Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Jest takie miejsce w mikroświecie, gdzie każdy bywać chce... By naszą tradycję dotknąć i pieścić każdy dzień. Spojrzeć w lewo i spojrzeć w prawo, a do muzeum ruszyć żwawo. To jedyne miejsce w kotlinie, gdzie zaznamy piękna wyobraźni nie idąc z nikim do miejskiej łaźni...
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Chciałbym zachować "piękno" w szczególnie tak waznym miejscu jakim jest muzeum, dlatego, jeśli uważacie inaczej to proszę także pisać, czasowo ustawiam tutaj wątek organizacyjny.

Osobiście widziałbym, żeby zbiory były w formacie działu zablokowanego, tak by wstawiać tylko rzeczywiste prace. Jeśli ktoś chce zwiedzać to ma prawo napisać nowy wątek, wykorzystywać zdjęcia (jakiekolwiek spójne) obrazów, prowadzić narrację i tak dalej.
Proszę was o opinię czy to dobra droga czy nie. Muzeum w końcu ma mieć charakter pokazowy, a w teorii znamy przypadki, gdzie wszystko ginie pod natłokiem "rozmów",co oczywiste.

Proszę także o informacje jakie cenne zbiory oprócz malarskich i przekazanych nam przez inne nacje doszukaliśmy się w obecnej chwili w Edelweiss. I nie chodzi mi o to by nagle wymyślić 1500 eksponatów, ale może macie jakieś pomysły...
Przychodzi mi też do głowy "ususzona szarotka" Herr Cargalho z pierwszej Lawiny...Nie wiem jednak czy do dobry pomysł.
Ok Czekam na opinię jakie eksponaty i jakie Pawilony tworzymy.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Aha, i jeszcze jedno:
tak:
Obrazek


czy tak:
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Będąc kompletnie szczerym dodanie ramki to dobry pomysł jeżeli ramka nie ujmuje uwagi obrazowi jaki otacza. To chyba właśnie na obrazie powinniśmy się skupiać a nie na ramce.
Więc jeżeli z ramką to bez przesady i żeby było proste.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 18 maja 2022, 12:30 Będąc kompletnie szczerym dodanie ramki to dobry pomysł jeżeli ramka nie ujmuje uwagi obrazowi jaki otacza. To chyba właśnie na obrazie powinniśmy się skupiać a nie na ramce.
Więc jeżeli z ramką to bez przesady i żeby było proste.
Właśnie tak miało być w zamyśle. Na ten moment nie znalazłem żadnej ładnej i nie zajmującej grafiki ramy. Problem w tym, że obrazy są różnych rozmiarów, szczególnie te z Barw Wiosny. Plus za to, że łatwo się generuje i zmienia, ale znalezienie rameczki graniczy z cudem. Ta co wstawiłem jest zdecydowanie za gruba. A nie wiem czy jest sens "ciąć" za każdym razem gdy pojawi się nowy obraz.

Aha. Druga sprawa. Czy powinny w muzeum znaleźć się inne obrazy edelwajskich malarzy z tego konkursu?
Jeśli tak, to czy wszystkie, czy tylko np. za osiągnięcie top10?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 324
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:06

ODZNACZENIA

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Helwetyk »

Heinz-Werner Grüner pisze: 18 maja 2022, 12:25 Czy tak?
Bramka numer trzy: BBCode z ramą (w przypadku dobrze przygotowanego wombo rozmiary powinny być identyczne; podczas kolejnej edycji konkursu już wprowadzę wymóg zgłaszania oryginałów…) tak, aby w razie czego można było wyciągnąć materiał źródłowy).

Heinz-Werner Grüner pisze: 18 maja 2022, 12:49 Aha. Druga sprawa. Czy powinny w muzeum znaleźć się inne obrazy edelwajskich malarzy z tego konkursu?
Jeśli tak, to czy wszystkie, czy tylko np. za osiągnięcie top10?
Oczywiście! Czekam na „Błoto pośniegowe”.
(—) Helwetyk Romański, Dyniowy Padawan
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1488
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 18 maja 2022, 12:49 Aha. Druga sprawa. Czy powinny w muzeum znaleźć się inne obrazy edelwajskich malarzy z tego konkursu?
Jeśli tak, to czy wszystkie, czy tylko np. za osiągnięcie top10?
Dobre pytanie, nie mogę powiedzieć że znam odpowiedź.
Chociaż bardziej bym optował za wyróżnieniem najlepszych prac.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Femme Mystere »

1. Blokowanie obrazów - jestem za.
2. Obrazy Edelweissczyków - proponuję stworzyć dwa rodzaje wystaw. Wystawy stałe z dziełami wyjątkowymi oraz wystawy tymczasowe, jak na przykład w tym roku możemy wywiesić tegoroczne obrazy wszystkich Edelweissczyków.
3. Ramy - mnie podobają się ramy.
4. Inne eksponaty: może wystawa archeologiczna na temat rdzennych mieszkańców Edelweiss? Wyobrażam sobie, że rdzenni mogą mieć nieco odmienną kulturę niż tylko tę z naleciałościami z MAW. Podobałyby mi się jakieś stare wazy, narty, sanki, raki itp.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Helwetyk pisze: 18 maja 2022, 13:00 Bramka numer trzy: BBCode z ramą (w przypadku dobrze przygotowanego wombo rozmiary powinny być identyczne; podczas kolejnej edycji konkursu już wprowadzę wymóg zgłaszania oryginałów…) tak, aby w razie czego można było wyciągnąć materiał źródłowy).
W Edelweiss zdaje się, że nie mamy tego z ramką (przyznam, ze to pierwsze co przyszło mi na myśl), przynajmniej nigdy nie zostało mi to jasno powiedziane. A może było, a nie pamiętam... Ech. Ciężko z moją pamięcią ostatnio. :D
Co do konkursu, to zdecydowanie najlepsza opcja!
Helwetyk pisze: 18 maja 2022, 13:00 Oczywiście! Czekam na „Błoto pośniegowe”.
Też mam sentyment do tego dzieła. Mam jeszcze kilka w zanadrzu, ale to później się doda... :)
Albert Fryderyk de Espada pisze: 18 maja 2022, 13:31 Dobre pytanie, nie mogę powiedzieć że znam odpowiedź.
Chociaż bardziej bym optował za wyróżnieniem najlepszych prac.
Mnie opcja tych najlepszych też się najbardziej podoba. To co idziemy tylko w te wyróżnione na podium, top5 czy top10?
Ja chyba za tą opcją środkową jestem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 18 maja 2022, 13:41 1. Blokowanie obrazów - jestem za.
2. Obrazy Edelweissczyków - proponuję stworzyć dwa rodzaje wystaw. Wystawy stałe z dziełami wyjątkowymi oraz wystawy tymczasowe, jak na przykład w tym roku możemy wywiesić tegoroczne obrazy wszystkich Edelweissczyków.
3. Ramy - mnie podobają się ramy.
4. Inne eksponaty: może wystawa archeologiczna na temat rdzennych mieszkańców Edelweiss? Wyobrażam sobie, że rdzenni mogą mieć nieco odmienną kulturę niż tylko tę z naleciałościami z MAW. Podobałyby mi się jakieś stare wazy, narty, sanki, raki itp.
Ad.1 - Blokowanie obrazów? Nie bardzo rozumiem...
Ad.2 - Świetny pomysł - Czyli może nazwijmy to jakoś...
wystawa stała w Pawilonie Malarzy (może macie jednak inną nazwę? :) )
wystawa sezonowa w Pawilonie O Innej Nazwie... :D

Ad.3 - Ok, ale musiałaby Szanowna szukać tych ram.Ja nie mam na nie cierpliwości. ;)
Ad.4 - Tak! Oczywiscie. Pawilon Rdzennych Edli jak najbardziej!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Nationalmuseum - wątek organizacyjny

Post autor: Horace Richelieu »

Trzeba pomyśleć jeszcze o ochronie, aby nikt nie wpadł na pomysł, aby wprowadzić wątek kobiety/mężczyzny kota z funkcjonariuszem/funkcjonariuszką, których łączy specjalna relacja miłości, nienawiści i profesjonalizmu.
Tak na wszelki wypadek oczywiście. ;) :lol:
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nationalmuseum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości