Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Edelweiss to dolina otoczona z każdej, ale to dosłownie każdej strony, wysokimi górami. Od setek lat nikt nie zastanawiał się co jest za nimi, bo nie było i takiej potrzeby. Rozwój technologii i chęć zdobycia górskich przełęczy i ich najwyższych punktów zakwitła w mieszkańcach dopiero niedawno. Zdobądź jeden ze szczytów, a zostaniesz zapisany w annałach na zawsze...

Moderator: Femme Mystere

Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Idziesz w góry?
„Świat wartości w górach jest prosty i przejrzysty dla każdego. Ale jest to absolut piękna i estetycznych doznań. Nie chcesz, nie jedziesz. Nie jedziesz, nie widzisz. Nie widzisz, nie przeżywasz. Wybór należy do ciebie.” – Piotr Pustelnik


Ach jak tu pięknie! Ośnieżone szczyty, słońce, które pwooduje dopływ energii aż w nadmiarze i to świeże górskie powietrze! Tutaj chce się żyć!
Edelweiss to przepiękna kraina pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów. Stąd naprawdę ciężko wyrwać się z własnej, nieprzymuszonej woli, dlatego założyliśmy sobie, jako jej mieszkańcy, że nie opuścimy jej nigdy...
Brzmi troszkę tajemniczo, ale do sedna...

Jeśli zamierzasz (realnie) zaniechać działań w dolinie, z zamiarem powrotu to napisz, że "wychodzisz w góry"! Miejmy nadzieję, że zachłyśniesz się inspiracją, a "duch gór" pomoże trafić Tobie z powrotem na bezpieczne ścieżki doliny, zwanej szarotkową...
I do zobaczenia!
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff Stempel
Posty: 32
Rejestracja: 18 lutego 2022, 21:09

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Erwin gdy tylko zdołał się wykurować, zobaczywszy wypis pognał czym prędzej na wycieczkę po okolicznych górskich szlakach. Zakładając, że znowu nie trafi na lawinę, winien wrócić do końca tygodnia.

No kurwa covid :) albo inne cholerstwo, jestem na discordzie jakby kto co chciał @Heinz-Werner Grüner :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Erwin von Beckendorff pisze: 22 lutego 2022, 21:57 Erwin gdy tylko zdołał się wykurować, zobaczywszy wypis pognał czym prędzej na wycieczkę po okolicznych górskich szlakach. Zakładając, że znowu nie trafi na lawinę, winien wrócić do końca tygodnia.

No kuźwa covid :) albo inne cholerstwo, jestem na discordzie jakby kto co chciał @Heinz-Werner Grüner :)
A mówiłem, że siostra Adrien miała się nim zająć, to poszedł w góry... Ech... ;)

Dla Ciebie na poprawę zdrowia! :E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Femme Mystere »

@Erwin von Beckendorff szybkiego i szczęśliwego powrotu z wyprawy życzę!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oberhaupt zapragnął polować. Zapragnął tego tak bardzo, że nie pytając nikogo, nie wydając żadnego rozkazu, planów działania opuścił Der Sitz i udał się do swojego automobilu marki Puch. Miał do niego sentyment, mimo, że nie był on w serwisie styryjskim po ostatnim Alpenfahrt. Czapkę zasunął na głowę, gogle samochodowe nasunął na oczy, poprawił zarost, wciągnął skórzane rękawiczki, którymi następnie przetarł lekko przednią szybę. Odpalił Silnik...i ruszył.
Zatrzymał się dopiero za Wolkenbad, dalej nie było sensu jechać, wszak drogi tam o tej porze mogą być jeszcze miękkie i mógłby spędzić cały dzień na wyciąganiu go błota. Wziął więc z bagażnika wygodny sweter w przepiekne i pstrokate wzory edelweisskie, nasunął na siebie. Poprawił nieznacznie golf, zmienił okrycie głowy na lekką czapkę, przypiął narty do sporej wielkości plecaka i upewniwszy się, że ma prowiant (tak, był najpierw u Zerbrockelna...nie odmówłby sobie tego) na cały dzień ruszył w kierunku szczytu.


Już po niespełna godzinie wędrówki ku wierzchołkom, ujrzał to co skusiło go do szybkiego wypadu.

Obrazek



Piszę tutaj, gdyż nie wiem jak sie będę czuł. Mam niewielki stan podgorączkowy i jeśli tylko zdrowie pozwoli to oczywiście będę z Wami. Przezorny jest jednak zawsze ubezpieczony, a jak wiecie moje "służby" muszą wiedzieć gdzie mnie szukać. ;)

Ślę Wam zatem edelweisskie pozdrowienie! YODEL, YODEL EDELWEISS!

:E :E :E
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Meisande V Gvandoya
Posty: 41
Rejestracja: 03 marca 2022, 18:25

ODZNACZENIA

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Meisande V Gvandoya »

Zdrowia życzę i Pasaka Njema!

Obrazek
Meisande V Gvandoya
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Meisande V Gvandoya pisze: 16 kwietnia 2022, 23:23 Zdrowia życzę i Pasaka Njema!
Serdeczne dzięki! Cokolwiek to znaczy!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Femme Mystere »

Herr Oberhaupt, wraz z drugim Faktotum zadbamy o Edelweiss. Proszę pić ciepłą herbatkę, zostać w pieleszach i wypróbować okładów (podobno skuteczne są z młodych...).
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11639
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 17 kwietnia 2022, 21:24 Herr Oberhaupt, wraz z drugim Faktotum zadbamy o Edelweiss. Proszę pić ciepłą herbatkę, zostać w pieleszach i wypróbować okładów (podobno skuteczne są z młodych...).
Jako, że lewy faktotum chyba również poszedł w góry, a ciepłe herbatki i okłady...pomogły to jestem ponownie. Nie wiem jeszcze czy na 80 czy na 100%, ale jestem. I dziękuję za te instruktaże powrotu do pełni zdrowia!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2693
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Idziesz w góry? (Dział Nieobecności)

Post autor: Femme Mystere »

Herr @Heinz-Werner Grüner jak zawsze nie do zdarcia!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Idziemy w góry!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość