Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Wśród wysokich Gór Południowych największym miasteczkiem jest Grünerwald. Mieszkańcy to w znacznej części żołnierze i społecznosć związana z branżą militarną. Nie znaczy to, że jest ono smutne i nudne, wręcz przeciwnie. Tętni radosnym życiem z icznymi kawiarniami i wspaniałymi, uśmiechniętymi ludźmi.
Gdy tylko trafisz do dzielnicy mieszkalnej Grindelwald od razu będziesz chciał w niej zamieszkać. Urocze małe kamienniczki, od których wprost nie da się oderwać wzroku.
Awatar użytkownika
Robin von Eisenhut Stempel
Zmarły
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwietnia 2022, 15:21
Lokalizacja: Stadt Edelweiss

OBYWATEL

Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Robin von Eisenhut »

15 maja 1922 roku ulice Grunerwaldu były jak zazwyczaj gwarliwe, stukot żołnierskich butów uderzających w powierzchnię brukowanego gościńca odbijał się szerokim echem począwszy od lokalnego targowiska na Handelsweg aż po Gipfelroute kończąc. W tym uroczym miejscu było coś magicznego a pochodzące z ulic dźwięki były niczym gitarowe crescendo, dynamiczne a jednocześnie wyraziste. Choć była już dwudziesta, wiosenna aura sprzyjała wieczornym aktywnościom lokalnych mieszkańców wędrujących od Edelweiss Kaffe aż na Peterhof Lager kończąc. Skręcając na lewo od lokalnych koszar można dostać się na Arkadenallee. Z kolei na rogu alei znajduje się wąska tradycyjna kamienica, oznaczona numerem 18. Na budynku widać tabliczkę Mietshaus "Schwarze Rose" a poniżej dokładny adres ulicy - Arkadenalle 18.
Obrazek
Kamienica choć na pozór wyglądała na bardzo starą to jednak jej wnętrze było bardzo przestronne, co stwarzało idealne przedpole dla potencjalnych mieszkańców do przygotowania ciekawej a zarazem postępowej aranżacji.
Około godziny 21:30 aleję przemierzał perłowy Delage, którym podróżowało dwoje pasażerów. Młodszy z nich ubrany w skórzane rękawice oraz ciemnobeżową marynarkę prowadził pojazd, z kolei jego współtowarzysz starszy mężczyzna o śnieżnobiałych włosach, ubrany był w szarą kamizelkę oraz cylindryczne okulary.

- Herr Eisenhut, jesteśmy na miejscu Grunerwald niedaleko koszar lecz na obrzeżach miasta, tak jak Pan kazał .. w sumie to dobrze obmyśliłem niedaleko jest Peterhoff Lagger a po drugiej stronie Edelweiss Kaffe *pokazuje niezdarnie palcem dostrzegalne punktu na horyzoncie * Podobno Frau @Isabella Swann robi przepyszniutką kawę a jej wypieki są naprawdę pierwszorzędne!
- Z kolei @Piotr Romanow ! Ah dużo by gadać lokalni mówią że sprowadził specjalną odmianę chmielu dla swojego tajnego lagera, podobno taki mocny że na nim wszystkie probierze skalują! Nie mogę się doczekać, aż będę miał okazję osobiście go spróbować *na twarzy Luki dostrzegalne było wyraźne podekscytowanie, znalezienie miejsca po kilku latach tułaczki było czymś czego ten człowiek potrzebował *
- Prawie bym zapomniał! Podobno w mieści siedzibę ma również Atlas Aeronautic oddział w Edelweiss być może fajnie byłoby odwiedzić @Albert Fryderyk de Espada, ponoć ostatnia premiera samolotu zrobiła prawdziwą furorę a słyszałeś że tego haupta tak oberhaupta porwać zakonnice chciały ?
Robin uśmiechnął się kręcąc głową z niedowierzaniem a następnie spojrzał na kamienicę od góry do dołu. Jego uwagę zwróciła mała rzeźbiona czarna róża, znajdująca się u zwieńczenia dachu - gdyż przypominała mu o jego rodzinnych stronach.
Obrazek
- Eh! Luka masz rację podoba mi się tutaj, poświęcimy trochę majątku na renowację ale coś czuje że w końcu to miejsca będziemy mogli nazwać naszym domem.
- Herr Eisenhut a co z bankiem, będzie Pan dojeżdżał ?
- Tak oto się nie martw, nie zaniedbam swoich obowiązków zwłaszcza że w najbliższym czasie bank planuje otwarcie menni.. *mężczyzna przerwał zdając sobie sprawę, iż nie powinien wyjawiać najbliższych planów zarządu*
- Właśnie, właśnie jeszcze jedna rzecz tak wpadłem na pomysł bo widzi Pan wszyscy kupują do domów te pianina i Pan w sumie takiego nie miał, no bo ten w sumie mieć Pan nie mógł bo Delażkiem byśmy tego nie dźwignęli no i ten tak sobie pomyślałem *starszy mężczyzna drapał się po brodzie * że ten no może opłacę transport z Rotterdamu!? No ten ja wiem że mało środków ale tak sobie pomyślałem że Pan bez pianina to w sumie też tak bez ręki jakby, gniewa się nie na mnie Pan!? No i jeszcze przysłali z domu portret kuzynki Rosalie
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=m6Jm34N8hv8[/youtube]
Młodszy mężczyzna poczerwieniał jednakże myśl o chwili relaksu przy pianinie momentalnie stonowała gwałtownie wywołane emocje.
- Luka wypadałoby zatem starym zwyczajem, zapoznać się z sąsiadami a wiesz co to oznacza! - Parapetówkę! ślij konie, szykuj wino, a po drodze skocz na pocztę trzeba nadać telegram:
@Heinz-Werner Grüner
@Isabella Swann
@Femme Mystere
@Joachim Cargalho
@Horace Richelieu
@Piotr Romanow
@Albert Fryderyk de Espada
@Sophie
@Fatima Marcjan-Chojnacka
@Kurt Wagner
Obrazek
Mit freundlichen Grüßen
/-/ Robin von Eisenhut, Bankdirektor bei der Edelweiss Nationel Bank
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Sophie »

Sophie postanowiła udać się na parapetówkę, na którą zaproszenie od Herr Robina otrzymała. Weszła do mieszkania jednak lekko spóźniona, tak, jak miała to w zwyczaju robić. Na tę uroczystość ubrała wygodną "sukienkę", taką, aby tamczenie trudności żadnek nie sprawiało.
Obrazek
Witam wszystkich serdecznie!-rzekła wchodząc w progi Herr Robina. Znala tutaj wiele osób, ale samego organizatora nie do końca.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Horace Richelieu »

-Czy tu mowa o samolotach pełnych terrorystów? - pewien mężczyzna zawołał żartobliwie od progu, po czym lekko pukając uchylił drzwi by pokazać się wszystkim znajdującym się w środku.
Z uśmiechem na twarzy i z pakunkiem na rękach w progu stał sam oberhaupt Grüner. Nie wiadomo w jaki sposób się tutaj znalazł i skąd wiedział o wydarzeniu na Arkadenallee 18, ale tylko sobie znanym sposobem "wprosił" się na parapetówkę.
- To jak mogę wejść? - Zapytał, widząc lekkie zmieszanie w oczach gospodarza - Postaram się za bardzo nie przeszkadzać - żartował dalej...
Zapraszamy do środka drogiego Szefa! Akurat dzisiaj co będzie wybuchać to szampan, gdy korek wybije!
Śmieję się delikatnie, gustując w swoim kawalerze i drinkiem od @Robin von Eisenhut, gdy Olubayo nalewała dwa piwa do różnych szklanek. Zwrócił się do @Joachim Cargalho, gdy napił się Kawalera Richelieu, z dużym uśmiechem
Słód żytni, przyjacielu. W dodatku chmiel dodaje posmaku ziół, a lagierowanie dodaje słodkawości. To pił nasz przyjaciel Szef!
Gdy Sophie weszła, do akurat Olubayo nalała dwa kieliszki. Dla @Heinz-Werner Grüner podała "Orańskiego Hrabiego", a dla Sophie "Wiśnia Księżniczki"
Zapraszamy, zapraszamy! Przyjęcie się rozgrzewa!
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

-Likoria? Nie pamiętam nazwy, ale dziekuję. Jak od Frau von Hohenburg to na pewno jest najwyższych lotów - Grüner zaczął się zastanawiać czy on czasem też jednak nie otrzymał kiedyś tego trunku, był niemalże pewny, ale nie miał pewności co się stało z zawartością butelki.
-Ja w zasadzie także przyszedłem z małym poczęstunkiem. Po drodze zaszedłem do Molkerei i zakupiłem kilka rodzajów serów, a ze "spiżarni" z Der Sitz wyciągnąłem całkiem smacznego 10-cioletniego schnappsa. W sumie jest on bez nazwy ale może nazwiemy go Herr Robin? Co Szanowny na to? - Oberhaupt aż się podniósł, ówczesnie najpewniej siedząc, mówił rozentuzjazmowany.
-Dopiszę do listy zadań - krzyknął i uśmiechnął się, wpisując to do swojego kajeciku...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robin von Eisenhut Stempel
Zmarły
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwietnia 2022, 15:21
Lokalizacja: Stadt Edelweiss

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Robin von Eisenhut »

Joachim Cargalho pisze: 19 maja 2022, 20:59 Gdy @Horace Richelieu wyjął piwo z jego browaru, Cargalho z uwagą obejrzał butelkę i ze skupieniem przyglądał się etykiecie.
- Hmm, o tym piwie chyba książka napisana przez @Heinz-Werner Grüner chyba nic nie wspominała. To w sumie chyba dopiero świeża produkcja, co? - zapytał i z przyjemnością skosztował trunku.
- Bardzo dobre! Co to za smak? - dopytywał.

I dalej kontynuował też rozmowę z @Robin von Eisenhut choć sam zastanawiał się jak może skupiać się na kilku wątkach jednocześnie.
- Skoro zostałeś przydzielony do lotników, to w takim razie dokonali bardzo dobrego wyboru! Ja to będę saperem - pochwalił się swoim przydziałem - Już nie mogę się doczekać pierwszej miny, którą będę musiał rozbroić.

Kiedy Robin podchodził do stolika z alkoholem i nalewał kolejnego trunku, Joachim spojrzał ukradkiem na butelkę ledwo co otworzonego piwa i tylko wzruszył ramionami - niech lepiej czym prędzej przychodzą następni goście, bo kto to wszystko wypije - pomyślał sobie. Później spróbował trunku, którym został poczęstowany.
- A co do banku - kontynuował rozmowę - to masz jakieś konkretne pomysły na jego dalszą działalność?
Widzisz Joachimie *w tym miejscu Robin obniżył głos mówiąc prawie szeptem @Joachim Cargalho * już niedługo w Edelweiss będzie pierwsza mennica narodowa. Będziemy wypuszczali limitowane złote Klubeki, jednakże na szczegóły będziesz musiał jeszcze troszeczkę zaczekać. Po tej aferze z rotryjskimi zakonnicami bank wprowadził odpowiednie środki bezpieczeństwa - normalnie w habicie nie przejdziesz, nie ma szans *opowiadał z pełną powagą Robin*
@Sophie Dobry wieczór Sophie! Witam Cię serdecznie w moich skromnych progach, dziękuję Ci serdecznie za przybycie! Nie mogę się powstrzymać ale muszę skomentować twoją kreację wyglądasz naprawdę wyjątkowo! Zresztą czego można oczekiwać od projektanta mody tej klasy, mieć przyjemność oglądać Pani wczorajszy pokaz mody to prawdziwe wyróżnienie *powiedział z uśmiechem na twarzy* Wejdź do środka część gości już się pojawiła, kurtuazyjnie wskazując na honorowe miejsce przy stole obok @Heinz-Werner Grüner. Korzystając z okazji zapytam jak wrażenia po wczorajszym pokazie? - zapytał odsuwając krzesło Sophie.
Mit freundlichen Grüßen
/-/ Robin von Eisenhut, Bankdirektor bei der Edelweiss Nationel Bank
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

@Sophie
Nie trudno było przewidzieć, że skoro pojawi się niewiasta o tak zacnych kształtach to zwróci to uwagę nie jednego, nie dwóch, a wszystkich mężczyzn. Nie inaczej było też z osobą oberhaupta. Doceniał kobiety, które wiedziały jak się ubrać, by zaskoczyć. I tym razem właśnie dokonała tego, zazwyczaj skromna, Fraulein Sophie. Heinz przez chwilę aż zaniemówił, odprowadzając wzrokiem kołyszące biodra panny von Anhalt. W końcu się ogarnął i kontynuował rozmowę o wyższości trunków edelweisskich nad lumeryjskimi z Herr @Horace Richelieu .
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robin von Eisenhut Stempel
Zmarły
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwietnia 2022, 15:21
Lokalizacja: Stadt Edelweiss

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Robin von Eisenhut »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 maja 2022, 21:24 -Likoria? Nie pamiętam nazwy, ale dziekuję. Jak od Frau von Hohenburg to na pewno jest najwyższych lotów - Grüner zaczął się zastanawiać czy on czasem też jednak nie otrzymał kiedyś tego trunku, był niemalże pewny, ale nie miał pewności co się stało z zawartością butelki.
-Ja w zasadzie także przyszedłem z małym poczęstunkiem. Po drodze zaszedłem do Molkerei i zakupiłem kilka rodzajów serów, a ze "spiżarni" z Der Sitz wyciągnąłem całkiem smacznego 10-cioletniego schnappsa. W sumie jest on bez nazwy ale może nazwiemy go Herr Robin? Co Szanowny na to? - Oberhaupt aż się podniósł, ówczesnie najpewniej siedząc, mówił rozentuzjazmowany.
-Dopiszę do listy zadań - krzyknął i uśmiechnął się, wpisując to do swojego kajeciku...
Robin zaintrygowany podarkiem przyniesionym przez @Heinz-Werner Grüner, dokładnie przestudiował zawartość butelki po czym odrzekł.
- Hmm bardzo klarowny trunek, prawdopodobnie pierwszorzędny schnaps i w dodatku 10-letni! Oberhaupcie jednak decyzję co do jego nazwy pozostawiam wam! Chociaż z drugiej strony chyba nie ma jeszcze w polinie alkoholów wysokoprocentowych, których nazwa powiązana jest z moim imieniem! *Robin z uśmiechem na twarzy poklepał oberhaupta po ramieniu, następnie krążąc po salonie sprawdzał czy gościom nie brakuje jedzenia tudzież napitku. *
Mit freundlichen Grüßen
/-/ Robin von Eisenhut, Bankdirektor bei der Edelweiss Nationel Bank
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Sophie »

Robin von Eisenhut pisze: 19 maja 2022, 21:25
Joachim Cargalho pisze: 19 maja 2022, 20:59 Gdy @Horace Richelieu wyjął piwo z jego browaru, Cargalho z uwagą obejrzał butelkę i ze skupieniem przyglądał się etykiecie.
- Hmm, o tym piwie chyba książka napisana przez @Heinz-Werner Grüner chyba nic nie wspominała. To w sumie chyba dopiero świeża produkcja, co? - zapytał i z przyjemnością skosztował trunku.
- Bardzo dobre! Co to za smak? - dopytywał.

I dalej kontynuował też rozmowę z @Robin von Eisenhut choć sam zastanawiał się jak może skupiać się na kilku wątkach jednocześnie.
- Skoro zostałeś przydzielony do lotników, to w takim razie dokonali bardzo dobrego wyboru! Ja to będę saperem - pochwalił się swoim przydziałem - Już nie mogę się doczekać pierwszej miny, którą będę musiał rozbroić.

Kiedy Robin podchodził do stolika z alkoholem i nalewał kolejnego trunku, Joachim spojrzał ukradkiem na butelkę ledwo co otworzonego piwa i tylko wzruszył ramionami - niech lepiej czym prędzej przychodzą następni goście, bo kto to wszystko wypije - pomyślał sobie. Później spróbował trunku, którym został poczęstowany.
- A co do banku - kontynuował rozmowę - to masz jakieś konkretne pomysły na jego dalszą działalność?
Widzisz Joachimie *w tym miejscu Robin obniżył głos mówiąc prawie szeptem @Joachim Cargalho * już niedługo w Edelweiss będzie pierwsza mennica narodowa. Będziemy wypuszczali limitowane złote Klubeki, jednakże na szczegóły będziesz musiał jeszcze troszeczkę zaczekać. Po tej aferze z rotryjskimi zakonnicami bank wprowadził odpowiednie środki bezpieczeństwa - normalnie w habicie nie przejdziesz, nie ma szans *opowiadał z pełną powagą Robin*
@Sophie Dobry wieczór Sophie! Witam Cię serdecznie w moich skromnych progach, dziękuję Ci serdecznie za przybycie! Nie mogę się powstrzymać ale muszę skomentować twoją kreację wyglądasz naprawdę wyjątkowo! Zresztą czego można oczekiwać od projektanta mody tej klasy, mieć przyjemność oglądać Pani wczorajszy pokaz mody to prawdziwe wyróżnienie *powiedział z uśmiechem na twarzy* Wejdź do środka część gości już się pojawiła, kurtuazyjnie wskazując na honorowe miejsce przy stole obok @Heinz-Werner Grüner. Korzystając z okazji zapytam jak wrażenia po wczorajszym pokazie? - zapytał odsuwając krzesło Sophie.
Sophie bardzo ucieszyła się z miłego przyjęcia przez Herr Robina. Weszła czym prędzej do środka i spoglądała w stronę mówcy. Lekko speszyła się przy okazji oceny jej wyglądu, a następnie rzekła do Robina:
Cóż. Nie jestem jakąś sławną projektantką. W tym pomieszczeniu jest zapewne więcej sławnych osób niż organizowanych przeze mnie pokazów mody.*Zaśmiała się lekko Sophie*-po tej wypowiedzi kierowała się do wyznaczonego miejsca. Lekko zawstydzona tym, że została wyekspansowana tak honorowym miejscem u boku samego Oberhaupta usiadła przy stole.
Wyglądamy jak para-powiedziała żartem do Herr Heinza. Chciała lekko się odstresować, więc wzięła niewielki łyk wina.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Horace Richelieu »

Horace Richelieu na chłodno się uśmiechnął, dopijając swego lagera "kawaler Richelieu", po czym odrzekł @Heinz-Werner Grüner
Nie ma co się dyskutować "wyższości piwa jakiegoś od któregoś", drogi Heinzie. Powinnyśmy się nimi cieszyć jak winem, gdyż piwo oznacza gościnność i świeżość- to tak, jakbyśmy niszczyli razem rodzinę piwną.
Ukłonił się dla Sophie, po czym odszedł, aby nie przeszkadzać w rozmowie. Rozmawia na boku z Olubayo.
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 19 maja 2022, 21:33 Wyglądamy jak para-powiedziała żartem do Herr Heinza. Chciała lekko się odstresować, więc wzięła niewielki łyk wina.
-A to chyba dobrze Ma'am, czyż nie? - uśmiechnął się najbardziej czarująco jak umiał, po czym rzekł.
-Na zdrowie! Proszę się nie krępować - gdy Sophie wypiła zawartość kieliszka Heinz dolał jej bez pytania, to samo uczynił wszystkim w sąsiedztwie... Po czym kontynował dalej rozmowę z @Horace Richelieu
-Szanowny się nie obrazi, ale ja jednak wolę nasze lokalne. Smaków ci u nas tyle, że człowiek nie wie od czego zacząć. Oczywiscie skuszę się i spróbuję tego lumeryjskiego, ale jak mówię, lokalny patriotyzm wygrywa u mnie zawsze. - tłumaczył się ze swoich wyborów...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mietshaus "Schwarze Rose" - Arkadenallee 18

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 maja 2022, 22:09
Sophie pisze: 19 maja 2022, 21:33 Wyglądamy jak para-powiedziała żartem do Herr Heinza. Chciała lekko się odstresować, więc wzięła niewielki łyk wina.
-A to chyba dobrze Ma'am, czyż nie? - uśmiechnął się najbardziej czarująco jak umiał.
No nie wiem czy taki amant jak pan chciałby wolądować na okładkach pisemek ploteczkowych. I te nagłówki "Oberhaut Werner-Grüner nie takim amantem jakby mogło się wydawać"-odpowiedziała swojemu rozmówcy Sophie, już rozluźniona niewielką dawką alkoholu.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grindelwald Mietshäuser - strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość