Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Siły Lądowe Edelweiss

Moderatorzy: Albert Fryderyk de Espada, Ronon Dex, Piotr Romanow

Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 701
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 18 sierpnia 2022, 22:40 Jeżeli chodzi o mundury dla Edelweiss widziałbym je na wzór tych z okresu Republiki Weimarskiej, a przejściowym w Wehrmacht III Rzeszy. Niby te same mundury, ale jednak widać różnice np. Przy rozmiarze kołnierzy.
I to własnie są te "detale", o których mówimy... w przypadku mundurów Reichwehry od tego (wstawionego powyżej) przykładu odróżnia je krój kieszeni i nieco inny kształt kołnierza (ale niewiele). Pamiętaj też, że mundur nieco inaczej w kwestii kołnierza wygląda "na żołnierzu", a inaczej "rozłożony na stole"... ale o tym wiesz doskonale.

Jak napisałem - zrobi się "matrycę" w warstwach i wszelkie elementy można wtedy dopasowywać i zmieniać.
Heinz-Werner Grüner pisze: 18 sierpnia 2022, 20:33 Tak szwalnia to moje klimaty, dlatego upraszam o pozwolenie szycia w "państwówce". W rzeczywistości będzie to wyglądało tak, że będzie Szanowny "kierownikiem krojów militarnych", na etacie. ;)
Nie widzę przeszkód... jak to powiedział kiedyś ślepy koń, na Wielkiej Pardubickiej... Ty się znasz na branzy zdecydowanie lepiej, przez co funkcjonowanie przedsiębiorstwa nie musiałoby się zaczynać i kończyć na samych obrazkach uniformów, ale mogło to być wzbogacone o sensowne opisy dotyczące materiałów, technik wykonania, procesu produkcji itd.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 19 sierpnia 2022, 05:41 Nie widzę przeszkód... jak to powiedział kiedyś ślepy koń, na Wielkiej Pardubickiej... Ty się znasz na branzy zdecydowanie lepiej, przez co funkcjonowanie przedsiębiorstwa nie musiałoby się zaczynać i kończyć na samych obrazkach uniformów, ale mogło to być wzbogacone o sensowne opisy dotyczące materiałów, technik wykonania, procesu produkcji itd.
Już nie przesadzajmy, że taki znawca jestem, ale "liznąłem" tematu. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 701
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Heinz-Werner Grüner pisze: 19 sierpnia 2022, 07:35 Już nie przesadzajmy, że taki znawca jestem, ale "liznąłem" tematu. :)
No... tak "liznąłeś" jako i ja, tylko w innej branży, o której jeszcze parę lat temu pojęcia nie miałem - ale jakoś z tego żyjemy i chyba nie najgorzej... :lol:

Tak czy inaczej matryca munduru w trakcie tworzenia... wkrótce będzie można zająć się sensownym projektowaniem. W zasadzie można firmę otwierać, aby było miejsce na dyskusje dotyczące konkretnych wzorów umundurowania.
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Kiedy powstanie matryca będziemy w stanie sobie wyznaczać kolejne cele odnośnie wyglądu munduru. Nie mniej wydaje mi się, że sama matryca będzie na tyle dobra, że pozostaną tylko obszycia i jakieś akcesoria.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 701
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 21 sierpnia 2022, 09:37 Kiedy powstanie matryca będziemy w stanie sobie wyznaczać kolejne cele odnośnie wyglądu munduru. Nie mniej wydaje mi się, że sama matryca będzie na tyle dobra, że pozostaną tylko obszycia i jakieś akcesoria.
W tej chwili muszę zaprojektować kształt kieszeni... jakieś sugestie? Może takie podobne do stosowanych we wspomnianej wcześniej Reischwehrze? Generalnie matryca (czyli po prostu linie szyć) powstaje na bazie prezentowanych mundurów "gwardyjskich". Kolorystyka będzie mogła być dowolna.

Zaczniemy od bluzy mundurowej, a potem pójdziemy w nakrycia głowy i inne elementy umundurowania.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

A ja jeszcze dziś "wybujduje" odpowiednie miejsce do produkcji tychże mundurów...
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Możemy wprowadzić te z Reichswehry. Jako że to mundury polowe to nie będę zwracał uwagi na jakiś szczególny przepych. Rękawy raczej już na wzór wehrmachtu z zakładką. :)
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel
Posty: 701
Rejestracja: 08 marca 2022, 11:22

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Ronon Dex »

Piotr Romanow pisze: 22 sierpnia 2022, 01:30 Jako że to mundury polowe to nie będę zwracał uwagi na jakiś szczególny przepych.
W czasach, które reprezntuje Edelweiss ten podział na mundury polowe i wyjściowe nie był tak wyraźny jak obecnie. Jeszcze w przypadku mundurów generalskich i oficerskich te różnice były widoczne, to mudury "żołnierskie" często były takie same. Dopiero DWS wytworzyła różnice w tej materii, a ewolucja tego doprowadziła do sytuacji obecnej.

Ważnym elementem umundurowania będzie opracowanie jakiegoś znaku na czapkę.
Heinz-Werner Grüner pisze: 21 sierpnia 2022, 21:14 A ja jeszcze dziś "wybujduje" odpowiednie miejsce do produkcji tychże mundurów...
Ja mam nadzieję w tym tygodniu nad mundurem popracować... ale mam prośbę odnośnie guzika. Jest gotowy, a więc po prostu go zastosuję. Tylko czy do się go otrzymac w osobnym pliku czy muszę wycinać go z naramiennika prezentowanego na forum?
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11792
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 06:24 W czasach, które reprezntuje Edelweiss ten podział na mundury polowe i wyjściowe nie był tak wyraźny jak obecnie. Jeszcze w przypadku mundurów generalskich i oficerskich te różnice były widoczne, to mudury "żołnierskie" często były takie same. Dopiero DWS wytworzyła różnice w tej materii, a ewolucja tego doprowadziła do sytuacji obecnej.

Ważnym elementem umundurowania będzie opracowanie jakiegoś znaku na czapkę.
Nie mam pomysłu co to może być, liczę na inwencję Herr @Piotr Romanow !

Ronon Dex pisze: 22 sierpnia 2022, 06:24 Ja mam nadzieję w tym tygodniu nad mundurem popracować... ale mam prośbę odnośnie guzika. Jest gotowy, a więc po prostu go zastosuję. Tylko czy do się go otrzymac w osobnym pliku czy muszę wycinać go z naramiennika prezentowanego na forum?
Tak guzik to nie problem.
Obrazek
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Posty: 873
Rejestracja: 04 maja 2022, 14:33
Lokalizacja: Grünerwald

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Stopnie wojskowe, mundury, symbolika - rozmowy

Post autor: Piotr Romanow »

Co do munduru wyjściowego dla oficerów widziałbym te piękne mankiety jak w mundurach Cesarstwa Niemieckiego. Co do szeregowych zgadzam się jak najbardziej, bowiem sam rekonstruuje te epokę i wiem, że szeregowi nie mogli sobie pozwolić na przepych oficerski.

Jak już dojdziemy do kwestii mundurów zimowych to widziałbym tam zarówno płaszcze oficerskie jak i bekiesze. 🤗
ODPOWIEDZ

Wróć do „Edelweiss Landstreitkräfte”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość