Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Wojskowa Komenda Uzupełnień (RKA) to miejsce gdzie na wezwanie musi zjawić się każdy obywatel Edelweiss, gdyż służba jest tutaj obowiązkowa zarówno dla mężczyzn, ale i dla kobiet.

Moderatorzy: Ronon Dex, Piotr Romanow, Albert Fryderyk de Espada

Awatar użytkownika
Robin von Eisenhut Stempel
Zmarły
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwietnia 2022, 15:21
Lokalizacja: Stadt Edelweiss

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Robin von Eisenhut »

Heinz-Werner Grüner pisze: 14 maja 2022, 19:55 -Powiada Szanowny, że poborowy von Eisenhut jest na miejscu? No to bardzo dobrze się składa. Zmierzamy do końca zmiany... No, ale szczegóły. Jakieś preferencje gdzie się nadajecie Herr von Eisenhut? Strzelec wyborowy czy raczej czołgista? - Zażartował podoficer onsługujacy dzisiaj kwalifikantów.
Myślę że mogę wam pomóc sformować pion lotniczy, widzicie trochę się "latało" w Niderlandach. *przez krótki moment mężczyzna zamyślił się, przypominając sobie ostatnie zawody akrobatyczne, zorganizowane wiosną 1919 roku na lotnisku polowym w Rotterdamie - wypowiadając to krótkie zdanie na twarzy Robina pojawił się szczery niekontrolowany uśmiech. Oczywiście jeśli jeszcze są jeszcze jakieś wakaty - dodał wyraźnie podekscytowany.
Mit freundlichen Grüßen
/-/ Robin von Eisenhut, Bankdirektor bei der Edelweiss Nationel Bank
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robin von Eisenhut pisze: 14 maja 2022, 20:19
Heinz-Werner Grüner pisze: 14 maja 2022, 19:55 -Powiada Szanowny, że poborowy von Eisenhut jest na miejscu? No to bardzo dobrze się składa. Zmierzamy do końca zmiany... No, ale szczegóły. Jakieś preferencje gdzie się nadajecie Herr von Eisenhut? Strzelec wyborowy czy raczej czołgista? - Zażartował podoficer onsługujacy dzisiaj kwalifikantów.
Myślę że mogę wam pomóc sformować pion lotniczy, widzicie trochę się "latało" w Niderlandach. *przez krótki moment mężczyzna zamyślił się, przypominając sobie ostatnie zawody akrobatyczne, zorganizowane wiosną 1919 roku na lotnisku polowym w Rotterdamie - wypowiadając to krótkie zdanie na twarzy Robina pojawił się szczery niekontrolowany uśmiech. Oczywiście jeśli jeszcze są jeszcze jakieś wakaty - dodał wyraźnie podekscytowany.
-Czyżby Szanowny Pan sugerował, że nasz sztab nie jest wystarcząco dobry by samemu się sformować? No to trafił nam się osesek! Niech zatem będzie wykaże się Pan Poborowy. Nie ma to tamto. Działać i jeszcze raz działać!
Specjalista się znalazł, pffff
- podoficer parsknął, po czym coś zanotował nie oodawszy jeszcze dokumentów Herr von Eisenhutowi.
- To w końcu gdzie chcecie? Do rozpoznawczej, myśliwskiej, a może do bombowców? - wstrzymal na chwilę głos po czym mówił dalej - Wielką ochotę mam wysłać was do specjalnej jednostki znanej w odległych nieistniejących krajach jako kamikaze...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Robin von Eisenhut Stempel
Zmarły
Posty: 40
Rejestracja: 15 kwietnia 2022, 15:21
Lokalizacja: Stadt Edelweiss

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Robin von Eisenhut »

Heinz-Werner Grüner pisze: 15 maja 2022, 00:18
Robin von Eisenhut pisze: 14 maja 2022, 20:19
Heinz-Werner Grüner pisze: 14 maja 2022, 19:55 -Powiada Szanowny, że poborowy von Eisenhut jest na miejscu? No to bardzo dobrze się składa. Zmierzamy do końca zmiany... No, ale szczegóły. Jakieś preferencje gdzie się nadajecie Herr von Eisenhut? Strzelec wyborowy czy raczej czołgista? - Zażartował podoficer onsługujacy dzisiaj kwalifikantów.
Myślę że mogę wam pomóc sformować pion lotniczy, widzicie trochę się "latało" w Niderlandach. *przez krótki moment mężczyzna zamyślił się, przypominając sobie ostatnie zawody akrobatyczne, zorganizowane wiosną 1919 roku na lotnisku polowym w Rotterdamie - wypowiadając to krótkie zdanie na twarzy Robina pojawił się szczery niekontrolowany uśmiech. Oczywiście jeśli jeszcze są jeszcze jakieś wakaty - dodał wyraźnie podekscytowany.
-Czyżby Szanowny Pan sugerował, że nasz sztab nie jest wystarcząco dobry by samemu się sformować? No to trafił nam się osesek! Niech zatem będzie wykaże się Pan Poborowy. Nie ma to tamto. Działać i jeszcze raz działać!
Specjalista się znalazł, pffff
- podoficer parsknął, po czym coś zanotował nie oodawszy jeszcze dokumentów Herr von Eisenhutowi.
- To w końcu gdzie chcecie? Do rozpoznawczej, myśliwskiej, a może do bombowców? - wstrzymal na chwilę głos po czym mówił dalej - Wielką ochotę mam wysłać was do specjalnej jednostki znanej w odległych nieistniejących krajach jako kamikaze...
Tak tak soldacie, najlepiej to od razu do Mandragoratu Wandystanu wyślijcie i to jeszcze dziś ! - odpowiedział wyraźnie rozbawiony wypowiedzią podoficera. Myślę że być może przysłużę się sekcji myśliwskiej a jeśli potrzeby kadrowe będą tego wymagać z przyjemnością dołączę również do sekcji rozpoznawczej - ukłoniwszy się w stronę podoficera zasalutował a następnie zaczął zmierzać w stronę drzwi.
Czy to już wszystko ? - zapytał grzecznie, upewniając się czy wszystkie formalności związane z przydziałem do służby zostały już zakończone.
Mit freundlichen Grüßen
/-/ Robin von Eisenhut, Bankdirektor bei der Edelweiss Nationel Bank
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Robin von Eisenhut pisze: 15 maja 2022, 16:41
Heinz-Werner Grüner pisze: 15 maja 2022, 00:18
Robin von Eisenhut pisze: 14 maja 2022, 20:19
Myślę że mogę wam pomóc sformować pion lotniczy, widzicie trochę się "latało" w Niderlandach. *przez krótki moment mężczyzna zamyślił się, przypominając sobie ostatnie zawody akrobatyczne, zorganizowane wiosną 1919 roku na lotnisku polowym w Rotterdamie - wypowiadając to krótkie zdanie na twarzy Robina pojawił się szczery niekontrolowany uśmiech. Oczywiście jeśli jeszcze są jeszcze jakieś wakaty - dodał wyraźnie podekscytowany.
-Czyżby Szanowny Pan sugerował, że nasz sztab nie jest wystarcząco dobry by samemu się sformować? No to trafił nam się osesek! Niech zatem będzie wykaże się Pan Poborowy. Nie ma to tamto. Działać i jeszcze raz działać!
Specjalista się znalazł, pffff
- podoficer parsknął, po czym coś zanotował nie oodawszy jeszcze dokumentów Herr von Eisenhutowi.
- To w końcu gdzie chcecie? Do rozpoznawczej, myśliwskiej, a może do bombowców? - wstrzymal na chwilę głos po czym mówił dalej - Wielką ochotę mam wysłać was do specjalnej jednostki znanej w odległych nieistniejących krajach jako kamikaze...
Tak tak soldacie, najlepiej to od razu do Mandragoratu Wandystanu wyślijcie i to jeszcze dziś ! - odpowiedział wyraźnie rozbawiony wypowiedzią podoficera. Myślę że być może przysłużę się sekcji myśliwskiej a jeśli potrzeby kadrowe będą tego wymagać z przyjemnością dołączę również do sekcji rozpoznawczej - ukłoniwszy się w stronę podoficera zasalutował a następnie zaczął zmierzać w stronę drzwi.
Czy to już wszystko ? - zapytał grzecznie, upewniając się czy wszystkie formalności związane z przydziałem do służby zostały już zakończone.
-No to przydzielamy do.. - zaakcentował - eskadry myśliwskiej - spojrzał z wyrzutem na poborowego, jakby co najmniej zrobił coś poniżającego.
-Teraz już wszystko, odmaszerować. Następny!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Horace Richelieu »

Horace Richelieu wszedł energicznym, acz spokojnym krokiem do wojskowej komendy uzupełnień, witając się z osobami, którzy czekają również na kwalifikacje wojskową. Czekając na swoją kolej, czyli koniec kolejki zaczął czytać list od Kaspera Vogta, który wyjechał za granicę w poszukiwaniu odpowiedniego materiału do ochron łyżw.

Grodzisk, Księstwo Sarmacji, 22.05.br.
Drogi Horace Richelieu,
Moje poszukiwania w Grodzisku wśród znajomych opłaciły się. Znalazłem potrzebny, gumowy materiał o który pisali i zakupiłem go na tyle, aby mieliśmy również zapas na wszelki wypadek!

Powinienem przybyć za około dwa dni, albowiem niesłychanie nieszczęśliwym zbiorem losów, wpadłem na moje kuzynostwo, które również odwiedziło Grodzisk, jakiś festiwal muzyczny, bardzo popularny podobno.

Życzę dobrego dnia bądź nocy,
Kasper Vogt
Horace Richelieu złożył list i ukrył w kurtce zimowej, po czym podszedł do komisji, podając swoją kartę pobytu i paszport
Horace Richelieu:Witam! Chciałbym się zapytać, czy mógłbym się zgłosić na kwalifikacje wojskową, posiadając wyłącznie kartę pobytu?
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Horace Richelieu pisze: 23 maja 2022, 12:09 Horace Richelieu:Witam! Chciałbym się zapytać, czy mógłbym się zgłosić na kwalifikacje wojskową, posiadając wyłącznie kartę pobytu?
-Pan zwariował? Obcy ma mi tu się w wojsku stawić? Panie co to w ogóle za papier? Jakiś nowy? Nie widziałem, pewnie sfałszowany co? Dietmar wołaj no tu żandarmerie. Ten ancymon to chyba jakiś szpieg! Dokumenty mi tu lewe daje - parsknął, otworzył i przeczytał na głos. W między czasie zleciało się jeszcze trzech drągali by wspomóc kolegę, gdy ten wykrzyczał słowa o szpiegach i "wściubnęli nos" w kartę pobytu.
-Czekaj, czekaj... Niby oberhaupcik nasz kochany podpisał, ale czort wie co to za szpieg? Agent Jego Królewskiej Mości Króla Lumerii??? Może może...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Herr @Horace Richelieu
Rozporzadzenie oberhaupta No.15/1922 w spr. powołania do czynnej służby wojskowej jasno określa w pkt.2, że tylko obywatele są zobowiązani do stawienia się w WKU (RKA).
Obywatel innego państwa nie ma obowiązku, a wręcz nie jest uprawniony do tego by służyć w Edelweiss Streitkrafte.
Myślę, że to jest na tyle jasne, że nie wymaga dalszego tłumaczenia.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Chcę do lotnictwa
Awatar użytkownika
Femme Mystere Stempel
Faktotum
Posty: 2696
Rejestracja: 17 stycznia 2022, 13:19

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Femme Mystere »

Czy Herr @Leszek Ebe-Grüner dostał już powołanie?
Obrazek
Bycie niemiłym dla połowy ludzkości nie jest czymś roztropnym... - Lieber Franz
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11640
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Femme Mystere pisze: 26 lipca 2022, 09:03 Czy Herr @Leszek Ebe-Grüner dostał już powołanie?
Kwalifikację wojskową dostał z przydziału odgórnego.
viewtopic.php?f=22&t=349

Na wniosek poborowego Ebe-Grünera przydział zostanie zmieniony.
Do której eskadry Szanowny @Leszek Ebe-Grüner wnioskuje? Transport, bombowce, rozpoznanie czy myśliwce?
viewforum.php?f=29
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekrutierungskommando der Armee”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości