Restauracja Karl i Berta

Najbardziej prestiżowy hotel w całym Edelweiss. Tutaj nocują najważniejsze osobistości z całego mikroświata, kiedy tylko zawitają do Kotliny. Przepych i bogactwo w GHE poraża nawet największych snobów.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

- O Boże! - westchnął Calgarho na widok Frau Augentrost [@Femme Mystere ], która nagle pojawiła się w lobby hotelowym. Próbowała się tłumaczyć ze swojej długiej nieobecności. Joachim jednak szybko przerwał to - Przybyłaś w najlepszym momencie! I... wyglądasz wspaniale - chciał, aby szok nie malował się na jego twarzy, ale było to niemożliwe.
Zaproponował jej wspólne podejście do stolika, a gdy chwyciła go pod ramię, szeptem zapytał - taniec aktualny?
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jego Książęca Mość stał niemalże pod rękę z Frau Fatimą, oboje faktotum oberhaupta razem. Zrobiło mu się nieswojo. Gdzieś w oddali Heinz ujrzał swoich krajan. Jednym z nich był syn.
-Lesiu! @Leszek Ebe-Grüner jak miło Cię widzieć? Dobrze, że wpadłeś. - poklepał go po plecach i przywitał się z pozostałymi. Uścisnął dłoń @Bolesław domu Kirianóo i @Milek...
Dobra nasza! Siadajcie i zaraz rozpoczynamy!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Serce go bolało, gdy musiał opuścić towarzystwo Frau Augentrost, jednak w drzwiach pojawili się najważniejszy przedstawiciele Księstwa Sarmacji - Przepraszam, obowiązki!
Pospiesznym krokiem skierował się ku nim.
- Dobry wieczór WKM @Arkadiusz Maksymilian , dobry wieczór Pani @Fatima Marcjan-Chojnacka! Mam nadzieję, że wypoczeliście! Zapraszam do stolika!
W czasie tej krótkiej, wspólnej drogi opowiadał gościom o planie na najbliższe godziny. Oczywiście był skłonny do wszelkich zmian, jeśli jakieś zaproponują.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

- Oczywiście również witam ciebie ojcze @Heinz-Werner Grüner . Oraz witam piękne panie @Fatima Marcjan-Chojnacka oraz @Femme Mystere w tej złotej kreatywnej sukni!
Odpowiedział z rozmachem!
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oberhaupt nie byłby sobą i gdy tylko zauważył, że Herr Cargalho zajął się gościem honorowym, przeprosił rozmówców i skierował się do Frau Augentrost.
-Mój agent specjalny numer 1 dziś nie wygląda jak posrtrach ciemnych uliczek z pięcioma nożami w kieszeni... Znaczy się Frau Augentrost [@Femme Mystere ] wygląda Ma'am znak... baaaardzo okazale... - zakończył służbowo, ale wcale nie miał takiego zamiaru

-Czyńmy swoje powinności. - rzekł i poprosił by pomogła w organizacji swojemu kompanowi od zadań wyjątkowych @Joachim Cargalho
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Arkadiusz Maksymilian
Posty: 21
Rejestracja: 07 kwietnia 2022, 22:57

ODZNACZENIA

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Arkadiusz Maksymilian »

— Witam Wasze Ekscelencje, dobry wieczór Państwu. Proszę wybaczyć to niewielkie spóźnienie. – rzekł Książę z uśmiechem na twarzy. — Niezwykle urokliwe miejsce. I śnieg jakby trochę zelżał – zauważył monarcha.
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Jak już kelner przyniósł mi ,,Leszek Special", to skosztowałem tego wspaniałego sera. Oczywiście następnie zamówił whisky. Jednak wtedy niczym James Bond, wbił do niego asystent, oczywiście mówiąc mu na ucho:

-E panie Leszku, nie wiadomo czy Milek będzie na imprezie.

Na co mu odpowiedziałem:

-Spokojnie. Milek robi tajemnicze receptury w Farmo-Warzywniaku. Ja sam zresztą o 21:30 będę jechał w delegację.

Po czym wziął kolejny kęs sera.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11780
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witam Waszą Książęcą Mość, jak się spodobał apartament? Projektowała go najznamienitsza edelweisska architekt Frau @Femme Mystere Lieselotte Augentrost. To prawdziwe cudo natury... Hotel też... - ugryzł się nieco w język.
- Proszę wybaczyć, ale za pogodę nic nie poradzimy. Całe szczęscie, że na jutro zapowiadają słońce! Obyśmy mogli pokazać Waszej Książecej Mości wszystko co w Szarotkowej Krainie najlepsze!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3915
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Joachim Cargalho »

Szanowni Goście! - zaczął - Mam przyjemność przywitać Was na tym bankiecie i życzyć Wam udanego spotkania! Korzystajcie z tej wspaniałej chwili i nie strońcie od gromkich dyskusji! To niepowtarzalna okazja do poznania się mieszkańców Księstwa Sarmacji i obywateli Edelweiss!
Nie miał zamiaru przemawiać, więc szybko przeszedł do konkretów.
- Zanim na dobre zasiądziemy przy stołach, myślę, że warto uczcić tę chwilę tańcem! A ponieważ miejsce na to mamy, mam nadzieję, że nie będzie to ostatni taniec. - zaprosił chętnych na parkiet - a więc do tańca! a więc do walca! - rzekł podniesionym głosem.




Loża honorowa obserwowała zbierający się tłum, który za chwile miał rozpocząć taniec. Cargalho wychylił się tak, aby wszyscy przy stole go usłyszeli i zapominając o konwenansach powiedział - Państwo wybaczą, ale byłem umówiony na jeden taniec - i zachęcająco wyciągnął rękę w kierunku Frau Augentrost [@Femme Mystere], by ta zeszła z nim do tancerzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkadiusz Maksymilian
Posty: 21
Rejestracja: 07 kwietnia 2022, 22:57

ODZNACZENIA

Re: Restauracja Karl i Berta

Post autor: Arkadiusz Maksymilian »

— Z pewnością Wasza Ekscelencjo się uda – odpowiedział Oberhauptowi na drugą część popijając przyniesiony przez kelnera kieliszek. — Apartament Wasza Ekscelencjo, iście królewski – odpowiedział z uśmiechem. — Nie miałem jeszcze niestety czasu dokładnie go obejrzeć, gdyż nawet w podróży, musiałem przejrzeć jeszcze parę dokumentów państwowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grand Hotel von Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości