[EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Wieża jest integralną częścią Portu Lotniczego Edelweiss. Jej zadaniem jest wydawanie zezwoleń na przylot zarówno do jak i na obiekty, a także na sam start i lądowanie. Na każde przybycie samolotu na obszar Portu Lotniczego winna być wydana zgoda, a jej przebieg dokumentowany.
Fachowość kontrolerów i obsługi technicznej lotniska zapewnia działanie 24h na dobę.

Moderator: Ronon Dex

Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Joachim Cargalho »

- Czy każdy ma swoją parę? - zapytał rozbawiony wspominając czas wycieczek swojej młodości.
A ponieważ nikt nie zgłosił, że kogoś brakuje, zasugerował, że stewardesa @Femme Mystere może rozpocząć przedstawianie procedur bezpieczeństwa.
- Szanowni Państwo! - wykrzyknął - na chwilę proszę zaniechać zwiedzanie i usiąść na swoich miejscach. Za chwilę startujemy!
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

-No dobrze, ja zadam żebyśmy wystartowali i wrócili a pan Herr @Heinz-Werner Grüner zadba by pasażerowie mieli czy się zająć w czasie lotu.

-Wieża tu EDL003 jesteśmy gotowi, proszę o zgodę na start.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 723
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Ja tam grzecznie i cicho sobie siedzę pijąc drinka.. będzie dosłownie odlot.. :lol:
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

[EDL003]

-Tu wieża kontroli lotów FENG. Wyrażam zgodę na start. EDL003 macie zgodę na start.
Bezpiecznej podróży!


Usłyszawszy to Oberhaupt Grüner wydał dyspozycje, kto co i jak ma robić, by nie przeszkadzać, a następnie rozsiadł się wygodnie na fotelu, zapiął pasy i czekał na kołowanie na tzw. krajowy pas startowy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

- Przyjęliśmy, kołójemy na pas nr.1, zielone światło do startu.
Ciśnienie i hydraulika w porządku...
- wymieniał jeszcze na szybko Albert.

- Wszystko w porządku, startujemy...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1475
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

W głośnikach rozległ się głos:
Uwaga mówi kapitan, proszę zająć swoje miejsca i zapiąć pasy, startujemy.

Kapitan odłożył mikrofon i jednym sprawnym ruchem pchną przepustnicę do przodu a samolot zaczął sunąć coraz szybciej po pasie.

110, 120, (...) 190,200 - odliczał siedzący obok pierwszy oficer, gdy w tym momencie kapitan pociągną wolant a samolot wzbił się w powietrze.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2695
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Femme Mystere »

Lieselotte wzięła @Kurt Wagner pod ramię i zaprowadziła na główny pokład, mając nadzieję, że nikt nie będzie pytał, czy dostał oficjalną wejściówkę na ten ekskluzywny lot.
- Tylko nie uświń niczego, bo Herr @Albert Fryderyk de Espada jest pilotem i już na wejściu mnie strofował. Pedancik. - mówiła sciszonym głosem do swojego towarzysza. - Zobacz, tam siedzi @Fatima Marcjan-Chojnacka . - stanęła na palcach, by powiedzieć mu coś na ucho. - Zobacz, ledwie wsiadła i już sięga po kieliszek. To dla niej typowe. W najpoczytniejszej gazecie, Helge Müller, czytałam, że podobno bije męża po alkoholu!

Wtedy drogę zastąpiała im Olubayo w towarzystwie @Horace Richelieu .
- Szanowni Państwo, poznajcie @Kurt Wagner . To mój stary przyjaciel. A to Herr @Horace Richelieu , znany w Kotlinie romantyk, peota i historyk. Mądry człowiek. W towarzystwie Frau Olubayo. - potem zwróciła się bezpośrednio do Olubayo - Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc medyczną, gdyby ktoś zasłabł na pokładzie. Edelweissczycy nie nawykli do odrywania stóp od ziemi.

Po tej krótkiej wymianie uprzejmości, Lieselotte poprosiła wszystkich o zajęcie miejsc w fotelach i zapięcie pasów. Potem zaprezentowała typową procedurę bezpieczeństwa. Gdy wszyscy zapoznali się z nią, pozwoliła sobie poprzez słuchawkę telefonu zawiadomić kokpit:

- Możemy startować, Panowie piloci. - po tych słowach sama zapięła pas i czekała, aż znajdą się w przestworzach.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Joachim Cargalho »

Cargalho siedział gdzie na uboczu obserwując wszystkich, którzy znaleźli się na pokładzie Constelation. Frau Augentrost wzorowo zaprezentowała zasady bezpieczeństwa, choć nie do końca wszyscy byli tym zainteresowani.
Samolot powoli przesuwał się po pasie startowym, by zająć optymalną pozycję i uruchomić maksymalną moc silników. Drzwi kokpitu były uchylone, by wszyscy mogli z uznaniem obserwować Oberhaupta, który pełnił rolę drugiego pilota. Kapitan samolotu instruował go w najważniejszych czynnościach. Gdy zaczęli odliczać prędkość z jaką samolot gnał po pasie, wszyscy poczuli przyciśnięcie do foteli. Jedynie pani Fatima wyglądała na niewzruszoną i od czasu do czasu przechylała kieliszek, jednocześnie zagadując do osób sąsiadujących jej w tym momencie.
Wszyscy że zniecierpliwieniem oczekiwali sygnału kapitana, iż osiągnęliśmy optymalną wysokość i można znowu poruszać się po pokładzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Piotr Romanow »

Romanow wiedząc, że już startują wyciągnął z marynarki czotkę i zaczyna się modlić. Cichym głosem powiedział: Boże na co ja się dałem namówić.
Awatar użytkownika
Kurt Wagner
Posty: 14
Rejestracja: 07 maja 2022, 19:40

Re: [EDL003] - pierwszy lot Atlas ATP-E 1922 "Constelation"

Post autor: Kurt Wagner »

Gdy udało mi się wyjść z luku bagażowego uśmiechnąłem się do swojej przyjaciółki.
- No no, wystroiłaś się. Pięknie wyglądasz. - puściłem do niej oko i wszedłem na główny pokład wraz z nią pod reką.
Słowa o złym zachowaniu na razie puściłem mimo uszu. Niech się cieszy ze swojego małego zwycięstwa.
Na wzmiankę o Fatimie uśmiechnąłem się rozbawiony.
- To miejmy nadzieję że nie jej mąż z nią nie leci.
Na spotkanie z resztą załogi skinąłem głową w geście przywitania.
- Miło mi poznać. Jestem Kurt Wagner... Alpinista, nie jeden szczyt żem zdobył w swojej karierze. - Uśmiechnąłem się w sumie nie było co się szczycić że kiedyś byłem drwalem. A Alpinista brzmi tak bardziej ekskluzywnie, a nie było też kłamstwem.

Następnie usiadłem na pierwszym wolnym miejscu i sam też sięgnąłem do najbliższej butelki. Nie bałem się wysokości, ale nigdy nie leciałem czymś takim.
- Usiądziesz obok mnie? - zaproponowałem @Femme Mystere
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wieża kontroli lotów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości