Petite histoire de l'arc

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

S
Femme Mystere pisze: 02 sierpnia 2022, 18:22 Wykład bardzo mnie wciągnął! Zamierzam umieścić sokoła w swoim dworku, gdy tylko się do niego wprowadzę. Nie wiem tylko, jak nazywa się takie pomieszczenie, w którym trzyma się sokoły.

Myślę, że w Edelweiss możemy przyjąć tradycję wieszania skóry dzika przy obchodach dorocznego święta polowań marcowych.
Do prowadzenia hodowli sokołów potrzebny jest przede wszystkim sokolnik i woliera, gdzie ptaki są trzymane w sposób zbliżony do warunków normalnych. Jako ptaki drapieżne, sokoły potrzebują też ułożenia przez osoby do tego profesjonalnie wyszkolone.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 723
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

O. Coś dla mnie bo poluje czasami JKM :lol: To z pewnością mu opowiem o wykładzie :D
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 sierpnia 2022, 09:48 O. Coś dla mnie bo poluje czasami JKM :lol: To z pewnością mu opowiem o wykładzie :D
Jeśli JKM Arkadiusz Maksymilian byłby chętny, to ja bardzo ciepło go powitam, Polowanie na dziczyznę w edelwajskich lasach... To wspaniała przygoda!
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Horace Richelieu »

Jeśli ważmości byłyby zainteresowane, mógłbym przygotować coś w tym stylu jak było w pickingu ^^
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 723
Rejestracja: 01 marca 2022, 20:28

ODZNACZENIA

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Heinz-Werner Grüner pisze: 03 sierpnia 2022, 11:22
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 sierpnia 2022, 09:48 O. Coś dla mnie bo poluje czasami JKM :lol: To z pewnością mu opowiem o wykładzie :D
Jeśli JKM Arkadiusz Maksymilian byłby chętny, to ja bardzo ciepło go powitam, Polowanie na dziczyznę w edelwajskich lasach... To wspaniała przygoda!
No patrz.. już jest powód do odwiedzin :lol:
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Horace Richelieu pisze: 03 sierpnia 2022, 11:33 Jeśli ważmości byłyby zainteresowane, mógłbym przygotować coś w tym stylu jak było w pickingu ^^
Nie wiem co do picking... Dałby Szanowny radę wytłumaczyć?

Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 sierpnia 2022, 11:41
Heinz-Werner Grüner pisze: 03 sierpnia 2022, 11:22
Fatima Marcjan-Chojnacka pisze: 03 sierpnia 2022, 09:48 O. Coś dla mnie bo poluje czasami JKM :lol: To z pewnością mu opowiem o wykładzie :D
Jeśli JKM Arkadiusz Maksymilian byłby chętny, to ja bardzo ciepło go powitam, Polowanie na dziczyznę w edelwajskich lasach... To wspaniała przygoda!
No patrz.. już jest powód do odwiedzin :lol:
No i ten tok myślenia mi się podoba. :D


W ogóle to muszę poprosić @Joachim Cargalho byśmy powtórzyli to co przed roztopami...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Horace Richelieu Stempel
Posty: 206
Rejestracja: 04 kwietnia 2022, 14:42

ODZNACZENIA

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Horace Richelieu »

Heinz-Werner Grüner pisze: 03 sierpnia 2022, 12:54
Horace Richelieu pisze: 03 sierpnia 2022, 11:33 Jeśli ważmości byłyby zainteresowane, mógłbym przygotować coś w tym stylu jak było w pickingu ^^
Nie wiem co do picking... Dałby Szanowny radę wytłumaczyć?
Podróż wysokogórska. Ta, która się odbyła nim wróciłeś z swego odpoczynku, drogi przyjacielu!
Sa Chevalerie Horace de la Maison de La Rocque; Hauptarchitekt EdelBau.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Horace Richelieu pisze: 03 sierpnia 2022, 12:59
Heinz-Werner Grüner pisze: 03 sierpnia 2022, 12:54
Horace Richelieu pisze: 03 sierpnia 2022, 11:33 Jeśli ważmości byłyby zainteresowane, mógłbym przygotować coś w tym stylu jak było w pickingu ^^
Nie wiem co do picking... Dałby Szanowny radę wytłumaczyć?
Podróż wysokogórska. Ta, która się odbyła nim wróciłeś z swego odpoczynku, drogi przyjacielu!
Nie znam tych lumeryjskich naleciałości. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Joachim Cargalho Stempel
Faktotum
Posty: 3904
Rejestracja: 18 stycznia 2022, 20:21

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Joachim Cargalho »

Nareszcie udało mi się dokopać do tematu.
Sam wątek sokolnictwa jest bardzo intrygujący. I zastanawia mnie pierwszy etap układania takiego ptaka łowczego do współpracy. Później wiadomo, że działa to na pewno podobnie, jak i z innymi zwierzętami, ale jednak w przypadku ptaka, chyba trudniej go utrzymać przy sobie, gdy jeszcze nie rozumie naszych komend.

@Heinz-Werner Grüner, jak najbardziej, nasze marcowe (czy tam lutowe) łowy można powtórzyć. Z resztą, @Femme Mystere wspomina wyżej o stworzeniu tradycji z wywieszaniem skór dzików, podobnie do tego co opisuje @Horace Richelieu.

To była chyba nasza pierwsza wspólną fabularyzacja! I przypominam, że raczej nie ja grałem tam pierwsze skrzypce. Także, jak najbardziej... Możemy to wpleść do naszego życia!
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11634
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Petite histoire de l'arc

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sokolnictwo musi być na pewno bardzo intrygujące. Nie wiem nawet jak złapać takiego ptaka, a co dopiero go układać. Myślę, że to kwestia uzależnienia w otrzymywaniu pozywienia. Ptak przyzwyczaja się i zabija się w nim przez to pewne instynkty, rodząc jednocześnie "macieżyński" wobec siebie. Tak to widzę.

@Joachim Cargalho to byłorobione wtedy na takim spontanie, czego bardzo mi brakuje w dzisiejszym Edelweiss w moim wykonaniu. Na pewno będę chciał wrócić do takiego prowadzenia swojej mikronacyjnej persony, ale muszę pozbierać się realnie, oczyścić nieco głowę. Dziś to skupiam się tylko na tym co trzeba, co wypada i co powinniśmy. A fun jest nieco mniejszy. Doskonale jednak wiem, że to jest chwilowe, nie wiem tylko ile ta chwila potrwa.
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akademia Wychowania Fizycznego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości