Swann Platz

Aleja Rozkoszy to miejsce, które każdy mieszkaniec wspomina bardzo czule. Tutaj mieszczą się zabudowania mieszkalne przeciętnego Schmitta z Kotliny. Nie są to jakieś bogato zdobione kamienice, ale przytulne, przeważnie w kolorach białym lub kremowym w stylu pruskim. Dzielnica wizualnie znakomicie współgra z resztą miasteczka.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Swann Platz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Swann Platz
Alee der Freuden 14

24 czerwca 1922 roku oberstammerin Swann złożyła wniosek o budowę Osiedla przy Alee der Freuden.
Projektem zarządzał EdelBau, przy współpracy z Frau Swann
Dzień po złożeniu wniosku projekt został zaakceptowany. 3 lipca b.r. zakończono budowę całego kompleksu Allee der Freuden a.d 1922.


Frau Swann podczas projektowania pomyślała i o sobie. W obrzeżach miasta Wolkenbad miał znaleźć się także jej zakątek na całe życie. Tak też powstał Swann Platz, jedna z najatrakcyjniej położonych posiadłości w całym Wolkenbad. To prawdziwe dzieło sztuki ciesielskiej.
7 lipca 1922 roku właścicielką posiadłości została Isabella Marie Swan.

Obrazek
Dworek od frontu
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Akt własności:
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Isabella Swann »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do nowego domu Belli w Wolkenbad coraz częściej podjeżdżały zaprzęgi konne z jej rzeczami z Start Edelweiss. Bella czekając w drzwiach i patrząc jak chłopcy wnoszą jeden karton za drugim, zastanawiała się gdzie ona to wszystko zmieściła na tym skromnym swoim poddaszu. - Będę miała sporo pracy, by wszystko na nowo urządzić. Chociaż przynajmniej tutaj będę mogła być bliżej tego co kocham. - powiedziała sama do siebie i zwróciła się do robotników - Panowie ktoś coś do picia chce?
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Isabella Swann »

Bella powoli rozpakowała się w swoim nowym domu! Urządzone zostało prawie wszystko poza jej gabinetem - tam jeszcze zalegają pudła z książkami i notatkami. Czekają, aż Bella znajdzie chwilę by w końcu zbudować te swoje wymarzone regały. Ale czy ten czas nastąpi? :lol: Ona wiecznie taka zaganiana. A jeszcze w planach ma zaprosić swoją przyszła mamę @Femme Mystere - by zobaczyła jak się urządziła w nowym miejscu. Na razie kończąc układać poduszki na sofie nowy drewniany domek Belli przedstawiał się tak.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Łazienka na Parterze:
Obrazek
Obrazek

Kuchnia
Obrazek

oraz łazienka na górze
Obrazek
Obrazek

Sypialnia pozostaje tajemnicą dla wszystkich. A pokój gościnny jeszcze nie zrobiony. Jednak Bella jest zadowolona z powolnych postępów.
- Jeśli wszystko się uda, to do przyjazdu Babinki i Dziadka będę gotowa ze wszystkim. - uśmiechnęła się Bella
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Isabella Swann »

Listonosz pukał i pukał, ale nikt nie otwierał. Zastanawiał się co zrobić z depeszą nadaną do panny Swann.

- No nic, trzeba będzie do Start Edelweiss odesłać. - pomyślał i poczłapał do kolejnego adresu.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Isabella Swann »

Po długich godzinach podróży, Bella w końcu dotarła do Wolkenbad. W ręce trzymała telegram od Babinki
Kochana Bello!
Przyjedziemy na za tydzień do Ciebie do Wolkenbad. Mam nadzieję, że już wszystko będzie gotowe u ciebie. Bywaj zdrowa dziecinko i do zobaczenia niebawem.
Babinka Edburga
- Oj, Babinka będzie za dwa dni. A ja ledwo wyszłam ze szpitala. Zapowiada się ciekawy odpoczynek. Dobrze, że większość już przygotowałam. Tymczasem chyba się położę spać. Jutro mogę zacząć wszystko robić. - pomyślała Bella. Była okropnie zmęczona podróżą i ciągłym myśleniem o przystojnym lekarzu ze szpitala w Edelweiss.
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Isabella Swann »

Bella wróciła do domy i jedyne o czym marzyła to kąpiel! Po długiej podróży nawet nie miała siły na przeglądanie poczty. Ale wtedy ukazał jej się list z charakterem pisma doktora Neumanna. Nie potrafiła sobie odmówić przyjemności czytania jego słów. Więc zajrzała do niego
Droga Isabello!
Pisze do ciebie ten skromny list, mam nadzieję, że po dotarciu na miejsce go zobaczysz. Piszę go przed wyjściem na twój bankiem, na który mnie zaprosiłaś. Chciałem Cię tylko upewnić, że zawsze możesz na mnie polegać i kiedy będziesz potrzebować pomocy to pisz. Na tyle ile będę wstanie, zrobię dla Ciebie wszystko.
Pozdrawiam Cię serdecznie
(-) August Wilhelm Neumann
Twój Przyjaciel
Bella czytała i uśmiechnęła się od ucha do ucha. Postanowiła napisać do doktora, a potem odpocząć.
Drogi Doktorze!
Cieszę się, że byłeś obecny na moim święcie. Jak mówiłam wiele to dla mnie znaczyło. Mam nadzieję, że niedługo zajedziesz mnie odwiedzić w Wolkenbad i zobaczyć jak prowadzi się Muzeum Anatomii, oraz dasz mi jakieś skromne podpowiedzi w tej kwestii. Liczę, że napiszesz do mnie znowu niebawem. I sądziłam, że przeszliśmy już na Ty w naszej relacji wzajemnej.
Pozdrawiam Cię Serdecznie
(-) Bella Cargalho Swann
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2695
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Femme Mystere »

Pogoda w Kotlinie zmieniła się diametralnie. W krótkim czasie z upalna letnia aura przełamała się zimnym jesiennym frontem bijącym od gór. Dlatego na ramionach Lieselotte zawitał ponownie płaszcz, a na szyi apaszka.

Lieselotte przybyła do Wolkenbad godzinę za wcześnie i nie wiedziała, gdzie mogłaby znaleźć klucz do domku. @Isabella Swann przykładała dużą wagę do swojej pracy i nawet przyjazd matki nie był dla niej żadnym powodem do tego, by odłożyć obowiązki w urzędzie miasta czy szpitalu. Dlatego właśnie Lieselotte postawiła swoje walizki na werandzie, usiadła na nich i czekała na powrót córki z pracy.

Obrazek

Miała przy okazji dobry moment do tego, żeby przemyśleć sobie kilka spraw. Spokojna tafla jeziora wyciszała ją i nastrajała do refleksji. Próbowała skoncentrować się na planowanym wyjeździe. Nigdy dotąd nie była w Cesarstwie Niemieckim, dlatego wiązała z wycieczką spore nadzieje. Jej myśli odpływały jednak wciąż raz po raz w kierunku pewnego mężczyzny. Westchnęła zamyślona.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Isabella Swann »

Bella wracała niespiesznie do domu z urzędu. Wiedziała, że ma jeszcze trochę czasu nim przyjedzie jej Mama @Femme Mystere. Postanowiła przeczytać list, który dzisiaj do niej dotarł z Edelweiss.
Stadt Edelweiss, dn 01/09/1922
Droga Bello!
Cieszy mnie fakt, iż informujesz mnie o swoim wyjeździe. Będę z niecierpliwością wyglądał twojego powrotu oraz spotkania w Edelweiss. Poza tym mam dla ciebie niespodziankę, dostałem tygodniowy urlop i zastanawiam się kiedy mógłbym zawitać w rodzinne strony, byśmy się nie minęli.
Praca w szpitalu przebiega spokojnie, jednak męczy powoli mnie to wielkomiejskie życie i coraz częściej myślę o powrocie do domu. Jednak człowiek tęskni za szlakami górskimi, za kąpielami w naszym Wolkensee. A i rodzice chcieliby mnie częściej też widzieć w domu. Co mi doradzisz w tej kwestii? A może będziesz się mnie obawiać, jeśli będę tak blisko Ciebie?
Życzę Ci spokojnej podróży oraz wielu przepięknych chwil z swoją Matką. Przekaż jej moje uszanowania i pozdrowienia.
Twój Przyjaciel
(-) August Neumann
Bella sama nie wiedziała co mu odpisze. Myśl, że August byłby blisko na każde jej zawołanie z jednej strony wprawiała ją w zachwyt, ale jednocześnie paraliżowała ze strachu. Wiedziała, że wyjazd z Mamą do Cesarstwa Niemieckiego - na pewno da jej czas na przygotowanie gruntu pod prezentacje Augusta jako jej potencjalnego kandydata na męża. I wiedziała, że @Femme Mystere nie będzie uradowana tym faktem. Przecież niejednokrotnie już o tym wspominała.

Bella dalej podążając w stronę domu, nie zrażała się pogodą panującą dookoła. To była jedna z jej ulubionych pór roku, kiedy owinięta kocem i z kubkiem gorącej herbaty mogła siadać na werandzie i podziwiać jak się zmienia świat wokoło. Wtedy zobaczyła, że pod jej drzwiami siedzi jej mama.

- Mamo! Czemu czekasz na werandzie?! Przecież Babinka jest w domu, pewnie by cię wpuściła jakbyś zapukała! - powiedziała zaskoczona Bella i wzięła mamę w objęcia na przywitanie! - Mam nadzieję, że się nie zaziębisz mi tutaj! Wejdźmy do środka, ja wezmę twoje bagaże!
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2695
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Swann Platz

Post autor: Femme Mystere »

Scenariusze w głowie Lieselotte przybierały coraz to inny bieg i pochłonęły ją bez reszty. Całkiem zatraciła się w swojej wyobraźni, zapominając zupełnie, gdzie jest i co tu miała robić.

- @Isabella Swann !- zakrzyknęła Lieselotte, zrywając się na równe nogi podejrzanie zbyt rozgorączkowana, co można nie raz zaobserwować u osób przyłapanych na gorącym uczynku. – Babinka? Chyba poszła na grzyby, bo pocałowałam klamkę! – powiedziała, przytulając córkę na powitanie i śmiejąc się zakłopotana. – Zostaw bagaże tutaj. I weź szybko swoje rzeczy. Musimy jechać na lotnisko Neue Gaerten. – powiedziała po tym, jak Isabell otworzyła drzwi kluczami i wpuściła Lieselotte do środka. Ta weszła w butach do środka i spoczęła na kanapie, czekając, aż dziewczyna upora się ze swoimi rzeczami. – Ciekawa jestem, czy w Cesarstwie przyjmą nas jak należy. Nie uprzedzałam się listownie, ale jednak oczekiwałabym godnego przyjęcia. – powiedziała, strzepując z sukienki jakiś kłaczek. – Ładnie się tutaj urządziłaś. Wprawdzie wolę tradycyjne dworki, ale takie drewniane też mają swój urok.
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Allee der Freuden - strefa mieszkalna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości