Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

W tym miejscu wszyscy dyplomaci zagraniczni mogą składac prośby, wnioski, zażalenia i inne nie cierpiące zwłoki zapytania.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 09:27 Nie ma problemu. To też nie jest zobowiązujące. Używanie "skrótu" ma służyć tylko zabawie, a nie waśniom.
My oczywiście nie chcemy w żaden sposób się kłócić, tylko jednak preferujemy skrót RSC do międzynarodowego użycia. Natomiast tak jak Tow. Przewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Włodzimierz Molotin stwierdził, pomyślimy jeszcze nad potencjalnymi skrótami i nad "RSC", być może zasięgniemy również decyzji Obywateli Republiki Socjalistycznej Czesnoradu i postaramy się ostateczną decyzję napisać.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 05 czerwca 2022, 11:15
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 09:27 Nie ma problemu. To też nie jest zobowiązujące. Używanie "skrótu" ma służyć tylko zabawie, a nie waśniom.
My oczywiście nie chcemy w żaden sposób się kłócić, tylko jednak preferujemy skrót RSC do międzynarodowego użycia. Natomiast tak jak Tow. Przewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Włodzimierz Molotin stwierdził, pomyślimy jeszcze nad potencjalnymi skrótami i nad "RSC", być może zasięgniemy również decyzji Obywateli Republiki Socjalistycznej Czesnoradu i postaramy się ostateczną decyzję napisać.
Mimo wszystko proszę podczas "porad" napomknąć, że zwyczajowo w skrótach używamy skrótu od członu nazwy państwa, nie od ustroju. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 20:46 Mimo wszystko proszę podczas "porad" napomknąć, że zwyczajowo w skrótach używamy skrótu od członu nazwy państwa, nie od ustroju. ;)
Ja to przynajmniej zdążyłem zauważyć, natomiast to w sumie zależeć będzie teraz od większości w Radzie i w Czesnoradzie oraz od decyzji głowy państwa. 👍
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 05 czerwca 2022, 20:58
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 20:46 Mimo wszystko proszę podczas "porad" napomknąć, że zwyczajowo w skrótach używamy skrótu od członu nazwy państwa, nie od ustroju. ;)
Ja to przynajmniej zdążyłem zauważyć, natomiast to w sumie zależeć będzie teraz od większości w Radzie i w Czesnoradzie oraz od decyzji głowy państwa. 👍
Swoją drogą, nie wiem kto wymyślił, ale nazwwa jest dla mnie "w pytkę" (znaczy się fajnusieńka ;) ).
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 21:15 Swoją drogą, nie wiem kto wymyślił, ale nazwwa jest dla mnie "w pytkę" (znaczy się fajnusieńka ;) ).
Nazwa "Czesnorad" była wymyślana przeze mnie i Tow. Molotina. Trochę czasu zeszło nam na wymyślanie jej i próbowaliśmy to robić metodą eliminacji. Dla przykładu próbowaliśmy ustalić stałe elementy nazwy, które na pewno musiały się znaleźć w niej. Oczywiście zanim też stworzyliśmy ostatecznie "Czesnorad", to z dwa dni około zeszły nam na ostateczną nazwę. :)
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Isabella Swann »

Ale czas i tak został opłacony bardzo dobrą nazwą i wpadająca w ucho.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Robert Drenin »

Isabella Swann pisze: 05 czerwca 2022, 22:04 Ale czas i tak został opłacony bardzo dobrą nazwą i wpadająca w ucho.
Jak widać na to wyszło i cieszę się, że nazwa naszego kraju zatem jest mile brzmiąca.
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Sophie »

Heinz-Werner Grüner pisze: 03 czerwca 2022, 20:50
Sophie pisze: 03 czerwca 2022, 20:38
Heinz-Werner Grüner pisze: 03 czerwca 2022, 13:35 XRP - Mecenat Xorphii
Lofciam!! <3
Będzie trzeba w końcu ogarnąć Xorphię
W zasadzie lista opiera się na przynależnosciach państwowych z ostatnich dwóch lat, jakie ustaliłem bez tych co trwały w nicosci z tydzień.
W sumie to powoli zaczynam Nowe Porządki. Tylko nie wiem jak to jeszcze będzie wyglądało
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11877
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robert Drenin pisze: 05 czerwca 2022, 21:55
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 21:15 Swoją drogą, nie wiem kto wymyślił, ale nazwwa jest dla mnie "w pytkę" (znaczy się fajnusieńka ;) ).
Nazwa "Czesnorad" była wymyślana przeze mnie i Tow. Molotina. Trochę czasu zeszło nam na wymyślanie jej i próbowaliśmy to robić metodą eliminacji. Dla przykładu próbowaliśmy ustalić stałe elementy nazwy, które na pewno musiały się znaleźć w niej. Oczywiście zanim też stworzyliśmy ostatecznie "Czesnorad", to z dwa dni około zeszły nam na ostateczną nazwę. :)
Szanuję. A czy da się Kamerad namówić na opowieść o czym świadczą słowa: Czesny i rad?

Sophie pisze: 05 czerwca 2022, 22:10 W sumie to powoli zaczynam Nowe Porządki. Tylko nie wiem jak to jeszcze będzie wyglądało
Fraulein von Anhalt, czy to dobra droga? Nie żebym zniechęcał, ale pamiętam poprzedni "ekscesy" xorphijskie. Czy to jest Szanownej potrzebne?
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Biuletyn Nazw Państw w systemie micro-3.

Post autor: Robert Drenin »

Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 22:19
Robert Drenin pisze: 05 czerwca 2022, 21:55
Heinz-Werner Grüner pisze: 05 czerwca 2022, 21:15 Swoją drogą, nie wiem kto wymyślił, ale nazwwa jest dla mnie "w pytkę" (znaczy się fajnusieńka ;) ).
Nazwa "Czesnorad" była wymyślana przeze mnie i Tow. Molotina. Trochę czasu zeszło nam na wymyślanie jej i próbowaliśmy to robić metodą eliminacji. Dla przykładu próbowaliśmy ustalić stałe elementy nazwy, które na pewno musiały się znaleźć w niej. Oczywiście zanim też stworzyliśmy ostatecznie "Czesnorad", to z dwa dni około zeszły nam na ostateczną nazwę. :)
Szanuję. A czy da się Kamerad namówić na opowieść o czym świadczą słowa: Czesny i rad?
Nie ukrywam, że przynajmniej słowo "Czesny" w nazewnictwie naszego kraju jest kompletną losowością i słowo to powstało tak samo z siebie, kiedy próbowaliśmy dopasowywać odpowiednie litery właśnie z używanej przez nas metody eliminacji. Jednakże w celach narracyjnych właśnie zastanawiałem się nad tym, skąd mogłaby się wziąć etymologia słowa "Czesnorad", a zwłaszcza właśnie słowo "Czesny". Natomiast człon "Rad" już nie jest przypadkowy i tu wzorowaliśmy się na ZSRR. Mianowicie "Radziecki" bierze swój początek od "Soviet", czyli "Rada" z rosyjskiego. Stąd człon "Rad", który ma właśnie oznaczać "Radę".
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Departament Dyplomatyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość