Zdrastwujtie

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Włodzimierz Molotin
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:38

ODZNACZENIA

Zdrastwujtie

Post autor: Włodzimierz Molotin »

Ku przejściu granicznemu zmierza czarny NAZ-01 udekorowany flagami czerwono zielonymi oraz dużym półkołem zębatym z młotem.
Po dojechaniu do przejścia granicznego strażnik powiedział:

- Poproszę pańskie dane osobowe.
- Oczywiście. Nazywam się Włodzimierz Molotin, jestem Przewodniczącym Rady Komisarzy Ludowych Republiki Socjalistycznej Czesnoradu. Przybywam tutaj z moim zastępcą towarzyszem Robertem Dreninem oraz z Komisarzem Ludowym Dimitrijem Ścierkowem. Przybywamy tutaj jako przedstawicielstwo naszego narodu, po propozycji odwiedzin państwa Edelweiss od Alberta de Espady.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Joachim Cargalho »

Witamy Panów serdecznie. Nie będziemy tutaj oficjalnie się prezentowali. Ale z miłą chęcią poznany Wasze państwo oraz problemy, które Was napotykają. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Robert Drenin »

Oczywiście. Republika Socjalistyczna Czesnoradu to naród, który został oficjalnie założony 28 stycznia 2021 roku na wyspie Fridonii (tak nazwana przez nas), jednakże historycznie należy do Kucelgradu. Ogólnie to już ponad rok nic nie działo, a forum Kucelgradu nie funkcjonowało, do Marca tego roku. Wtedy pojawił się Komendant Makrela, który właśnie rozpoczął próby usunięcia naszego narodu. Warto zaznaczyć, iż w Kucelgradzie wyłącznie Makrela zaczął pisać, natomiast wiadomość jedyna w 2021 roku brzmiała "za" i dotyczyła pewnego projektu ustawy, jednakże nic więcej się nie pojawiło.

Ogólnie to warto też wspomnieć o ideologii państwowej Czesnoradu. Mianowicie jesteśmy narodem socjalistycznym, który dąży do komunizmu, podobnie jak Magnifikat. Jednakże ostatnio zostaliśmy oskarżani o potencjalny kalkilizm, co nie jest prawdą, gdyż kierujemy się molotinizmem (jest to ideologia, którą dopiero tworzymy. W tym celu nawet z Magnifikatem podpisywaliśmy Traktat o współpracy ideologicznej, jednakże Magnifikat "upadł" po pewnym czasie).

Natomiast skupiając się jeszcze na problemach, gdyż one najbardziej są w ostatnim czasie widoczne, to Makrela wspomina o okupacji Kucelgradu przez Czesnorad, jednakże przykładowo Waksman i Espada nas wspierają, ze względu trochę na specyfikę sytuacji, gdyż naród który nie istniał już, obudził się tylko jedynie przez jednego człowieka i zaczął do nas rościć terytoria. Tym czasem my już na wyspie funkcjonowaliśmy bez żadnych zarzutów ponad rok.

Chciałbym również jeszcze dodać, że jedyny uznający nas kraj to Magnifikat, tylko problem polega na tym, że forum Magnifikatu póki co przestało działać, a tymczasem Kucelgrad został oficjalnie uznany przez Insulię.
Oczywiście na wszelkie pytania możemy spróbować odpowiedzieć.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Ja w między czasie zapraszam do odwidzenie mnie w mieszkaniu w stolicy, trafią panowie bez problemu.
A jeżeli tam mnie nie będzie, polecam szukać w moich zakładach lotniczych nieopodal lotniska. :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Robert Drenin »

Dziękujemy i z pewnością skorzystamy z zaproszenia.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Witam Szanownych Panów bardzo serdecznie. Herr de Espada nakreślił nam dość wyraźnie sytuację Czesnogradu, także ja przynajmniej jestem dość rozeznany w temacie. Nie ma co ukrywać, że jako państwo, które "potencjalnie" zawitało w mikroświecie w marcu, a realnie było już maju zeszłego roku, to możemy jedynie lobbować by Wam, Towarzyszom (dobrze domniejmuje?) Czesnoradzkim powiodło się sprawę rozwiązać.
Przyznam jednak, że z mojego punktu widzenia, a swoje widziałem i swoje wiem, to całą "aferą" w ogóle bym się nie przejmował. Macie w moim odczuciu dwa wyjścia:
1. Dogadać się z Cesarstwem Insulii, z Jego Cesarską Mością Bazylim Izaakiem na czele
2. Zmienić lokalizację na dość zbliżoną terytorialnie, ale identyczną w zarysie, jaką chcielibyście kreować. Pamiętajcie, że największą "mocą" mikroświata jest aktywność.
Umówmy się, każdy z nas wie, że Kucełgrad (chyba w takiej postaci się notyfikują na forum) to tylko prowokacja.
Jeśli można w czymś pomóc to sugeruję by Przewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Republiki Socjalistycznej Czesnoradu odbył stosowne rozmowy z osobami, które "zakłócają" spokój Waszego społeczeństwa i szukał wsparcia we wspomnianym Cesarstwie Insulii. Kwestia jakie Wy i jakie oni maja plany.To już w dużej mierze zależy od "zakulisowych rozmów". Jeśli, mimo wszystko, bedziecie potrzebowali pomocy to jestem w stanie stanąć "do negocjacji". Natomiast cały splendor i pomniki stawiajcie przede wszystkim Herr de Espadzie...To dzięki niemu mikroświat o Was usłyszał. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

I jeszcze jedna dość istotna, ale niekoniecznie przez Was, Szanowni Towarzysze, zauważona sprawa. Prosiłbym o zwróceniem uwagi na Wasze awatary. Szanowni kreują "wirtualny komunizm", ale nie propagujmy realnego i "użyczanie" sobie wizerunku osób w realnym świecie uznawanych za zbrodniarzy wojennych uważam za zdecydowanie nietrafione. Chcecie być szanowani to również szanujcie innych.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Włodzimierz Molotin
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:38

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Włodzimierz Molotin »

Rozumiem o co chodzi towarzyszowi, lecz nie jesteśmy osobami które przedstawiają nasze awatary. Może i w realu osoby te mogły nie być postrzegane jako pozytywne, lecz są to tylko zdjęcia. Nasze idee nie są jednakowe z ideami osób realnych z naszych awatarów i nie posiadamy jednakowej jak oni wizji świata. Zapożyczając ich wygląd mamy na celu utworzenie całkowicie nowych osób z nowymi osobowościami, a awatary to jedynie wygląd, nie miejący nic wspólnego z naszą ideą i sposobem rządzenia.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Joachim Cargalho »

Też zwróciłem uwagę na te avatary w negatywnym kontekście. Wiecie Towarzysze, pewnie, że to tylko obrazek, jednak staracie się o uznanie w mikroświecie, więc warto zadbać o dobry pijar. Tym bardziej, że jak już zauważyliście u nas - a jesteśmy przyjaźnie nastawieni (nawet nie neutralnie) trochę gryzie nas to w oczy.
Mnie również ciekawi, czy macie jakieś doświadczenie w mikronacjach (wasze poprzednie postacie), a jeśli tak to gdzie wcześniej bywaliście. O ile to nie tajemnica.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Robert Drenin »

Mnie również ciekawi, czy macie jakieś doświadczenie w mikronacjach (wasze poprzednie postacie), a jeśli tak to gdzie wcześniej bywaliście. O ile to nie tajemnica.
Rada Komisarzy Ludowych składa się z osób, które nie miały specjalnego kontaktu z mikroświatem, za wyjątkiem mnie. Za nim do mikroświata dołączyłem, to praktycznie obserwowałem to, co mniej więcej działo się w różnych nacjach. Jak Czesnorad powstał 28 stycznia 2021, tak ja o mikroświecie około rok znałem już, a nawet po części trochę wcześniej, jednakże obserwowanie sytuacji na Pollinie przeze mnie odbyło się tak jak wspomniałem około rok wcześniej, przed powstaniem Czesnoradu. Jednakże nie posiadaliśmy żadnych wcześniejszych postaci.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości