Zdrastwujtie

Szanowny przybyszu, jeśli dotarłeś do rogatki to znaczy, że włożyłeś wiele trudu by ujrzeć całe piekno górskiej krainy. To jednak musi jeszcze chwilę poczekać - jesteś zapewne zmęczony podróżą. Spocznij więc na przydrożnym kamieniu, a następnie przekazując dokumenty straży granicznej opowiedz coś o sobie... i dowiedz się więcej o samym Edelweiss.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Robert Drenin »

No tak, warto w sumie jeszcze na inne rzeczy w sumie jeszcze odpowiedzieć:
Jeśli, mimo wszystko, bedziecie potrzebowali pomocy to jestem w stanie stanąć "do negocjacji". Natomiast cały splendor i pomniki stawiajcie przede wszystkim Herr de Espadzie...To dzięki niemu mikroświat o Was usłyszał
Jak najbardziej doceniamy waszą chęc pomocy i z pewnością jesteśmy wdzięczni Towarzyszowi Espadzie.
Też zwróciłem uwagę na te avatary w negatywnym kontekście. Wiecie Towarzysze, pewnie, że to tylko obrazek, jednak staracie się o uznanie w mikroświecie, więc warto zadbać o dobry pijar. Tym bardziej, że jak już zauważyliście u nas - a jesteśmy przyjaźnie nastawieni (nawet nie neutralnie) trochę gryzie nas to w oczy.
Zgadzam się z Towarzyszami, że warto zadbać o dobry pijar i doceniamy waże przyjazne nastawienie względem Czesnoradu. Natomiast jeśli zatem mogę dopytać, gdyż mnie tak nurtują dwie rzeczy.
Pierwsza, to jest taka, czy można przykładowo wziąć aktora, który grał postać historyczną, przykładowo Stalina, czy to jednak wciąż ma skojarzenia?
Druga z kolei to chciałbym zatem też się dopytać o Tarsycjusza Operara. Z czego co wiem, to posiada wizerunek Kim Dzong Ila, a przynajmniej go stosuje. Jednakże wydaje mi się, że niekoniecznie ta postać może jest tak znana. Chyba, że Operar swój wizerunek zazwyczaj w innych narodach wstawiał trochę inny, że niekoniecznie był podobny lub widoczny i zatem własnie chciałem się dopytać o potencjalne takie działanie.
W sumie to nie wiem jakie macie odczucia wobec waszych postaci, jednakże wydaje mi się, że w miarę czasu człowiek jakoś tak potem przywiązuje się do wyglądu, jakiego wybrał. Z kolei jeszcze chciałem tutaj przykładowo zaznaczyć, co jeżeli zatem też nasze postacie były już gdzieś zastosowane, jak przykładowo na tym zdjęciu:

Obrazek

Więc jeśli też można się dopytać, czy są może też jakieś metody, w którym może nie trzeba tyle z postacią się żegnać, a przykładowo złagodzić, albo tego typu działania? Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi do tych pytań, które mnie nurtują.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Femme Mystere »

Witajcie towarzysze w Edelweiss. Mam nadzieję, że Edelweisski przepych nie zakręci wam w głowach.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Akurat Dzierżyński nie jest "twarzowo", aż tak rozpoznawalny jak Stalin, no i wydaje mi się, chyba całkiem słusznie, że to nie ten "kaliber" co Stalin.
Dla mnie osobiście, dodam, całkiem prywatnie, używanie zdjęć Stalina, Hitlera czy w obecnej sytuacji rosyjskiej flagi jest może nie tyle zakazane, bo nic mi do tego, ale buduje pewien dystans społeczny i barierę, że pomimo iż w mikronacjach bawimy się w "odgrywanie" postaci to jednak jest to przekroczenie pewnej bariery tolerancji. Być może inni uznają to za normalne, ale zdecydowanie wolałbym podejmować współpracę z osobami, które już na początku rozmów nie budzą mojego "wewnetrznego spokoju". W tym wypadku rozumiem sam koncept i uznajmy, że nie będzie rzutować na nasze "relacje", ale proszę rozważyć plusy i minusy

Może to nie będzie idealny przykład, ale Herr Waksman z Muratyki używa jako awatara twarzy premiera Morawieckiego. Pomijam moje prywatne poglądy, bo one nie mają tutaj nic do rzeczy, ale dla osób zdecydowanie przeciwnych partii rządzącej mogą mieć wpływ na jego odbiór.
Ja tylko sugeruję używanie awatarów, które powszechnie nie budzą skrajnych emocji. Jak widać, da się jednak z tym "v-żyć". :)
Robert Drenin pisze: 28 kwietnia 2022, 23:45 Pierwsza, to jest taka, czy można przykładowo wziąć aktora, który grał postać historyczną, przykładowo Stalina, czy to jednak wciąż ma skojarzenia?
No to już inna para kaloszy...jak to się mówi. Nota bene polecam "angielski humor":Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

W sumie wzięcie aktorów z komedii "Śmierć Stalina" było by mistrzostwem np. chyba moją ulubioną postać w filmie czyli Marszalka Żukowa.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 29 kwietnia 2022, 11:22 W sumie wzięcie aktorów z komedii "Śmierć Stalina" było by mistrzostwem np. chyba moją ulubioną postać w filmie czyli Marszalka Żukowa.
I ta blizna!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Joachim Cargalho »

Edelweiss służy zawsze dobrą radą. Nie tylko polityczną, ale i wizerunkową :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Horace Richelieu »

Witamy serdecznie drogich Panów, Robercie Dreninie i Włodzimierze Molotinie!
Może mało dodam do tej pięknej dyskusji o v-wizerunku oraz narracji, to zawsze jako marynarz, rycerz i kawaler, mam coś do picia i do przegryzienia!
Podaje przybyłym dwa kubki gorącej czekolady z "ochroną" wełnianą na rączkach. I oczywiście krakersy do przegryzienia
Smacznego i życzymy długich dni spędzonych w naszej drogiej Kotlinie- różnorodne spojrzenia pozwolą naszemu kraju się rozwinąć.
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Joachim Cargalho pisze: 29 kwietnia 2022, 11:39 Edelweiss służy zawsze dobrą radą. Nie tylko polityczną, ale i wizerunkową :D
Chyba tą drugą w szczególności.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Robert Drenin »

Akurat Dzierżyński nie jest "twarzowo", aż tak rozpoznawalny jak Stalin, no i wydaje mi się, chyba całkiem słusznie, że to nie ten "kaliber" co Stalin.
Mogę powiedzieć z jednej strony kamień z serca zszedł. Nie ukrywam, że aktorów grających Dzierżyńskiego jest niewiele, bo faktycznie o tej postaci dużo się nie mówi.
No to już inna para kaloszy...jak to się mówi.
To może być świetna wiadomość zatem dla Tow. Molotina.
Edelweiss służy zawsze dobrą radą. Nie tylko polityczną, ale i wizerunkową :D
I dlatego bardzo doceniamy Waszą wszelką pomoc oraz rady.
Witamy serdecznie drogich Panów, Robercie Dreninie i Włodzimierze Molotinie!
Może mało dodam do tej pięknej dyskusji o v-wizerunku oraz narracji, to zawsze jako marynarz, rycerz i kawaler, mam coś do picia i do przegryzienia!
Podaje przybyłym dwa kubki gorącej czekolady z "ochroną" wełnianą na rączkach. I oczywiście krakersy do przegryzienia
Smacznego i życzymy długich dni spędzonych w naszej drogiej Kotlinie- różnorodne spojrzenia pozwolą naszemu kraju się rozwinąć.
Serdecznie dziękujemy i doceniamy Waszą gościnność wobec nas.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Zdrastwujtie

Post autor: Isabella Swann »

Witamy w Edelweiss :) Jak coś zapraszam do siebie :)
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rogatka graniczna - Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości