Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

W piłkę kopie się na wschodzie, na zachodzie również. Kopią i górale i mieszkańcy dolin. Za futbolówką gonią nawet w mikroświecie. Tu jest to niemal jak religia, dlatego nasi mieszkańcy też pokochali ten sport.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 23 sierpnia 2022, 12:44 Jak ci pisałam na discordzie chociaż nie pałam namiętnością do piłki, jestem w stanie się zaangażować i zrobic to z wami
Odpowiadając w nowym wątku zapytam Was wszystkich
@Femme Mystere
@Isabella Swann
@Sophie
@Albert Fryderyk de Espada
@Joachim Cargalho
@Leszek Ebe-Grüner
@Piotr Romanow
Czy jesteśmy w stanie zroganizować imprezę, której jeszcze mikroświat nie widział?
Pamiętajmy, że mówimy o v-mundialu, najbardziej, wraz z Our Sound najczęściej powtarzaną imprezą cykliczną.

Jako ogromny fanatyk sportu ubolewam jednak tylko nad tym, że pomagałem w organizacji takiej imprezy dość niedawno, na austro-węgierskim Microwelt-Meisterschaft (luty 1921) i czy to nie jest jednak "in minus".

No, ale nie sam będę Rzym budował, prawda?
Zatem czy jesteśmy w stanie przedstawić w ogóle swoją ofertę-kartę-kandydaturę?
Ocyzwiście!
No, ale czego potrzebujemy?

I tu się zaczynają schody. Wymienię Wam co byśmy potzrebowali, w moich oczach, skoro to ma być coś lepszego niż tamte wydarzenie.

1. Stadiony - Jak wiecie jestem dość specyficznie jebnięty pod względem wizualnym, jeśli chodzi o obiekty sportowe.
Te muszą być dopracowane w najmniejszych szczegółach, tak by realizacja w formie obrazkowej/zdjęć była kompletna i nie kłóciła się z realną wizją.
Tych stadionów potrzebujemy...8(X11 dopuszcza granie tylko o jednej godzinie, a nie będziemy fabularyzować, że rzecz dzieje się w innym czasie). Przy ok.20zespołach potrzebujemy min.8obiektów (4 grupy po min.4 zespoły, przy 20 zespołąch, tak jak teraz jedna pauzuje, wiec nie m aproblemu )
Tylko tak jak pisałem wielokrotnie, Edelweiss to nie pusta wydmuszka. Tutaj każde "coś jest po coś". Jeśli uda nam się zaplanować 8 obiektów sportowych z wykorztstaniem sportowym (załóżmy, że jednym mogłaby być ostatecznie Polana Wolnosci-od biedy), to i tak trzeba je wykorzystywać. A co za tym idzie-chcecie mundialu, oczekuje ligi edelwajskiej piłki nożnej. I tu nawet nie chodzi o jej poziom, a o prestiż. Tylko najlepsze mikronacje , te najbardziej skupiające uwagę mają takowe...

2.Logo - niby prosta rzecz, ale... jednak edelwajskie klimaty to szczególna rzecz. Po cichu rodzi się we mnie projekt jakby to miało wyglądać. Może Wy macie jakieś pomysły?

3.Piłka, maskotka, utwór muzyczny, oprawa meczów, atmosfera
Zebrałem wszystko w jedność bo tu chodzi o dodatkowe atrakcje, których edelwajskie społeczeństwo przecież się domaga. :D
Piłka, tu nie będzie problemu, ogarniemy. Myślę, że maskotkę tym bardziej.
Utwór muzyczny - hm... rodzi nam się "nowy Fryderyk Chopin", więc i tu nie będzie problemu.
Oprawa meczów, tutaj bym się jednak pochylił na dłużej. Czy jesteśmy w stanie zrobić coś inaczej niż dotychczas? Owszem, jesteśmy Edlami!
Ja mam już pomysł, ale to wymaga współpracy, której oczekiwałbym choćby od Joachima. Reszta też nie może być bierna. :)
Filmiki, analizy, wchodzimy w to?
Atmosfera. W Xpert11 tylko trener "czuje" zabawę realne. Kwestia czy Edle są w stanie przez miesiąc opowiadać o wydarzeniach, które tak naprawdę nie są do nich skierowane. Ja oczywiście bardzo bym chciał, ale co ja tam wiem.

4. Mój czas
Chyba największy problem. Jak pewnie niektórzy wiedzą mam ostatnio sporo realnych problemów. Najgorsze jest to, że ja naprawdę nie wiem kiedy one się skończą i czy już zaczęły się na dobre czy jeszcze nie. Wiem, skomplikowane, ale muszę sobie radzić z ogromną presją. Wena siada wtedy najprędzej, wiem o tym, bo dopiero od 2-3 dni coś mi się zachciało robić. Jestem gotów podjąć się kolejnej większej imprezy i tak jak jestem pewien, że poradzilibyście sobie beze mnie przy Oktoberfest, rajdzie czy Schmelzfest, tak tutaj w zasadzie tylko ja będę związany emocjonalnie, jako trener, z drużyną. Czy Wy to poczujecie? Nie wiem. Obawiam się własnie tego czy to jest dobry trop. Chciałbym bardzo uzyskać od Was ospowiedź
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Jak wspominałem-Nie lubię piłki nożnej.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Leszek Ebe-Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:31 Jak wspominałem-Nie lubię piłki nożnej.
Tu nie chodzi o piłkę nożną, a o organizację jednej z najpopularniejszych imprez masowych mikrośiwata.
Nikt nie zmusi nikogo do pisania o piłce skoro jej sie nie lubi, ale strefa kibica to Ciebie, synek bym widział.
Bar byś przygotował pod odpowiedni napitek, pijanych byś grzecznie wyprosił etc, ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Sophie »

Ad.1 myślę, że te 8 stadionów, branych pod uwagę w taki sposób jaki chcesz to brać Herr Heinz byłoby lekkim kłopotem. Mamy 3 miasta więc pomieszczenie 6 stadionów to już daje nam 2 stadiony na miasto. A jeszcze większa ilość, to więcej stadionów w mieście. Czy to ma sens narracyjny? Nie wiem.

Ad.2 z logiem problemu raczej by nie było, mamy parę osób, które mogłyby swoje projekty przedstawić

Ad.3 tutaj myślę, że bez kłopotu każdy by znalazł coś odpowiedniego dla siebie.

Ad.4 no i tutaj może być kłopot. Co prawda Herr und Frau Faktotum dają radę podczas nieobecności Oberhaupta, ale na tą chwilę nie wszyscy tak czują te emocje z X11, aby można tu było mówić o ew. bezpieczeństwie na wypadek gdyby jednak nieobecność Oberhaupta miała miejsce.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leszek Ebe-Grüner Stempel
Posty: 348
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 20:44

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Leszek Ebe-Grüner »

Heinz-Werner Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:33
Leszek Ebe-Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:31 Jak wspominałem-Nie lubię piłki nożnej.
Tu nie chodzi o piłkę nożną, a o organizację jednej z najpopularniejszych imprez masowych mikrośiwata.
Nikt nie zmusi nikogo do pisania o piłce skoro jej sie nie lubi, ale strefa kibica to Ciebie, synek bym widział.
Bar byś przygotował pod odpowiedni napitek, pijanych byś grzecznie wyprosił etc, ;)
Sory, ale nawet w klimatach mikronacyjnych próbowałem się przekonać robiąc Amatorską Ligę Volkianu oraz biorąc tam w Sarmackiej lidze, prowadząc żeński zespół, ale długo to nie trwało i bardziej mnie to męczyło i motywowało do czegokolwiek. Więc oczywiście nie mam nic przeciwko, wy sobie róbcie, ale ja nie będę podejmował się angażowania w to tylko dlatego bo ,,masówka". To już wolę by inny sport wyrósł i stał się taką ,,masówką". Swego czasu byłem bardzo zadowolony że z Grześkiem Szarakiem prowadziłem Crashday TV na skalę mikroświata i no szkoda było że niedokończony został. Fakt że nie był to typowy sport a bardziej program sportowo-rozgrywkowy, ale no jednak jakieś elementy sportowej rywalizacji posiadał.
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 23 sierpnia 2022, 21:49 Ad.1 myślę, że te 8 stadionów, branych pod uwagę w taki sposób jaki chcesz to brać Herr Heinz byłoby lekkim kłopotem. Mamy 3 miasta więc pomieszczenie 6 stadionów to już daje nam 2 stadiony na miasto. A jeszcze większa ilość, to więcej stadionów w mieście. Czy to ma sens narracyjny? Nie wiem.
No własnie. Ostatnio zauważam, że trzy miasta to jednak chyba ciut za mało. :D
Może te "osady/wioski" w formie nagrody czy intencjonalność @Piotr Romanow by takowe stworzyć - jak Sandjak, może właśnie to da nam jakiś impuls do kreowania. Ja nie wiem, moze się mylę. :)
Sophie pisze: 23 sierpnia 2022, 21:49 Ad.3 tutaj myślę, że bez kłopotu każdy by znalazł coś odpowiedniego dla siebie.
A ja bym prosił osobiście. Czym Szanowna by się chciała zająć. Na czym jesteś w stanie się skupić?
Sophie pisze: 23 sierpnia 2022, 21:49 Ad.4 no i tutaj może być kłopot. Co prawda Herr und Frau Faktotum dają radę podczas nieobecności Oberhaupta, ale na tą chwilę nie wszyscy tak czują te emocje z X11, aby można tu było mówić o ew. bezpieczeństwie na wypadek gdyby jednak nieobecność Oberhaupta miała miejsce.
To znaczy, nie będzie to wyglądało tak, że nagle wypadnę z obiegu na tydzień. Raczej zapostuje raz, a nie dziesięć.
Kontakt będzie, ale jałowy.

Leszek Ebe-Grüner pisze: 23 sierpnia 2022, 21:52 Sory, ale nawet w klimatach mikronacyjnych próbowałem się przekonać robiąc Amatorską Ligę Volkianu oraz biorąc tam w Sarmackiej lidze, prowadząc żeński zespół, ale długo to nie trwało i bardziej mnie to męczyło i motywowało do czegokolwiek. Więc oczywiście nie mam nic przeciwko, wy sobie róbcie, ale ja nie będę podejmował się angażowania w to tylko dlatego bo ,,masówka". To już wolę by inny sport wyrósł i stał się taką ,,masówką". Swego czasu byłem bardzo zadowolony że z Grześkiem Szarakiem prowadziłem Crashday TV na skalę mikroświata i no szkoda było że niedokończony został. Fakt że nie był to typowy sport a bardziej program sportowo-rozgrywkowy, ale no jednak jakieś elementy sportowej rywalizacji posiadał.
Przyznam Ci Leszku, że tworząc Edelweiss całkowicie odłożyłem swoje pasje na bok. I tak jak widzisz, nie mamy piłki,poza repką. Nie ma nic o żadnym innym sporcie, ba niemiecki język, ja go szczerze nie lubię.
Właśnie po to powstało Edelweiss by być nieco na przekór. A ja również nie proszę byś nagle prowadził drużynę, ale prowadził doping, nic więcej. :)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Posty: 555
Rejestracja: 01 marca 2022, 21:52

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Sophie »

Może te "osady/wioski" w formie nagrody
Brzmi ciekawie.
A ja bym prosił osobiście. Czym Szanowna by się chciała zająć. Na czym jesteś w stanie się skupić?
Mogłabym spróbować zrobić jakiś hymn. Ogl udźwiękowienie. Może trochę bym pomogła przy opisach itp.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Dumna obywatelka Kotliny
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Sophie pisze: 23 sierpnia 2022, 22:09
Może te "osady/wioski" w formie nagrody
Brzmi ciekawie.
A ja bym prosił osobiście. Czym Szanowna by się chciała zająć. Na czym jesteś w stanie się skupić?
Mogłabym spróbować zrobić jakiś hymn. Ogl udźwiękowienie. Może trochę bym pomogła przy opisach itp.
Co do pierwszego odnośnika, to już postowałem o tym, ale dziś już chyba tego nie znajdę.
Co do drugiego to nie ma szans by zrobił to ktoś inny. ;)
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
Awatar użytkownika
Isabella Swann Stempel
Posty: 1604
Rejestracja: 15 marca 2022, 19:57
Lokalizacja: Wien/Wolkenbad

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Isabella Swann »

Dobra! Moja kolej

Musielibyśmy mieć przynajmniej 3 miasta więcej (podejrzewam że 5 narracyjnie nie udźwigniemy) - więc dałoby to nam 6 stadionów

Ja się w strefe kibica zaangażować mogę nawet miałabym kilkanaście pomysłow na to

Co do Ligi - mogę się spróbować przełamać i jakąś w Wolkenbad stworzyć i spróbować swoich sił

Jak mówiłam jestem na tak - i postaram się w tym pomóc
Obrazek
(-) Isabella Marie Augentrost-Cargalho Swann [von Lichtenstein]
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Oberhaupt
Posty: 11867
Rejestracja: 06 maja 2021, 12:34
Lokalizacja: Stadt Edelweiss, Edelweiss

ODZNACZENIA

OBYWATEL

Re: Mundial w Kotlinie? Czy to ma sens?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Isabella Swann pisze: 24 sierpnia 2022, 08:00 Musielibyśmy mieć przynajmniej 3 miasta więcej (podejrzewam że 5 narracyjnie nie udźwigniemy) - więc dałoby to nam 6 stadionów
Myślałem już nawet o tym. Mamy Sandjak (jako wieś mogłaby takowy stadion posiadać), w dodatku przyszła mi z kolei myśl, że na wschodzie planujemy (ja planuję :) ) elektrownię i kopalnię. To może postawimy tam małe miasteczko robotnicze, które by to ogarniało. Dla rozrywki postawiłoby się właśnie jakiś maleńki stadionik.
I mamy wtedy pięć.
Jakbym to widział? Poniżej propozycja, ale jestem skłonny negocjować
Stadt Edelweiss - Nationalstadium (pojemność max. 15-18 tysięcy) w dzielnicy zwanej przeze mnie Alte Stadt
Stadt Edelweiss - Stadion (pojemność max. ok.8-10 tysięcy) w dzielnicy z lotniskiem - Neue Garten
Grunerwald - Olympiastadion (pojemność max. ok.8-10 tysięcy)
Wolkenbad - Stadion (pojemność max. ok. 8-10 tysięcy)
Sandjak - Obiekt sportowy (pojemność 1-2 tysiące siedzących)
Nowe Miasto Kopalniane - Obiekt sportowy (pojemność max.5 tysięcy)
Polana Wolności (alternatywnie) - do ustalenia - 2-5 tysięcy?
Brakuje jednego, wiec pewnie jakiś mały w Grunerwald lub Stadt Edelweiss do 2-3 tysięcy.
Isabella Swann pisze: 24 sierpnia 2022, 08:00 Ja się w strefe kibica zaangażować mogę nawet miałabym kilkanaście pomysłow na to
No i to mnie cieszy. :)
Isabella Swann pisze: 24 sierpnia 2022, 08:00 Co do Ligi - mogę się spróbować przełamać i jakąś w Wolkenbad stworzyć i spróbować swoich sił
Zawsze plus jeden do szacunku. :D
(-)Heinz-Werner Grüner
OBERHAUPT EDELWEISS
Obrazek Obrazek ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fußball”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości