Monopoly, ale Edelweiss

Jednostki administracji terytorialnej, na które dzieli się kraina to komitaty. Pochodzenie nazewnictwa nie jest zbytnio wyszukane, ale osobliwe. Wywodzi się z tradycji węgierskiej jaką zasiał wśród obywateli przywódca narodu-pierwszy Oberhaupt Edelweiss
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Każdy z nas zna z reala grę monopoly, czy też różne jej denominacje. Dlaczego by nie stworzyć monopoly aplikując realia edelweiskie?

Oto efekt:
Obrazek
Gra nazywa się Business Tour. Można w nią grać zarówno na komórce, jak i na komputerze. Jest połączona ze Steamem. Pomyślałem, że można będzie wykorzystać tę planszę do gry w czasie różnych imprez. Może też posłużyć jako przyjemne narzędzie do opanowania nazw geograficznych w Edelweiss (dzieci ze Szkoły Powszechnej w Sandżaku się ucieszą, mam nadzieję).

Dobór miejscowości, nazw itp. jest subiektywny, więc proszę o komentarz, jeśli widzicie lepsze opcje. Wiem, że moja propozycja nie jest idealna. Na zwykłych polach są przemieszane miasta z ich dzielnicami, a nawet zdecydowałem się na zamieszczenie pojedynczych budynków (Berghutte von J. Cargalho, Grand Hotel), jako że są one dość emblematyczne. Nie da się jednak obstawić wszystkich pól miastami czy miejscowościami, bo aż tyle po prostu ich nie ma :)

Minusem tej gry jest to, że nieudolnie próbuje tłumaczyć z angielskiego np. zapisywanie gry nazywa jej zbawianiem :D
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Napiszę krótko - RE-WE-LA-CJA!
I co tu zmieniać, skoro autor sam zapropnował!? Ja mogę jedynie przyklasnąć i umówić się na granie. Nie wiem, może jutro? To działa, jak rozumiem "na żywo"?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 marca 2024, 20:43 Napiszę krótko - RE-WE-LA-CJA!
I co tu zmieniać, skoro autor sam zapropnował!? Ja mogę jedynie przyklasnąć i umówić się na granie. Nie wiem, może jutro? To działa, jak rozumiem "na żywo"?
Tak, host tworzy grę, a reszta dołącza online. Możemy jutro np. o 20:00?
Awatar użytkownika
Jürgen Voller Stempel
Posty: 142
Rejestracja: 17 lipca 2023, 17:23

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Jürgen Voller »

Przyznam, że bardzo ciekawa gra i w ogóle pomysł, by wstawić miejsca znane z naszego Edelweiss :) ;)
Brawo!!! XD
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Gaetano Kohlmeise pisze: 23 marca 2024, 21:50
Heinz-Werner Grüner pisze: 23 marca 2024, 20:43 Napiszę krótko - RE-WE-LA-CJA!
I co tu zmieniać, skoro autor sam zapropnował!? Ja mogę jedynie przyklasnąć i umówić się na granie. Nie wiem, może jutro? To działa, jak rozumiem "na żywo"?
Tak, host tworzy grę, a reszta dołącza online. Możemy jutro np. o 20:00?
No w weekend to ja mam zawsze plany by posiedzieć w mikro, a kończy się nieco inaczej. Nie mniej jakiś poniedziałek czy wtorek...ja bardzo chętnie!

Wystarczy wołać na dsc zwolennikow gier - @Joachim Cargalho @Femme Mystere czy @Trotyl i @Alfred Fabian
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Alfred Fabian Stempel
Oktoberfestmeister 1922
Posty: 264
Rejestracja: 01 marca 2022, 18:52

ODZNACZENIA

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Alfred Fabian »

Na tygodniu mogę mieć ciężko, ale w Weekend (tylko nie świąteczny), mogę się umawiać. Nie gwarantuję obecności, ale chętnie pogram :D Szczególnie, że w Monopoly dawno nie grałem, okazja do nauki edelweisskiej geografii jest świetna, a mnie samego na posiadówkę na głosowym, dopóki nie wyszedłem z kolegami na alkohol, długo namawiać nie trzeba :D
Obrazek
Każdy Winkuliczyk ma te trzy cechy
Leocki kunszt, sarmacką elegencję i edelwajski splendor
~JKW Mateusz I, Król-Senior Związku Winkulijskiego
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Femme Mystere »

Świetny pomysł. Lubię monopoly. Choć... myślę, że Herr @Joachim Cargalho będzie oszukiwał.

P.S. Nazyw są bardzo fajnie dobrane. Drobna uwaga: Prawidłowa pisownia to "Allee" der Freude/Freunde (nie wiem, czy miało być przyjaciół czy szczęśliwców).
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 25 marca 2024, 07:06 Świetny pomysł. Lubię monopoly. Choć... myślę, że Herr @Joachim Cargalho będzie oszukiwał.

P.S. Nazyw są bardzo fajnie dobrane. Drobna uwaga: Prawidłowa pisownia to "Allee" der Freude/Freunde (nie wiem, czy miało być przyjaciół czy szczęśliwców).
Nasza dzielnica w Wolkenbad zwie się faktycznie Allee der Freuden...
Joachim na drugie ma oszustwo, ale wierzę, że w tej grze będzie dopilnowany. ;)
Alfred Fabian pisze: 24 marca 2024, 22:23 Na tygodniu mogę mieć ciężko, ale w Weekend (tylko nie świąteczny), mogę się umawiać. Nie gwarantuję obecności, ale chętnie pogram :D Szczególnie, że w Monopoly dawno nie grałem, okazja do nauki edelweisskiej geografii jest świetna, a mnie samego na posiadówkę na głosowym, dopóki nie wyszedłem z kolegami na alkohol, długo namawiać nie trzeba :D
Grunt, że są chęci!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Gaetano Kohlmeise
Posty: 281
Rejestracja: 03 grudnia 2023, 20:26

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Gaetano Kohlmeise »

To ja proponuję w środę o 20:00. Co Wy na to?

@Heinz-Werner Grüner @Femme Mystere @Joachim Cargalho @Alfred Fabian @Jürgen Voller może @Fatima Popow-Chojnacka i @Pavel van der Gibson też zechce?
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Monopoly, ale Edelweiss

Post autor: Femme Mystere »

Nie ma opcji, ale może czwartek?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komitaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość