Legendy Edelweiss - Głosowanie

Święto Roztopów to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku każdego Edla. Zwieńczeniem dwutygodniowego imprezowania jest wspólna celebracja oficjalnego przekazania władzy na rzecz Oberhaupta Grünera.
Same uroczystości to niezliczone gry, zabawy, koncertowanie i ucztowanie bez końca. Kto jeszcze tego nie przezył, to musi koniecznie zrobić to w tym roku! 1924 roku w ramach konkursu krajowego wybrano Wolkenbad jako miejsce odbywania się wszelkich uroczystości.

Która Legenda zasługuje na główną nagrodę?

Czas głosowania minął 19 marca 2024, 09:09

"Legenda o Rogaczu" - autorstwa Joachim Cargalho
0
Brak głosów
"Senna Śmierć" - autorstwa Pavel van der Gibson
0
Brak głosów
"Legenda o Szarotce" - autorstwa Alfreda Fabiana
1
14%
"Legenda o Zephyrze i Gerlinde" - autorstwa Gaetano Kohlmeise
1
14%
"Trógon" - autorstwa Albert Fryderyk de Espada
3
43%
"Legenda o krwawym rubinie" - autorstwa Lieselotte Augentrost
2
29%
 
Liczba głosów: 7
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Femme Mystere »

Zapraszam do głosowania na najlepszą Legendę Edelweiss. Z treścią legend możecie zapoznać się w tym wątku: viewtopic.php?f=209&t=1247

Ankieta potrwa przez najbliższe 5 dni!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 14 marca 2024, 09:09 Zapraszam do głosowania na najlepszą Legendę Edelweiss. Z treścią legend możecie zapoznać się w tym wątku: viewtopic.php?f=209&t=1247

Ankieta potrwa przez najbliższe 5 dni!
Głos oddany!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Femme Mystere »

Mój głos dla @Gaetano Kohlmeise ! :)
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 15 marca 2024, 06:25 Mój głos dla @Gaetano Kohlmeise ! :)
Przyznam szczerze, że ja wybrałem po coś trzeba był, natomiast prawie każda legenda nadawała się do tego by stać tą najlepszą.

A moje niech będzie poza konkursem:
Obrazek
"W dawnych czasach, gdy góry w Kotlinie Edelweiss wznosiły swe szczyty ku niebu, a na jej niższych partiach kwitła szarotka, istniał stwór o tajemniczej naturze. Mówiono na niego "Górzysty Olbrzym" (edel.Gebirgsriese), i choć wiele osób wierzyło, że to tylko opowieści snute przy ogniskach, to dla mieszkańców kotliny był on namacalnym powodem bojaźni, strachem, który tkwił głęboko w ich sercach.

Górzysty Olbrzym był potężnym istotą, która z dala przypominała legendarnego Yeti, lecz jego serce było delikatne jak płatek szarotki, które rozkwitało na tych górskich łąkach. Wiedział, że jest inny, odmienny od tych, którzy krzątali się w dolinach, ale jego życie było samotne, pozbawione ciepła społeczności.

Opowieść o Górzystym Olbrzymie zawsze wiązała się z legendą szarotki. Mówiono, że gdyż kwiat ten kwitł w pełnym blasku, stworzenie ukazywało się wśród szczytów, szukając chwili ukojenia w obliczu osamotnienia. Był on żywym znakiem współistnienia między światem ludzi a światem przyrody, której był częścią.

Legenda mówi, że jedynie wybrani, o sercu czystym jak strumień spływający z gór, mieli szansę ujrzeć Górzystego Olbrzyma w całej swej okazałości. Ci, którzy odważyli się wyruszyć na poszukiwanie go, nie zawsze wracali z powrotem, ale ci, którzy mieli szczęście, opowiadali o jego łagodnym spojrzeniu i łzach, które topiły śniegi na jego drodze.

Dziś, choć wiele lat minęło od czasów, gdy Górzysty Olbrzym był powszechnie widziany, niektórzy wciąż wierzą, że ukrywa się on w górskich zakamarkach, wśród szczytów, które wznoszą się ku niebu. Szarotka kwitnie nadal w kotlinie, przypominając o wspólnym dziedzictwie ludzi i przyrody, a opowieść o Górzystym Olbrzymie pozostaje żywa w sercach tych, którzy wierzą w magię górskiej kotliny Edelweiss."
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Robert Drenin »

Ta opowieść bardzo przypomina mi opowieść o śnieżnym człowieku gdzie zaginęła grupa studentów z ZKRR.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 15 marca 2024, 19:27 Ta opowieść bardzo przypomina mi opowieść o śnieżnym człowieku gdzie zaginęła grupa studentów z ZKRR.
Faktycznie! Wysłałem poza konkursem gdyż to szło przez AI... Pierwszy raz w życiu użyłem dziś chata gpt... i widać, że jest ograniczony... Dzięki za czujność. Nie ma sensu chyba tak sztampowych akcj prowadzić.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 15 marca 2024, 21:21
Robert Drenin pisze: 15 marca 2024, 19:27 Ta opowieść bardzo przypomina mi opowieść o śnieżnym człowieku gdzie zaginęła grupa studentów z ZKRR.
Faktycznie! Wysłałem poza konkursem gdyż to szło przez AI... Pierwszy raz w życiu użyłem dziś chata gpt... i widać, że jest ograniczony... Dzięki za czujność. Nie ma sensu chyba tak sztampowych akcj prowadzić.
Proszę! :D
Choć mimo wszystko opis ciekawy, a sam wątek z nim związany i z zaginięciem radzieckich obywateli mógłby być według mnie dość ciekawym rozwinięciem narracyjnym, ale to tylko taka moja opinia prywatna. :)
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 15 marca 2024, 23:48
Heinz-Werner Grüner pisze: 15 marca 2024, 21:21
Robert Drenin pisze: 15 marca 2024, 19:27 Ta opowieść bardzo przypomina mi opowieść o śnieżnym człowieku gdzie zaginęła grupa studentów z ZKRR.
Faktycznie! Wysłałem poza konkursem gdyż to szło przez AI... Pierwszy raz w życiu użyłem dziś chata gpt... i widać, że jest ograniczony... Dzięki za czujność. Nie ma sensu chyba tak sztampowych akcj prowadzić.
Proszę! :D
Choć mimo wszystko opis ciekawy, a sam wątek z nim związany i z zaginięciem radzieckich obywateli mógłby być według mnie dość ciekawym rozwinięciem narracyjnym, ale to tylko taka moja opinia prywatna. :)
No, ale gdzie mi jeszcze potrzebni w Edelweiss radzieccy obywatele? :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 18 marca 2024, 09:12
Robert Drenin pisze: 15 marca 2024, 23:48
Heinz-Werner Grüner pisze: 15 marca 2024, 21:21

Faktycznie! Wysłałem poza konkursem gdyż to szło przez AI... Pierwszy raz w życiu użyłem dziś chata gpt... i widać, że jest ograniczony... Dzięki za czujność. Nie ma sensu chyba tak sztampowych akcj prowadzić.
Proszę! :D
Choć mimo wszystko opis ciekawy, a sam wątek z nim związany i z zaginięciem radzieckich obywateli mógłby być według mnie dość ciekawym rozwinięciem narracyjnym, ale to tylko taka moja opinia prywatna. :)
No, ale gdzie mi jeszcze potrzebni w Edelweiss radzieccy obywatele? :D
A tego to już nie wiem. Pewnie śnieżny człowiek coś by wiedział. :D
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Legendy Edelweiss - Głosowanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 18 marca 2024, 21:45
Heinz-Werner Grüner pisze: 18 marca 2024, 09:12
Robert Drenin pisze: 15 marca 2024, 23:48

Proszę! :D
Choć mimo wszystko opis ciekawy, a sam wątek z nim związany i z zaginięciem radzieckich obywateli mógłby być według mnie dość ciekawym rozwinięciem narracyjnym, ale to tylko taka moja opinia prywatna. :)
No, ale gdzie mi jeszcze potrzebni w Edelweiss radzieccy obywatele? :D
A tego to już nie wiem. Pewnie śnieżny człowiek coś by wiedział. :D
Chyba będę musiał się na kawę umówić z tym naszym lokalnym yeti. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Schmelzfest 1924”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości