Dziennik Młodego Lekarza

W Dolinie dbamy o schorowanych. W górskich klimatach łatwo o złamanie kończyn czy odmrożenia podczas wypraw górskich, lawin śnieżnych trwających kilka dni, tygodni czy nawet lat. Od czego jednak mamy znamienitych fachowców w dziedzinie medycyny mikroświatowej...
W tym miejscu każdy z nas będzie dogorywał swoich ostatnich chwil, ale i w każdej chwili "dokona objawienia podczas podróży z dalekiej wyprawy... górskiej
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Isabella Swann »

Stadt Edelweiss, dnia 09/07/1922

Poprzednia noc spokojna, przyjęliśmy tylko jedną osobę na oddział ratunkowy. Kobieta, lat 29 z podejrzeniem złamania przedramienia. Po prześwietleniu przedramienia, ustaliliśmy złamanie kości łokciowej w 2/3 długości. Podaliśmy środek znieczulający (chloroform) oraz ustawiłem kości w właściwym ułożeniu. Po czym założyłem opatrunek łupkowy i mocno związałem. Po czym ponownie prześwietliliśmy przedramię w celu sprawdzenia poprawności terapii. Pacjenta została na noc, a z rana została wypisana do domu, z zaleceniem kontroli za 4 tygodnie.
(-) August Wilhelm Neumann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Isabella Swann »

Stadt Edelweiss, dnia 10/07/1922

Nic się nie działo na oddziale
(-) August Wilhelm Neumann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Isabella Swann »

Stadt Edelweiss, dnia 11/07/1922

Ostatnia noc była bardzo ciekawa. Otóż na oddział przyjęliśmy herr @Joachim Cargalho z możliwym stresem pourazowym (fachowo stres posaperski) prawdopodobnie związany z jego wcześniejszą służbą wojskową. Objawił się on rozdwojeniem osobowości na krótki czas. Zauważył to i zgłosił się z pacjentem herr Oberhaupt @Heinz-Werner Grüner. Pacjent przyszedł z obtarciami na twarzy - najprawdopodobniej to zadrapania po jego własnych paznokciach, oraz licznych siniakach na rękach i nogach. Z pacjentem została przeprowadzona rozmowa lekarska . Podczas niej pacjent ukazał obie swoje postacie - które doprowadziły go do stanu w jakim się zgłosił. Pierwsza osobowość jest bardziej łagodna i przyjazna dla otoczenia, druga stwarza zagrożenie dla otoczenia. Po zastosowaniu terapii farmakologicznej i obserwacji całonocnej pacjenta wypisano do domu z zapisanymi lekami i dawkami w jakich przyjmować. Ma zgłaszać się do lekarza co 3 dni na konsultacje psychiatryczną. Gdyby stan się pogorszył wymaganie będzie zastosowanie terapii elektrowstrząsów. Na chwilę obecną jest to ostateczność.
(-)August Wilhelm Neumann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Notka znaleziona w korytarzu:
Panie doktórze, czy macie zielone słonie na oddziale?
Myśmy kcieli się pobawić w coś, ale nam nie kazali
Podpisano
oberchałpt Cargalio
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Isabella Swann »

Stadt Edelweiss, dnia 12/07/1922

Ostatni nocny dyżur był pełen pracy. Po ostatnich ćwiczeniach saperskich w okolicy Der Sitz przyszło do nas kilku saperów z mniejszymi bądź większymi obrażeniami do opatrzenia.

U herr @Joachim Cargalho została przeprowadzona operacja przyszycia urwanej lewejvkończyny górnej. Asystowałem szanownej @Isabella Swann w tej procedurze na sali operacyjnej. Wszystkie nerwy oraz naczynia krwionośne zostały dobrze zespolone. Nie powinna pozostać duża blizna wzdłuż barku. Rano na obchodzie, herr Cargalho był wstanie poruszać palcami z wyraźnym bólem - co jest dobrą oznaką, nie ma opuchlizny oraz widoków martwicy tkanki. Nie zauważyłem również zwiększonego zaczerwienienia skóry świadczącego o stanie zapalnym. Rana pachnie metalicznym zapachem krwi, więc nie rozwija się żadne na chwilę obecną zapalenie.

Obrazek

Pozostałym saperom również zostały przyszyte urwane części kończyn górnych, jednak w mniejszym zakresie niż herr Cargalho. Reszta osób przybyłych do szpitala na dyżur została opatrzona i zatrzymana na noc na obserwację. Ponieważ mieli oni lekkie obrażenia. Z rana po obchodzie wypisani do domu.
(-) August Wilhelm Neumann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3916
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Joachim Cargalho »

Cargalho z wielką ufnością poddał się zabiegowi, a gdy już na drugi dzień dało się zauważyć wspaniałe efekty pracy edelweisskich medyków, nie umiał wyrazić słów wdzięczności.
Rzucił tylko głupio:

Teraz bez strachu mogę zakładać się, iż "dałbym sobie rękę uciąć, że..." bo wiem, że zawsze przywrócicie mi ją na swoje miejsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Tak patrzę na to zdjęcie i próbuje doszukać się Frau Doctor Swann... No i nie widzę. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Isabella Swann »

Bo ja za tymi panami jestem, nachylam się by rękę herr @Joachim Cargalho uratować to dlatego mnie nie widać :karo
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 724
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

No Herr Joahim cały i zdrowy :lol:
Chyba teraz przestanie bawić się w sapera :lol:
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Dziennik Młodego Lekarza

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 12 lipca 2022, 11:13 No Herr Joahim cały i zdrowy :lol:
Chyba teraz przestanie bawić się w sapera :lol:
Przydział wojskowy to mus. Nie ma możliwości odwrotu. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Erstes Krankenhaus - Pierwszy Szpital”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość