Wohnung Nr. 10

Wśród wysokich Gór Południowych największym miasteczkiem jest Grünerwald. Mieszkańcy to w znacznej części żołnierze i społecznosć związana z branżą militarną. Nie znaczy to, że jest ono smutne i nudne, wręcz przeciwnie. Tętni radosnym życiem z icznymi kawiarniami i wspaniałymi, uśmiechniętymi ludźmi.
Gdy tylko trafisz do dzielnicy mieszkalnej Grindelwald od razu będziesz chciał w niej zamieszkać. Urocze małe kamienniczki, od których wprost nie da się oderwać wzroku.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Wohnung Nr. 10

Post autor: Piotr Romanow »

Romanow od kiedy zamieszkał w Edelweiss rozglądał się za swoim mieszkaniem. Nie interesowała go główna metropolia, a raczej chciał swe maleńkie lokum mieć w mieście, które nikomu nie przyjdzie do głowy, że może zostać wybrane przez dawnego arystokratę. Zubożały szlachcic wybrał właśnie Grünerwald, który przypominał mu dzieciństwo, gdy wychowywał się na carskim dworze. Wszędzie żołnierze, jednostki wojskowe i mili uśmiechnięci ludzie. Gdy tylko dostał informację od Oberhaupta @Heinz-Werner Grüner, od razu postanowił się wprowadzić. Mieszkanie było skromne, a także meble nie były pierwszej młodości, chociaż i to nie przeszkadzało Piotrowi. Odziedziczone mieszkanie po poprzedniej rodzinie bardzo mu się podobało.
Obrazek
W jednym z pomieszczeń zauważył fortepian i od razu uznał, że to świetna chwila, aby zagrać coś z piosenek, które miał okazję usłyszeć jeszcze na carskim dworze.
Obrazek
(realowo się uczyłem chociaż już nie pamiętam jak zagrać)

Awatar użytkownika
Benjamin Stempel
Posty: 110
Rejestracja: 01 marca 2022, 23:00

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Benjamin »

Piotr Romanow pisze: 17 czerwca 2022, 00:09 O nie! Ślubu w tym mieszkaniu nie weźmiecie. Herr Oberhaupt, z całym szacunkiem, ale prosiłbym, aby dalsze zalecanie się do Frau Fatimy odbyło się poza murami tego dobytku.
No weź ojciec, my im udzielimy a za kilka lat okaże się, że nielegalnie bo nie mamy uprawnień :karo:
(—) Benjamin (Benji) Romanow
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Benji Rockwell pisze: 17 czerwca 2022, 08:43
Piotr Romanow pisze: 17 czerwca 2022, 00:09 O nie! Ślubu w tym mieszkaniu nie weźmiecie. Herr Oberhaupt, z całym szacunkiem, ale prosiłbym, aby dalsze zalecanie się do Frau Fatimy odbyło się poza murami tego dobytku.
No weź ojciec, my im udzielimy a za kilka lat okaże się, że nielegalnie bo nie mamy uprawnień :karo:
Spokojnie. Ja o czym innym chciałem sobie z Frau Fatimą popisać i się udało. Jestem jeszcze na tyle rozważny, że nie opiszemy tego na forum. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Piotr Romanow pisze: 17 czerwca 2022, 00:09 O nie! Ślubu w tym mieszkaniu nie weźmiecie. Herr Oberhaupt, z całym szacunkiem, ale prosiłbym, aby dalsze zalecanie się do Frau Fatimy odbyło się poza murami tego dobytku.
Masz gniazdko miłości :lol:
Heinz-Werner Grüner pisze: 17 czerwca 2022, 09:52 Spokojnie. Ja o czym innym chciałem sobie z Frau Fatimą popisać i się udało. Jestem jeszcze na tyle rozważny, że nie opiszemy tego na forum. :D
Nie mogą się dowiedzieć co się działo.. ściśle tajne :lol:
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 17 czerwca 2022, 10:49 Nie mogą się dowiedzieć co się działo.. ściśle tajne
Ja nic nie powiedziałem.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Piotr Romanow »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 17 czerwca 2022, 10:49
Masz gniazdko miłości :lol:
Dom zakochany w Edelweiss, jak dostanę w końcu coś większego niżeli malutkie mieszkanko, to przyrzekam że jako Oberstamm des Grünerwald, uczynię z tego domu muzeum miłości i sztuki romantycznej. :karo
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11787
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Piotr Romanow pisze: 17 czerwca 2022, 16:24
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 17 czerwca 2022, 10:49
Masz gniazdko miłości :lol:
Dom zakochany w Edelweiss, jak dostanę w końcu coś większego niżeli malutkie mieszkanko, to przyrzekam że jako Oberstamm des Grünerwald, uczynię z tego domu muzeum miłości i sztuki romantycznej. :karo
Już niedługo, Herr Romanow, już niedługo!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Piotr Romanow »

Piotr przyjechał na chwilę do domu, głównie po to, żeby powiesić swój herb Rodowy na jednej ze ścian.

Obrazek
Nareszcie wisi tam gdzie jego miejsce. - spojrzał się z zachwytem Romanow. - Oby z czasem się wzbogacił o nowe elementy.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Piotr Romanow »

Piotrek po całej operacji, którą prowadził wraz z siłami zbrojnymi postanowił trochę odpocząć, a przynajmniej weekend przed pracą. Miał on już dość upałów, które go powitały w Sandżaku, a także stęsknił się za swoją wybranką serca.

Gdy wszedł tylko do mieszkania odwiesił marynarkę na wieszak, usiadł na krześle i zaczął ściągać oficerki, które tak bardzo lubił nosić. Rzucił aktówkę z dokumentami na fortepian po czym udał się do kuchni, żeby zrobić swoją ulubioną herbatę, ostatnio przestał ją też słodzić... Chyba Edeliebe namieszało mu w głowie.

Wyszedł na balkon i szepnął sobie pod nosem. - Oh, droga @Sophie, kiedy znów się zobaczymy.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Piotr Romanow »

Romanow siedział spokojnie w domu, aż trafił do niego list od @Sophie. Ten stojąc w drzwiach powąchał kopertę, która była spryskana nieziemskimi damskimi perfumami i od razu zabrał się żeby przeczytać list od swej lubej.

Usiadł w salonie paląc papierosa, uśmiechnięty od ucha do ucha czytał to co pisała do niego wybranka serca. Piotr już dawno nie był tak szczęśliwy, dlatego postanowił wysłać list do ukochanej.
Najsłodsza Sophie,
Wróciłem do domu po wykonywaniu obowiązków służbowych. Wziąłem cały weekend wolny, jeżeli chcesz się tylko spotkać adres i miasto znasz. Chciałbym móc się objąć i zapomnieć na chwilę o całym świecie moja droga... Nie wiesz nawet jaki ból sprawia mi ta tak długa rozłąka. Mam nadzieję, że już niedługo się spotkamy i nie będę musiał czuć zapachu Twych perfum z kopert, a z Twej szyi.
Twój Piotr
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Wohnung Nr. 10

Post autor: Piotr Romanow »

Rodzinna herbata u Romanowów

Czas leci, a bycie dobrym Ojcem to jedno z najważniejszych zadań każdej dobrej głowy rodu. Oczywiście nie umniejsza to Dziadkom, Matką, Babką czy Prababką, nie mniej jest to wyznacznikiem dobrego i twardego trzonu rodowego. Był to typowy letni dzień, gdy Piotr postanowił zaprosić do swojego mieszkania, swą ukochaną @Sophie, a także @Benji Rockwell, z którymi zamierzał wypić herbatę i porozmawiać o tym jak się czują. Naglił też czas, bowiem musiał się on powoli zaczynać pakować do wyjazdu na poligon ze swymi żołnierzami.


Obrazek


Woda wrzała, a Romanow oczekiwał gości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grindelwald Mietshäuser - strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości