Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Wojskowa Komenda Uzupełnień (RKA) to miejsce gdzie na wezwanie musi zjawić się każdy obywatel Edelweiss, gdyż służba jest tutaj obowiązkowa zarówno dla mężczyzn, ale i dla kobiet.

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Jako że nie ma eskadry Samolotów Szturmowych, to muszę się nacieszyć eskadrą Bombowców. Będę bombardował wszystkich na nerwach :)
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 26 lipca 2022, 13:30 Jako że nie ma eskadry Samolotów Szturmowych, to muszę się nacieszyć eskadrą Bombowców. Będę bombardował wszystkich na nerwach :)
Zmieniono kwalifikację wojskową na 1.Eskadrę Bombową. Przypomnę, że rozkazem Szefa Sztabu Edelweiss Streitkrafte uzyskał Szanowny awans na stopień kaprala wojsk lądowych. Dokonam korekty tymczasowej (widok na forum) na kaprala lotnictwa, ale oficjalnie dopiero przy następnym awansie. Nie bawmy się w zbędną papierologię. ;)
:A :A :A
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

To jako Kapral w 1 .Eskadrze Bombowej mogę latać samolotem czy nie? Bo wiadomo w nieistniejącej realiozie, dopiero od najniższego stopnia oficerskiego, można było latać samolotami i jestem ciekaw czy tu będzie totalna abstrakcja, czy bardzo zbliżone do obowiązków stopnii z realiozy, czy jednak pół na pół.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 26 lipca 2022, 14:48 To jako Kapral w 1 .Eskadrze Bombowej mogę latać samolotem czy nie? Bo wiadomo w nieistniejącej realiozie, dopiero od najniższego stopnia oficerskiego, można było latać samolotami i jestem ciekaw czy tu będzie totalna abstrakcja, czy bardzo zbliżone do obowiązków stopnii z realiozy, czy jednak pół na pół.
Latasz od momentu gdy zostajesz wpisany w szeregi eskadry.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Nie bądźmy tacy wierni realowi. To jest zabawa!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

No dobra, ale powinno być chociaż mniej więcej opisane, co dana ranga zezwala. Bo jedni są pilotami, drudzy dowodzą swoją elitarną małą grupą(środkowi) no i ci najwyżsi, co mają pod dowództwem całe pułki lądowe, jak i eskadry lotnicze.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 27 lipca 2022, 17:32 No dobra, ale powinno być chociaż mniej więcej opisane, co dana ranga zezwala. Bo jedni są pilotami, drudzy dowodzą swoją elitarną małą grupą(środkowi) no i ci najwyżsi, co mają pod dowództwem całe pułki lądowe, jak i eskadry lotnicze.
Wszystko można opisać, ale trzeba mieć czas. Myślę, że na pytanie najlepiej odpowie Oberfeldwebel @Albert Fryderyk de Espada
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Z mojego punktu widzenia wygląda to następująco, moglibyśmy się w to pobawić tzn. że dowodzić konkretną formacją wojska można dopiero od odpowiedniego stopnia ale może za ciekawy przykład na przekór niech posłuży mi sytuacja ze mną i @Piotr Romanow. Przez jakiś okres czasu posiadaliśmy ten sam stopień wojskowy lecz z nadania Oberhaupta Herr Romanow został "głównodowodzącym" naszych sił zbrojnych co pozwala mu na wydawanie mi rozkazów mimo posiadania tej samej rangi.

Tak samo chyba nie opłaca się nam kogoś awansować na siłę tylko by mógł dowodzić konkretną formacją, jak dla mnie obywatel w stopniu szeregowego mógłby nawet dowodzić Dywizją a jeżeli się w tym sprawdzi to z automatu dostanie awans i jakoś to będzie się toczyć dalej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11790
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Albert Fryderyk de Espada pisze: 27 lipca 2022, 20:15 Z mojego punktu widzenia wygląda to następująco, moglibyśmy się w to pobawić tzn. że dowodzić konkretną formacją wojska można dopiero od odpowiedniego stopnia ale może za ciekawy przykład na przekór niech posłuży mi sytuacja ze mną i @Piotr Romanow. Przez jakiś okres czasu posiadaliśmy ten sam stopień wojskowy lecz z nadania Oberhaupta Herr Romanow został "głównodowodzącym" naszych sił zbrojnych co pozwala mu na wydawanie mi rozkazów mimo posiadania tej samej rangi.

Tak samo chyba nie opłaca się nam kogoś awansować na siłę tylko by mógł dowodzić konkretną formacją, jak dla mnie obywatel w stopniu szeregowego mógłby nawet dowodzić Dywizją a jeżeli się w tym sprawdzi to z automatu dostanie awans i jakoś to będzie się toczyć dalej.
Słuszna sugestia. Stopnie w mikronacjach nie są przypisane do określonych funkcji(z reguły), a raczej nadawane za zaangażowanie i rozumienie tematu. Dziękuję za przypomnienie. jestem dziś "lekko niedysponowany umysłowo" :)

Natomiast co do "dowodzenia" Romanowa, no ktoś musiał, a że zgłosił się jako pierwszy, to nie polemizowałem. :/
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Posty: 1485
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:26
Lokalizacja: Glänzberg

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Siedziba Wojskowej Komendy Uzupełnień

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Heinz-Werner Grüner pisze: 27 lipca 2022, 20:22 Natomiast co do "dowodzenia" Romanowa, no ktoś musiał, a że zgłosił się jako pierwszy, to nie polemizowałem. :/
Tym bardziej nie mam i ja.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rekrutierungskommando der Armee”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości