Mapa Polityczna Mikroświata

Akademia Narodowa - edelweisskie źródło wiedzy, ujście nauki, morze wymiany doświadczeń...
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Graue Eminenz
Posty: 5834
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Joachim Cargalho »

Dziękuję, to w pełni wyczerpuje temat.
Może uda nam się zawęzić w przyszłości współpracę właśnie w temacie zachowania dóbr kulturowych mikroświata.
Zamykamy temat agresywnej narracji Voxlandu i oczekujemy na kolejne mapy Ronona Dexa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Faktotum
Posty: 2926
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Joachim Cargalho pisze: 30 lipca 2025, 11:55 I tak jak to ujął ładnie:
Albert Fryderyk de Espada pisze: 30 lipca 2025, 01:52 Krobia zajmuje sporą część dawnej Kugarii na Nordacie, państwa z naprawdę sporym dorobkiem kulturowym który dopiero po latach nauczyłem się wykorzystać w kreowaniu przynajmniej części państwa. Na tym polega cała sztuka by nie negować istnienia czegoś co było tu wcześniej a właśnie wykorzystywanie tego na swoją korzyść.
Choć ani Kugaria, ani wiele innych mikronacji nie miały tak długiej historii jak Samunda, osoby zajmujące te tereny potrafią zaznaczać ich przeszłą obecność. Narracja Voxlandu ani trochę nie zwraca uwagi na aspekty kulturowe dawnej Samundy. Uzgodniliśmy jednak, że tak może być.
No nie miałbym zamiaru jakoś ujmować znaczenia historii jednej czy drugiej gdyż to raczej kwestia perspektywy.
Dla mnie dłuższą i bardziej znaczącą historie i kulturę ma Kugaria niżeli Samuda no ale to raczej kwestia tego że akurat z Kugarią miałem znacznie więcej doczynienia.
Joachim Cargalho pisze: 30 lipca 2025, 11:55
Ronon Dex pisze: 30 lipca 2025, 11:01 Chcecie zachować dziedzictwo Samundy? To stwórzmy coś takiego np. na wzór "pamiętnika" o Bialenii:
- https://bastionpollin.pl/encyklopedia/r ... bialenska/
- https://bialenia.stempel.org.pl/informator-bialenski/
- https://bialenia.stempel.org.pl/encyklopedia/
Bardzo ładnie to wygląda i choć Samunda nie otrzymała tak profesjonalnej pomocy, istnieją jej ślady:

Wzmianka na micropedii: https://micropedia.fandom.com/wiki/Zjed ... wo_Samundy
Zachowany screen z 2013 r. ! Obstawiam, że w tym czasie nikogo z Voxlandu nie było w mikroświecie.
Niestety ale wygląda to tak że Bialenia nawet po swojej śmierci umiała się ustawić i zadbać że będzie miał kto o niej pamiętać i w razie czego dysponować jej terenami, Samuda jak widać czegoś takiego nie zrobiła już abstrahując z jakich powodów.
/-/ AF de Espada
Lewy Faktotum

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Niestety tak czasem bywa. Samunda to wspaniała mikronacja, szkoda, że nie wystarczyło energii @Sorcha Raven na jej kontynuowanie, ale w pełni rozumie. Nie pierwsza i nie ostatnia taka... Wspominać będziemy z sentymentem.

@Leszek Ebe-Grüner - ja i Herr @Joachim Cargalho w taki sposób ze sobą rozmawiamy. I nawet jak to wygląda na kłótnie, to nią nie jest.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Joachim Cargalho pisze: 30 lipca 2025, 20:40 Potwierdzam.
Ja nawet nie zaprzeczam! ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Kamiljan de Harlin Stempel
Posty: 14
Rejestracja: 20 października 2022, 22:01
Lokalizacja: Nordata
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Kamiljan de Harlin »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 29 lipca 2025, 21:46 @Ronon Dex a i co z Ardemią? W sensie jej południową częścią? To nie jest tak że ona należy pod II Federację Nordacką? Pytam bo gadałem z Michaiłem i on na forum II Federacji Nordackiej działa z tą Ardemią, więc mapa i tak nie jest 100% aktualna
II Konsulat Ardemii to niepodległe państwo. Nie jest zależne od II Federacji Nordackiej - korzysta z systemów informatycznych Kontynentu Nordackiego, co nie implikuje podległości pod II FN.
Ronon Dex pisze: 29 lipca 2025, 21:40 Gdybyśmy przyjmowali zasadę, że ziemie po upadłych czy zlikwidowanych v-państwach są zamknięte dla nowych projektów to skończyłoby się to koniecznością ciągłego usypywania nowych lądów, w obliczy ogromu pustego miejsca. Przecież to bzdura by była...

Większość tych "zabezpieczeń" OBPP (te na szaro) nie polega na tym, że zabezpieczający nie chce tam w ogóle żadnego osadnictwa - a po prostu dlatego by ewentualnie powstałe nowe państwo pasowało klimatem do reszty kontynentu czy sąsiedztwa, albo jakoś nawiązywało do historii danej ziemi.
Zgadzam się w pełni. A co do tego zabezpieczeń, które pozwalają na osadnictwo na pewnych warunkach - proponuję dla braku nieporozumień oznaczać je inaczej, niż totalne skanseny, gdzie nowe państwa nie mogą szukać dla siebie domu. Może biało-złoty dla odróżnienia od szarego? Nowy mirek może nie wiedzieć, że jak coś jest szare, to niekoniecznie oznacza, że nie może tam stworzyć nowego państwa albo odnowić stare. Dotyczy między innymi właśnie Samundy i Klindii.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamiljan de Harlin Stempel
Posty: 14
Rejestracja: 20 października 2022, 22:01
Lokalizacja: Nordata
Kontakt:

ODZNACZENIA

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Kamiljan de Harlin »

Dodam jeszcze tak ogólnie - jeśli ktoś zamierza rozdawać karty na Nordacie i układać nam granice na Kontynencie, to niech zdobędzie do tego odpowiednią legitymację. Nabywa się ją poprzez rozwijanie umiłowanych sobie ziem (które jego zdaniem powinny być rezerwatem), aktywny udział w życiu Kontynentu i aprobatę żywych działaczy Kontynentu, a nie doglądanie biernie z odległości setek kilometrów martwych OBPP, nierobienie nic z nimi, by po latach jak pies ogrodnika dyktować obcym ludziom, co mają robić na swoim Kontynencie, kiedy ktoś wyjdzie z własną inicjatywą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 20860
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie ma co roztrząsać. Czasem rozmowa przeinacza się w rozumienie "agresywnego przeinaczania". Przynajmniej ja to tak rozumiem. Rozmawiajmy, ale najpierw spytajmy, czy na pewno wszystko gra. Czy na plus czy na minus.
Nie mniej proszę być pewnym, że tok właściwej rozmowy to coś czego Edelweiss oczekuje.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 864
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Ronon Dex »

Aktualizacja na dzień 21.08.2025

Uwzględniono zmiany:

- Zakończenie projektu "Arcadia" - tym razem chyba już definitywne z braku chętnych do zabawy.

- Rozpoczęcie próby reaktywacji Brodrii pod egidą Iwana Pawłowa,

- Zdjęcie ograniczeń z ziem po dawnym NUPIA, bo wobec wygaśnięcia projektu Arcadia nie ma co dłużej blokować tam osadnictwa.

- Powrót Kompasu do naturalnych rozmiarów... nie wiem czy są właściwe, ale to te które swego czasu przekazał Kolega Piwski wprowadzając minecraftowy Kompas do naszego uniwersum. Jeśli trzeba to poprawię - jak otrzymam wiarygodne dane.

Obrazek

Link do Kustosza

Link do Bastionu (gdzie są poprzednie wersje map dla porównania)

Kilka słów wyjaśnienia w materii Kompasu... Wiele kontrowersji wzbudziło swego czasu "nadmuchanie" tej wyspy na skutek jakiś przeliczeń jej wielkości, które wzięły się z chęci aktywnego działania w naszym uniwersum. Z tych chęci wyszło niewiele, bo Kompas po prostu zamilkł i nawet na Bastionie ich dział zapewne pójdzie do archiwum.

A sam Kompas budził wiele sprzeciwów mikronautów... Przy czym odbyłem wiele rozmów i w większości nie było problemu z samym Kompasem jako takim czy jego istnieniem na naszym globie - ale z jego sztucznie "napompowaną" i przesadną wielkością. Postanowiłem więc przywrócić mu pierwotny rozmiar, który podobno był zgodny z tym co jest w grze, w której go stworzono. Nie znam jej - nie ocenię prawidłowości... jest to powrót do pierwotnej koncepcji Kompasu na Pollinie.
Obrazek
Ronon Dex
Archont Rodecji oraz Gubernator Oceanii Leockiej
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Dziedzic
Posty: 1390
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mapa Polityczna Mikroświata

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

A to prawda że Brodria to nowe państwo, które wcześniej nie istniało? :lol: :lol:
(-) Leszek Ebe-Grüner
Syn Heinza-Werner Grünera
DZIEDZIC EDELWEISS
Wyznawca Drzewa Życia

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Narodowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości