Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Jak każde szanujace się państwo, także i Edelweiss posiada oddziały zbrojne, by bronić swojego terytorium. To właśnie poniżej znajdziesz wszelkie informacje w sferze wojskowości.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Post autor: Piotr Romanow »

Stadt Edelweiss, 27.02.1924

Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Kotliny Edelweiss

Hauptmann ROMANOFF Peter


Wniosek oficera rezerwy o ponowne powołanie i przydzielenie do służby w EDELWEISS LUFTSTREITKRÄFTE

Zwracam się z uprzejmą prośbą o ponowne powołanie do pełnienia służby w Edelweiss Streitkräfte, a także przeniesienie mnie do Edelweiss Luftsteitkräfte. Wniosek swój motywuje powrotem do aktywnej działalności na rzecz Kotliny, a także chęcią rozwoju dotychczasowych struktur ELuK. Widząc duże zainteresowanie ELaK przez pozostałą kadrę oficerską widzę, że najlepszym miejscem, w którym będę mógł realizować swoje działania będzie oczywiście ten rodzaj wojsk. Pomoże to Siłą Zbrojnym utrzymać zrównoważony ich rozwój.

Z wyrazami szacunku,
Hauptmann Peter Romanoff
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Post autor: Femme Mystere »

W sumie mam i trochę grywałam w call of duty modern warfare. Czy to się liczy jako przeszkolenie wojskowe? :D
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 06 marca 2024, 08:20 W sumie mam i trochę grywałam w call of duty modern warfare. Czy to się liczy jako przeszkolenie wojskowe? :D
Szanowna Pani jest Leutnantem to chyba nie warto pytać czy ma pzreszkolenie, prawda? To oficer ma szkolić. :D

Ronon Dex pisze: 05 marca 2024, 23:29
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 marca 2024, 23:10 Co ciekawe, ja mam Armę, ale pewnie ze 2-3 godzinki zabawy w bieganie i to wszystko.
Ja kupiłem tylko do kombinacji pod mikro... strzelanki mnie nie bawią, wolę zabawę na strzelnicy w realu.
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 marca 2024, 23:10 Early acces nie oznacza, ze coś jest słabe, zaraz obejrzę ten WoS.
Wczesny dostęp nie (sam niejedno tak kupowałem) - ale fakt, że jest w ogóle darmowe, raczej nie tchnie optymizmem. Ale ściągnę... co mi szkodzi, najwyżej wywalę - zobaczymy czy to coś warte. W zasadzie fakt, że jest darmowe to plus przy zabawie w mikro.
No ja tam strzelanki to dawno omijam szerokim łukiem. No,a le tu też kwestie czasowe i sprzętowe wchodzą w grę.
Co do tej z wszenym dostępem, odpaliłem jakiś filmik o niej i nie wiem czy to nie za skomplikowane. Tu chyba prościutka giereczka by się przydała.
Wchodzisz - misja I - traf wszystkie cele - czas - ustalamy jakiś graniczny na "zaliczenie" i mamy jedno ciekawe szkolenie. Nie wiem czy dobrze myślę, ale rzucam w eter.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 marca 2024, 10:28 Co do tej z wczesnym dostępem, odpaliłem jakiś filmik o niej i nie wiem czy to nie za skomplikowane. Tu chyba prościutka giereczka by się przydała.
Wchodzisz - misja I - traf wszystkie cele - czas - ustalamy jakiś graniczny na "zaliczenie" i mamy jedno ciekawe szkolenie. Nie wiem czy dobrze myślę, ale rzucam w eter.
Też wczoraj to odpaliłem... wieczorem, nie chciało mi się specjalnie w to bawić - ale nie, nie wydaje się to skomplikowane. Sprawdzałem tylko pistolet... Jest to typowy tor do strzelań dynamicznych, ruszasz i masz ostrzelać cele, nie trafić w zabronione oraz nie wychodzić poza tor (za to wszystko kary są). Na koniec komputer podaje wynik...

Obrazek

W zasadzie całkiem nieźle oddane (ale sprawdzałem tylko jeden tor z pistoletem) i tak to mniej więcej faktycznie wygląda w realowym strzelaniu dynamicznym... przy czym wkurzyło mnie przeładowanie broni, bo ja to w realu robię dużo szybciej niż ten komputerowy strzelec (no, ale może potem gdy zdobywa się punkty doświadczenia to przyspiesza).

Prosta gierka, sterowanie typowe myszka + WSAD itd. W zasadzie pewnie gdybym się tym zaczął bawić to szybko bym się znudził... wolę to jednak w realu. Inna sprawa, że to się może przydać w praktyce... można podebrać jakieś pomysły na ustawienie toru. :lol:

Moim zdaniem by to się nadało do zabawy i na forum... obsługa prosta, w zasadzie każdy kto tam grał w strzelanki (nawet ktoś taki jak ja, który ich nie lubi), nie będzie miał problemu z obsługą, bo o ile się orientuję to klawiszologia jest bardzo typowa (ruch, postawa, podskok, przeładowanie to na ile się orientuje typowy układ klawiaturowy w takich zabawkach).

Co do tego co i jak zrobić to nie czytałem opisów... nawet nie zauważyłem, że język można zmienić na polski - jak napisałem - wczoraj po naszej wymianie postów, wieczorem na szybko to sprawdziłem, a i do końca trzeźwy nie byłem. Strzelając tak w realu po prostu wiedziałem co należy robić (że do papierowej tarczy strzela się dublet, przekreślonych trafić nie wolno, popery to też standard i że trzeba się trzymać trasy, bo wyjście to karne punkty), ale pewnie jest to gdzieś tam opisane.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11876
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Bardzo dziękuje za szczegółowe podsumowanie. Skoro Ty widzisz w tym odrobinę funu to może się w jakiś sposób przyjmie...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 718
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wniosek o przywrócenie do służby i przeniesienie do ELuK

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 06 marca 2024, 11:50 Skoro Ty widzisz w tym odrobinę funu to może się w jakiś sposób przyjmie...
Dla kogoś kto nie ma z tym w realu do czynienia to może być nawet ciekawe... przynajmniej zobaczy na czym polega strzelania dynamiczne, bo wielu o tym gdzieś słyszało, ale większość z nich nie wie w sumie o co w tym chodzi. A ta darmowa gierka to dość dobrze pokazuje.

Niestety chyba nie ma multiplayera - ale jakąś namiastkę rywalizacji dałoby się chyba zrobić za pomocą ustalenia konkretnego toru i broni oraz wstawianych screenów z wynikami.

Tak czy inaczej jest darmowe i jakieś 4 DLC również - czyli przynajmniej z tej strony problemów by chyba nie było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siły Zbrojne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość