Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Miasto będące stolicą państwa i zarazem centrum szarotkowej krainy. To tutaj zjadziemy siedzibę władz, ale także wszelkich rzemieślników, artystów czy najwieksze widowiska kulturalne czy sportowe. Jeśli nigdy tutaj nie zajrzałeś nie możesz zwać się obywatelem.
Regulamin forum
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 229
Rejestracja: 08 kwietnia 2022, 11:59

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Anastasia Windsachen »

Zdyszana, z górską laską w ręce, chustą na głowie i butach trekkingowych do autokaru podbiegła jeszcze Anastasia. Po wczorajszych sarmackich dożynkach miała lecieć do Hasselandu, na "prowincję", jak nazywała wyjazdy do swojego lenna, ale w połowie trasy, gdy jeszcze nie było za późno przekazała kapitanowi wyczarterowanego odrzutowca, że w Shimontsen jedynie zatankują i kierują się w stronę Edelweiss. Czas zagościć w górach.
Gdy rano dowiedziała się o wycieczce krajoznawczej, bez wahania spakowała najpotrzebniejsze rzeczy i była gotowa do wyjazdu. Zasiedziała się jednak i w taki oto sposób, modląc się do Matki Prokrastynacji o to by autokar nie odjechał, biegła ile sił. Na szczęście czterokołowiec jeszcze stał.
Königin des Voxland-Königreiches, Generalissima der Pfalz Leotia

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Horace Richelieu »

Anastasia Windsachen pisze: 18 lipca 2022, 16:19
Gdy rano dowiedziała się o wycieczce krajoznawczej, bez wahania spakowała najpotrzebniejsze rzeczy i była gotowa do wyjazdu. Zasiedziała się jednak i w taki oto sposób, modląc się do Matki Prokrastynacji o to by autokar nie odjechał, biegła ile sił. Na szczęście czterokołowiec jeszcze stał.
-witam serdecznie, Pani Anastasio! Jeszcze mamy chwilę oddechu i zapraszam, aby poczęstować się herbatą!-Macha Horacy Richelieu delikatnie kapeluszem. Akurat jest na tyle już mało kubków, że nie boi się rozlania. Po czym kładzie kapelusz na swoją głowę
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Piotr Jankowski Stempel
Posty: 20
Rejestracja: 17 lipca 2022, 13:39

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Piotr Jankowski »

Piotr był nieco zdezorientowany, ale w gruncie rzeczy podobał mu się pomysł zwiedzenia malowniczej Kotliny Edelweiss. W końcu może to być dobra okazja do poznania tego kraju i jego mieszkańców. Podobno miał być też darmowa wyżerka bezpłatny poczęstunek. Może nawet dadzą gulasz... Jankowski pogrążył się w marzeniach.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Joachim Cargalho »

Cargalho wszedł do autobusu, by upewnić się, że jest on doskonale przygotowany na zbliżającą się wielkimi krokami.
- Okej, okej... - sprawdzał sobie wszystko po kolei. Gdy wyszedł z powrotem... nie do końca wiedział co się wydarzyło. Grono chętnych do wzięcia udziału w wycieczce zrobiła się tak duża, że sam był pod wrażeniem. Stanął więc na stopniu wejścia i gromko wykrzyknął - Dzień dobry, Państwu! - po czym poszedł pomiędzy zebranych i próbował trochę ich podgadywać.

@Horace Richelieu w błyskawiczny sposób umilił wszystkim oczekiwanie na początek podróży. Zorganizowany na szybko piknik ratował niektórych tych najmniej cierpliwych. - Jeśli mogę, chętnie poczęstuję się herbatką - zagaił rozmowę. - Ja tutaj przyszedłem jak student, prawie z niczym. Dobrze więc, ze mamy w gronie tak zaprawionych podróżników - roześmiał się wesoło, choć oczywiście słowa jego nie były żartem. @Horace Richelieu znany był bowiem z podróży po krajach mikroświata.

Obecny również nieopodal @Robert Drenin narzekał trochę na realiozę. Cargalho starał się więc go nieco wesprzeć a duchu. - Proszę mi wierzyć, że Edelweiss, to idealne miejsce na przebycie realiozy, rzadko kiedy dotyka nas pośpiech,a wszelkie inicjatywy ciągną się długimi dniami. Jeśli się Pan gorzej poczuje, śmiało można przeczekać tę chwilę w autobusie, a później wyjść z nami na kolejny punkt wycieczki. Na pewno o Panu nie zapomnimy! - zapewniał go Joachim poklepując go przyjacielsko po plecach.

@Alfred Fabian za to uporczywie domagał się zaznaczenia jego obecności. W ręce trzymał również kubek z herbatą. - No proszę, proszę. Dobrze że zdążyłeś! - powiedział uśmiechając się. Po czym przysunął się nieco bliżej niego i żartobliwie zaczął zagadywać - lepiej się przyznaj, jeśli przyszedłeś tutaj, by opisać nas w Awww-Czarek - po czym szturchnął go i oczekiwał na reakcję.

Kiedy to następne osoby zaczęły zbliżać się w miejsce zbiórki, Cargalho przecierał aż oczy ze zdumienia. @Bolesław domu Kirianóo na pewno musiał odbyć długą podróż, by się tutaj zjawić. Podobnie i @Krzysztof Windsor, który przywitał się głośnym dzień dobry. - Witam Szanownego Pana Ministra - zagaił szybko Cargalho, po czym prędko spuścił z tonu i rzekł - uprzedzam, że protokół dyplomatyczny z nami nie jedzie - i roześmiał się.

Nie da się ukryć, ze największe zakłopotanie w głowie Joachima sprawiła obecność @Anastasia Windsachen. Ich pierwsze mikronacyjne spotkanie raczej nie pozostawiło po sobie pozytywnych wspomnień, ale czy to był jakikolwiek problem w tym momencie? Podszedł i miło się przywitał - Dzień dobry! Cóż za spotkanie! - nie zamierzał ukrywać zaskoczenia. - Pierwsza nasza rozmowa nie zapisze się raczej w annałach sztuki porozumienia, ale jestem pewien, że to wyłącznie jedyna różnica naszych poglądów - zagadał. - Jestem ciekawy, czy chciałaby Pani zobaczyć u nas coś szczególnego... - próbował kontynuować rozmowę.

Na końcu zjawił się @Piotr Jankowski. - My się chyba nie zdążyliśmy jeszcze poznać - rozpoczął - Mam natomiast ogromną nadzieję, że szybko to nadrobimy.

Cargalho zerkał na zegarek i wyczekiwał godziny zamknięcia listy obecności. Był olbrzymie ciekawy, czy to już wszyscy chętni...
Obrazek
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Horace Richelieu »

Joachim Cargalho pisze: 18 lipca 2022, 18:24 Cargalho wszedł do autobusu, by upewnić się, że jest on doskonale przygotowany na zbliżającą się wielkimi krokami.
- Okej, okej... - sprawdzał sobie wszystko po kolei. Gdy wyszedł z powrotem... nie do końca wiedział co się wydarzyło. Grono chętnych do wzięcia udziału w wycieczce zrobiła się tak duża, że sam był pod wrażeniem. Stanął więc na stopniu wejścia i gromko wykrzyknął - Dzień dobry, Państwu! - po czym poszedł pomiędzy zebranych i próbował trochę ich podgadywać.

@Horace Richelieu w błyskawiczny sposób umilił wszystkim oczekiwanie na początek podróży. Zorganizowany na szybko piknik ratował niektórych tych najmniej cierpliwych. - Jeśli mogę, chętnie poczęstuję się herbatką - zagaił rozmowę. - Ja tutaj przyszedłem jak student, prawie z niczym. Dobrze więc, ze mamy w gronie tak zaprawionych podróżników - roześmiał się wesoło, choć oczywiście słowa jego nie były żartem. @Horace Richelieu znany był bowiem z podróży po krajach mikroświata.
Horace Richelieu pomachał kapeluszem do Joachima Cargalho, gdy wstąpił na podwyższenie. Została mu akurat jedyny kubek herbaty, który podaje dla swego przyjaciela. Uśmiechnął się przy tym szeroko.-Wielkie podróże nauczyły mnie, aby być przygotowanym na wszystko. A mam akurat pożywienia na tyle, aby starczyło aby zrobić pożywne śniadanie z pomocą ogniska!-chowa tacę i koc do swego plecaka, a następnie zbiera puste kubki, a myje z pomocą chusteczek mokrych
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Joachim Cargalho »

Horace Richelieu pisze: 18 lipca 2022, 18:41
Horace Richelieu pomachał kapeluszem do Joachima Cargalho, gdy wstąpił na podwyższenie. Została mu akurat jedyny kubek herbaty, który podaje dla swego przyjaciela. Uśmiechnął się przy tym szeroko.-Wielkie podróże nauczyły mnie, aby być przygotowanym na wszystko. A mam akurat pożywienia na tyle, aby starczyło aby zrobić pożywne śniadanie z pomocą ogniska!-chowa tacę i koc do swego plecaka, a następnie zbiera puste kubki, a myje z pomocą chusteczek mokrych

- Mmm, ognisko na łonie natury? A czemu by nie?
- zamyślił się Cargalho. Doskonale zdawał sobie sprawę, że choć zamierzają wszystkim pokazać najciekawsze zakątki Edelweiss, to znajdzie się również miejsce na trochę improwizacji.
- A może zahaczymy o von Hamsburger? - zaproponował niezobowiązująco - jestem przekonany, że projekt Twojego punktu gastronomicznego na pewno wszystkim by się spodobał. No i jedzenie... jedno z najlepszych w Wolkenbadzie! Jeśli nie najlepsze!
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Jankowski Stempel
Posty: 20
Rejestracja: 17 lipca 2022, 13:39

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Piotr Jankowski »

Joachim Cargalho pisze: 18 lipca 2022, 18:24 Na końcu zjawił się @Piotr Jankowski. - My się chyba nie zdążyliśmy jeszcze poznać - rozpoczął - Mam natomiast ogromną nadzieję, że szybko to nadrobimy.
-Witam Pana serdecznie - odparła Jankowski - Przybyłem tu z Norweglandu (czy jak kto woli Bornfostu) i nadal nie mogę się napatrzyć na tutejsze widoki,
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Horace Richelieu »

Joachim Cargalho pisze: 18 lipca 2022, 18:48

- Mmm, ognisko na łonie natury? A czemu by nie?
- zamyślił się Cargalho. Doskonale zdawał sobie sprawę, że choć zamierzają wszystkim pokazać najciekawsze zakątki Edelweiss, to znajdzie się również miejsce na trochę improwizacji.
- A może zahaczymy o von Hamsburger? - zaproponował niezobowiązująco - jestem przekonany, że projekt Twojego punktu gastronomicznego na pewno wszystkim by się spodobał. No i jedzenie... jedno z najlepszych w Wolkenbadzie! Jeśli nie najlepsze!
Horace Richelieu przeorganizuję swój plecak po tym jak ma już wszystkie kubki. Po czym zakłada plecak, czuje się świetnie przy świeżym, zimnym powietrzu i tak aksamitnej zastawie podróży.
-Możemy pomyśleć nad tym, chociaż wszyscy jesteśmy już tak przyzwyczajeni miastem, że raczej możemy zrobić sobie wielki camping w dziczy. Akurat mam przy sobie łuk również i kołczan z strzałami.-
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2691
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Femme Mystere »

- Herr @Robert Drenin , w Edelweiss jesteśmy obowiązkowo zaszczepieni przeciwko realiozie, więc bez obaw. – powiedziała, upijając łyczek z kubeczka, jaki otrzymała od @Horace Richelieu , lekko „siorpiąc”. – Herr Imperator @Bolesław domu Kirianóo , obecność Pana zdecydowanie elitaryzuje naszą wycieczkę! Czy tron imperatorski wygodny? – zapytała, puszczając do niego oczko- Herr @Alfred Fabian , może powodem jest brak miejsca zamieszkania w Edelweiss? Polecam przeprowadzkę. – przyciszyła głos. – Mam dworek do wynajęcia… - potem znowu przemówiła głośniej – Pierwszym punktem wycieczki jest der Sitz i komnaty oberhauptowskie! Dowiemy się wszystkich sekretów Oberhaupta! Jedyna taka okazja. – zwróciła się do @Joachim CargalhoByć może nawet dowiemy się odpowiedzi na pytanie, kto jest matką @Leszek Ebe-Grüner ! – potem uśmiechnęła się do Herr @Krzysztof Windsor i @Anastasia WindsachenSzanowni goście z Sarmacji! Wspaniale Państwa widzieć. Oczywiście zapewniamy nocleg w najlepszym hotelu w kraju, Grand Hotel. Komnaty królewskie, rzecz jasna. Będzie też okazja spotkać się z mniejszością sarmacką w Edelwiess, zaplanowaliśmy to w programie wycieczki. – potem zjawił się Herr @Piotr Jankowski , którego Lieselotte „oblukała” od góry do dołu – Herr @Piotr Jankowski , witamy. Zapraszamy do zajmowania miejsca. Obok mnie niestety zajęte, ale może obok Frau @Anastasia Windsachen będzie wolne? – po tych słowach Lieselotte weszła na murek nieopodal i rzekła głośniej do wszystkich. – Proszę zajmować miejsca, za chwilę zamykamy i odjeżdżamy!
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Drenin Stempel
Ambasador Republiki Socjalistycznej Czesnoradu
Posty: 269
Rejestracja: 28 kwietnia 2022, 20:15

ODZNACZENIA

Re: Po górach i wyżynach - wycieczka krajoznawcza

Post autor: Robert Drenin »

Joachim Cargalho pisze: 18 lipca 2022, 18:24 Cargalho wszedł do autobusu, by upewnić się, że jest on doskonale przygotowany na zbliżającą się wielkimi krokami.
- Okej, okej... - sprawdzał sobie wszystko po kolei. Gdy wyszedł z powrotem... nie do końca wiedział co się wydarzyło. Grono chętnych do wzięcia udziału w wycieczce zrobiła się tak duża, że sam był pod wrażeniem. Stanął więc na stopniu wejścia i gromko wykrzyknął - Dzień dobry, Państwu! - po czym poszedł pomiędzy zebranych i próbował trochę ich podgadywać.

(...)

Obecny również nieopodal @Robert Drenin narzekał trochę na realiozę. Cargalho starał się więc go nieco wesprzeć a duchu. - Proszę mi wierzyć, że Edelweiss, to idealne miejsce na przebycie realiozy, rzadko kiedy dotyka nas pośpiech,a wszelkie inicjatywy ciągną się długimi dniami. Jeśli się Pan gorzej poczuje, śmiało można przeczekać tę chwilę w autobusie, a później wyjść z nami na kolejny punkt wycieczki. Na pewno o Panu nie zapomnimy! - zapewniał go Joachim poklepując go przyjacielsko po plecach.
O to kamień z serca, słyszeć taką wiadomość. Dobrze wiedzieć, że mogę w swoim obecnym tempie uczestniczyć w wycieczce. - odpowiedział radośnie.
Femme Mystere pisze: 18 lipca 2022, 19:24 - Herr @Robert Drenin , w Edelweiss jesteśmy obowiązkowo zaszczepieni przeciwko realiozie, więc bez obaw. – powiedziała, upijając łyczek z kubeczka, jaki otrzymała od @Horace Richelieu , lekko „siorpiąc”.
A to ciekawe! - odpowiedział zaskoczony, po czym dodał. - Szczerze, to się nie spodziewałem, ale to dobra wiadomość.
Hmm... - Towarzysz Drenin nagle się zastanowił, po czym głośno myśląc powiedział do siebie. - Po powrocie najwyraźniej będę musiał Radzie zaproponować takie rozwiązanie w Czesnoradzie...
Tow. Robert Drenin
Wiceprzewodniczący Rady Komisarzy Ludowych Związku Kolektywistycznych Republik Rad
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadt Edelweiss”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości