Sandżak - opis

Wieś położona na północ od stolicy. Skupia ludność głównie boszniacką. Odkryto ją podczas operacji Eingeborener 1922, za odkrycie był odpowiedzialny Feldwebel (wtedy) Romanow, a dokładnie w dniu 25 czerwca 1922 roku. Dokłądnie nie wiadomo w jaki sposób znaleźli się tam ludzie tej narodowości. Żyją w asymliacji z Edlami.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Piotr Romanow »

Heinz-Werner Grüner pisze: 01 marca 2024, 20:14 Szkoła prezentuje się wybornie. Widać, że ma nieco duchowego chrakteru, ale to właśnie nadaje jej pewien klimat. Sandjak wyrasta na całkiem przytukne miasteczko...

Kołchoz... widzę, że idziecie w rolnictwo. Dopytam tylko Frau @Femme Mystere o to czy to się trzyma "naszych ustaleń" z proponowanej kiedyś mapki? Oby, bo mi się ten pomysł podoba.
Coś z rybkami jeszcze skoro jeziorko w okolicy, rwąca rzeka... :)

Obrazek
Herr Oberhaupt, widzicie. Wieś musi się starannie rozwijać, a poza tym musi zapewniać miejsca pracy, ażeby jej mieszkańcy nie mieli problemów z brakiem funduszy na życie. Warto zauważyć, że zasiłków w Kotlinie nie ma i przynajmniej tak długo jak nikt nie wpadnie na tak głupi pomysł to ich nie będzie, dlatego praca, praca i jeszcze raz praca się liczy.

Zresztą jak chcemy kiedyś zostać Stadt, to wypadałoby prężnie się rozwijać. ;)
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Femme Mystere »

Możemy otworzyć nowe małe SLB w Sanjaku. Czy Herr @Piotr Romanow ma jakieś pomysły na przemysł rolniczy w tym rejonie? Według mnie umiejscowienie tej miejscowości daje perspektywy bardziej dla myślistwa (pozyskiwanie dziczyzny i skór), grzyby, leśne owoce. Możemy tu jakieś zwierzęta hodować, może kozy?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Piotr Romanow »

Femme Mystere pisze: 02 marca 2024, 09:09 Możemy otworzyć nowe małe SLB w Sanjaku. Czy Herr @Piotr Romanow ma jakieś pomysły na przemysł rolniczy w tym rejonie? Według mnie umiejscowienie tej miejscowości daje perspektywy bardziej dla myślistwa (pozyskiwanie dziczyzny i skór), grzyby, leśne owoce. Możemy tu jakieś zwierzęta hodować, może kozy?
Na początku myślałem o przygotowania pól pod siew zbóż, żeby młyn i piekarnia miały na czym pracować. Wiem, że jeszcze te nie powstały, ale jeżeli bardziej Frau chciałaby, żeby ten obszar przeznaczyć na myślistwo, to oczywiście możemy tak zrobić. Nie mniej nie wydaje mi się, że w Edelweiss posiadamy długie złote łany zbóż. Niezmiernie mi miło, że Frau zagościła w tym wątku i zaproponowała także swoją wizję na gospodarkę Sandżaku.

Co do zwierzyny chciałbym jednak uciec od realowego stereotypu jakoby muzułmanie mieli coś wspólnego z kozami. Jeśli mielibyśmy coś tutaj hodować to byłoby to bydło. ;)
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Femme Mystere »

OK, to może w Sanjak zbudujmy tartak zamiast młyna. Myślę, że górzysty teren nie sprzyja rolnictwu konwencjonalnemu.

Zatem podsumowując:
- otwieramy SLB (proponuję SLB Piotr) produkcja zbieractwo leśne, grzyby, pieczarka?, bydło, produkty odzwierzęce, przetwórstwo, ryby
- otwieramy Koło Łowieckie Jagdverein Sanjak odpowiedzialne za organizację polowań
- otwieramy tartak dla polepszenia produktywności regionu

Co Herr myśli o tych działaniach?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Tartak w Edelweiss by się w sumie przydał!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Piotr Romanow »

Tak Szanowni,
Powoli w opisie Sandżaku zaczyna się robić delikatny bałagan. Widzę zainteresowanie wsią i jej rozwojem nie tylko przez moją osobę, ale pojawiają się tutaj inne persony takie jak Frau Augentrost, czy nasz Oberhaupt. Dlatego prosiłbym o wydzielony dział "Sandżak" (herb można wstawić ten z opisu, chyba że ktoś będzie chciał się pobawić w grafikę i zrobić lepszy). Dalej prosiłbym o wydzielenie z Sandżaku - opis nowy temat Sandżak - dyskusje oraz Sandżak dyskusje dane statystyczne. Żeby wątki dotyczące rozmów nie były wymieszane z opisem i danymi statystycznymi.

Na dniach postaram się przygotować temat Szkoły Powszechnej, żeby opisywać walkę z Analfabetyzmem.

Co do samego rozwoju Sandżaku pod zaproponowanym planem jestem w stanie zmienić plany dotyczące budowy "kołchozu", młyna i piekarni, a na ich miejsce mógłbym przeznaczyć fundusze zarobione w tym miejscu na początku SLB "Liese". Dlaczego taka nazwa? Wolałbym użyć zdrobnionego imienia Frau Augentrost, bo jest po prostu ładniejsze, niżeli używanie imienia męskiego. Kim w końcu jestem ja by swoje imię wszędzie prezentować na pierwszym miejscu. Następnie jak SLB powstanie użyłbym kolejnych funduszy na budowę tartaku. Samo koło łowieckie pozostawiłbym na koniec.

O! Propo szkoły przypominam się o tablicy państwowej dla niej. :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 02 marca 2024, 20:20 Tak Szanowni,
Powoli w opisie Sandżaku zaczyna się robić delikatny bałagan. Widzę zainteresowanie wsią i jej rozwojem nie tylko przez moją osobę, ale pojawiają się tutaj inne persony takie jak Frau Augentrost, czy nasz Oberhaupt. Dlatego prosiłbym o wydzielony dział "Sandżak" (herb można wstawić ten z opisu, chyba że ktoś będzie chciał się pobawić w grafikę i zrobić lepszy). Dalej prosiłbym o wydzielenie z Sandżaku - opis nowy temat Sandżak - dyskusje oraz Sandżak dyskusje dane statystyczne. Żeby wątki dotyczące rozmów nie były wymieszane z opisem i danymi statystycznymi.

Na dniach postaram się przygotować temat Szkoły Powszechnej, żeby opisywać walkę z Analfabetyzmem.

Co do samego rozwoju Sandżaku pod zaproponowanym planem jestem w stanie zmienić plany dotyczące budowy "kołchozu", młyna i piekarni, a na ich miejsce mógłbym przeznaczyć fundusze zarobione w tym miejscu na początku SLB "Liese". Dlaczego taka nazwa? Wolałbym użyć zdrobnionego imienia Frau Augentrost, bo jest po prostu ładniejsze, niżeli używanie imienia męskiego. Kim w końcu jestem ja by swoje imię wszędzie prezentować na pierwszym miejscu. Następnie jak SLB powstanie użyłbym kolejnych funduszy na budowę tartaku. Samo koło łowieckie pozostawiłbym na koniec.

O! Propo szkoły przypominam się o tablicy państwowej dla niej. :)
Jutro do tego przysiądę. Dziś za dużo się dzieje. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Sandżak - opis

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Rozpoczynam proces "przenoszenia" Sandżaku do odpowiedniego działu.
Jednocześnie informuje Herr @Piotr Romanow, że herb został w pełni usystematyzowany do wyglądu herbów edelwisskich. Każdy jest w tym samym rozmiarze, w tej samej tarczy et cetera. Pozwoliłem sobie zmienić w pierwszym poście takowy.

Jeśli chodzi o kustosza to linki tutaj:\
744 - https://kustosz.stempel.org.pl/1017/100 ... 647553.png
200 - https://kustosz.stempel.org.pl/1017/100 ... 647554.png
34 - https://kustosz.stempel.org.pl/1017/100 ... 647552.png
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sandjak”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości