że dotarłam dopiero teraz... - zaczęła tłumaczyć się Joachimowi.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

W sali restauracyjnej pojawił się również Herr Oberhaupt. Bez żadnej obstawy, bez towarzystwa pięknych kobiet...
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 08 kwietnia 2022, 20:31 Przekroczyła wielkie przeszklone wejście do restauracji i stanęła w blasku tamtego oświetlenia, prezentując tym samym swoją dzisiejsza kreację. A skąd wzięła na nią fundusze - to musiało pozostać tajemnicą.
Komisja śledcza już rozpoczęła procedurę wnikliwego badania skąd posiada majątek Frau Augentrost.

:mrgreen:
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 723
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Kilkanaście minut po 20 Jego Książęca Mość wraz ze swoją Marszałek Dworu przybyli do hotelowej restauracji, gdzie zaraz miał się odbyć bankiet. Przywitali się z uśmiechami na twarzach z zebranymi gośćmi. Następnie zajęli swoje miejsca i czekali na rozpoczęcie bankietu.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grand Hotel von Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości